Baza gier

Wylosuj grę

AI: The Somnium Files

Przygodowe

Detektywistyczna gra przygodowa z elementami visual novel, w której staramy się rozwiązać zagadkę morderstw mających miejsce w zaawansowanym technologicznie, współczesnym Tokio. Gra została stworzona przez autorów serii Zero Escape.

Ocena: Brak Zobacz grę

The Walking Dead: The Telltale Definitive Series

Przygodowe

The Walking Dead: The Telltale Definitive Series na PS4, XONE i PC stanowi kompletne wydanie wszystkich przygodówek sygnowanych marką The Walking Dead, stworzonych przez studio Telltale. W zestawie znajdziemy wszystkie cztery sezony opowieści wraz z dodatkami 400 Days oraz The Walking Dead: Michonne, co daje razem ponad 50 godzin rozgrywki podzielonej na 23 osobne odcinki. W The Walking Dead: The Telltale Definitive Series znajdziemy również cyfrowe bonusy, jak 10 godzin komentarzy twórców i materiałów zza kulis, szkice koncepcyjne, dokument Return of The Walking Dead oraz ponad 140 utworów muzycznych. Dzięki ulepszeniom graficznym i wiernemu odtworzeniu klasycznego menu The Walking Dead: The Telltale Definitive Series jest to najlepszy sposób, by przeżyć całą historię wędrówki Clementine i poznać jej zakończenie.

Ocena: Brak Zobacz grę

Blair Witch

Przygodowe

Opracowana przez polskie studio Bloober Team przygodówka FPP w klimacie grozy, zainspirowana popularną serią kinowych horrorów. W Blair Witch gracze wcielają się w byłego policjanta, który przeczesuje nawiedzany przez wiedźmę las w poszukiwaniu zaginionego chłopca.

Ocena: Brak Zobacz grę

The Dark Pictures: Man of Medan

Przygodowe

Filmowa przygodówka otwierająca utrzymany w klimacie horroru cykl The Dark Pictures Anthology. Historia opowiada o odkryciu zatopionego wraku z czasów II wojny światowej. Gra jest bardzo nieliniowa i od nas zależy, kto przeżyje oraz jak zakończy się cała opowieść.

Ocena: Brak Zobacz grę

Date A Live: Rio Reincarnation

Przygodowe

Kolekcja trzech odsłon popularnej japońskiej randkowej serii visual novel o nazwie Date a Live. W Date A Live: Rio Reincarnation gracz musi powstrzymać tajemnicze istoty przyjmujące postać młodych dziewczyn, które odpowiadają za katastrofy wstrząsające naszą planetą. W DATE A LIVE: Rio Reincarnation na PlayStation 4 fani poznają Rio, nową postać, która szukając “najważniejszej rzeczy” mówi na Shido “papa”. To tylko kolejna rzecz trapiąca Shido, który ledwo uszedł z życiem z wirtualnej rzeczywistości, a głowę ma zajętą ratowaniem świata. Zaczyna odczuwać nieprawidłowość w swojej codzienności, dręczy go niewygodne uczucie myśląc o tej Rio Sonogami, z nazwiskiem takim samym jak Rinne i tak samo jak Marina, poszukująca “najważniejszej rzeczy” dla szczęścia każdego…

Ocena: Brak Zobacz grę

The Sinking City: Day One Edition

Przygodowe

Przygodowa gra akcji TPP z elementami RPG, inspirowana twórczością H.P. Lovecrafta. Akcja gry toczy się w latach dwudziestych XX wieku, w amerykańskim miasteczku Oakmont w stanie Massachusetts, cierpiącym z powodu powodzi wywołanej przyczynami nadnaturalnymi. Zbadanie tej sprawy przypadło detektywowi Charlesowi W. Reedowi, który na drodze śledztwa poznaje nie tylko przyczyny owego zjawiska, lecz również styka się z szaleństwem i zwątpieniem, coraz bardziej ogarniającymi zarówno mieszkańcow Oakmont, jak i jego samego. Wersja Day One Edition zawiera: pakiet Detektywa - zestaw do pierwszej pomocy, przybornik i leki przeciwpsychotyczne oraz Mape Oakmont - dodatek fizyczny w pudełku.

Ocena: Brak Zobacz grę

ZED

Przygodowe

Eksploracyjna gra przygodowa, w której akcja prezentowana jest z perspektywy pierwszej osoby – za jej stworzenie odpowiada studio Eagre Games, na czele z Chuckiem Carterem, czyli współtwórcą kultowego cyklu Myst.

Ocena: Brak Zobacz grę

Spice and Wolf VR

Przygodowe

Interaktywny film na motywach popularnej serii japońskich powieści z gatunku light novel wykorzystujący technologię rzeczywistości wirtualnej. Spice and Wolf VR pozwala na wcielenie się w kupca Krafta Lawrence’a i spotkanie z wilczą boginią Holo.

Ocena: Brak Zobacz grę

Kotodama: The 7 Mysteries of Fujisawa

Przygodowe

Tytuł łączący klasyczną przygodówkę visual novel ze zręcznościowo-logiczną grą typu "połącz trzy elementy" (match-3). W trakcie zabawy wcielamy się w ucznia Akademii Fujisawa, który przy użyciu magicznych mocy stara się rozwikłać siedem tajemnic szkoły. Rozgrywka w Kotodama: The 7 Mysteries of Fujisawa podzielona jest na dwa segmenty. Pierwszy z nich to klasyczne visual novel, w którym czytamy kolejne rozdziały historii, wzbogacone o statyczne ilustracje i portrety postaci. Drugi to tryb logiczny, który wizualizuje wykorzystywane przez nas moce Kotodamy. Spotkawszy postać, która może wiedzieć coś o jednej z siedmiu tajemnic szkoły, przenosimy ją do magicznej sali przesłuchań, starając się wyciągnąć z niej potrzebne nam wskazówki i informacje.

Ocena: Brak Zobacz grę

Outer Wilds

Przygodowe

Eksploracyjna gra przygodowa FPP, w której wcielamy się w rekruta nowego programu kosmicznego Outer Wilds Ventures. Naszym zadaniem jest zbadanie tajemniczego układu słonecznego, który funkcjonuje w pętli czasowej.

Ocena: Brak Zobacz grę

Draugen

Przygodowe

Utrzymana w konwencji thrillera psychologicznego gra przygodowa, w której trafiamy do Norwegii z 1923 roku. W Draugen wcielamy się w amerykańskiego podróżnika – Edwarda, który przybywa do krainy fiordów, by odnaleźć zaginioną siostrę.

Ocena: Brak Zobacz grę

Layers of Fear 2

Przygodowe

Druga odsłona cyklu utrzymanych w konwencji horroru gier przygodowych, nad którym pieczę sprawuje polskie studio Bloober Team. W Layers of Fear 2 trafiamy na pokład statku znajdującego się na pełnym morzu i bierzemy udział w powstawaniu filmu będącego kolejnym arcydziełem.

Ocena: Brak Zobacz grę

Dollhouse

Przygodowe

Pierwszoosobowy survival horror inspirowany flimami noir. W trakcie gry śledzimy losy detektyw Marii, starającej się odzyskać utracone wspomnienia; jej śladem podąża niewysłowiona groza, przed którą bohaterka może jedynie uciekać.

Ocena: Brak Zobacz grę

Daedalus: The Awakening of Golden Jazz

Przygodowe

Gra przygodowa typu visual novel, w której rozwiązujemy sprawę kryminalną. Jako Jake Hunter staramy się odkryć prawdę nt. śmierci swojego dziadka, który w ostatnich dniach życia interesował się hasłem Daedalus". Za stworzenie gry odpowiada studio Neilo Inc."

Ocena: Brak Zobacz grę

Pathologic 2

Przygodowe

Remake utrzymanej w stylistyce horroru, oryginalnej przygodówki akcji studia Ice-pick Lodge, która ukazała się pierwotnie na PC w 2005 roku. Akcja gry przenosi nas do niewielkiego miasteczka, którego mieszkańcy cierpią z powodu tajemniczego wirusa.

Ocena: Brak Zobacz grę

Five Nights at Freddy's VR: Help Wanted

Przygodowe

Kolekcja minigier przygotowana z myślą o technologii VR, odtwarzająca aktywności i kultowe sceny znane z cyklu horrorów Five Nights at Freddy’s. Help Wanted zostało opracowane przez dewelopera Steel Wool Studios i wydane przez firmę ScottGames.

Ocena: Brak Zobacz grę
Do góry