Reklama Konsola Sony PlayStation 5 Digital (PS5) - dodatkowy pad (niebieski) 2 555 zł z kodem NOCNA210523C obowiązuje do: 22.05.2023, godz. 11:00

Baza gier , zaczynające się na G

Wylosuj grę

Ghost Song

Akcji

Ghost Song to dwuwymiarowa, platformowa gra akcji należąca do gatunku metroidvania, stworzona przez niezależne studio Old Moon. Podczas rozgrywki eksplorujemy w mroczny i pełen tajemnic świat księżyca Lorian V, wcielając się w wybudzoną z długiego snu Deadsuit. Na księżycu Lorian V budzi się z długiego snu Deadsuit - uzbrojona i gotowa do walki, ale pozbawiona wspomnień i celu. Wcielamy się w bohaterkę i eksplorujemy zakamarki mrocznego, obcego i nieprzyjaznego świata, napotykając dawne szczątki i tajemnice oraz pokonując potężne istoty aby odkryć, czy też przypomnieć sobie prawdę o tym miejscu i o sobie. Nie jesteśmy jedynymi zagubionymi, na swojej drodze spotykamy inne postacie i poznajemy ich historie.

Ocena: Brak Zobacz grę

Greyhill Incident: Abducted Edition

Przygodowe

Greyhill Incident to gra typu Survival-Horror, której akcja rozgrywa się na początku lat 90. Wcielisz się w niej w Ryana Bakera, który wyposażony w kij bejsbolowy i kilka naboi w swoim wiernym rewolwerze wyrusza do klimatycznej dzielnicy Greyhill, opanowanej przez UFO i szarych kosmitów. Wersja gry Abducted Edition zawiera: Wycinek z gazety relacjonujący inwazję obcych, Ścieżkę dźwiękową i tapety z gry, Instrukcję do stworzenia ochronnej czapki z folii aluminiowej.

Ocena: Brak Zobacz grę

GrimGrimoire OnceMore: Deluxe Edition

Strategiczne

Zremasterowana wersja RTS-a z 2007 roku. W GrimGrimoire OnceMore wcielamy się w Lillet, która utknęła w pętli czasowej. By się z niej wydostać, dziewczyna musi znaleźć sposób na odparcie ataku arcymaga Calvarosa, który najechał jej szkołę magii. Główną bohaterką gry jest młoda adeptka sztuk magii imieniem Lillet. Po pięciu dniach od rozpoczęcia przez nią nauki w wieży, kiedy już zaczęła oswajać się z tym miejscem, nauczycielami i innymi uczniami, szkoła nieoczekiwanie została najechana przez ducha samego Calvarosa i jego popleczników. W ataku zginęli wszyscy poza Lillet, która niespodziewanie została przeniesiona w czasie do pierwszego dnia swojego pobytu w tym miejscu. Dziewczyna została uwięziona w swoistej pętli, a chcąc się z niej wydostać, musi zrobić wszystko, by odeprzeć atak arcymaga i obronić to miejsce przed upadkiem. GrimGrimoire OnceMore [Deluxe Edition] zawiera: Grę podstawową, Cyfrową ścieżkę dźwiękową, Mini-Art Book.

Ocena: Brak Zobacz grę

Gamedec: Definitive Edition

RPG

Opracowane przez polski zespół Anshar Studios cyberpunkowe RPG, oparte na prozie Marcina Przybyłka. W grze Gamedec wcielamy się w tytułowego detektywa, badającego przestępstwa popełniane w wirtualnych światach. Gamedec przenosi nas do cyberpunkowego Warsaw City z XXII wieku, którego mieszkańcy spędzają większość czasu nie w prawdziwym, lecz wirtualnym świecie. Sprawia to, że ten drugi stanowi źródło realnych problemów oraz miejsce, w którym np. dzieci są zmuszane do niewolniczej pracy (pod przykrywką grania w atrakcyjną produkcję free-to-play), a oszustwa i zbrodnie są na porządku dziennym. Głównym bohaterem gry jest tytułowy gamedec, czyli prywatny detektyw badający przestępstwa popełniane w wirtualnych światach.

Ocena: Brak Zobacz grę

Gigantosaurus: Dino Kart

Wyścigi

Wyścigi gokartów, oparte na licencji serialu animowanego Gigantozaur. W Gigantosaurus: Dino Kart wcielamy się w różnorodnych bohaterów i zasiadamy za sterami gokartów, by walczyć o zwycięstwo na trasach rozsianych po całej Kredalii. Zostań swoim ulubionym dinozaurem i ścigaj się wokół Kredalii w mistrzostwach kartingowych dla nawet 4 graczy. Ścigaj się na 15 trasach pełnych ekscytujących przeszkód – takich jak Gigantozaur we własnej osobie! Zbieraj niezwykłe znajdźki, które zapewnią ci drogę na skróty, odrzutowe doładowanie... albo sposób na pozbycie się rywali. Gracze w każdym wieku mogą grać we własnym stylu, dzięki wsparciu sterowania dla młodszych graczy. Zbierz więc całą rodzinę na szybką i emocjonującą imprezę, prawie tak wielką jak apetyt Gigantozaura!

Ocena: Brak Zobacz grę

Gungrave G.O.R.E: Day One Edition

Akcji

Gungrave G.O.R.E to kolejna odsłona serii Gungrave, zapoczątkowanej w 2002 roku przez studio Red Entertainment. W Gungrave G.O.R.E powracają bohaterowie poprzednich odsłon: wskrzeszony zabójca znany jako Beyond the Grave oraz jego były podopieczny Bunji Kugashira. Obaj ponownie stają po przeciwnych stronach barykady w walce z narkotykiem Seed. Mimo że pierwszemu z nich udało się pokonać organizacje odpowiedzialne za dystrybucję tej niebezpiecznej używki, wkrótce dochodzą go wieści o Scumland – tajemniczej wyspie, która pojawiła się znikąd koło Azji Południowej. Tam też mają znajdować się nowe fabryki produkujące narkotyk. Beyond the Grave wyrusza więc na kolejną krucjatę przeciwko ludziom chcącym wykorzystać Seed do niecnych celów. Bohaterowi ponownie towarzyszy Mika Asagi, do której dołącza nowa bohaterka, zainfekowana przez Seed Quartz. Dodatkowa zawartość edycji premierowej: Gungrave G.O.R.E - GRAVE RONIN ŚMIERCI i GRAVE O.D.

Ocena: Brak Zobacz grę

Goat Simulator 3: Edycja Preorderowa

Zręcznościowe

Goat Simulator 3 to druga odsłona serii zwariowanych symulatorów kozy (tytuł jest swoistym żartem). Znów mamy okazję wcielić się w Piglor i samodzielnie lub z pomocą znajomych siać zniszczenie na absurdalne, a do tego często widowiskowe i głośne sposoby. Przemierzamy otwarty świat w kozim, (nie)doskonałym ciele, obserwowanym z widoku trzecioosobowego. Wygląd zwierzaka da się spersonalizować w sposób pasujący do humorystycznej konwencji gry - np. ubierając go w papier toaletowy, spodek do filiżanki czy chodaki. Edycja Preorderowa zawiera: grę na wybraną platformę na płycie, wyjątkową skórkę preorderową na wymiona głównego bohatera.

Ocena: Brak Zobacz grę

God of War: Ragnarok

Akcji

God of War Ragnarok to przygodowa gra akcji będąca piątą główną częścią serii God of War, zapoczątkowanej w 2005 roku. Produkcja została opracowana przez należący do PlayStation Studios zespół Santa Monica Studio, a jej wydaniem zajęła się firma Sony Interactive Entertainment. Pod względem tempa i przebiegu rozgrywki oraz sposobu prowadzenia akcji tytuł podąża ścieżką wytyczoną w 2018 roku przez grę God of War. Fabułę gry God of War Ragnarok osadzono kilka lat po wydarzeniach przedstawionych w poprzedniej odsłonie cyklu. Tytułowy Ragnarok, czyli wielka bitwa pomiędzy bogami i olbrzymami, która ma doprowadzić do końca świata, zbliża się wielkimi krokami. Świadczy o tym fakt, że poprzedzająca go Wielka Zima (Fimbulvinter) dotarła już do Midgardu. Chcąc uniknąć nieuchronnej tragedii, jaką bez wątpienia sprowadzą na nich kolejne konfrontacje z Asami, Kratos chce za wszelką cenę zapewnić Atreusowi bezpieczeństwo. Syna spartańskiego wojownika trawi jednak rozpaczliwa ciekawość dotycząca jego tożsamości, a także tego, jaką rolę odegra w nadchodzących wydarzeniach. Bohaterów czeka kolejna pełna trudów przygoda, w trakcie której przyjdzie im dokonać wyborów determinujących nie tylko ich dalszy los, lecz również przyszłość czekającą wszystkie dziewięć światów.

Ocena: 10/10 Zobacz grę

Ghostbusters: Spirits Unleashed

Akcji

Ghostbusters: Spirits Unleashed jest multiplayerową grą akcji, opartą na licencji kultowej serii filmów, znanej w Polsce pod tytułem Pogromcy duchów. Produkcja została opracowana przez studio Illfonic, w którego portfolio można znaleźć takie projekty, jak Friday the 13th: The Game czy Predator: Hunting Grounds. Akcję gry Ghostbusters: Spirits Unleashed osadzono po wydarzeniach przedstawionych w filmie Pogromcy duchów. Dziedzictwo z 2021 roku. Tytułowi Pogromcy duchów wznowili działalność, a nowy zespół działa pod czujnym okiem dwóch słynnych poprzedników; radą służą im Winston Zeddemore (w którego wcielił się Ernie Hudson) oraz Ray Stantz (wykreowany przez Dana Aykroyda).

Ocena: Brak Zobacz grę

Garfield Lasagna Party

Towarzyskie

Garfield Lasagna Party to gra towarzyszka oferująca ponad 30 minigierek. Wyzwania są różnorodne i testują zarówno spryt, jak i zręczność gracza. We wszystko to możemy bawić się samotnie lub w trybie multiplayer dla maksymalnie czterech osób. W Garfield Lasagna Party bierzemy udział w imprezie zorganizowanej przez tytułowego kota oraz jego przyjaciół, czyli zwierzęta domowe Odie, Arlene i Nermal. Gracz może pokierować każdą z tych czterech postaci i sprawdzić się w 32. minigierkach.

Ocena: Brak Zobacz grę

GhostWire: Tokyo

Akcji

Ghostwire: Tokyo jest przygodową grą akcji, która zabiera graczy do współczesnego Tokio i pozwala im zmierzyć się z hordami yokai, czyli duchów z japońskiego folkloru. Produkcja została opracowana przez studio Tango Gameworks, a czuwał nad nią Shinji Mikami – „ojciec” serii Resident Evil. Akcja gry Ghostwire: Tokyo toczy się w alternatywnej wersji stolicy Japonii. W wyniku tajemniczego wydarzenia o podłożu okultystycznym zniknęła większość (a dokładnie – 99%) populacji miasta. Jakby tego było mało, po ulicach zaczęły wałęsać się duchy (zwane Gośćmi) w poszukiwaniu ofiar oraz członkowie tajemniczego ugrupowania, którzy ukrywają swoją tożsamość za tradycyjnymi maskami Hannya. Gracz wciela się natomiast w bohatera, który jako jeden z nielicznych zdołał przetrwać ową katastrofę, a także został obdarzony nadnaturalnymi zdolnościami. Od tej pory jego zadaniem jest nie tylko stawienie czoła hordom yokai, lecz również rozwikłanie zagadki stojącej za tymi wydarzeniami.

Ocena: 9/10 Zobacz grę

GhostWire: Tokyo - Deluxe Edition

Akcji

Mieszkańcy Tokio zniknęli, a miasto nawiedziły mordercze istoty nadprzyrodzone sprowadzone przez niebezpiecznego okultystę. Sprzymierz się z potężną widmową istotą szukającą zemsty i opanuj szereg niewiarygodnych zdolności, aby poznać tajemnicę zniknięć. STAW CZOŁA NIEZNANEMU w grze Ghostwire: Tokyo. GhostWire: Tokyo to przygodowa gra akcji od studia Tango Gameworks. W Ghostwire: Tokyo walczymy z duchami z japońskiego folkloru, starając się rozwikłać zagadkę zniknięcia 99% procent populacji tytułowego miasta. Edycja Deluxe zawiera: Grę Ghostwire: Tokyo, Pakiet strojów „Streetwear”, Strój Shinobiego i broń Kunai.

Ocena: Brak Zobacz grę

Gran Turismo 7

Wyścigi

Siódma pełnoprawna odsłona flagowego cyklu symulatorów samochodowych, stanowiącego od lat chlubę kolejnych generacji konsol PlayStation. Za jej powstanie odpowiada związane od lat z serią japońskie studio Polyphony Digital. Gran Turismo 7 rozwija formułę znaną z poprzednich odsłon cyklu. Rozgrywka nastawiona jest na realizm wrażeń płynących z jazdy wirtualnymi samochodami. Zaawansowany system fizyki uwzględnia szereg czynników oddziałujących na pojazd w ruchu, w tym prędkość, masę, aerodynamikę, rodzaj zawieszenia, stan nawierzchni czy warunki pogodowe. Tytuł ponownie kładzie nacisk na kampanię fabularną, podczas której można brać udział w wielu wyścigach na rzeczywistych torach zamkniętych oraz drogach o charakterze publicznym. Nie zabrakło także szerokiej gamy licencjonowanych pojazdów (od popularnych osobówek, poprzez samochody sportowe, aż po legendarne maszyny wyścigowe). Wśród dostępnych w grze marek pojazdów znalazły się Aston Martin, Ford oraz Lamborghini.

Ocena: 9/10 Zobacz grę

Gran Turismo 7: 25th Anniversary Edition

Wyścigi

Prawdziwy symulator jazdy… od 25 lat na rynku. Gran Turismo 7 to kolejna odsłona popularnego cyklu symulatorów wyścigów samochodowych wydawanego na konsole z rodziny PlayStation. Za produkcję gry odpowiada japońskie studio deweloperskie Polyphony Digital. Zasiądź za kółkiem ponad 420 samochodów już w dniu premiery – wszystkie klasyczne auta i najnowocześniejsze supersamochody zostały odtworzone z niespotykaną dbałością o szczegóły – i jeździj na ponad 90 torach w zmiennych warunkach pogodowych. Gran Turismo 7 Edycja Jubileuszowa zawiera opakowanie steelbook oraz dodatkową zawartość cyfrową: Dodatkowy samochód - Toyota GR Yaris, 1 000 000 kr. (kredytów w grze), Oficjalną ścieżkę dźwiękową oraz 30 awatarów producentów i partnerów do PSN.

Ocena: Brak Zobacz grę

GRID: Legends

Wyścigi

GRID: Legends to gra wyścigowa należąca do jednego z najpopularniejszych cykli tego typu. Opracowało ją tradycyjnie studio Codemasters. Jest to pierwsza część serii, która powstała po tym, jak zespół został wykupiony przez firmę Electronic Arts. W przeciwieństwie do większości gier wyścigowych, GRID: Legends oferuje rozbudowany tryb fabularny, w którym historia stylizowana jest na film dokumentalny, opisujący sezon zespołu Ravenwest Motorsport. W trakcie zabawy poznajemy zawodników z mocno zarysowanymi osobowościami i będziemy świadkami wielu konfliktów wewnątrz teamu.

Ocena: Brak Zobacz grę

Gal Gun Returns

Akcji

Ogromna obsada z ponad 70 dziewczynami! Dodaj główne bohaterki, anioły i wszystkich studentów / wykładowców w akademii razem, a otrzymasz ogromną obsadę ponad 70 postaci! Oprócz studentów i wykładowców, możesz nawet napotkać niektóre panie, które są dość rzadkimi obserwacjami! Niech te strzały feromonowe lecą, by powstrzymać tłumy dziewczyn próbujących wyznać ci swoją miłość, a może czeka cię szczęśliwe zakończenie z twoją jedyną prawdziwą miłością! Celuj w Strzał Ekstazy! Każda dziewczyna ma słaby punkt, w którym Zastrzyki Feromonowe są wyjątkowo skuteczne! Wiesz, że go znalazłeś, gdy widzisz takie rzeczy jak 「ハッ」 i 「キュン」! Utrzymaj celność i oddaj strzał, a to wywoła ekstazę

Ocena: Brak Zobacz grę
Do góry