Baza gier , zaczynające się na Y

Wylosuj grę

Yohane the Parhelion: NUMAZU in the MIRAGE

RPG

Budowanie pokładu i bitwy kart w „Ura-Numazu”, gdzie można użyć magii! Przygoda przez Numazu w lustrze. Przeglądaj Numazu w lustrze i użyj kart, które nabywasz na swoją korzyść. Cel dla najgłębszego poziomu „Ura-Numazu”, w pełni wykorzystując uzyskane karty!

Ocena: Brak Zobacz grę

You Suck at Parking

Wyścigi

Gra wyścigowa, w której naszym zadaniem jest nie tylko przejechanie trasy w jak najkrótszym czasie, lecz także zaparkowanie w wyznaczonym miejscu. You Suck at Parking pozwala na zabawę w pojedynkę i na multiplayerową rozgrywkę. W You Suck at Parking akcję oglądamy z lotu ptaka. W trakcie rozgrywki przejmujemy kontrolę nad samochodem, a naszym zadaniem jest przejechanie trasy w możliwie najkrótszym czasie i zaparkowanie w wyznaczonym miejscu. Sprawę komplikuje fakt, że każde zatrzymanie się jest równoznaczne z zaparkowaniem, toteż jeśli zrobimy to poza metą, przejazd nie zostanie zaliczony. A o przypadkowy postój tutaj nietrudno, bo tory nie tylko wiją się w pionie i w poziomie, lecz również są najeżone różnorodnymi przeszkodami, które potrafią znacznie skomplikować nam życie.

Ocena: Brak Zobacz grę

Yum Yum Cookstar

Symulacje

W Yum Yum Cookstar wciel się w ambitnego kucharza, któremu towarzyszy szefowa kuchni Yum Yum! Naucz się technik gotowania i zabawnych przepisów, biorąc udział w konkursie kulinarnym - czy zrobisz wrażenie na jurorach swoimi pysznymi smakołykami? Yum Yum Cookstar łączy symulację gotowania i mechanikę gry rytmicznej w pełen życia konkurs gotowania z wieloma przepisami i technikami do opanowania. W tej kontynuacji gry Cooking Mama: Cookstar, będziesz mieszać, smażyć, siekać i piecz według ponad 70 przepisów w nowym, energicznym konkursie kulinarnym prowadzonym przez szefową kuchni Yum Yum.

Ocena: Brak Zobacz grę

Yurukill: The Calumniation Games - Deluxe Edition

Przygodowe

Yurukill: The Calumniation Games to nietypowa hybryda gatunkowa, łącząca elementy przygodówki i oldskulowej strzelanki typu bullet hell. Grę opracowało studio IzanagiGames, mające na koncie World's End Club oraz Death Come True. W pracach pomagał specjalizujący się w produkcjach shoot'em up zespół G.rev, czyli autorzy m.in. Senko no Ronde 2, Under Defeat HD oraz Kokuga. Gra opowiada o grupie sześciu więźniów, którzy zostają wysłani do opuszczonego lunaparku, gdzie wezmą udział w brutalnej grze. Wygrana w niej sprawi, że odzyskają wolność, podczas gdy przegrana zakończy się ich śmiercią. Każdy uczestnik tej rozgrywki otrzymuje partnera w postaci tzw. Egzekutora, czyli osoby poszkodowanej przez zbrodnie innego więźnia, która w razie triumfu będzie w stanie się zemścić. Yurukill: Igrzyska Kalumniów [Edycja Deluxe] zawiera: Grę podstawową, Książeczkę z miękką okładką, Cyfrowy kod do pobrania ścieżki dźwiękowej z gry.

Ocena: Brak Zobacz grę

Youtubers Life 2

Symulacje

Youtubers Life 2 to symulacja pozwalającej zakosztować życia osoby zajmującej się tworzeniem treści wideo w serwisie YouTube. Za projekt odpowiada studio U-Play Online, czyli ten sam zespół, który opracował wydaną w 2016 roku pierwszą część. Gra zachowuje podstawowe mechanizmy rozgrywki z pierwowzoru. Zajmiemy się więc tworzeniem materiałów wideo oraz ich publikacją. Odnoszone sukcesy zapewniają nam fundusze, za które kupujemy coraz lepszy sprzęt oraz zatrudniamy współpracowników, zwiększając tym samym poziom profesjonalizmu naszej działalności.

Ocena: Brak Zobacz grę

Ys IX: Monstrum Nox - Pact Edition

RPG

Ys IX: Monstrum Nox to RPG akcji, należące do jednej z najstarszych serii gier jRPG. Zabawa sprowadza się głównie do walki za pomocą zręcznościowego systemu potyczek. Produkcja osadzona jest w realiach fantasy, a jej fabuła obraca się wokół więziennego miasta. Gra toczy się pełnej magii krainie fantasy, a my ponownie wcielamy się w wojownika imieniem Adol, czyli bohatera wszystkich wcześniejszych odsłon serii. W momencie rozpoczęcia akcji jest on już bardzo doświadczonym bohaterem, którego sława dotarła do wszystkich zakątków świata. Ys IX Monstrum Nox Pact Edition zawiera: Grę Ys IX Monstrum Nox, Mini Art Book Monstrum Memoirs, Soundtrack Melodies of the Macabre oraz Dwustronną okładkę.

Ocena: Brak Zobacz grę

Yakuza: Like a Dragon - Day Ichi Edition

RPG

Yakuza: Like a Dragon (tytuł alternatywny: Whereabouts of Light and Darkness) to kolejna odsłona cyklu gier akcji opracowanych przez Ryu Ga Gotoku Studio. W porównaniu do poprzednich odsłon serii produkcja doczekała się wielu modyfikacji. Miejsce akcji uległo zmianie, a zręcznościowe walki zostały zastąpione przez starcia turowe. Tym razem gracze zamiast do Tokio trafią do Jokohamy, gdzie obejmą kontrolę nad nowym protagonistą - Ichibanem Kasugą. Akcja produkcji dzieje się w 2019 roku, kiedy to protagonista opuszcza więzienie, gdzie spędził 18 lat za zbrodnie popełnione przez swojego szefa. Po wyjściu na wolność protagonista powraca do swojej rodzinnej miejscowości, gdzie zostaje zdradzony przez swoich dawnych towarzyszy. W ostateczności Kasuga trafia do Jokohamy.

Ocena: 7/10 Zobacz grę

Yooka-Laylee and the Impossible Lair

Zręcznościowe

Druga odsłona zapoczątkowanej w 2017 roku serii od studia Playtonic Games. Yooka-Laylee and the Impossible Lair jest określane przez twórców mianem „hybrydowej platformówki”, gdyż etapy, w których akcję obserwujemy z boku, występują tu obok w pełni trójwymiarowych poziomów.

Ocena: Brak Zobacz grę

Yakuza 5 Remastered

Akcji

Zremasterowana wersja gry Yakuza 5, czyli produkcji, która w momencie premiery była największą odsłoną tego popularnego cyklu. W trakcie zabawy w Yakuza 5 Remastered wcielamy się w piątkę bohaterów, trafiając w sam środek wojny pomiędzy klanem Tojo i przymierzem Omi.

Ocena: Brak Zobacz grę

Yo-kai Watch 4

RPG

Yo-Kai Watch 4 to czwarta odsłona kultowej w Japonii serii RPG, polegającej na zwiedzaniu świata nawiedzonego przez istoty z japońskiego folkloru. W grze pojawiają się postacie znane z anime, takie jak Touma Tsukinami, Natsume Amano, Keisuke Amano czy Akinori Arihoshi.

Ocena: Brak Zobacz grę

Yu-Gi-Oh! Legacy of the Duelist: Link Evolution

Logiczne

Rozszerzona edycja gry Yu-Gi-Oh! Legacy of the Duelist, przygotowana z myślą o konsoli Nintendo Switch. Tytuł oferuje całą zawartość dodatkową wydaną dla oryginalnego wydania i dodaje ponad dwa tysiące kart. Ponadto wprowadza najnowsze zasady papierowej gry karcianej Yu-Gi-Oh!

Ocena: Brak Zobacz grę

Yoshi's Crafted World

Zręcznościowe

Trójwymiarowa platformówka stworzona specjalnie na konsolę Nintendo Switch. Gracze wcielają się w znanego z serii gier o Mario Yoshiego – sympatycznego stworka przypominającego dinozaura. Crafted World jest klasyczną platformówką, w której akcję obserwujemy z boku. Sterowany przez gracza bohater może biegać, skakać i rzucać jajkami w przeciwników oraz niektóre elementy otoczenia. Jednak najbardziej istotnym elementem, wyróżniającym ten tytuł spośród innych tego typu produkcji, jest możliwość powtórnego podejścia do każdego etapu przy zmianie perspektywy – w efekcie czego obserwujemy znaną już lokację od drugiej strony. Rozwiązanie to pomaga odnaleźć niektóre sekrety. Poza tym gra oferuje jeszcze inne dodatkowe wyzwania związane z szukaniem znajdziek i kolejnymi powrotami na odwiedzane wcześniej mapy.

Ocena: 10/10 Zobacz grę

Yakuza 4 Remastered

Akcji

Zremasterowana wersja gry Yakuza 4; oprócz znanego z wcześniejszych części serii Kazumy Kiryu gracze wcielają się tutaj w trójkę innych bohaterów, których losy wzajemnie się przeplatają. Akcja gry Yakuza 4 Remastered rozpoczyna się w momencie, kiedy na terenie fikcyjnej tokijskiej dzielnicy Kamurocho, będącej pod kontrolą klanu Tojo, ginie członek gangu Ueno Seiwa. To wydarzenie staje się początkiem walki o władzę nad przestępczym półświatkiem całego dystryktu i istotnym elementem intrygi, w którą wciągnięci zostają czterej bohaterowie gry. Oprócz znanego z wcześniejszych odsłon serii Kazumy Kiryu, w trakcie zabawy wcielamy się także we właściciela firmy pożyczkowej Sky Finance Shuna Akiyamę, więźnia skazanego za zamach sprzed lat Taigę Saejimę oraz detektywa Masayoshiego Tanimurę. Historie każdego z osobna, często przeplatające się, poznajemy na przestrzeni kolejnych rozdziałów opowieści.

Ocena: Brak Zobacz grę

YIIK: A Postmodern RPG

RPG

Osadzona w kolorowych latach 90. surrealistyczna gra jRPG, stworzona przez niezależne amerykańskie studio Ackk.

Ocena: Brak Zobacz grę

Yo-kai Watch 3

RPG

Trzecia odsłona serii turowych gier jRPG, rozwijanych przez studio Level 5 na przenośnych konsolkach Nintendo 3DS. Akcja gry rozgrywa się w amerykańskim miasteczku St. Peanutsburg, gdzie główny bohater cyklu przeprowadza się wraz z rodzicami.

Ocena: Brak Zobacz grę

Yakuza Online

RPG

Yakuza Online to gra RPG opracowana głównie z myślą o urządzeniach mobilnych. Pozwala ona wcielić się w japońskiego gangstera, który próbuje przejąć kontrolę nad jedną z tokijskich dzielnic.

Ocena: Brak Zobacz grę
Do góry