Baza gier

Wylosuj grę

Remothered: Broken Porcelain

Akcji

Druga odsłona cyklu survival horrorów, opracowana przez firmy Stormind Games oraz Darril Arts i wydana przez Modus Games. W Remothered: Broken Porcelain trafiamy do Ashamnn Inn, by odkryć przerażające sekrety tego miejsca oraz prawdę na temat przeszłości głównej bohaterki. Akcja Remothered: Broken Porcelain toczy się po wydarzeniach przedstawionych w pierwszej części serii. Poznajemy dwie nowe bohaterki: niepokorną Jen, która została wydalona ze szkoły z internatem, za co trafiła w roli pokojówki do Ashmann Inn oraz nieśmiałą wiolonczelistkę Linn. Obie dziewczyny szybko się zaprzyjaźniają i postanawiają sprzymierzyć w dążeniu do osiągnięcia wspólnego celu – ucieczki z przeklętego hotelu.

Ocena: Brak Zobacz grę

Robotics;Notes Double Pack

Przygodowe

Robotics;Notes Elite & DaSH Double Pack to zestaw zawierający dwie gry (powieści graficzne) - Robotics;Notes oraz sequel Robotics;Notes DaSH. Robotics;Notes jest grą przygodową należącą do podgatunku visual novel. Za powstanie tytułu odpowiada firma 5pb. oraz studio Nitroplus. Obaj deweloperzy są dobrze znani fanom visual novel oraz popkultury Kraju Kwitnącej Wiśni, a zwłaszcza tej jej części, która związana jest ze środowiskiem tzw. otaku (obsesyjnych fanów mangi, anime, militariów czy filmów sc-fi). Akcja Robotics;Notes rozgrywa się na południowym krańcu Japonii w 2019 roku. Głównym bohaterem tytułu jest Kaito Yashio, licealista należący do małego klubu zajmującego się robotyką. Kaito jest także wielkim fanem sieciowych bijatyk. Kiedy pewnego dnia dowiaduje się, że jedna z jego koleżanek ze szkoły zaprogramowała system walki i silnik w jego ulubionej grze decyduje, że wykorzysta jej wiedzę i doświadczenie, budując kilkunastometrowego mecha.

Ocena: Brak Zobacz grę

RIDE 4

Wyścigi

Kolejna część cyklu gier wyścigowych, w których kierujemy motocyklami. Produkcja oferuje więcej zawartości i realizmu niż poprzednia odsłona. RIDE 4 zostało opracowane przez deweloperów ze studia Milestone. W produkcji tej akcję możemy obserwować z perspektywy pierwszej (FPP) lub trzeciej osoby (TPP) – wybór należy do gracza. W omawianym tytule możemy ścigać się, dosiadając kilkuset modeli jednośladów znanych z prawdziwego świata (dzięki stosownym licencjom), przy czym po raz pierwszy w historii tego cyklu mamy tu również pojazdy firmy Yamaha.

Ocena: Brak Zobacz grę

Road to Guangdong

Przygodowe

Narracyjna przygodówka z elementami samochodowej symulacji. W Road to Guangdong gracze wcielają się w młodą kobietę, która wraz ze swoją ciocią udaje się w podróż starym autem przez Chiny, by uratować rodzinną restaurację. Za produkcję odpowiada studio Just Add Oil Games. W Road to Guangdong gracz wciela się w Sunny – 23-letnią absolwentkę sztuki. Niespodziewanie dziedziczy ona rodzinną restaurację. Dołącza więc do swojej 68-letniej ciotki Guu Ma i wyrusza w drogę przez Chiny, aby przywrócić świetność rodzinnemu interesowi, odtworzyć sekretne przepisy oraz odbudować swoje relacje z rodziną.

Ocena: Brak Zobacz grę

Rocket Arena: Edycja Mityczna

Akcji

Rocket Arena to zręcznościowa strzelanka z widokiem TPP. Gracze wcielają się w jednego z dostępnych championów i biorą udział w turnieju Rocket Championship Tour. Cała zabawa opiera się na krótkich meczach typu deathmatch rozgrywanych na zamkniętych arenach. Walki toczone są między dwoma trzyosobowymi drużynami. Gracze do wyboru mają szereg postaci różniących się pod względem dostępnego arsenału i posiadanych zdolności. Edycja Mityczna zawiera: Mityczny strój Jayto „Strażniczy feniks”, Strój Kayi „Lodowa księżniczka”, Strój Blastbearda „Cyberżeglarz”, Strój Izell „Kamienna świątynia”, Smuga megawystrzału „Pulsar”, Smuga powrotna „Fragment”, 1000 jednostek paliwa rakietowego*. Używaj paliwa rakietowego, żeby kupować w grze Rocket Arena karnety wystrzałowe albo unikalne personalizacje, w tym stroje postaci, smugi megawystrzału i smugi powrotne. Personalizacja ma charakter wyłącznie kosmetyczny.

Ocena: Brak Zobacz grę

Rock of Ages 3: Make & Break

Strategiczne

W Rock of Ages 3: Make & Break sterujemy kulą, której zadaniem jest przebicie się przez obronę przeciwnika i zniszczenie głównego celu. Całość utrzymana jest w nietuzinkowej konwencji łączącej absurd z czarnym humorem. W trzeciej odsłonie tej zwariowanej gry ponownie stajemy naprzeciw znanych władców i nietuzinkowych postaci — od Cezara i Montezumy począwszy, na Krampusie i Potworze Spaghetti kończąc. Każda z tych postaci stara się uchronić przed atakiem naszej toczącej się destrukcji poprzez stawianie różnego typu przeszkód w postaci budynków, wojsk i innych. Gracze z kolei, sterując śmiercionośną kulą obserwowaną z trzeciej osoby, muszą pokierować nią tak, aby zniszczyć przeszkody w określonym czasie i zdobyć przy tym jak największą liczbę punktów. Podczas rozgrywki kierujemy 20 rodzajami kul, różniącymi się nie tylko wyglądem, ale i cechami charakterystycznymi. Przykładowo znajdziemy tu kulę złożoną z owiec, głowę posągu, krąg sera, kamienną pięść i inne.

Ocena: Brak Zobacz grę

Resident Evil 3

Akcji

Resident Evil 3 to kompleksowy remake kultowego survival horroru pod tytułem Resident Evil 3: Nemesis, wydanego w 1999 roku na konsoli PlayStation (a w kolejnych latach sukcesywnie udostępnianego posiadaczom innych platform). Za opracowaniem i wydaniem tej produkcji stoi sprawująca pieczę nad marką japońska firma Capcom. Fabuła Akcja gry Resident Evil 3 rozpoczyna się w przeddzień wydarzeń mających miejsce w grze Resident Evil 2, a co za tym idzie – kilka miesięcy po zakończeniu pierwszej części serii. Główną bohaterką gry jest Jill Valentine, czyli była oficer elitarnego oddziału S.T.A.R.S. Protagonistka znalazła się w samym środku apokalipsy zombie, wywołanej w mieście Raccoon City przez wirusa T wyprodukowanego w laboratoriach złowrogiej korporacji Umbrella.

Ocena: 7/10 Zobacz grę

R.B.I. Baseball 20

Sportowe

R.B.I. Baseball 20 to kolejna odsłona cyklu zręcznościowych gier baseballowych. Produkcja posiada pełną licencję amerykańskiej MLB - mamy do dyspozycji prawdziwe drużyny, składy i zawodników. Za jej stworzenie odpowiada studio Major League Baseball Advanced Media. W porównaniu do poprzedniej odsłony serii znacząco poprawiono system sterowania – mamy m.in. możliwość wybierania różnych typów rzutów, bazujących na informacjach na temat danego zawodnika. Podczas rzutów gra stosuje zupełnie nowy widok, który przypomina to, co znamy z transmisji telewizyjnych. Usprawniono również system odpowiedzialny za zachowanie piłki (fizykę przy kontakcie z różnymi obiektami).

Ocena: Brak Zobacz grę

Remnant: From the Ashes

Akcji

Kooperacyjna gra akcji TPP z elementami RPG, w której trafiamy do postapokaliptycznego uniwersum i stawiamy czoła potworom zwanym The Root. Remnant: From the Ashes zostało opracowane przez studio Gunfire Games (autorów Darksiders III). Ci, którym udało się przeżyć, każdego dnia muszą walczyć o przetrwanie, jednocześnie starając się znaleźć sposób na odesłanie najeźdźców tam, skąd przybyli. W Remnant: From the Ashes akcję ukazano z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Produkcja oddaje w nasze ręce kilka klas postaci, z których każda posiada indywidualny zestaw umiejętności oraz mocnych i słabych stron. W trakcie zabawy przemierzamy generowane proceduralnie światy i stawiamy czoła zróżnicowanym przeciwnikom; wśród adwersarzy można znaleźć zarówno mniejsze potwory atakujące w grupach, jak i gigantyczne maszkary pełniące rolę bossów.

Ocena: Brak Zobacz grę

Romance of the Three Kingdoms XIV

Strategiczne

Czternasta główna odsłona cyklu turowych gier strategicznych z elementami RPG, którego akcja jest osadzona w Chinach w epoce trzech królestw, czyli niedługo po upadku dynastii Han w II wieku p.n.e. W produkcji tej wcielamy się w przywódcę rywalizującego o wpływy w czasach rozpadu Chin (II wiek przed naszą erą). Tytuł ten należy do jednego z najstarszych cykli strategicznych w historii (pierwsza odsłona Romance of the Three Kingdoms ukazała się w latach 80. ubiegłego stulecia). Za jego stworzenie i wydanie ponownie odpowiada znana firma Koei Tecmo. Akcja gry toczy się w okresie historycznym znanym jako epoka trzech królestw – w czasach, gdy Chiny rozpadły się po upadku dynastii Han. Produkcja czerpie pełnymi garściami z kart historii, ale też inspiruje się różnego rodzaju dziełami, które opisują omawiany okres, np. słynną chińską powieścią Opowieści o trzech królestwach.

Ocena: Brak Zobacz grę

Rugby 20

Sportowe

Kolejna odsłona serii gier sportowej dla miłośników rugby. Tytuł pozwala grać autentycznymi zespołami i posiada szereg ulepszeń, które nadają rozgrywce więcej głębi strategicznej. Za jego opracowanie odpowiadają deweloperzy ze studia EKO Software. Doświadcz niesamowitej głębi taktycznej, która odwzorowuje złożoność współczesnej gry w rugby. Na boisku możesz zmieniać plan gry, zarządzać wznowieniami piłki, wskazywać zagrywki i wyszukiwać wolne przestrzenie. Zapewnij swojej drużynie przewagę nad rywalami!

Ocena: Brak Zobacz grę

Romancing SaGa 3

RPG

Romancing SaGa 3 to zremasterowana wersja 16-bitowego japońskiego RPG-a. Gra oferuje turowy system walki oraz ośmiu głównych bohaterów do wyboru, a każdy z nich posiada odmienną kampanię i unikalne misje poboczne. Akcja gry toczy się w pełnej magii krainie fantasy, którą co trzysta lat nawiedza kataklizm w postaci tzw. Zaćmienia Śmierci. Podczas niego Gwiazda Śmierci przysłania słońce, co generuje morderczą energię, zabijającą wszystkie noworodki, jak również młode rośliny i zwierzęta.

Ocena: Brak Zobacz grę

Reel Fishing: Road Trip Adventure

Symulacje

Poświęcona wędkarstwu gra symulacyjna, reprezentująca serię rozwijaną od 1997 roku. Reel Fishing: Road Trip Adventure opowiada o trójce przyjaciół, którzy (zachęceni przez tajemniczego nieznajomego) postanawiają udać się w podróż, by złowić pewną nieuchwytną rybę.

Ocena: Brak Zobacz grę

RPG Maker MV

RPG

Epicka podróż zaczyna się... z Wami! Zostań głównym twórcą gier z RPG Maker MV. Z arsenałem narzędzi twoich rękach stwórz rozbudowane, ekscytujące i zapadające w pamięć gry wideo w Twoim ulubionym gatunku. Podziel się swoimi przygodami online z innymi graczami, którzy mogą cieszyć się Twoją epicką przygodą! Możliwości są nieograniczone dzięki najnowszym i najlepszym oprogramowaniu RPG Maker. Dzięki setkom przedmiotów i nieskończonej liczbie sposobów na stworzenie własnej gry stworzysz swoją wymarzoną baśń.

Ocena: 5/10 Zobacz grę

River City Girls

Akcji

Spin-off serii Kunio-kun (na Zachodzie znanej jako River City) w konwencji beat 'em up, w którym odważne dziewczyny Kyoko oraz Misako stawiają czoła zastępom oprychów czających się na ulicach tytułowego miasta.

Ocena: Brak Zobacz grę

Rune Factory 4 Special

RPG

Zremasterowana wersja rolniczego RPG Rune Factory 4. Na potrzeby Rune Factory 4 Special nie tylko odświeżono oprawę graficzną, lecz również stworzono nowe cutscenki, a także przygotowano dodatkowy poziom trudności oraz tryb gry.

Ocena: Brak Zobacz grę
Do góry