Reklama Sony PlayStation 5 (PS5) z napędem - dodatkowy pad (biały) - God of War Ragnarok - The Last of Us Part II 3749 zł

Baza gier XSX

Wylosuj grę

Dead Island 2: Day One Edition

XSX

Akcji

Druga część serii gier akcji FPP, w której walczymy o przetrwanie podczas apokalipsy zombie. Dead Island 2 zabiera nas do Los Angeles, gdzie trafiamy jako jeden ze szczęśliwców odpornych na działanie śmiertelnie niebezpiecznego wirusa. Akcja gry Dead Island 2 toczy się po wydarzeniach przedstawionych w pierwszej odsłonie cyklu. Wirus zmieniający ludzi w zombie dotarł do Kalifornii. Wojsko, które miało zapanować nad sytuacją, nie zdołało wykonać zadania, toteż ostatecznie wycofało się z Los Angeles. Metropolia została objęta kwarantanną, a jej mieszkańców pozostawiono na pastwę losu. Okazuje się jednak, że w „mieście aniołów” przebywają osoby, które po ugryzieniu nie zmieniają się w żywe trupy – zamiast tego choroba zapewnia im różnorodne zdolności, o których zdrowi ludzie mogą jedynie pomarzyć.

Ocena: Brak Zobacz grę

Dead Island 2: Pulp Edition

XSX

Akcji

Dead Island 2 jest drugą częścią zapoczątkowanej w 2011 roku serii gier akcji, w której trafiamy w sam środek apokalipsy zombie. Na przestrzeni lat zapowiedziany w 2014 roku projekt przechodził z rąk do rąk. Najpierw pracował nad nim zespół Yager Development (który wcześniej dostarczył między innymi kultowe Spec Ops: The Line), następnie pieczę nad grą przejęło Sumo Digital, a ostatecznie dokończenie opisywanej produkcji przypadło w udziale ekipie Dumbuster Studios (autorom gry Homefront: The Revolution). Przejdź do historii z pakietem broni Pulp. Wpadnij tam, gdzie najgęściej, z młotem „Rozbijaczem Związków”. Wykańczaj kolejno zombie, przedzierając się przez ich hordy z widłami „Objawienie”. Pakiet złotej broni. Nasi pogromcy nie idą po linii najmniejszego oporu — przyjmij tę samą taktykę, korzystając z pakietu złotej broni. Zadbaj o właściwy styl podczas krwawej sieczki, używając pięknie zdobionej buławy „Prochy Abueli” i pistoletu „Jednostrzałowiec” Sama B.

Ocena: Brak Zobacz grę

Dredge: Deluxe Edition

XSX

RPG

Dredge to gra RPG z elementami horroru, w której kierujemy początkującym rybakiem. Podczas zabawy musimy zadbać o biznes oraz radzić sobie nie tylko z siłami natury, ale również z potworami oraz kultystami. Gracz wciela się w początkującego rybaka, próbującego rozkręcić biznes na archipelagu wysepek znanych jako Marrow. Szybko przekonuje się, że pobliskie wody kryją wiele przerażających sekretów, a tajemnicza okultystyczna organizacja próbuje je wykorzystać do własnych celów.

Ocena: Brak Zobacz grę

Resident Evil 4

XSX

Akcji

Resident Evil 4 to odświeżona wersja kultowego horroru o tej samej nazwie, zapowiedziana podczas imprezy Sony State of Play w 2022 roku. Resident Evil 4 doczekał się między innymi poprawek graficznych. Resident Evil™ 4 przedstawia losy Leona S. Kennedyego sześć lat po jego piekielnych doświadczeniach w katastrofie biologicznej w Raccoon City. Jego niezrównana determinacja sprawiła, że został zatrudniony jako agent podlegający bezpośrednio prezydentowi Stanów Zjednoczonych. Doświadczony w wielu misjach, Leon zostaje wysłany, aby uratować niedawno porwaną córkę prezydenta. Bohater śledzi ją w ustronnej europejskiej wiosce, jednak po nawiązaniu pierwszego kontaktu odkrywa, że miejscową ludność ogarnia niezdrowy zapał ponad rozsądek. Jako tytuł, który wyznaczył standardy dla późniejszej serii Resident Evil™, oryginalny Resident Evil™ 4 wprowadził kamerę z perspektywy trzeciej osoby do długoletniej serii, która od debiutu pierwszego tytułu w 1996 roku rozeszła się w ponad 127 milionach egzemplarzy na całym świecie. Teraz ta przedstawiona na nowo opowieść o przetrwaniu w obliczu wszechogarniającej grozy powraca, aby dostarczyć oszałamiające wizualnie, nowoczesne wrażenia z gry, które są wierne oryginalnemu wydaniu. Za produkcję odpowiada wielu członków zespołu z produkcji najlepiej sprzedającego się i uznanego przez krytyków Resident Evil™ 2 z 2019 roku.

Ocena: Brak Zobacz grę

Star Wars Jedi: Ocalały

XSX

Akcji

Druga część serii przygodowych gier akcji TPP z elementami RPG, osadzonych w uniwersum Gwiezdnych wojen. W Star Wars Jedi: Survivor śledzimy dalsze losy Cala Kestisa, który jako jeden z ostatnich Jedi musi za wszelką cenę uniknąć wpadnięcia w ręce Imperium. Akcja gry Star Wars Jedi: Ocalały rozpoczyna się pięć lat po wydarzeniach przedstawionych w grze Star Wars Jedi: Upadły zakon. Głównym bohaterem gry ponownie jest Cal Kestis, na którego barkach spoczywa ciężar bycia jednym z ostatnich Jedi w galaktyce. Protagonista musi nieustannie uciekać, by nie wpaść w ręce Imperium. Na szczęście Cal nie jest skazany na samotną przeprawę – po drodze poznaje bowiem licznych przyjaciół, a poza tym towarzyszy mu wierny droid BD-1.

Ocena: Brak Zobacz grę

Star Wars Jedi: Ocalały - Edycja Specjalna

XSX

Akcji

Star Wars Jedi: Survivor jest drugą odsłoną zapoczątkowanego w 2019 roku cyklu przygodowych gier akcji z elementami RPG, osadzonych w uniwersum Gwiezdnych wojen. Produkcja została opracowana przez autorów pierwszej części serii, czyli studio Respawn Entertainment, które zaskarbiło sobie zaufanie fanów marki. Akcja gry Star Wars Jedi: Ocalały rozpoczyna się pięć lat po wydarzeniach przedstawionych w grze Star Wars Jedi: Upadły zakon. Głównym bohaterem gry ponownie jest Cal Kestis, na którego barkach spoczywa ciężar bycia jednym z ostatnich Jedi w galaktyce. Protagonista musi nieustannie uciekać, by nie wpaść w ręce Imperium. Na szczęście Cal nie jest skazany na samotną przeprawę – po drodze poznaje bowiem licznych przyjaciół, a poza tym towarzyszy mu wierny droid BD-1. Edycja Specjalna zawiera: Element kosmetyczny "Łajdak", Element kosmetyczny BD-1 "Krzepki", Zestaw z blasterem "DL-44", Element kosmetyczny "Bohater Rebelii", Element kosmetyczny BD-1 "BD-ASTRO", Zestaw z mieczem "Bohater Rebelii".

Ocena: Brak Zobacz grę

Świnka Peppa: Światowe Przygody

XSX

Przygodowe

Gra przygodowa, w której wraz ze Świnką Peppą i jej rodziną zwiedzamy świat. W Peppa Pig: World Adventures trafiamy w różne zakątki globu i odkrywamy jego liczne atrakcje, a w przerwach od podróży trafiamy do swojego domu, który możemy swobodnie dekorować pamiątkami. Peppa Pig: World Adventures zabiera nas w podróż po świecie Świnki Peppy. W trakcie zabawy wcielamy się w nowe zwierzątko, które wraz z tytułową bohaterką i jej rodziną przemierza największe miasta świata (i nie tylko) oraz odkrywa liczne atrakcje, jakie przygotowano dla gości.

Ocena: Brak Zobacz grę

Anno 1800: Console Edition

XSX

Strategiczne

Kolejna odsłona popularnego cyklu strategii ekonomicznych firmy Ubisoft, którego rozwijaniem od 2011 roku zajmuje się znane z serii The Settlers studio Blue Byte Software. Podobnie jak w poprzednich częściach serii w Anno 1800 gracz wciela się w rolę władcy, na którego barkach spoczywa zadanie stworzenia dobrze prosperującej metropolii. Rozpoczynając zmagania z zaledwie garstką poddanych i skromną osadą, musi on kierować ludzi do pracy przy pozyskiwaniu surowców niezbędnych do przetrwania oraz wznoszenia kolejnych budowli oraz tworzyć skomplikowane łańcuchy produkcyjne; ważne jest także umiejętne zaplanowanie miejskiej infrastruktury w celu przyspieszenia procesów zachodzących w mieście. Nadwyżkami posiadanych dóbr można natomiast swobodnie handlować lub wymieniać je na takie, których w danym momencie brakuje.

Ocena: Brak Zobacz grę

DC's Justice League: Cosmic Chaos

XSX

Akcji

Gra akcji, w której jako Batman, Superman i Wonder Woman przemierzamy Szczęśliwą Zatokę, walcząc z antagonistami i stopniowo zbliżając się do starcia z celem numer jeden – Mr. Mxyzptlkem. W DC's Justice League: Cosmic Chaos można grać w pojedynkę lub w lokalnym trybie współpracy. DC's Justice League: Cosmic Chaos zabiera nas w podróż do Szczęśliwej Przystani. Sielskie życie jej mieszkańców zostało zakłócone, gdy pojawił się tu Mr. Mxyzptlk – jeden z najpotężniejszych superłotrów, który przybył z piątego wymiaru, by zostać burmistrzem miasteczka i zasiać w nim tytułowy chaos. Potrafiący manipulować czasoprzestrzenią i uwielbiający dowcipy antagonista staje się solą w oku superbohaterów, którzy strzegą tu porządku. Nim jednak herosi będą mogli stawić mu czoła, najpierw muszą zmierzyć się z jego poplecznikami, jak Starro czy Clayface.

Ocena: Brak Zobacz grę

Mato Anomalies: Day One Edition

XSX

RPG

Mato Anomalies to gra RPG osadzona w mieście stanowiącym neo-futurystyczną wersję starego Szanghaju. Tradycyjne elementy gatunku, takie jak eksploracja, rozwój bohaterów czy turowa walka wzbogacono tutaj wątkami detektywistycznymi. Akcja gry dzieje się w Mato, czyli fikcyjnym mieście będącym neo-futurystyczną wersją starej części Szanghaju. W miejscu tym od pewnego czasu mają miejsce dziwne zdarzenia, których nie da się racjonalnie wytłumaczyć. Mają one związek z demonicznymi siłami, które do świata śmiertelników przedostają się przez tzw. Rozpadliny. Gra opowiada historię dwóch bohaterów próbujących ocalić Mato przed inwazją sił zła. Jednym z nich jest prywatny detektyw imieniem Doe, a drugim specjalizujący się w walce z demonami egzorcysta Gram.

Ocena: Brak Zobacz grę

Skull and Bones

XSX

Akcji

Skull and Bones jest grą akcji autorstwa szanghajskiego oddziału firmy Ubisoft. Produkcja pozwala graczom wcielić się w rolę piratów grasujących na Oceanie Indyjskim. Deweloperzy nie są nowicjuszami w tej tematyce – wcześniej stworzyli m.in. segment walk morskich do gry Assassin’s Creed IV: Black Flag, a doświadczenia z tamtego tytułu przenieśli do kompletnie nowej marki. Akcja gry Skull and Bones rozgrywa się czasach tzw. złotej ery piractwa, na wodach Oceanu Indyjskiego. W trakcie zabawy wcielamy się w rozbitka, który marzy o zostaniu straszliwym piratem. Zaczynając ze skromną łajbą, stopniowo gromadzimy coraz większe łupy i budujemy swoją reputację od zera. Wszystko po to, by w konsekwencji zostać prawdziwą legendą Oceanu Indyjskiego.

Ocena: Brak Zobacz grę

Gigantosaurus: Dino Kart

XSX

Wyścigi

Wyścigi gokartów, oparte na licencji serialu animowanego Gigantozaur. W Gigantosaurus: Dino Kart wcielamy się w różnorodnych bohaterów i zasiadamy za sterami gokartów, by walczyć o zwycięstwo na trasach rozsianych po całej Kredalii. Zostań swoim ulubionym dinozaurem i ścigaj się wokół Kredalii w mistrzostwach kartingowych dla nawet 4 graczy. Ścigaj się na 15 trasach pełnych ekscytujących przeszkód – takich jak Gigantozaur we własnej osobie! Zbieraj niezwykłe znajdźki, które zapewnią ci drogę na skróty, odrzutowe doładowanie... albo sposób na pozbycie się rywali. Gracze w każdym wieku mogą grać we własnym stylu, dzięki wsparciu sterowania dla młodszych graczy. Zbierz więc całą rodzinę na szybką i emocjonującą imprezę, prawie tak wielką jak apetyt Gigantozaura!

Ocena: Brak Zobacz grę

Wo Long: Fallen Dynasty

XSX

RPG

Wo Long: Fallen Dynasty to RPG akcji autorstwa studia Team Ninja. Gra osadzona jest w fantastycznej wersji starożytnych Chin, a zabawa polega głównie na walce z hordami potworów za pomocą mocno zręcznościowego systemu potyczek. Gra przenosi nas do fantastycznej wersji starożytnych Chin w późnym okresie panowania dynastii Han. Wcielamy się w wojownika będącego członkiem lokalnej Milicji, który zmuszony zostaje stawić czoła inwazji demonów na Trzy Królestwa. Edycja zawiera: Pełną grę, Wyjątkowy Steelbook® z gry, Bonusowy dodatek Crown of Zhurong oraz Bonusowy dodatek Crown of Gonggong.

Ocena: Brak Zobacz grę

Scars Above

XSX

Akcji

Przygodowa gra akcji TPP, opracowana przez zespół Mad Head Games i wydana przez firmę Prime Matter. Scars Above zabiera nas w podróż na pełną niebezpieczeństw planetę, którą przemierzamy, stawiając czoła zamieszkującym ją potworom. Kiedy w pobliżu Ziemi pojawia się obiekt nieznanego pochodzenia, zostaje do niego wysłana grupa badaczy, zwana SCAR. Po zbliżeniu się do niego zespół w tajemniczych okolicznościach zostaje teleportowany na powierzchnię nieznanej planety. W Scars Above wcielamy się w Kate Ward – naukowczynię i astronautkę, która utknęła na tym pełnym niebezpieczeństw globie. Teraz jej zadaniem jest znalezienie pozostałych członków grupy, odkrycie, co tak naprawdę się wydarzyło, a przede wszystkim – znalezienie drogi do domu. Niejako przy okazji protagonistka stopniowo poznaje ten nieznany, pełen zagadek świat.

Ocena: Brak Zobacz grę

Atomic Heart

XSX

Akcji

Atomic Heart jest strzelanką FPP, opracowaną przez niezależne rosyjskie studio Mundfish. Produkcja pojawiła się między innymi na platformie PC, PS4 i XONE. Akcja Atomic Heart toczy się w alternatywnej, retrofuturystycznej wersji Związku Radzieckiego. Głównym bohaterem jest P-3, czyli tajny agent wysłany do sekretnej placówki o numerze 3826 w celu odkrycia powodów nagłego zerwania łączności z jej personelem. Po dotarciu na miejsce protagonista odkrywa, że obecne tam maszyny zbuntowały się przeciwko ludziom; na domiar złego po obiekcie wałęsają się hordy żywych trupów, będące owocem eksperymentu przeprowadzonego przez doktora Stockhausena. O tym, co dokładnie się tu wydarzyło, bohater dowiaduje się w trakcie plądrowania zakamarków placówki.

Ocena: Brak Zobacz grę

Like a Dragon: Ishin!

XSX

Akcji

Like a Dragon: Ishin to przygodowa gra akcji będąca spin-offem cyklu Yakuza. Produkcja stanowi remake gry Yakuza Ishin z 2014 roku i oba projekty opracował zespół Ryu Ga Gotoku Studio. Akcja gry toczy się w Japonii w 1867 roku, w mieście Kyo będącym fikcyjną wersją Kyoto. Like a Dragon: Ishin opowiada o końcu ery samurajów, a główmy bohaterem jest Sakamoto Ryoma, czyli postać historyczna, która odegrała kluczową rolę w obaleniu siogunatu. Ryoma udaje się do Kyo podążając śladem mordercy swojego mentora. Jego jedyną poszlaką jest mało znany, ale bardzo skuteczny styl walki, wykorzystywany przez zabójcę. Uczącą tych technik szkołę zamknięto, ale bohater dowiaduje się, że jej uczniowie trafili właśnie do wspomnianego miasta. Co ciekawe, o ile Ryoma jest postacią historyczną, tak w grze jego wygląd i charakter wzorowany jest na bohaterze głównych odsłon cyklu, czyli Kazumie Kiryu, a w trakcie kampanii spotykamy również wiele innych postaci stanowiących alternatywne wersje tych ze współczesnych części serii.

Ocena: Brak Zobacz grę
Do góry