Baza gier

Wylosuj grę

Rycerze Gotham: Edycja Deluxe

Akcji

Gotham Knights to RPG akcji osadzone w uniwersum DC Comics. Produkcję opracowało znane z Batman: Arkham Origins studio Warner Bros. Games Montreal. Fabularnie gra nie jest powiązana z serią Batman: Arkham. Gotham Knights pełnymi garściami czerpie z rozwiązań tego cyklu, ale prezentuje odmienną wersję miasta oraz zamieszkujących go postaci. Fabuła gry zaczyna się dramatycznie. Przyjaciele Batmana otrzymują od niego wiadomość, przygotowaną na wypadek jego śmierci. Bez Mrocznego Rycerza miasto szybko ogarnia chaos, dlatego zadanie strzeżenia ulic spada na czwórkę jego wychowanków. Kluczową rolę w scenariuszu odgrywa również organizacja znana jako Trybunał Sów, która w tajemnicy od stuleci kształtuje historię miasta Gotham. Jej członkowie preferują subtelne manipulacje, ale w razie potrzeby potrafią równie skutecznie stosować przemoc dzięki armii zabójców znanych jako Szpony. Podczas zabawy możemy zmierzyć się z klasycznymi superłotrami, takimi jak Pingwin, Two Face czy Mr. Freeze.

Ocena: Brak Zobacz grę

Rycerze Gotham: Edycja Specjalna

Akcji

Gotham Knights to RPG akcji rozwijające pomysły z serii Batman: Arkham. Do wyboru są cztery postacie z unikalnymi zdolnościami, które eksplorują miasto o otwartej strukturze, wypełniają zadania oraz rozwijają swoje statystyki. Batman nie żyje. Nowe i niezwykle agresywne przestępcze podziemie zalewa ulice Gotham. Teraz to do Batrodziny, Batgirl, Nightwinga, Red Hooda oraz Robina, należy ochrona Gotham. Zapewnij mieszkańcom miasta poczucie bezpieczeństwa, zdyscyplinuj siły policji i zasiej strach w szeregach kryminalistów. Rozwiązuj zagadki łączące ze sobą mroczne rozdziały historii miasta i walcz z najgroźniejszymi złoczyńcami w epickich pojedynkach. Rycerze Gotham: Edycja Deluxe zawiera wersję podstawową gry, a także Zestaw Niekonwencjonalny, w którego skład wchodzą: ekskluzywna zmiana wyglądu „Knightwatch”, inspirowana twórczością Jima Lee, skórka „Beyond”, inspirowana uniwersum Batman Beyond, elementy z odzysku do tworzenia nowego sprzętu, wzmocniony sprzęt, ekskluzywna Poza oraz 3 ekskluzywne kolory kombinezonu ( - Ultra Zur-En-Arrh, - Chromatyczny mróz, - W hołdzie Azylu).

Ocena: Brak Zobacz grę

Rabbids: Party of Legends

Towarzyskie

Rabbids: Party of Legends (znane początkowo jako Rabbids: Adventure Party) to gra imprezowa będąca kolejną odsłoną dawnej podserii cyklu Rayman z szalonymi Kórlikami w roli głównej. Tytuł oryginalnie ukazał się wyłącznie w Chinach na konsoli Nintendo Switch, ale po kilku latach doczekał się międzynarodowego debiutu na wielu platformach sprzętowych. Za jego produkcję odpowiada lokalny oddział firmy Ubisoft. Fabuła Rabbids: Party of Legends nie jest szczególnie rozbudowana. Tym razem Kórliki wybierają się w podróż do pełnych fantastycznych elementów starożytnych Chin rodem z klasycznej powieści Wędrówka na Zachód, gdzie... poszukują swojej pralki. Jest im ona potrzebna, by wrócić do czasów współczesnych.

Ocena: Brak Zobacz grę

R-Type Final 2

Akcji

Legendarny sidescroller powraca z pięknie wyrenderowaną grafiką 3D, ekscytującą rozgrywką w stylu STG i całym mnóstwem poziomów, statków i broni, które pozwolą Ci unicestwić wrogów w prawdziwej symfonii zniszczenia. Poczuj adrenalinę podczas wycinania hord Bydo z użyciem swojej floty myśliwców R-Type wyposażonych w arsenał zarówno zupełnie nowych, jak i klasycznych dział falowych, jednostek siłowych, urządzeń bitowych i niszczycielskiej broni delta. Zagrożenie ze strony Bydo nieustannie się rozwija, ponieważ nowi wrogowie powstają z trucheł pokonanych, a poziomy ulegają spaczeniu i zostają przekształcone.

Ocena: Brak Zobacz grę

R-Type Final 2: Inaugural Flight Edition

Akcji

Legendarny hit-'em-up powraca z niezrównanym doświadczeniem typu R! Jako najnowsza odsłona serii znanej z kolorowej grafiki i szalonej strzelanki akcji, R-Type Final 2 wzbogaca ją w wybuchowym debiucie na współczesnych platformach z grafiką 3D i ulepszonymi funkcjami rozgrywki. Nowi i starzy gracze mogą kształtować swoje doświadczenia według własnych upodobań dzięki systemowi trudności opartych na wydajności oraz konfigurowalnym statkom i pilotom, jednocześnie napotykając klasyczne znaki towarowe typu R, takie jak mechanika „Force” i uzależniająca pętla gry. Przemierzaj cały wszechświat nowych i klasycznych etapów, staw czoła wrogom, którzy ewoluują wraz z twoimi występami, i pokonaj konkurencję w światowych rankingach tego następcy uznanej serii R-Type. Gra jest inspirowana filmem o tej samej nazwie. Oferuje szybką rozgrywkę i wprowadza nową historię i postacie. Współpracuj w kwartecie, korzystaj z bogatego arsenału broni i sprzętu i doświadczaj ataku hordy zombie. R-Type Final 2: Inaugural Flight Edition zawiera: grę, cd z oficjalnym soundtrack'iem, art book i kolekcjonerskie pudełko.

Ocena: Brak Zobacz grę

Road Maintenance Simulator

Symulacje

Poznaj codzienne życie w niemieckiej służbie utrzymania dróg i wykonuj różne realistyczne zadania z zakresu budowy i utrzymania dróg! Do swojej pracy będziesz miał do dyspozycji wyjątkowe pojazdy i różne narzędzia użytkowe. Czekają na Ciebie liczne zadania! W grze Street Maintenance Service czeka na ciebie 30 rozbudowanych misji w swobodnie poruszającej się sieci dróg. W swojej codziennej pracy wykonuj różne ekscytujące zadania, takie jak ustawianie oznaczeń drogowych, usuwanie barier ochronnych, przycinanie drzew, czyszczenie poboczy, instalowanie znaków drogowych, barier przeciwkolizyjnych i ograniczników oraz, oczywiście, naprawianie dróg.

Ocena: Brak Zobacz grę

Rune Factory 5

RPG

Rune Factory 5 to piąta odsłona cyklu rolniczych gier RPG, w których walka jest zaakcentowana mocniej niż w innych przedstawicielach gatunku. Tytuł został opracowany przez studio Marvelous Entertainment. W trakcie zabawy w Rune Factory 5 gracze przemierzają rozległy świat, wykonują zadania zlecane przez jego mieszkańców, a także stawiają czoła wszelkiej maści przeciwnikom. Poza tym ważną rolę odgrywa tu uprawa ziemi czy pozyskiwanie chowańców oraz ich hodowla. W miarę postępów rozwijamy postać, zaopatrując ją w coraz lepsze wyposażenie i odblokowując nowe umiejętności.

Ocena: Brak Zobacz grę

Relayer

RPG

Taktyczna gra RPG z udziałem robotów kolejnej generacji osadzona w alternatywnej rzeczywistości, w której Starchildren – ludzie o specjalnych zdolnościach – podejmują walkę z pozaziemskimi wrogami znanymi jako Relayers. Przejmij dowodzenie nad eskadrą Stellar Gear, humanoidalnymi robotami stworzonymi na podstawie technologii pradawnych cywilizacji pozaziemskich, by obronić Ziemię przed atakiem Relayers. Mapy poziomów ukazane są w wysokiej jakości grafice 3D, a podczas bitew w trakcie gry obejrzysz ponad 100 wyjątkowych przerywników filmowych. W grze Relayer można używać specjalnych ataków, takich jak Backstab czy Big Bang. Gracze muszą stosować różnego rodzaju strategie, by poprowadzić Starchildren do zwycięstwa!

Ocena: Brak Zobacz grę

Rugby 22

Sportowe

Rugby 22 to kolejna część serii gier sportowych, będąca symulatorem tytułowej dyscypliny. Podobnie jak w przypadku dwóch poprzednich odsłon za jej produkcję odpowiada francuskie studio EKO Software, odpowiedzialne też m. in. za opracowanie takich serii, jak How to Survive czy Handball. Wydaniem Rugby 22 zajęła się firma Nacon. Podobnie jak w poprzedniej odsłonie serii, gracze biorą udział w meczach rugby, w trakcie których przejmują kontrolę nad poszczególnymi zawodnikami z danego zespołu. Do gry włączone zostały nowe oficjalne drużyny i konkurencje. Wśród nich pojawiają się topowe ligi, ze wszystkimi grającymi w nich klubami, jak też główne reprezentacje narodowe, m. in. Francja, Włochy, Irlandia czy Japonia. Tytuł oferuje także możliwość rozgrywania meczy obecnymi gwiazdami rugby.

Ocena: Brak Zobacz grę

RPGolf Legends

RPG

Dawno, dawno temu, królestwo było krainą pokoju, harmonii i wszechogarniającej pasji do najwspanialszego sportu - GOLFA. Wszyscy w krainie grali dzień i noc, a wkrótce samo królestwo zamieniło się w najpiękniejsze pole golfowe, jakie kiedykolwiek widział świat. Kraina była szczęśliwa. Kraina była dobra. Dopóki nie pojawiły się potwory... W swojej obsesji na punkcie golfa, ludzie stali się zadufani, pozostawiając królestwo otwarte na atak. Dziura po dziurze, loch po lochu, potwory pojawiały się i wypędzały ludzi z pola. Na cały świat spadł wielki smutek. Pewnego dnia pojawiła się odważna dziewczyna, zdecydowana zagrać na najwspanialszym polu golfowym na świecie. Uzbrojona tylko w swój kij golfowy, wyruszyła, aby zagrać na dziewięciu legendarnych dołkach. Ale najpierw będzie musiała pozbyć się potworów z krainy...

Ocena: Brak Zobacz grę

Romancing SaGa 2

RPG

Romancing SaGa 2 to opowieść o wojnach i konfliktach na przestrzeni kilku pokoleń, w której poznajesz historię małego kraju, który rozwija się i zmienia w oparciu o twoje własne działania. Opowieść zaczyna się od króla Avalonu, który walczy z siedmioma bohaterami, którzy zwrócili się przeciwko cywilizacji i okolicznym krajom. Przewidując swój ponury los, król znajduje sposób na przekazanie swoich zdolności spadkobiercy, aby pomóc królestwu kontynuować pokoleniową walkę z bohaterami, których niegdyś chwalił.

Ocena: Brak Zobacz grę

Record of Lodoss War: Deedlit in Wonder Labyrinth

Akcji

Record of Lodoss War: Deedlit in Wonder Labyrinth jest produkcją typu metroidvania zrealizowaną w formie platformowej gry akcji. Pozycja została oparta na licencji książkowej serii autorstwa Ryo Mizuno, zatytułowanej Record of Lodoss War (Kronika wojny na Lodoss). Record of Lodoss War: Deedlit in Wonder Labyrinth zabiera nas w podróż do fantastycznego świata Forcelia, wykreowanego na potrzeby książek spod szyldu Kroniki wojny na Lodoss. Akcję tej produkcji osadzono przed wydarzeniami przedstawionymi w powieści Record of Lodoss War: Diadem of the Covenant. Główną bohaterką gry jest elfka imieniem Deedlit, która budzi się w tytułowym labiryncie. Nie mając pojęcia, co to za miejsce, ani jak się tu znalazła, protagonistka rozpoczyna jego eksplorację, starając się znaleźć odpowiedzi na nurtujące ją pytania oraz próbując dotrzeć do wyjścia.

Ocena: Brak Zobacz grę

Rustler

Akcji

Rustler jest przygodową grą akcji, która przypomina nieco pierwsze dwuwymiarowe odsłony znanego cyklu Grand Theft Auto od studia Rockstar Games - z tą różnicą, że jest osadzona w realiach średniowiecznych (dość powiedzieć, że sami twórcy nazywają swoje dzieło Grand Theft Horse). Za opracowanie i wydanie tego tytułu odpowiada warszawska firma Jutsu Games znana z 911 Operator. Gracz wciela się w średniowiecznego przestępcę, który stara się zarobić na życie w feudalnym społeczeństwie i równocześnie nie stracić głowy pod katowskim toporem. Warto odnotować, że gra w gruncie rzeczy jest parodią - nie znajdziemy tutaj wiarygodnie odtworzonych średniowiecznych realiów. Nie brakuje natomiast humoru i odwołań do popkultury.

Ocena: Brak Zobacz grę

Road 96

Przygodowe

Road 96 to gra przygodowa oferująca proceduralnie generowane wydarzenia. Za tytuł odpowiada studio DigixArt, które stworzyło również 11-11: Memories Retold oraz Lost in Harmony: Kaito’s Adventure, a w jego skład wchodzą deweloperzy biorący udział w powstawaniu Valiant Hearts: The Great War. Road 96 to produkcja inspirowana filmami takich reżyserów jak Quentin Tarantino, bracia Coen i Bong Joon-ho. Road 96 zaczyna się latem 1996 roku w fikcyjnym autorytarnym kraju Petrii. Wcielamy się w rolę nastolatki, która pragnie się z niego wydostać. Podczas swoich podróży protagonistka spotyka wiele barwnych postaci; niektóre z nich będą chciały jej pomóc, inne niekoniecznie. Od naszych wyborów zależy los dziewczyny, a może i losy świata.

Ocena: 10/10 Zobacz grę

RiMS Racing

Wyścigi

RiMS Racing to gra wyścigowa, w której kierujemy motocyklem, a także wcielamy się w inżynierów i mechaników zajmujących się podobnymi maszynami. Produkcja stawia na wysoki poziom realizmu. Za jej opracowaniem stoi włoski zespół deweloperski Raceward Studio, zaś wydawcą jest firma Nacon. By właściwie kierować swoimi wysiłkami musimy analizować szereg danych, takich jak temperatura tarcz hamulcowych, zachowanie zawieszenia, ciśnienie czy zużycie opon. Podobnym poziomem realizmu charakteryzuje się model jazdy, wspierany przez zaawansowany silnik odpowiadający za kolizję i fizykę obiektów na torze. RiMS Racing pozwala graczom ścigać się na najsłynniejszych torach znanych z ekranów telewizorów, takich jak Silverstone, Paul Ricard, Laguna Seca, Suzuka czy Nürburgring.

Ocena: Brak Zobacz grę

Ratchet & Clank: Rift Apart

Akcji

Międzygalaktyczni poszukiwacze przygód powracają w wielkim stylu. Pomóż im powstrzymać robotycznego imperatora, który zapragnął podbić wiele planet w różnych wymiarach i już ostrzy sobie szpony na ich własny wszechświat. Ratchet & Clank: Rift Apart to przygodowa gra akcji będąca kolejną odsłoną znanej serii zapoczątkowanej w 2002 roku na PlayStation 2. Rift Apart opowiada o kolejnej przygodzie tytułowego duetu, który na skutek niefortunnego splotu wydarzeń trafia do alternatywnej rzeczywistości. Tytuł jest ekskluzywem na konsolę PlayStation 5. Za jego opracowanie odpowiada firma Insomniac Games. Wydawcą jest Sony Interactive Entertainment.

Ocena: 9/10 Zobacz grę
Do góry