Baza gier

Wylosuj grę

Kotodama: The 7 Mysteries of Fujisawa

Przygodowe

Tytuł łączący klasyczną przygodówkę visual novel ze zręcznościowo-logiczną grą typu "połącz trzy elementy" (match-3). W trakcie zabawy wcielamy się w ucznia Akademii Fujisawa, który przy użyciu magicznych mocy stara się rozwikłać siedem tajemnic szkoły. Rozgrywka w Kotodama: The 7 Mysteries of Fujisawa podzielona jest na dwa segmenty. Pierwszy z nich to klasyczne visual novel, w którym czytamy kolejne rozdziały historii, wzbogacone o statyczne ilustracje i portrety postaci. Drugi to tryb logiczny, który wizualizuje wykorzystywane przez nas moce Kotodamy. Spotkawszy postać, która może wiedzieć coś o jednej z siedmiu tajemnic szkoły, przenosimy ją do magicznej sali przesłuchań, starając się wyciągnąć z niej potrzebne nam wskazówki i informacje.

Ocena: Brak Zobacz grę

A Plague Tale: Innocence

Przygodowe

A Plague Tale: Innocence to mroczna, mrożąca krew w żyłach trzecioosobowa gra przygodowa zawierająca elementy gry akcji, gry eksploracyjnej i skradanki, opracowana przez Asobo Studio na PlayStation 4, Xbox One. Jest rok 1349. We Francji szaleje zaraza. Amiciai jej młodszy brat Hugo uciekają przed inkwizycją przez zrujnowane epidemią wioski. Aby przeżyć, muszą połączyć siły z innymi sierotami i manewrować pomiędzy niebezpiecznymi kłębowiskami szczurów, wykorzystując światło i ogień. Więź pomiędzy skazanymi na okrutny los sierotami to ich jedyny sprzymierzeniec w desperackiej walce o przetrwanie podczas najmroczniejszych dni w historii ludzkości.

Ocena: Brak Zobacz grę

Danganronpa Trilogy

Przygodowe

Rozgrywka całej serii koncentruje się na rozwiązywaniu rozmaitych zagadek środowiskowych oraz walce z zastępami napotkanych przeciwników przy pomocy oryginalnego arsenału. W skład kolekcji Danganronpa Trilogy wejdą wszystkie numerowane odsłony serii: Trigger Happy Havoc, Danganronpa 2: Goodbye Despair oraz Danganronpa V3: Killing Harmony. W zestawie poza płytą znajdziemy również art book.

Ocena: Brak Zobacz grę

The Walking Dead: The Final Season

Przygodowe

Kompletne wydanie finałowego sezonu serii gier przygodowych The Walking Dead: The Final Season pozwoli nam ponownie wcielić się w postać dzielnej Clementine i stać się świadkami finału jej przygód. Akcja finałowego sezonu dzieje się kilka lat po wydarzeniach z poprzedniej odsłony. Tym razem deweloperzy postanowili ponownie skupić się na Clementine, prezentując jej ostatnie przygody w świecie opanowanym przez zombie. Finałowy sezon zawiera wszystkie odcinki, czyli Done Running, Suffer the Children, Broken Toys oraz premierowo finałowy odcinek o tytule Take us back.

Ocena: Brak Zobacz grę

The Sinking City

Przygodowe

Przygodowa gra akcji TPP z elementami RPG, inspirowana twórczością H.P. Lovecrafta. Akcja gry toczy się w latach dwudziestych XX wieku, w amerykańskim miasteczku Oakmont w stanie Massachusetts, cierpiącym z powodu powodzi wywołanej przyczynami nadnaturalnymi. Zbadanie tej sprawy przypadło detektywowi Charlesowi W. Reedowi, który na drodze śledztwa poznaje nie tylko przyczyny owego zjawiska, lecz również styka się z szaleństwem i zwątpieniem, coraz bardziej ogarniającymi zarówno mieszkańcow Oakmont, jak i jego samego.

Ocena: Brak Zobacz grę

Song of Memories

Przygodowe

Przygotowana przez studio Pure Wish przygodówka typu visual novel, wzbogacona o elementy symulatorów randkowych oraz gier jRPG. Fabuła Song of Memories koncentruje się na losach dwójki licealistów: wychowującego młodszą siostrę Minato Kamishiro i jego przyjaciółki Kanon Hiiragi.

Ocena: Brak Zobacz grę

Resident Evil 2

Przygodowe

Gra Resident Evil 2, pierwotnie wydana w 1998, jedna z najbardziej ikonicznych i rozpoznawalnych gier wszech czasów, powraca w odświeżonej wersji na konsole nowej generacji. Resident Evil 2 zaoferuje graczom świeże spojrzenie na klasyczną sagę survivalego horroru w nowoczesnej i dopracowanej, a jednocześnie mrożącej krew w żyłach oprawie audiowizualnej.

Ocena: Brak Zobacz grę

Call of Cthulhu

Przygodowe

Call of Cthulhu – stworzona przez Cyanide Studios, oficjalna adaptacja kultowej papierowej RPG wydawnictwa Chaosium – to przeznaczona na systemy PlayStation 4, Xbox One i PC detektywistyczna RPG z elementami skradanki, utrzymana w klimacie psychologicznego horroru.

Ocena: Brak Zobacz grę

Senran Kagura Reflexions

Przygodowe

Spin-off serii Senran Kagura, będący grą przygodową, w której spędzamy czas z jedną z głównych bohaterek cyklu. Senran Kagura Reflexions zostało przygotowane z myślą o unikalnych funkcjach konsoli Nintendo Switch.

Ocena: Brak Zobacz grę

Punch Line

Przygodowe

Gra przygodowa, wzbogacona o elementy produkcji typu visual novel, w której wcielamy się w przemienionego w ducha ucznia szkoły średniej.

Ocena: Brak Zobacz grę

Torn

Przygodowe

Gra przygodowa stworzona z myślą o urządzeniach rzeczywistości wirtualnej. Podczas zabawy w Torn wcielamy się w kobietę, która przypadkowo trafiła do posiadłości naukowca Lawrence'a Talbota. Jest to pierwsza produkcja Aspyr Studio.

Ocena: Brak Zobacz grę

State of Mind

Przygodowe

Opracowana przez ekipę Daedalic Entertainment dystopijna gra przygodowa w klimatach science fiction, której akcję osadzono w roku 2048 w Berlinie. State of Mind to klasycznie zrealizowana gra przygodowa. Podczas zabawy zajmujemy się eksplorowaniem lokacji, prowadzeniem rozmów, gromadzeniem przedmiotów i rozwiązywaniem zagadek.

Ocena: Brak Zobacz grę

Flipping Death

Przygodowe

Oryginalny miks przygodówki i platformówki od szwedzkiego studia Zoink!, a zarazem duchowy spadkobierca Stick It to The Man! z 2013 roku. Wcielamy się w postać Penny Doewood, która po tajemniczym zgonie musi zastąpić Śmierć, będącego akurat na wakacjach.

Ocena: Brak Zobacz grę

Closed Nightmare

Przygodowe

Gra przygodowa, utrzymana w konwencji horroru, w której wcielamy się w Marię Kamishiro. Bohaterka Closed Nightmare została uwięziona i zmuszona do wzięcia udziału w tajemniczym eksperymencie – wolność odzyska pod warunkiem doprowadzenia go do końca.

Ocena: Brak Zobacz grę

Adventure Time: Pirates of the Enchiridion

Przygodowe

Przygodowa gra akcji oparta na motywach serialu Adventure Time (Pora na przygodę!). Gracze przejmują kontrolę nad jednym z czwórki bohaterów (są tu Finn, Jake, Marceline oraz BMO) z zadaniem poznania przyczyn tragicznej w skutkach powodzi.

Ocena: Brak Zobacz grę

Agony

Przygodowe

Survival horror stworzony przez niezależny zespół Madmind Studio. Gracz wciela się w rolę nieszczęśnika, który z bliżej nieznanych powodów trafił do piekła.

Ocena: Brak Zobacz grę
Do góry