Baza gier

Wylosuj grę

Sniper Elite 5

Akcji

Sniper Elite 5 to snajperska strzelanka z elementami skradanki. Produkcję opracowało studio Rebellion, czyli zespół odpowiedzialny także za wszystkie inne odsłony tego cyklu. Akcja Sniper Elite 5 toczy się we Francji w 1944 roku. Głównym bohaterem ponownie jest Karl Fairburne, który zostaje tym razem wysłany na wybrzeże Bretanii w celu osłabienia Wału Atlantyckiego, czyli niemieckiego systemu fortyfikacji. Podczas realizacji tej misji wpada na trop tajnego nazistowskiego planu znanego jako Operacja Kraken, który może doprowadzić do ostatecznej przegranej aliantów.

Ocena: Brak Zobacz grę

Sniper Elite 5: Deluxe Edition

Akcji

Sniper Elite 5 to kolejna odsłona cyklu snajperskich gier akcji studia Rebellion. Tym razem udajemy się z misją do okupowanej przez siły niemieckie Francji w 1944 roku. Produkcja ulepsza mechanizmy rozgrywki i wprowadza nowe rozwiązania do trybów multiplayer. W edycji deluxe gry Sniper Elite 5 znajdziesz dodatkową misję "Wolf Mountain", podczas której przenikną do Berghofu - prywatnej górskiej kryjówki Hitlera w Alpach Bawarskich pełnej silnie uzbrojonych strażników oraz mnóstwa przedmiotów kolekcjonerskich dla snajperów. Kolejnym dodatkiem jest wytłumiony pistolet P.1938. Edycja deluxe Sniper Elite da Ci dostęp do przepustki sezonowej. Dzięki niej otrzymasz po premierze dostęp do dwuczęściowej kampanii rozgrywającej się na rozległych mapach, na których będą mogli uzbroić się w rozbudowany arsenał autentycznych broni z czasów II wojny światowej oraz dostosować swojego snajpera za pomocą nowych pakietów postaci i skórek do broni.

Ocena: Brak Zobacz grę

Seven Pirates H

RPG

Seven Pirates H to tradycyjna gra RPG skoncentrowana na eksploracji i odkrywaniu z gigantyczną dawką fanservice! Jako Parute będziesz dowodzić drużyną potwornych dziewczyn w walce z niegrzecznymi wrogami, wykorzystując słabości, aby zdobyć przewagę w walce turowej. Podróżuj po wyspach i jedź Ottonem, aby dotrzeć do tajnych obszarów, zbierać przedmioty i zwiększać swoje umiejętności w miarę zdobywania kolejnych poziomów! Dzięki specjalnemu systemowi „Treningu Booby” możesz kontrolować rozmiar biustu całej żeńskiej załogi, aby zwiększyć statystyki, większy, aby zwiększyć moc i obronę, lub mniejszy, aby poprawić szybkość i zwinność!

Ocena: Brak Zobacz grę

Sifu: The Vengeance Edition

Akcji

Sifu to przygodowa gra akcji z widokiem z trzeciej osoby. Produkcja traktuje o sztukach walki i najbliżej jej do podgatunku tzw. chodzonych bijatyk. Za opracowanie i wydanie tego tytułu odpowiada studio Sloclap (autorzy ciekawego Absolvera z 2017 roku). Sifu opowiada historię adepta kung fu, którego rodzina została zamordowana, gdy był jeszcze młodym człowiekiem. Protagonista przez lata trenował, by zemścić się na sprawcach zbrodni i teraz wyrusza, by w końcu ich wyeliminować. Musi się jednak spieszyć, na zrealizowanie swojej misji ma bowiem zaledwie jedną dobę.

Ocena: Brak Zobacz grę

SaGa: Scarlet Grace - Ambitions

RPG

Firebringer, upadły bóg i zmora ludzkości, od czasu swego wygnania sieje spustoszenie w świecie. Ludzkość zbudowała Imperium w jednym celu: zaangażować Ognistego i jego potworów do walki w obronie ludzkości. Po tysiącleciach walk, Firebringer został w końcu pokonany, a Imperium pozostawione bez celu, pobudzając bunt.

Ocena: Brak Zobacz grę

Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin

RPG

Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin to jRPG akcji o historii zainspirowanej wydarzeniami z pierwszej odsłony serii, jednak niebędące jej bezpośrednią kontynuacją. W grze wcielamy się w trzech bohaterów, odznaczających się wyjątkowymi umiejętnościami i pełniących kluczową rolę w fabule. Za powstanie gry odpowiada Team Ninja, znane głównie z NiOh. Historia tytułu opowiada o trzech mężczyznach, którzy po odbyciu długiej podróży w końcu dotarli do celu: Kaplicy Chaosu. Teraz, po przekroczeniu jej bram, muszą zwalczyć Chaos – głównego antagonistę części pierwszej. Jednocześnie przyjdzie im mierzyć się z wątpliwościami, czy to na pewno oni są Wojownikami Światła, jakim w prastarej przepowiedni przeznaczono pokonanie Chaosu. Bohaterowie różnią się od siebie charakterem i pełnią konkretne role w zespole. Liderem ekipy jest Jack, wierzący, że pokonanie Chaosu jest jego powinnością. W trakcie walk z potworami stojącymi mu na drodze, nie okazuje im żadnej litości. Jest idolem dla Jeda, miłego i dobrodusznego chłopaka o wielkiej sile fizycznej. Ostatni z trójki to Ash, opanowany mięśniak bezgranicznie ufający Jackowi. W trakcie zmagań ich osobowości nawzajem się uzupełniają, czyniąc z trio bardzo zgrany zespół.

Ocena: Brak Zobacz grę

SpellForce 3 Reforced

Strategiczne

SpellForce 3 to trzecia odsłona serii gier w ciekawy sposób łączących elementy strategii czasu rzeczywistego z komputerowym RPG. Produkcję powierzono zależnemu od firmy Nordic Games niemieckiemu studiu Grimlore Games, w skład którego wchodzą doświadczeni twórcy RTS-ów (m.in. Peter Ohlmann, współtwórca The Settlers II) oraz deweloperzy dwóch pierwszych części cyklu. Fabuła SpellForce 3 została osadzona pięćset lat przed akcją pierwszej części serii, zanim fantastyczny kontynent Eo został porozrywany na niewielkie, połączone portalami wyspy. Tym samym gracz ma sposobność prześledzić wydarzenia, jakie doprowadziły do tragicznego w skutkach rytuału konwokacji, w którym ważną rolę odegrał Krąg – stowarzyszenie trzynastu najpotężniejszych magów wszystkich ras. Głównym zagrożeniem w tej części serii jest tajemnicza frakcja Arcane.

Ocena: Brak Zobacz grę

Surviving the Aftermath

Strategiczne

Surviving the Aftermath to fantastycznonaukowa strategia ekonomiczna z gatunku city builder. Produkcja studia Iceflake oraz firmy Paradox Interactive jest sequelem wydanego w 2018 roku Surviving Mars, gdzie mogliśmy zbudować pierwszą samowystarczalną marsjańską kolonię. Akcja nowego tytułu przenosi graczy z Czerwonej Planety na Ziemię, która została spustoszona przez apokaliptyczną katastrofę. W trakcie zabawy w Surviving the Aftermath gracze trafiają na proceduralnie generowaną mapę składającą się z sześciu różnorodnych biomów. Celem zabawy jest skonstruowanie i czuwanie nad dobrym funkcjonowaniem kolonii ludzi ocalałych z globalnego kataklizmu. Wśród aspektów, na które należy zwrócić uwagę w czasie rozgrywki znalazło się między innymi bezpieczeństwo osady oraz gospodarka zasobami.

Ocena: 8/10 Zobacz grę

Shin Megami Tensei V

RPG

W Shin Megami Tensei V, najnowszej odsłonie znakomitej serii gier RPG Shin Megami Tensei, wcielasz się w postać licealisty, który musi wykorzystać nowo odkryte moce, by korzystając z systemu opartego na komendach, walczyć na pustkowiu opanowanym przez demony. Choć demony są groźnymi przeciwnikami, niektóre z nich mogą być godnymi sojusznikami i zostać zwerbowane w wyniku negocjacji, aby walczyć u twego boku na tym ginącym świecie. Jak potoczy się Twój los?

Ocena: Brak Zobacz grę

Smerfy: Misja Złoliść

Zręcznościowe

Smerfy: Misja Złoliść to przygodowa platformówka 3D. Produkcję opracował zespół OSome Studio, odpowiedzialny choćby za Asterix & Obelix XXL: Romastered. Mamy tu kolorowy świat pełny zakamarków do zbadania, zagadek, przeciwników i innych przeciwności losu. Zgodnie ze standardami panującymi w świecie Smerfów, historia gry opowiada o ich kolejnym konflikcie ze złym Gargamelem. Tym razem czarnoksiężnik opracował w swoim laboratorium formułę umożliwiającą hodowanie nikczemnych roślin zwanych Złoliśćmi. Wabią one Smerfy i zamykają je w roślinnych pułapkach, a do tego stanowią ogromne zagrożenie dla lasu ze względu na swoją toksyczność. Naszym celem jest znalezienie wszystkich składników potrzebnych do zwalczenia owej toksyny. Edycja Smerfastyczna zawiera dodatkowo: 3 litografie 10 x 15 cm, Breloczek z Papą Smerfem, Arkusze z naklejkami 11 x 8,5 cm.

Ocena: Brak Zobacz grę

Super Robot Wars 30

RPG

Super Robot Wars 30 to taktyczna gra RPG z turowym systemem walki, należąca do popularnej serii firmy Namco Bandai. Projekt opracował znany z wielu poprzednich odsłon cyklu, japoński zespół B.B. Studio, który powstał z połączenia należących do tego wydawcy studiów BEC i Banpresoft. Fabularnie gra jest jednym wielkim crossoverem, w którym spotykają się postacie i elementy z kilkudziesięciu popularnych japońskich marek z gatunku mecha (gra została wpisana do Księgi rekordów Guinnessa jako produkcja RPG, która wykorzystuje najwięcej różnych marek). Wszyscy ci bohaterowie łączą siły, aby stawić czoła armii wielkich potworów znanej jako Kikaiju.

Ocena: Brak Zobacz grę

Star Wars Jedi Knight Collection

Akcji

Zdobądź dwie klasyczne gry Star Wars dzięki kolekcji Star Wars Jedi Knight, obejmującej Star Wars Jedi Knight II: Jedi Outcast i Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy. Spotkaj kultowe postacie z Gwiezdnych wojen, takie jak Lando Calrissian i Luke Skywalker w grze Star Wars Jedi Knight II: Jedi Outcast, w której wcielasz się w Jedi Kyle’a Katarna, używając unikalnej kombinacji broni, Mocy i miecza świetlnego w trybie dla jednego gracza z perspektywy pierwszej oraz trzeciej osoby. Podążaj za starożytną tradycją i poznaj potęgę Mocy, ale także płynące z niej niebezpieczeństwa w Star Wars™ Jedi Knight: Jedi Academy, jedno- i wieloosobowej grze akcji. Star Wars Jedi Knight Collection to pakiet gier, w którego skład wchodzą: Star Wars: Dark Forces, Star Wars Jedi Knight: Dark Forces II, Star Wars Jedi Knight – Mysteries of the Sith, Star Wars Jedi Knight II – Jedi Outcast oraz Star Wars Jedi – Jedi Academy.

Ocena: Brak Zobacz grę

Star Wars Racer and Commando Combo

Wyścigi

Zdobądź dwie klasyczne gry Star Wars w zestawie Star Wars Racer and Commando Combo, zawierającym Star Wars: Episode I Racer oraz Star Wars Republic Commando. Wsiądź, zapnij pasy i przeżyj zastrzyk czystej adrenaliny w sekwencji wyścigów znanych z filmu Gwiezdne wojny: Część I Mroczne Widmo w grze Star Wars: Episode I Racer. Z kolei w Star Wars Republic Commando wcielisz się w lidera elitarnej grupy Republic Commandos. Twoim zadaniem jest infiltracja, dominacja oraz anihilacja nieprzyjaciela.

Ocena: Brak Zobacz grę

Super Monkey Ball: Banana Mania - Launch Edition

Zręcznościowe

Płataj małpie figle ze swoim ulubionym futrzastym gangiem w ostatecznej przygodzie Super Monkey Ball! Przemierzaj cudowne światy z AiAi i przyjaciółmi, ścigając się, aby powstrzymać szalonego naukowca, doktora Bad-Boona, przed wysadzeniem Jungle Island! Dołącz do gwiazdorskiego zespołu małp, w którego skład wchodzą AiAi, MeeMee, GonGon, Baby, YanYan i Doctor, odbijając się, przechylając i przetaczając przez setki uroczo wykonanych poziomów i labiryntów. Dla gangu to małpi interes — graj w pojedynkę lub z przyjaciółmi, pokonując Dr. Bad-Boona i kradnąc ukochane banany!

Ocena: Brak Zobacz grę

Sonic Colours Ultimate

Zręcznościowe

Remaster popularnej platformówki z 2010 roku. W Sonic Colours Ultimate tytułowy niebieski jeż raz jeszcze stawia czoła doktorowi Eggmanowi, korzystając z pomocy istot zwanych Wisps, które w zamian za uwolnienie obdarowują go nowymi umiejętnościami. W Sonic Colours Ultimate wcielamy się w tytułowego bohatera, który raz jeszcze stawia czoła swojemu nemezis. Złowrogi doktor Eggman stworzył międzygwiezdny park rozgrywki, który jest zasilany przez zniewolone istoty zwane Wisps. Protagonista musi nie tylko je uratować, lecz także wykorzystać ich moce, by utrzeć nosa swojemu arcywrogowi.

Ocena: Brak Zobacz grę

Sonic Colours Ultimate: Limited Edition

Zręcznościowe

Sonic Colours Ultimate jest zremasterowaną wersją gry Sonic Colours, czyli popularnej platformówki z 2010 roku, z tytułowym niebieskim jeżem w roli głównej. Produkcja została opracowana przez studio Blind Squirrel Games, które wcześniej pracowało między innymi nad BioShock: The Collection oraz Mass Effect: Legendary Edition, a jej wydaniem zajęła się sprawująca pieczę nad marką firma SEGA. Na tle pierwowzoru tytuł wyróżnia się za sprawą nie tylko odświeżonej grafiki, lecz również nowego trybu gry, niedostępnej wcześniej mocy głównego bohatera oraz dodatków kosmetycznych z filmu Sonic: Szybki jak błyskawica. Limitowaną Edycja Sonic Colours Ultimate zawiera dodatkowo unikalny brelok Baby Sonic!

Ocena: Brak Zobacz grę
Do góry