Baza gier

Wylosuj grę

Inertial Drift

Wyścigi

Gra wyścigowa poświęcona tytułowej dyscyplinie samochodowej. W odróżnieniu od innych tego typu produkcji, w Inertial Drift samochód kontrolujemy przy użyciu dwóch gałek analogowych – jedna służy do skręcania, natomiast druga pozwala „zarzucać” tył auta w danym kierunku. W Inertial Drift bierzemy udział w widowiskowych wyścigach jeden na jednego. W ich trakcie liczy się nie tylko to, komu uda się przekroczyć linię mety na pierwszym miejscu, lecz także to, w jakim stylu pokonamy dany tor. Trasy, których jest dwadzieścia (mowa między innymi o rozświetlonych blaskiem neonów ulicach miasta czy malowniczych drogach górskich), są wyjątkowo kręte, co zachęca do driftowania oraz łączenia poślizgów w efektowne i długie kombinacje (polegające na płynnym przechodzeniu od jednego poślizgu do drugiego).

Ocena: Brak Zobacz grę

Iron Harvest

Strategiczne

Gra RTS osadzona w unikalnym dieselpunkowym uniwersum 1920+ polskiego artysty Jakuba Różalskiego. Iron Harvest ukazuje alternatywną Europę z przełomu XIX i XX wieku, w której ludzkość zainwestowała dostępną wiedzę oraz środki w produkcję potężnych maszyn kroczących. Gra opowiada o próbie wywołania kolejnego wielkiego konfliktu w Europie, za czym stoją nieznane, tajemnicze siły. Fabułę poznajemy na przestrzeni trzech kampanii, osobnych dla każdego państwa. W każdym przypadku prowadzimy innego bohatera i jego zwierzęcego towarzysza: Annę i jej niedźwiedzia Wojtka, Guntera z wilkami o imionach Nacht i Tag, oraz Olgę i tygrysicę imieniem Changa.

Ocena: Brak Zobacz grę

Immortal Realms: Vampire Wars

Strategiczne

Strategia turowa, w której trafiamy w środek konfliktu pomiędzy klanami wampirów, a w trakcie zabawy zarządzamy swoim imperium oraz prowadzimy wojska w taktycznych bitwach. Rozgrywkę dopełniają karty, które dają naszym podkomendnym specjalne moce i efekty. Immortal Realms: Vampire Wars zabiera nas w podróż do fantastycznego świata Nemire, podzielonego pomiędzy trzy klany Wampirów. Pierwszym z nich jest Dracul, którego przedstawiciele zamieszkują krainę Warmont, żywiąc się krwią podległych im ludzi. Drugi to Nosfernus panujący na jałowych, splugawionych ziemiach Mourterry, natomiast trzecim jest tajemniczy Moroia łączący krew z magią i oddający się mrocznym rytuałom na zimnych pustkowiach krainy Esain. Choć poszczególne stronnictwa przez długi czas żyły w harmonii, wraz z nadejściem krwawego księżyca światem Nemire wstrząsnęła kolejna już wojna domowa.

Ocena: Brak Zobacz grę

Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? Infinite Combate

RPG

Trójwymiarowe RPG akcji, które oparte zostało na popularnych japońskich książkach fantasy z serii Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon?, a także ich adaptacji anime. Akcja rozgrywa się w mieście Orario, w którego centrum stoi potężna wieża pełna skarbów i wyzwań.

Ocena: Brak Zobacz grę

Into the Dead 2

Akcji

Produkcja łącząca elementy endless runnera i pierwszoosobowej gry akcji. W Into the Dead 2 mkniemy przez różnorodne etapy, omijając stojących nam na drodze adwersarzy bądź eliminując ich przy użyciu rozbudowanego arsenału broni białej oraz palnej. Akcja gry Into the Dead 2 rozpoczyna się w momencie, kiedy główny bohater ulega wypadkowi samochodowemu. Protagonista szybko odkrywa, że cała okolica jest opanowana przez hordy tytułowych żywych trupów. Od tej pory jego celem jest jak najszybsze dotarcie do rodziny. Co ciekawe, opowiedziana tutaj historia ma nieliniowy przebieg, a od naszych poczynań zależy, na który z kilku sposobów się zakończy.

Ocena: Brak Zobacz grę

Ice Age: Scrat's Nutty Adventure

Zręcznościowe

Ice Age: Scrat’s Nutty Adventure to gra platformowa stworzona przez Just Add Water i wydana przez Outright Games. W czasie przygody gracze obejmują kontrolę nad wiewiórką szablozębną o imieniu Scrat. Przemierza ona światy znane z filmowego pierwowzoru, by odnaleźć cenny żołądź, znajdujący się w starożytnej świątyni Scaratazon. Dostanie się do niej wymaga jednak zebrania odpowiedniej liczby Kryształowych Żołędzi.

Ocena: Brak Zobacz grę

Indivisible

RPG

Indivisible jest grą akcji/RPG pokazaną w klasycznej dla platformówek przewijanej perspektywie okraszoną uroczą, ręcznie rysowaną grafiką i bogatymi animacjami. Gra opowiada historię Ajny, dobrodusznej chłopczycy z buntowniczą żyłką. Wychowywana przez ojca na obrzeżach spokojnej wsi, jej życie wywraca się do góry nogami, gdy jej dom zostaje zaatakowany, a w niej przebudzają się tajemnicze siły. Indivisble przeprowadza nas przez ogromny świat fantasy zainspirowany różnymi kulturami i mitologiami. W trakcie przygód Ajna napotka wiele „Wcieleń” – osób, które może wchłonąć i w których później może się objawić. Jest też wiele Wcieleń, które może zrekrutować, aby walczyły u jej boku. Każda ma swoją osobowość i historię. Jednocząc ludzi z dalekich krajów, Ajna poznaje siebie i świat w którym mieszka. Zanurz się w pasjonujący świat pełen dziesiątek postaci w które można się wcielić, wciągającą historię i rozgrywkę, która jest łatwa do pojęcia, ale trudna do osiągniecia perfekcji.

Ocena: Brak Zobacz grę

Instant Sports

Sportowe

Instant Sports jest grą sportową stworzoną z myślą o zabawie w towarzystwie. Jest to zestaw sześciu mini-gier, począwszy od tenisa, a skończywszy na baseballu. Za produkcję, która powstała na wyłączność konsoli Nintendo Switch, odpowiada studio Just for Games. Instant Sports, jak na grę towarzyską przystało, ma prostą mechanikę, której przyswojenie nie stanowi większych problemów. Rozrywka, która ma charakter zręcznościowy, została uproszczona po to, by mogło cieszyć się nią jak najszersze grono odbiorców. Tytuł może pochwalić się sześcioma dyscyplinami sportowymi dostępnymi w formie rozbudowanych mini-gier. Są to tenis, baseball, kręgle, spływ pontonowy, bieg z przeszkodami oraz zabawa w bramkarza piłki nożnej.

Ocena: Brak Zobacz grę

Ion Fury

Akcji

Ion Fury (wcześniej Ion Maiden) to opracowana przez Voidpoint i wydana przez 3D Realms pierwszoosobowa strzelanka w klimatach science fiction. Gra przenosi nas w przyszłość i obsadza w roli najemniczki znanej jako Bombshell, ratującej ludzkość przed inwazją kosmitów. Gra stanowi prequel do izometrycznej strzelanki Bombshell z 2016 roku autorstwa nieistniejącego już studia Interceptor Entertainment. Akcja toczy się więc w przyszłości, a my ponownie wcielamy się w najemniczkę imieniem Shelly Harrison, czyli tytułową Bombshell, która musi stoczyć walkę z armiami kosmitów.

Ocena: Brak Zobacz grę

Illusion of L'Phalcia

RPG

Weź udział w epickich bitwach 3D i dostosuj postacie za pomocą Run i klejnotów w fantasy RPG z przygodą w poszukiwaniu legendarnego miecza Amal! W Illusion Of L’Phalcia śledzimy historię kretyna ze złotym sercem o imieniu Ryser. Poszukuje legendarnego Miecza Amala, o którym mówi się, że spełnia życzenia jego posiadacza. Miecz został ukryty, aby uniemożliwić ludziom użycie go do zła, ale niewytłumaczalny klucz do znalezienia go nie ma nic wspólnego z dowodzeniem własnej cnoty. Zamiast tego musisz po prostu poszukać sześciu magicznych map leżących na podłodze różnych jaskiń i lochów na całym świecie.

Ocena: Brak Zobacz grę

Irony Curtain: From Matryoshka with Love

Przygodowe

Satyryczna przygodówka point’n’click od polskiego studia Artifex Mundi. Jako pierwszy reprezentant zgniłego Zachodu trafiamy do komunistycznej Matroyshki i poznajemy kulisy życia w kraju rządzonym przez komunistów.

Ocena: Brak Zobacz grę

Imperator: Rome

Strategiczne

Stworzona przez Paradox Interactive strategia na dużą skalę (grand strategy game), pozwalająca pokierować wybranym państwem w epoce starożytności, począwszy od okresu świetności Aten.

Ocena: Brak Zobacz grę

Immortal Legacy: The Jade Cipher

Akcji

Pierwszoosobowa strzelanka VR w konwencji horroru, za której opracowaniem stoi chińskie studio VIVA Games. Gracz wciela się w śmiałka, który postanawia rozwikłać zagadkę eksperymentów na ludziach przeprowadzanych na tajemniczej wyspie.

Ocena: Brak Zobacz grę

Islanders

Strategiczne

Strategia ekonomiczna należąca do podgatunku city builder. Islanders charakteryzuje się minimalistycznym podejściem do rozgrywki i oprawy graficznej - koresponduje z tym niewielki rozmiar wysp, na których wznosimy miasta.

Ocena: Brak Zobacz grę

Intruders: Hide and Seek

Akcji

Skradankowa przygodówka FPP w konwencji thrillera, w której wcielamy się w 10-letniego chłopca próbującego uratować rodziców przetrzymywanych jako zakładnicy. Intruders: Hide and Seek korzysta z zestawów rzeczywistości wirtualnej, ale nie wymaga ich do działania. W Intruders: Hide and Seek akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Z uwagi na fakt, że wcielamy się w bezbronnego dziesięciolatka, podczas rozgrywki musimy za wszelką cenę unikać konfrontacji z napastnikami. Chcąc ujść z życiem, rozważnie stawiamy więc kolejne kroki i staramy się przemykać poza polem widzenia przeciwników.

Ocena: Brak Zobacz grę

Insurgency: Sandstorm

Akcji

Druga odsłona cyklu multiplayerowych strzelanek, zapoczątkowanego w 2014 roku. Insurgency: Sandstorm pozwala nam wziąć udział w fikcyjnym konflikcie na Bliskim Wschodzie – w trakcie zabawy uczestniczymy zarówno w potyczkach PvP, jak i w misjach kooperacyjnych.

Ocena: Brak Zobacz grę
Do góry