Reklama Konsola Sony PlayStation 5 (PS5) z napędem + Marvel’s Spider-Man 2 2 248 zł z kodem RBW1311141123C obowiązuje do: 30.11.2023, godz. 23:45

Baza gier , zaczynające się na X

Wylosuj grę

XIII

Akcji

XIII to Remake kultowej gry akcji z perspektywy pierwszej osoby, wydanej po raz pierwszy w 2003 roku. Jesteś „XIII”, mężczyzną bez tożsamości, i musisz nawigować pomiędzy licznymi i zaskakującymi zwrotami akcji w kampanii dla jednego gracza. Zainspirowana komiksem o tym samym tytule, gra zawiera unikalny cel-shadingowy styl graficzny, który w tej wersji całkowicie odświeżono. XIII umożliwia również brutalne starcia w trybie wieloosobowym. Kraj znajduje się jeszcze w szoku po zabójstwie prezydenta Sheridana. Budzisz się na bezludnej plaży na wschodnim wybrzeżu i stwierdzasz, że cię zraniono i że niczego nie pamiętasz. Jedyne wskazówki dotyczące twojej tożsamości, to numer XIII wytatuowany przy obojczyku i klucz do szafki. Mimo że zawodzi cię pamięć, stwierdzasz u siebie odruchy doskonale wyszkolonego, zawodowego wojownika. W poszukiwaniu swojej przeszłości stwierdzasz, że odegrałeś pewną rolę w zabójstwie prezydenta Stanów Zjednoczonych i odkrywasz najbardziej przerażający spisek, jaki kiedykolwiek miał miejsce w historii tego kraju.

Ocena: Brak Zobacz grę

Xenoblade Chronicles 3

RPG

Xenoblade Chronicles 3 jest trzecią główną odsłoną popularnego cyklu gier jRPG, zapoczątkowanego w 2010 roku. Produkcja została opracowana przez studio Monolith Soft, które sprawuje pieczę nad serią. Xenoblade Chronicles 3 zabiera nas w podróż do świata łączącego elementy fantasy i science fiction, pogrążonego w konflikcie pomiędzy dwiema nacjami – Keves i Agnus. Szóstka głównych bohaterów, na czele z Noah i Mio, trafia w sam środek wojennej zawieruchy. Uniwersum gry łączy w jedną całość przyszłości światów dwóch poprzednich odsłon serii. Produkcję przygotowano jednak w taki sposób, by gracze, którzy nie mieli z nimi styczności, nie czuli się w niej zagubieni.

Ocena: Brak Zobacz grę

XIII: Limited Edition

Akcji

Remake FPS-a z 2003 roku pod tym samym tytułem, opracowany przez studio PlayMagic i firmę Microids. W grze XIII wcielamy się w cierpiącego na amnezję bohatera, który został oskarżony o zabójstwo prezydenta USA. Zadaniem bohatera jest przede wszystkim odkrycie prawdy na temat swojej tożsamości. Sprawę komplikuje jednak fakt, że po piętach szybko zaczynają mu deptać najemnicy i tajni agenci, gdyż rozpoznano w nim snajpera stojącego za zabójstwem prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Ocena: Brak Zobacz grę

Xuan-Yuan Sword VII

RPG

Xuan-Yuan Sword VII to trzecioosobowe RPG akcji osadzone w fantastycznej wersji starożytnych Chin, będące kolejną odsłoną popularnego w Azji cyklu. Rozgrywka koncentruje się na walce za pomocą rozbudowanego i mocno zręcznościowego systemu.

Ocena: Brak Zobacz grę

Xenoblade Chronicles: Definitive Edition

RPG

Xenoblade Chronicles to pierwsza część z całej serii gier RPG Xenoblade Chronicles. Gra zawiera nawigację po otwartym świecie podzielonym na strefy. Gracz może wykonywać zadania główne i poboczne, razem ze swoją drużyną. Ważnym elementem gry są również bitwy z wrogami w czasie rzeczywistym, podczas których główny bohater doświadcza przebłysków wydarzeń z przyszłości. Głównym bohaterem jest będący sierotą 18-letni Shulk, w przeszłości biorący udział w wojnie przeciwko wojskom Kishin, które zaatakowały jego wioskę. Co wydaje się oryginalne, to miejsce akcji. Rozgrywa się ona na ciałach dwóch bogów, którzy swego czasu walczyli ze sobą. Jedno z ciał jest zamieszkiwane przez ludzi, drugie przez istoty mechaniczne. Fabuła opowiada o tym, jak ludzie przygotowują się przed natarciem wrogiej rasy. W Xenoblade Chronicles: Definitive Edition dzięki zupełnie nowej fabule epilogowej, płynniejszej rozgrywce, grafikom HD czy zremasterowanym utworom muzycznym, nowi i powracający gracze mogą na nowo przeżyć ostateczną wersję przygodowego RPG Shulk and co.’s epic!

Ocena: 10/10 Zobacz grę

Xenon Racer

Wyścigi

Futurystyczna gra wyścigowa, w której kierujemy superszybkimi samochodami. Wśród dostępnych trybów zabawy są tradycyjna kariera oraz rywalizacja z innymi graczami na podzielonym ekranie lub w sieci. Za stworzenie Xenon Racera odpowiada studio 3DClouds.

Ocena: Brak Zobacz grę

X4: Foundations

Symulacje

Sandboksowy symulator kosmiczny studia Egosoft, będący czwartą pełnoprawną odsłoną popularnego cyklu X. Podobnie jak wcześniejsze części serii X4: Foundations stawia przede wszystkim na swobodę rozgrywki.

Ocena: Brak Zobacz grę

Xenoblade Chronicles 2: Torna - The Golden Country

RPG

Samodzielne fabularne rozszerzenie do wydanej w 2017 roku gry jRPG Xenoblade Chronicles 2. Akcja dodatku rozgrywa się na 500 lat przed wydarzeniami przedstawionymi w podstawce, a jej bohaterem jest antagonista oryginalnej produkcji.

Ocena: 8/10 Zobacz grę

XCOM 2 Collection

Strategiczne

XCOM 2 Collection to kolekcja składająca się z podstawowej wersji gry, a także dodatków. Cztery rozszerzenia wprowadzają mnóstwo zawartości do gry. Wybierz się w prawdziwą podróż ku ocaleniu Ziemi i jej mieszkańców. Werbuj partyzantów i stwórz potężny ruch oporu. XCOM 2 jest strategiczną grą przenoszącą graczy w świat, którym rządzą kosmici. Pozornie dobre istoty nie z tej ziemi obiecując świetlaną przyszłość, nie mają jednak dobrych zamiarów. Twoim zdaniem jest powstrzymanie nieprzyjaciół i wyeliminowanie zagrożenia aby ocalić ludzkość przed zagładą. W skład XCOM 2 Collection wchodzi pełna wersja gry XCOM 2, rozszerzenie Resistance Warrior Pack, Reinforcement Pack, War of the Chosen - Tactical Legacy Pack cztery pakiety DLC: Pakiet wojownika ruchu oporu, Dzieci anarchii, Łowcy obcych, Ostatni podarunek od Shen.

Ocena: Brak Zobacz grę

X Rebirth VR Edition

Symulacje

Specjalna wersja kosmicznego symulatora z 2013 roku, opracowana przez studio Egosoft z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej.

Ocena: Brak Zobacz grę

Xenoblade Chronicles 2

RPG

Xenoblade Chronicles 2 to trzecia odsłona serii Xenoblade, po Xenoblade Chronicles wydanym na Wii oraz Xenoblade Chronicles X, które zadebiutowało na Wii U.

Ocena: 10/10 Zobacz grę

XING: The Land Beyond

Przygodowe

Eksploracyjna gra przygodowa FPP w stylu serii Myst, będąca debiutanckim projektem studia White Lotus Interactive. Fabuła XING: The Land Beyond zaczyna się nietypowo – od śmierci głównego bohatera.

Ocena: Brak Zobacz grę

X-Morph: Defense

Akcji

Oryginalny twin-stick shooter z elementami gatunku tower defense opracowany przez niezależne studio Exor. X-Morph: Defense przedstawia niewesołą wizję przyszłości, w której Ziemia pada ofiarą najazdu obcej cywilizacji.

Ocena: Brak Zobacz grę

Xbox Fitness

Sportowe

Program treningowy typu fitness, oferowany graczom tylko w usłudze Xbox Live. Produkcja pozwala ćwiczyć swoje ciało wraz ze słynnymi trenerami, prezentującymi poszczególne ruchy i dającymi odpowiednie wskazówki.

Ocena: Brak Zobacz grę

XField Paintball 3

Akcji

Trzecia odsłona rozwijanej przez firmę XField Paintball SAS gry paintballowej, reklamowanej jako oficjalna gra wideo poświęcona tej popularnej rozrywce.

Ocena: Brak Zobacz grę

X-Plane 11

Symulacje

Kolejna edycja jednego z najbardziej zaawansowanych symulatorów lotniczych, rozwijanych od lat 90. ubiegłego wieku przez powiązane z agencją NASA studio Laminar Research.

Ocena: Brak Zobacz grę
Do góry