Baza gier

Wylosuj grę

Atelier Ryza 2: Lost Legends & the Secret Fairy

RPG

Atelier Ryza 2: Lost Legends & the Secret Fairy to gra jRPG, w której rozgrywka koncentruje się na alchemicznym systemie craftingu. To pierwsza odsłona cyklu, która prezentuje kontynuację losów znanej już głównej bohaterki, zamiast oferować zupełnie nową historię i postać. Akcja gry zaczyna się trzy lata po wydarzeniach z poprzedniej części. Ryza jako jedyna ze swojej drużyny postanowiła pozostać na wyspie Kurken. Opuszcza ją dopiero gdy otrzymuje list od starego przyjaciela, proszącego o spotkanie w stolicy królestwa Ashra-am Baird. Na miejscu dziewczyna wplącze się w intrygę, która zmusi ją do próby odkrycia tajemnic ruin otaczających miasto.

Ocena: 10/10 Zobacz grę

Assassin's Creed: Valhalla

RPG

Dwunasta główna odsłona bestsellerowego cyklu od firmy Ubisoft. Assassin's Creed: Valhalla to gra RPG akcji przenosząca nas do IX-wiecznej Anglii. W trakcie zabawy wcielamy się w postać o imieniu Eivor, której klan wikingów szuka dla siebie nowego domu. Po opuszczeniu pogrążonej w konflikcie Norwegii i przebyciu Morza Północnego bohater i jego świta przybijają do wybrzeży Anglii. Niestety, w tej bogatej w zasoby krainie toczy się krwawa walka o władzę, a klan Eivora przyciąga uwagę Alfreda Wielkiego z Wessex, który nie tylko uznaje się za prawowitego władcę Anglii, lecz także potępia pogańskich wikingów. Chcąc uczynić Anglię swym nowym domem, a także zapewnić sobie miejsce w tytułowej Valhalli, Eivor i jego wojowie muszą stanąć do walki. Ich dalsze losy zależą od zawieranych przez nas sojuszy czy wybieranych kwestii dialogowych.

Ocena: 9/10 Zobacz grę

Assassin's Creed: Valhalla - Drakkar Edition

RPG

Assassin’s Creed Valhalla to przygodowa gra akcji wyprodukowana przez studio Ubisoft Montréal. Jest to dwunasta część serii Assassin’s Creed, a jej poprzedniczką jest Assassin’s Creed Odyssey. Akcja gry dzieje się około roku 900 n.e. w średniowiecznej Anglii a gracz wciela się w postać o imieniu Eivor, której klan wikingów szuka dla siebie nowego domu. Edycja Drakkar zawiera: pakiet Szkutniczy Berserka zawiera majestatyczną łódź, z unikalnym galionem i zestawem nowych żagli, nową skórkę dla Kruka oraz komplet run do ulepszenia broni lub innego wybranego sprzętu.

Ocena: Brak Zobacz grę

Assassin's Creed: Valhalla - Gold Edition

RPG

Assassin’s Creed: Valhalla to dwunasta główna część bestsellerowej serii sandboksów. Pomimo że początki cyklu reprezentowały gatunek gier akcji, z czasem ewoluował on w kierunku action RPG-ów; tak jest i w tym wypadku. Tytuł został opracowany przez piętnaście zespołów deweloperskich należących do firmy Ubisoft pod przywództwem Ubisoft Montreal. Edycja Gold zawiera: grę Assassin’s Creed Valhalla, karnet na dodatki: Wzmocnij swoje przeżycia z karnetem na dodatki: Otrzymaj dostęp do nowej epickiej zawartości, eksploruj nowe ziemie i odkrywaj nowe wyposażenie. Daj się wciągnąć w Misję Fabularną dostępną od dnia premiery.

Ocena: 10/10 Zobacz grę

Assassin's Creed: Valhalla - Limited Edition

RPG

W Assassin’s Creed Valhalla grasz jako Eivor, zaciekły wiking, który wychowywał się wśród opowieści o bitwach i chwale. Eksploruj tajemniczy, piękny, otwarty świat ukształtowany w brutalnych czasach angielskich mrocznych wieków. Najeżdżaj na swoich wrogów, rozwijaj osadę i wzmacniaj swoje wpływy polityczne, walcząc o miejsce wśród bogów w Walhalli. Opis Edycji Limited zawiera: grę Assassin’s Creed Valhalla oraz zawartość cyfrową: Odkryj nowe sposoby dostosowywania swojej osady w Anglii z Pakietem Osadniczym Berserka. Zasiądź na grzbiecie bezwzględnego Hati - wilczego wierzchowca. Ulepszaj broń lub inny wybrany sprzęt z kompletem run.

Ocena: 9/10 Zobacz grę

Assassin's Creed: Valhalla - Ultimate Edition

RPG

Dziewiąty rok naszej ery. Wiking Eivor, stojąc na czele swojego klanu, opuszcza umęczoną niekończącymi się wojnami i kurczącymi się zasobami Norwegię i wyrusza przez Morze Północne ku bogatym ziemiom zwaśnionych angielskich królestw. Jedyny cel jaki mu przyświeca to stworzenie własnej nowej i niezależnej osady która zapewni dostateczne życie dla jego ludu… nie zbaczając na koszty jakie poniesie. Edycja Gold zawiera: grę Assassin’s Creed Valhalla, karnet na dodatki: Wzmocnij swoje przeżycia z karnetem na dodatki: Otrzymaj dostęp do nowej epickiej zawartości, eksploruj nowe ziemie i odkrywaj nowe wyposażenie. Daj się wciągnąć w Misję Fabularną dostępną od dnia premiery. Obudź lęk w sercach wrogów i dominuj podczas najazdów za pomocą zestawu przedmiotów zawartych w pakiecie Ultimate: Pakiet Wyposażenia Berserka zawiera obosieczny topór, świetlistą tarczę niedźwiedziego strażnika, nową skórkę dla Kruka, bezwzględnego Hati - wilczego wierzchowca oraz zestaw berserka dla Eivora. Pakiet Szkutniczy Berserka zawiera majestatyczną łódź, z unikalnym galionem i zestawem nowych żagli. Pakiet Osadniczy Berserka zawiera nowe sposoby dostosowywania swojej osady w Anglii. Komplet run do ulepszenia broni lub innego wybranego sprzętu.

Ocena: Brak Zobacz grę

Asterix & Obelix XXL: Romastered

Zręcznościowe

Asterix & Obelix XXL: Romastered tu odświeżona i rozbudowana wersja humorystycznej gry zręcznościowej z 2004 roku, bazującej na przygodach dzielnych Galów z kart komiksu. Za powstanie remastera odpowiada studo OSome. Akcja gry rozpoczyna się od powrotu Asteriksa i Obeliksa do galijskiej wioski po udanym dniu polowań na dziki. Ich dom rodzinny stanął jednak w płomieniach, a ich przyjaciele zaginęli. Tytułowi bohaterowie dowiadują się, że to sprawka armii Cesarstwa Rzymskiego i postanawiają wyruszyć razem z ich wiernym psem Idefiksem na pomoc porwanym mieszkańcom wioski, odwiedzając Galię, Egipt, Grecję i sam Rzym.

Ocena: Brak Zobacz grę

Aquanox: Deep Descent

Akcji

Wzbogacony elementami akcji symulator futurystycznej łodzi podwodnej, stanowiący kontynuację popularnej serii Aquanox, wydawanej w latach 2001-2002. Za powstanie tej odsłony serii odpowiada serbskie studio Digital Arrow, znane za sprawą gry InMomentum.

Ocena: Brak Zobacz grę

Avicii Invector: Encore Edition

Zręcznościowe

Jego niesamowici fani chcieli więcej, więc pora na bis! AVICII Invector Encore Edition wychodzi na scenę z najpełniejszym koncertem, dodając aż 10 pożądanych utworów, w tym Peace of Mind, Freak, oraz zdobywający wysokie notowania na listach przebojów S.O.S. Stworzony we współpracy z nieżyjącym już słynnym DJem, AVICII Invector zaprasza gracza do zapięcia pasów i wyruszenia w rytmiczną przestrzeń kosmiczną, żywą i pulsującą w takt 35 niezapomnianych, światowych hitów.Lataj samotnie lub poczuj się jak na koncercie AVICII w emocjonującym trybie rywalizacji. Wszystkie utwory towarzyszą doskonale dopasowanym wizualiom, które zabiorą cię w niezapomnianą, zachwycającą podróż.

Ocena: Brak Zobacz grę

Ary and the Secret of Seasons

Akcji

Ary and the Secret of Seasons jest przygodową grą akcji 3D. Gracze wcielają się w niej w młodą dziewczynę – członkinię organizacji Guardians of Seasons, posiadającą umiejętność zmieniania pory roku na niewielkim obszarze w swojej okolicy. Za stworzenie omawianej produkcji odpowiadają studia eXiin oraz Fishing Cactus. Wydaniem tego tytułu zajęła się firma Modus Games (Extinction, Sanguine Sanctum). Naszym zadaniem jest przemierzanie kolejnych lokacji, pokonywanie wrogów, a także rozwiązywanie prostych zagadek logicznych. Te ostatnie związane są z charakterystyczną cechą tego tytułu, czyli posiadaną przez Ary umiejętnością zmieniania pór roku na wybranym obszarze. Dzięki niej przekształcamy plansze, otwierając przed sobą zupełnie nowe możliwości (np. poprzez zamrażanie uniemożliwiającej nam przejście wody lub też topienie lodowych barier).

Ocena: Brak Zobacz grę

Animal Crossing: New Horizons

Symulacje

Animal Crossing to kolejna odsłona hitowej serii prostych symulacji od Nintendo, która pozwala graczowi spróbować życia w bajkowej wiosce zamieszkanej przez antropomorficzne zwierzęta. Najnowsza część serii jest dostępna jedynie na konsoli Nintendo Switch. Tym razem trafiamy na niezamieszkałą wyspę, gdzie wysłał nas Tom Nook. Jego firma deweloperska Nook inc. ma w planach jej zabudowę, a naszym zadaniem jest tego dokonać w jej imieniu. Lądujemy na miejscu jedynie z minimum zaopatrzenia i niczym rozbitkowi, przyjdzie nam wytworzyć wszelkie narzędzia i przedmioty potrzebne do wzniesienia osady.

Ocena: 8/10 Zobacz grę

Ash of Gods: Redemption

RPG

Ash of Gods: Redemption to taktyczne, turowe RPG z bogatym światem i nieliniową historią, gdzie wybory mają wpływ na rozgrywkę oraz obszernym trybem sieciowego PvP. Historia gry oparta jest na złożonych i dwuznacznych wyborach moralnych, a każda postać może umrzeć. Gra jest mieszanką pięknej oprawy graficznej i muzycznej, a także dorosłej historii oraz taktycznej walki. W zależności od wyborów gracza żadne dwa przejścia gry nie będą takie same! Miejscem akcji jest świat Terminium, inspirowany średniowieczną Europą, którego mieszkańcy przez 700 lat cieszyli się względnym spokojem. Teraz jednak ludzkość musi zmierzyć się z pojawieniem się przedstawicieli obcej rasy, zwanych Żniwiarzami, którzy planują zniszczyć ich cywilizację. Zapobiec temu może jedynie garstka śmiałków, którzy w różnych okolicznościach dołączają do wyprawy, mającej na celu powstrzymanie zagrożenia.

Ocena: Brak Zobacz grę

Atelier Dusk Trilogy Deluxe Pack

RPG

Atelier Dusk Trilogy Deluxe Pack to wydanie zbiorcze trylogii Dusk zawierające Atelier Ayesha: The Alchemist of Dusk DX, Atelier Escha & Logy: Alchemists of the Dusk Sky DX oraz Atelier Shallie: Alchemists of the Dusk Sea DX wraz ze wszystkimi DLC. Seria Dusk to trylogia tytułów o tematyce alchemicznej z serii „Atelier”, charakterystyczna dla stopniowo niszczejącego świata Dusk i fascynujących go postaci. Dzięki projektom postaci autorstwa Hidari świat Dusk jest bogato przedstawiony.

Ocena: Brak Zobacz grę

Atelier Ayesha: The Alchemist of Dusk DX

RPG

Atelier Ayesha: The Alchemist of Dusk DX to udoskonalona i wzbogacona o nową zawartość wersja japońskiej gry RPG pod tytułem Atelier Ayesha: The Alchemist of Dusk. Stojąca za opracowaniem i wydaniem tej produkcji firma Koei Tecmo rozbudowała ją o wszystkie DLC przygotowane z myślą o podstawowej wersji, a także stroje, wydarzenia, bossów oraz nowy poziom trudności, które pojawiły się w edycji Plus, wydanej w 2014 roku na konsolę PlayStation Vita. Całkowitą nowością są natomiast nowe funkcje usprawniające eksplorację i starcia z przeciwnikami. Atelier Ayesha: The Alchemist of Dusk DX opowiada nową historię, która nie jest w żaden sposób powiązana z poprzednimi częściami serii. Produkcja zabiera nas w podróż do fantastycznego świata, który przemierzamy w skórze tytułowej bohaterki – Ayeshy Altugle. Chcąc odnaleźć zaginioną w tajemniczych okolicznościach siostrę imieniem Nio, dziewczyna musi zgłębić tajniki alchemii. Sprawę komplikuje fakt, że ma na to zaledwie kilka lat, a w przypadku niepowodzenia Nio przepadnie na zawsze.

Ocena: Brak Zobacz grę

Atelier Escha & Logy: Alchemists of the Dusk Sky DX

RPG

Wzbogacona o nową zawartość i udoskonalona wersja piętnastej części serii jRPG-ów pod tytułem Atelier. Oprócz wszystkich DLC przygotowanych z myślą o pierwowzorze, omawianą produkcję wzbogacono o nowe funkcje usprawniające eksplorację oraz walkę z przeciwnikami. Za opracowaniem i wydaniem tej pozycji stoi firma Koei Tecmo. W Atelier Escha & Logy: Alchemists of the Dusk Sky DX wcielamy się w jednego z dwojga bohaterów i odkrywamy tajemnice fantastycznego świata skazanego na zagładę. Drogi obojga bohaterów krzyżują się, a ich przeznaczeniem jest poznanie tajemnic świata, nad którym zawisło widmo zagłady. Co ciekawe, tym razem autorzy pozwalają nam wybrać, w którą postać chcemy się wcielić w trakcie zabawy. Podjęta przez nas decyzja determinuje nie tylko to, w jaki sposób zakończy się przygoda, lecz również to, w jakich wydarzeniach weźmiemy udział w drodze do finału.

Ocena: Brak Zobacz grę

Atelier Shallie: Alchemists of the Dusk Sea DX

RPG

Ulepszona wersja gry jRPG Atelier Shallie: Alchemists of the Dusk Sea. Produkcję wzbogacono o wszystkie DLC wydane do pierwowzoru, poprawki przygotowane z myślą o edycji Plus, a także nowe funkcje – bieganie oraz przyspieszenie turowych potyczek. Akcja gry Atelier Shallie: Alchemists of the Dusk Sea DX toczy się sześć lat po wydarzeniach przedstawionych w poprzedniej części serii. W wyniku potężnej suszy świat gry stopniowo chyli się ku zagładzie. Kiedy śmiertelne niebezpieczeństwo zawisło nad plemieniem jednej z protagonistek – Shallisteri Argo – młoda adeptka alchemii, która dotąd żyła z dala od cywilizacji, postanawia wyruszyć w podróż, by znaleźć sposób na uratowanie swoich najbliższych.

Ocena: Brak Zobacz grę
Do góry