Baza gier

Wylosuj grę

Trek to Yomi

Akcji

Trek to Yomi jest grą akcji zrealizowaną w formie side-scrollowej platformówki. Produkcja została opracowana przez niezależnego dewelopera Leonarda Menchiariego (autora gier The Eternal Castle [Remastered] oraz Riot: Civil Unrest), we współpracy z polskim studiem Flying Wild Hog. Jej wydaniem zajęła się natomiast firma Devolver Digital. Trek to Yomi zabiera nas w podróż do feudalnej Japonii. Głównym bohaterem gry jest Hiroki – młody samuraj, który przysiągł swemu umierającemu mistrzowi, że będzie chronił ich wspólne miasto przed wszelkimi zagrożeniami. Choć w chwili próby protagonista ugina się pod naporem sił zła, ostatecznie postanawia raz jeszcze chwycić za katanę i spróbować wypełnić przysięgę złożoną mentorowi.

Ocena: Brak Zobacz grę

Resident Evil 4

Akcji

Resident Evil 4 to odświeżona wersja kultowego horroru o tej samej nazwie, zapowiedziana podczas imprezy Sony State of Play w 2022 roku. Resident Evil 4 doczekał się między innymi poprawek graficznych. Resident Evil™ 4 przedstawia losy Leona S. Kennedyego sześć lat po jego piekielnych doświadczeniach w katastrofie biologicznej w Raccoon City. Jego niezrównana determinacja sprawiła, że został zatrudniony jako agent podlegający bezpośrednio prezydentowi Stanów Zjednoczonych. Doświadczony w wielu misjach, Leon zostaje wysłany, aby uratować niedawno porwaną córkę prezydenta. Bohater śledzi ją w ustronnej europejskiej wiosce, jednak po nawiązaniu pierwszego kontaktu odkrywa, że miejscową ludność ogarnia niezdrowy zapał ponad rozsądek. Jako tytuł, który wyznaczył standardy dla późniejszej serii Resident Evil™, oryginalny Resident Evil™ 4 wprowadził kamerę z perspektywy trzeciej osoby do długoletniej serii, która od debiutu pierwszego tytułu w 1996 roku rozeszła się w ponad 127 milionach egzemplarzy na całym świecie. Teraz ta przedstawiona na nowo opowieść o przetrwaniu w obliczu wszechogarniającej grozy powraca, aby dostarczyć oszałamiające wizualnie, nowoczesne wrażenia z gry, które są wierne oryginalnemu wydaniu. Za produkcję odpowiada wielu członków zespołu z produkcji najlepiej sprzedającego się i uznanego przez krytyków Resident Evil™ 2 z 2019 roku.

Ocena: Brak Zobacz grę

Bayonetta Origins: Cereza and the Lost Demon

Przygodowe

Bayonetta Origins: Cereza and the Lost Demon to przygodowa gra akcji, stanowiąca poboczną odsłonę popularnego cyklu slasherów od PlatinumGames. Tytuł osadzony jest przed wydarzeniami znanymi z głównej serii i ukazuje młodość tytułowej bohaterki. Akcja przedstawiona w Bayonetta Origins osadzona została przed wydarzeniami znanymi z głównych odsłon cyklu. Tytułowa bohaterka nosi jeszcze imię Cereza i dopiero uczy się czarnej magii. W celu pogłębienia swojej wiedzy i ocalenia swojej matki, protagonistka udaje się do Avalon Forest. W podróży towarzyszy jej demon Cheshire.

Ocena: Brak Zobacz grę

Star Wars Jedi: Ocalały

Akcji

Druga część serii przygodowych gier akcji TPP z elementami RPG, osadzonych w uniwersum Gwiezdnych wojen. W Star Wars Jedi: Survivor śledzimy dalsze losy Cala Kestisa, który jako jeden z ostatnich Jedi musi za wszelką cenę uniknąć wpadnięcia w ręce Imperium. Akcja gry Star Wars Jedi: Ocalały rozpoczyna się pięć lat po wydarzeniach przedstawionych w grze Star Wars Jedi: Upadły zakon. Głównym bohaterem gry ponownie jest Cal Kestis, na którego barkach spoczywa ciężar bycia jednym z ostatnich Jedi w galaktyce. Protagonista musi nieustannie uciekać, by nie wpaść w ręce Imperium. Na szczęście Cal nie jest skazany na samotną przeprawę – po drodze poznaje bowiem licznych przyjaciół, a poza tym towarzyszy mu wierny droid BD-1.

Ocena: Brak Zobacz grę

Star Wars Jedi: Ocalały - Edycja Specjalna

Akcji

Star Wars Jedi: Survivor jest drugą odsłoną zapoczątkowanego w 2019 roku cyklu przygodowych gier akcji z elementami RPG, osadzonych w uniwersum Gwiezdnych wojen. Produkcja została opracowana przez autorów pierwszej części serii, czyli studio Respawn Entertainment, które zaskarbiło sobie zaufanie fanów marki. Akcja gry Star Wars Jedi: Ocalały rozpoczyna się pięć lat po wydarzeniach przedstawionych w grze Star Wars Jedi: Upadły zakon. Głównym bohaterem gry ponownie jest Cal Kestis, na którego barkach spoczywa ciężar bycia jednym z ostatnich Jedi w galaktyce. Protagonista musi nieustannie uciekać, by nie wpaść w ręce Imperium. Na szczęście Cal nie jest skazany na samotną przeprawę – po drodze poznaje bowiem licznych przyjaciół, a poza tym towarzyszy mu wierny droid BD-1. Edycja Specjalna zawiera: Element kosmetyczny "Łajdak", Element kosmetyczny BD-1 "Krzepki", Zestaw z blasterem "DL-44", Element kosmetyczny "Bohater Rebelii", Element kosmetyczny BD-1 "BD-ASTRO", Zestaw z mieczem "Bohater Rebelii".

Ocena: Brak Zobacz grę

Świnka Peppa: Światowe Przygody

Przygodowe

Gra przygodowa, w której wraz ze Świnką Peppą i jej rodziną zwiedzamy świat. W Peppa Pig: World Adventures trafiamy w różne zakątki globu i odkrywamy jego liczne atrakcje, a w przerwach od podróży trafiamy do swojego domu, który możemy swobodnie dekorować pamiątkami. Peppa Pig: World Adventures zabiera nas w podróż po świecie Świnki Peppy. W trakcie zabawy wcielamy się w nowe zwierzątko, które wraz z tytułową bohaterką i jej rodziną przemierza największe miasta świata (i nie tylko) oraz odkrywa liczne atrakcje, jakie przygotowano dla gości.

Ocena: Brak Zobacz grę

Cult of the Lamb

Akcji

Opracowany przez Massive Monster roguelike, w którym wcielamy się w opętanego baranka, uchronionego przed marnym losem przez tajemniczego nieznajomego. Aby spłacić swój dług, główny bohater Cult of the Lamb musi zbudować i utrzymać silną i lojalną mu sektę. W produkcji tej gracze mają okazję wcielić się w tytułowego baranka, ocalonego przed egzekucją przez tajemniczego, demonicznego nieznajomego. Główny bohater zostaje obdarzony potężną mocą, dzięki której nie tylko stawia opór swoim przeciwnikom, ale też zdobywa uznanie pozostałych mieszkańców jego świata. Moc ta nie została mu jednak przyznana za darmo. Aby spłacić swój dług protagonista staje na czele świeżo założonego kultu. Jego celem jest nie tylko szerzenie słowa i pozyskiwanie nowych wyznawców, ale też eliminacja pozostałych sekt, prowadzonych przez fałszywych proroków.

Ocena: Brak Zobacz grę

Mato Anomalies: Day One Edition

RPG

Mato Anomalies to gra RPG osadzona w mieście stanowiącym neo-futurystyczną wersję starego Szanghaju. Tradycyjne elementy gatunku, takie jak eksploracja, rozwój bohaterów czy turowa walka wzbogacono tutaj wątkami detektywistycznymi. Akcja gry dzieje się w Mato, czyli fikcyjnym mieście będącym neo-futurystyczną wersją starej części Szanghaju. W miejscu tym od pewnego czasu mają miejsce dziwne zdarzenia, których nie da się racjonalnie wytłumaczyć. Mają one związek z demonicznymi siłami, które do świata śmiertelników przedostają się przez tzw. Rozpadliny. Gra opowiada historię dwóch bohaterów próbujących ocalić Mato przed inwazją sił zła. Jednym z nich jest prywatny detektyw imieniem Doe, a drugim specjalizujący się w walce z demonami egzorcysta Gram.

Ocena: Brak Zobacz grę

Eiyuden Chronicle: Rising

RPG

Eiyuden Chronicle: Rising to dynamiczne RPG akcji z możliwością rozbudowy miasta, w którym poznajemy historię kilku bohaterów, zanim w świecie utrzymanym w konwencji fantasy doszło do wojny. Za wydaniem gry stoi studio 505 Games. Akcja gry osadzona jest w fantastycznym uniwersum, w którym żyją obok siebie ludzie, elfy, bestie i ludy pustyni. Na przestrzeni lat dzięki zawiązywanym sojuszom udawało się utrzymywać między nimi pokój, chociaż i tak zdarzały się akty agresji. Rising, inaczej niż ma to miejsce w innych odsłonach Eiyuden Chronicle, posiada kilku bohaterów i koncentruje się na opowiedzeniu losów każdego z nich, zanim przyjdzie im wziąć udział w nadchodzącej wojnie.

Ocena: Brak Zobacz grę

DC's Justice League: Cosmic Chaos

Akcji

Gra akcji, w której jako Batman, Superman i Wonder Woman przemierzamy Szczęśliwą Zatokę, walcząc z antagonistami i stopniowo zbliżając się do starcia z celem numer jeden – Mr. Mxyzptlkem. W DC's Justice League: Cosmic Chaos można grać w pojedynkę lub w lokalnym trybie współpracy. DC's Justice League: Cosmic Chaos zabiera nas w podróż do Szczęśliwej Przystani. Sielskie życie jej mieszkańców zostało zakłócone, gdy pojawił się tu Mr. Mxyzptlk – jeden z najpotężniejszych superłotrów, który przybył z piątego wymiaru, by zostać burmistrzem miasteczka i zasiać w nim tytułowy chaos. Potrafiący manipulować czasoprzestrzenią i uwielbiający dowcipy antagonista staje się solą w oku superbohaterów, którzy strzegą tu porządku. Nim jednak herosi będą mogli stawić mu czoła, najpierw muszą zmierzyć się z jego poplecznikami, jak Starro czy Clayface.

Ocena: Brak Zobacz grę

Skull and Bones

Akcji

Skull and Bones jest grą akcji autorstwa szanghajskiego oddziału firmy Ubisoft. Produkcja pozwala graczom wcielić się w rolę piratów grasujących na Oceanie Indyjskim. Deweloperzy nie są nowicjuszami w tej tematyce – wcześniej stworzyli m.in. segment walk morskich do gry Assassin’s Creed IV: Black Flag, a doświadczenia z tamtego tytułu przenieśli do kompletnie nowej marki. Akcja gry Skull and Bones rozgrywa się czasach tzw. złotej ery piractwa, na wodach Oceanu Indyjskiego. W trakcie zabawy wcielamy się w rozbitka, który marzy o zostaniu straszliwym piratem. Zaczynając ze skromną łajbą, stopniowo gromadzimy coraz większe łupy i budujemy swoją reputację od zera. Wszystko po to, by w konsekwencji zostać prawdziwą legendą Oceanu Indyjskiego.

Ocena: Brak Zobacz grę

Wo Long: Fallen Dynasty

RPG

Wo Long: Fallen Dynasty to RPG akcji autorstwa studia Team Ninja. Gra osadzona jest w fantastycznej wersji starożytnych Chin, a zabawa polega głównie na walce z hordami potworów za pomocą mocno zręcznościowego systemu potyczek. Gra przenosi nas do fantastycznej wersji starożytnych Chin w późnym okresie panowania dynastii Han. Wcielamy się w wojownika będącego członkiem lokalnej Milicji, który zmuszony zostaje stawić czoła inwazji demonów na Trzy Królestwa. Edycja zawiera: Pełną grę, Wyjątkowy Steelbook® z gry, Bonusowy dodatek Crown of Zhurong oraz Bonusowy dodatek Crown of Gonggong.

Ocena: Brak Zobacz grę

Gigantosaurus: Dino Kart

Wyścigi

Wyścigi gokartów, oparte na licencji serialu animowanego Gigantozaur. W Gigantosaurus: Dino Kart wcielamy się w różnorodnych bohaterów i zasiadamy za sterami gokartów, by walczyć o zwycięstwo na trasach rozsianych po całej Kredalii. Zostań swoim ulubionym dinozaurem i ścigaj się wokół Kredalii w mistrzostwach kartingowych dla nawet 4 graczy. Ścigaj się na 15 trasach pełnych ekscytujących przeszkód – takich jak Gigantozaur we własnej osobie! Zbieraj niezwykłe znajdźki, które zapewnią ci drogę na skróty, odrzutowe doładowanie... albo sposób na pozbycie się rywali. Gracze w każdym wieku mogą grać we własnym stylu, dzięki wsparciu sterowania dla młodszych graczy. Zbierz więc całą rodzinę na szybką i emocjonującą imprezę, prawie tak wielką jak apetyt Gigantozaura!

Ocena: Brak Zobacz grę

Scars Above

Akcji

Przygodowa gra akcji TPP, opracowana przez zespół Mad Head Games i wydana przez firmę Prime Matter. Scars Above zabiera nas w podróż na pełną niebezpieczeństw planetę, którą przemierzamy, stawiając czoła zamieszkującym ją potworom. Kiedy w pobliżu Ziemi pojawia się obiekt nieznanego pochodzenia, zostaje do niego wysłana grupa badaczy, zwana SCAR. Po zbliżeniu się do niego zespół w tajemniczych okolicznościach zostaje teleportowany na powierzchnię nieznanej planety. W Scars Above wcielamy się w Kate Ward – naukowczynię i astronautkę, która utknęła na tym pełnym niebezpieczeństw globie. Teraz jej zadaniem jest znalezienie pozostałych członków grupy, odkrycie, co tak naprawdę się wydarzyło, a przede wszystkim – znalezienie drogi do domu. Niejako przy okazji protagonistka stopniowo poznaje ten nieznany, pełen zagadek świat.

Ocena: Brak Zobacz grę

Signalis

Przygodowe

Signalis to horror w konwencji science fiction, inspirowany takimi tytułami, jak Resident Evil czy Silent Hill. Produkcja oferuje klasyczny model rozgrywki w połączeniu ze stylizowaną oprawą graficzną, dzięki której przypomina gry z lat 90. Za jej opracowanie i wydanie odpowiada niezależne studio rose-engine. W Signalis wcielamy się w inżynierkę Elster – Replikę (androida – przyp. red.), która po awaryjnym lądowaniu na nieznanej, śnieżnej planecie stara się odnaleźć zaginionego członka swojej załogi. W czasie podróży protagonistka doznaje wizji ze wspomnieniami, które zdają się nie należeć do niej, a granica pomiędzy snem i jawą coraz bardziej się zaciera.

Ocena: Brak Zobacz grę

Octopath Traveler II

RPG

Druga część zapoczątkowanej w 2018 roku serii jRPG-ów. W Octopath Traveler II trafiamy do steampunkowej krainy Solistia, którą przemierzamy w skórze jednej z ośmiu postaci. Gra zachowuje wszystkie cechy i elementy pierwowzoru, a także wprowadza szereg nowości.Octopath Traveler II zabiera nas w podróż do steampunkowego uniwersum, a dokładnie – do krainy Solistia, która rozciąga się na dwa kontynenty przedzielone morzem. Do tego tętniącego życiem świata, któremu postęp cywilizacyjny zapewniają silniki parowe, trafiamy w skórze jednej z ośmiu postaci. Bohaterowie i bohaterki pochodzą z różnych regionów i warstw społecznych Solistii, posiadają unikalne specjalizacje i talenty oraz kierują się odmiennymi motywacjami.

Ocena: Brak Zobacz grę
Do góry