Baza gier

Wylosuj grę

Avicii Invector: Encore Edition

Zręcznościowe

Jego niesamowici fani chcieli więcej, więc pora na bis! AVICII Invector Encore Edition wychodzi na scenę z najpełniejszym koncertem, dodając aż 10 pożądanych utworów, w tym Peace of Mind, Freak, oraz zdobywający wysokie notowania na listach przebojów S.O.S. Stworzony we współpracy z nieżyjącym już słynnym DJem, AVICII Invector zaprasza gracza do zapięcia pasów i wyruszenia w rytmiczną przestrzeń kosmiczną, żywą i pulsującą w takt 35 niezapomnianych, światowych hitów.Lataj samotnie lub poczuj się jak na koncercie AVICII w emocjonującym trybie rywalizacji. Wszystkie utwory towarzyszą doskonale dopasowanym wizualiom, które zabiorą cię w niezapomnianą, zachwycającą podróż.

Ocena: Brak Zobacz grę

Ary and the Secret of Seasons

Akcji

Ary and the Secret of Seasons jest przygodową grą akcji 3D. Gracze wcielają się w niej w młodą dziewczynę – członkinię organizacji Guardians of Seasons, posiadającą umiejętność zmieniania pory roku na niewielkim obszarze w swojej okolicy. Za stworzenie omawianej produkcji odpowiadają studia eXiin oraz Fishing Cactus. Wydaniem tego tytułu zajęła się firma Modus Games (Extinction, Sanguine Sanctum). Naszym zadaniem jest przemierzanie kolejnych lokacji, pokonywanie wrogów, a także rozwiązywanie prostych zagadek logicznych. Te ostatnie związane są z charakterystyczną cechą tego tytułu, czyli posiadaną przez Ary umiejętnością zmieniania pór roku na wybranym obszarze. Dzięki niej przekształcamy plansze, otwierając przed sobą zupełnie nowe możliwości (np. poprzez zamrażanie uniemożliwiającej nam przejście wody lub też topienie lodowych barier).

Ocena: Brak Zobacz grę

Animal Crossing: New Horizons

Symulacje

Animal Crossing to kolejna odsłona hitowej serii prostych symulacji od Nintendo, która pozwala graczowi spróbować życia w bajkowej wiosce zamieszkanej przez antropomorficzne zwierzęta. Najnowsza część serii jest dostępna jedynie na konsoli Nintendo Switch. Tym razem trafiamy na niezamieszkałą wyspę, gdzie wysłał nas Tom Nook. Jego firma deweloperska Nook inc. ma w planach jej zabudowę, a naszym zadaniem jest tego dokonać w jej imieniu. Lądujemy na miejscu jedynie z minimum zaopatrzenia i niczym rozbitkowi, przyjdzie nam wytworzyć wszelkie narzędzia i przedmioty potrzebne do wzniesienia osady.

Ocena: 7/10 Zobacz grę

Ash of Gods: Redemption

RPG

Ash of Gods: Redemption to taktyczne, turowe RPG z bogatym światem i nieliniową historią, gdzie wybory mają wpływ na rozgrywkę oraz obszernym trybem sieciowego PvP. Historia gry oparta jest na złożonych i dwuznacznych wyborach moralnych, a każda postać może umrzeć. Gra jest mieszanką pięknej oprawy graficznej i muzycznej, a także dorosłej historii oraz taktycznej walki. W zależności od wyborów gracza żadne dwa przejścia gry nie będą takie same! Miejscem akcji jest świat Terminium, inspirowany średniowieczną Europą, którego mieszkańcy przez 700 lat cieszyli się względnym spokojem. Teraz jednak ludzkość musi zmierzyć się z pojawieniem się przedstawicieli obcej rasy, zwanych Żniwiarzami, którzy planują zniszczyć ich cywilizację. Zapobiec temu może jedynie garstka śmiałków, którzy w różnych okolicznościach dołączają do wyprawy, mającej na celu powstrzymanie zagrożenia.

Ocena: Brak Zobacz grę

Atelier Dusk Trilogy Deluxe Pack

RPG

Atelier Dusk Trilogy Deluxe Pack to wydanie zbiorcze trylogii Dusk zawierające Atelier Ayesha: The Alchemist of Dusk DX, Atelier Escha & Logy: Alchemists of the Dusk Sky DX oraz Atelier Shallie: Alchemists of the Dusk Sea DX wraz ze wszystkimi DLC. Seria Dusk to trylogia tytułów o tematyce alchemicznej z serii „Atelier”, charakterystyczna dla stopniowo niszczejącego świata Dusk i fascynujących go postaci. Dzięki projektom postaci autorstwa Hidari świat Dusk jest bogato przedstawiony.

Ocena: Brak Zobacz grę

Atelier Ayesha: The Alchemist of Dusk DX

RPG

Atelier Ayesha: The Alchemist of Dusk DX to udoskonalona i wzbogacona o nową zawartość wersja japońskiej gry RPG pod tytułem Atelier Ayesha: The Alchemist of Dusk. Stojąca za opracowaniem i wydaniem tej produkcji firma Koei Tecmo rozbudowała ją o wszystkie DLC przygotowane z myślą o podstawowej wersji, a także stroje, wydarzenia, bossów oraz nowy poziom trudności, które pojawiły się w edycji Plus, wydanej w 2014 roku na konsolę PlayStation Vita. Całkowitą nowością są natomiast nowe funkcje usprawniające eksplorację i starcia z przeciwnikami. Atelier Ayesha: The Alchemist of Dusk DX opowiada nową historię, która nie jest w żaden sposób powiązana z poprzednimi częściami serii. Produkcja zabiera nas w podróż do fantastycznego świata, który przemierzamy w skórze tytułowej bohaterki – Ayeshy Altugle. Chcąc odnaleźć zaginioną w tajemniczych okolicznościach siostrę imieniem Nio, dziewczyna musi zgłębić tajniki alchemii. Sprawę komplikuje fakt, że ma na to zaledwie kilka lat, a w przypadku niepowodzenia Nio przepadnie na zawsze.

Ocena: Brak Zobacz grę

Atelier Escha & Logy: Alchemists of the Dusk Sky DX

RPG

Wzbogacona o nową zawartość i udoskonalona wersja piętnastej części serii jRPG-ów pod tytułem Atelier. Oprócz wszystkich DLC przygotowanych z myślą o pierwowzorze, omawianą produkcję wzbogacono o nowe funkcje usprawniające eksplorację oraz walkę z przeciwnikami. Za opracowaniem i wydaniem tej pozycji stoi firma Koei Tecmo. W Atelier Escha & Logy: Alchemists of the Dusk Sky DX wcielamy się w jednego z dwojga bohaterów i odkrywamy tajemnice fantastycznego świata skazanego na zagładę. Drogi obojga bohaterów krzyżują się, a ich przeznaczeniem jest poznanie tajemnic świata, nad którym zawisło widmo zagłady. Co ciekawe, tym razem autorzy pozwalają nam wybrać, w którą postać chcemy się wcielić w trakcie zabawy. Podjęta przez nas decyzja determinuje nie tylko to, w jaki sposób zakończy się przygoda, lecz również to, w jakich wydarzeniach weźmiemy udział w drodze do finału.

Ocena: Brak Zobacz grę

Atelier Shallie: Alchemists of the Dusk Sea DX

RPG

Ulepszona wersja gry jRPG Atelier Shallie: Alchemists of the Dusk Sea. Produkcję wzbogacono o wszystkie DLC wydane do pierwowzoru, poprawki przygotowane z myślą o edycji Plus, a także nowe funkcje – bieganie oraz przyspieszenie turowych potyczek. Akcja gry Atelier Shallie: Alchemists of the Dusk Sea DX toczy się sześć lat po wydarzeniach przedstawionych w poprzedniej części serii. W wyniku potężnej suszy świat gry stopniowo chyli się ku zagładzie. Kiedy śmiertelne niebezpieczeństwo zawisło nad plemieniem jednej z protagonistek – Shallisteri Argo – młoda adeptka alchemii, która dotąd żyła z dala od cywilizacji, postanawia wyruszyć w podróż, by znaleźć sposób na uratowanie swoich najbliższych.

Ocena: Brak Zobacz grę

AO Tennis 2

Sportowe

AO Tennis 2 to nowa odsłona cyklu realistycznych symulatorów tenisa ziemnego, który powstał we współpracy z organizacją Tennis Australia i obrazuje rozgrywki w turnieju Australian Open. W produkcji tej znajdziemy tysiące prawdziwych graczy i rozbudowaną mechanikę rozgrywki. Tytuł posiada licencję Australian Open, dzięki czemu znajdziemy w nim nazwiska i podobizny kilkudziesięciu tysięcy prawdziwych graczy z rankingów ATP oraz WTA (m.in. Rafaela Nadala, Ash Barty czy Angélique Kerber), a także kilkaset wiernie odwzorowanych kortów (są to wszystkie miejsca, w których będą się rozgrywały spotkania w ramach AO w 2020 roku). Produkcja oferuje także rozbudowany edytor, który pozwala dostosować do swoich preferencji niemal wszystkie elementy gry. Co ważne, AO Tennis 2 jest kompatybilne z zawartością stworzoną na potrzeby pierwszej części. Możemy też liczyć na szereg poprawek w zakresie mechaniki rozgrywki.

Ocena: Brak Zobacz grę

Avicii Invector

Zręcznościowe

Klasyczna gra muzyczno-rytmiczna, w której usłyszymy 25 utworów EDM Tima Berglinga, znanego szwedzkiego DJ-a, który do czasu przedwczesnej śmierci występował pod pseudonimem Avicii. Avicii Invector to nowa i poprawiona wersja gry Invector, która ukazała się w 2017 roku wyłącznie na konsoli PlayStation 4. Obie produkcje powstały we współpracy z Timem Berglingiem, przedwcześnie zmarłym szwedzkim kompozytorem i muzykiem, występującym pod pseudonimem Avicii, który dał się poznać światu dzięki swoim licznym i popularnym utworom reprezentującym gatunki takie jak house i EDM. Część dochodów pochodzących ze sprzedaży gry została przeznaczona na wsparcie fundacji Tima Berglinga, która zajmuje się popularyzacją wiedzy o schorzeniach psychicznych.

Ocena: Brak Zobacz grę

Assassin's Creed: The Rebel Collection

Akcji

Assassin’s Creed: The Rebel Collection to zestaw zawierający dwie części utytułowanej serii gier akcji Assassin’s Creed - ACIV: Black Flag (2013) oraz AC: Rogue (2014). Obydwa tytuły wyróżniają się tym od pozostałych odsłon cyklu, że kładą mocniejszy nacisk na morską eksplorację i bitwy z udziałem okrętów. W skład pakietu wchodzą także wszystkie DLC wydane do wspomnianych produkcji oraz oferuje szereg funkcji charakterystycznych dla konsoli Nintendo Switch. Za stworzenie i wydanie gier odpowiada francuska firma Ubisoft, znana także m.in. z serii strzelanek pierwszoosobowych Far Cry.

Ocena: Brak Zobacz grę

Asterix & Obelix XXL 3: The Crystal Menhir

Zręcznościowe

Oparta na licencji serii komiksów przygodowa gra akcji, opracowana przez zespół OSome Studio. Asterix & Obelix XXL 3: The Crystal Menhir jest pierwszą odsłoną cyklu, w którą można grać nie tylko w pojedynkę, lecz także w trybie współpracy. Produkcja jest kontynuacją zarówno wydanej w 2005 roku gry Asterix & Obelix XXL 2: Mission Las Vegum, jak i jej młodszego o trzynaście lat remastera w postaci gry Asterix & Obelix XXL 2: Remastered. Podobnie jak cały cykl, opisywany projekt bazuje na licencji komiksowej serii stworzone przez René Goscinny'ego i Alberta Uderzo.

Ocena: Brak Zobacz grę

Atelier Ryza: Ever Darkness & the Secret Hideout

RPG

Kontynuacja znanego cyklu gier jRPG pod tytułem Atelier. Produkcja usprawnia mechanikę i przedstawia nową opowieść z udziałem kolejnej bohaterki. Za stworzenie tego tytułu odpowiadają japońskie studio Gust i firma Koei Tecmo. Atelier Ryza: The Queen of Everlasting Darkness and The Secret Hideout to dość typowa gra z gatunku jRPG. Zabawa polega na eksplorowaniu świata Arland, wykonywaniu zadań i walce. Typowo dla tej serii, w omawianej produkcji duże znaczenie ma zdobywanie różnego rodzaju przedmiotów, które następnie są wykorzystywane w roli składników alchemicznych.

Ocena: Brak Zobacz grę

AeternoBlade II

Akcji

Platformowa gra akcji z elementami RPG i gatunku metroidvania. AeternoBlade II jest bezpośrednią kontynuacją platformowej gry akcji, wzbogaconej o elementy RPG i gatunku metroidvania, za której opracowaniem stoi niezależne studio Corecell Technology. Akcja AeternoBlade II toczy się po wydarzeniach opowiedzianych w pierwszej części serii. Po pokonaniu złowrogiego Beladima, Freyja mogła powrócić do życia, doprowadzając tym samym do stworzenia alternatywnej rzeczywistości. Niedługo później stabilność owego wymiaru została zachwiana – by zapobiec jego całkowitemu unicestwieniu, protagonistka musi wyruszyć w kolejną przygodę. Freyja nie jest jednak jedyną bohaterką AeternoBlade II. Na drugim krańcu świata Bernard i Felix przekraczają bowiem bramy Fortecy Wieczności, by położyć kres katastrofie, jaką ma spowodować czarna dziura, która znienacka pojawiła się na niebie.

Ocena: Brak Zobacz grę

Arc of Alchemist

RPG

Arc of Alchemist to japońska gra RPG wyprodukowana przez studio Compile Heart. Tytuł ukazał się na PlayStation 4 i Nintendo Switch. Przy jego tworzeniu brali udział znany rysownik Yoshitaka Amano (Final Fantasy) i scenarzysta Yukinori Kitajima (428: Shibuya Scramble, Senran Kagura). Akcja Arc of Alchemist rozgrywa się w postapokaliptycznym świecie. Po horyzont (i jeszcze dalej) rozciąga się w nim pustynia, która w swych piaskach skrywa pozostałości po dawnej, kwitnącej cywilizacji. By sobie radzić w nowych warunkach, ludzkość rozwinęła alchemię. Ta jednak potrzebowała materiałów, których z czasem zaczęło brakować, co doprowadzało do wybuchów wojen między ludami pustyni.

Ocena: Brak Zobacz grę

AI: The Somnium Files

Przygodowe

Detektywistyczna gra przygodowa z elementami visual novel, w której staramy się rozwiązać zagadkę morderstw mających miejsce w zaawansowanym technologicznie, współczesnym Tokio. Gra została stworzona przez autorów serii Zero Escape.

Ocena: Brak Zobacz grę
Do góry