Baza gier

Wylosuj grę

Prinny Presents NIS Classics Volume 2: Deluxe Edition

RPG

Dwie pełne akcji klasyki RPG mają pierwsze wybuchowe wejście od czasu ich debiutu ponad dekadę. Poznaj Makai Kingdom – Reclaimed and Rebound (teraz z nową zawartością, dood) oraz ZHP – Unlost Ranger vs. Darkdeath Evilman na nowoczesnych platformach po raz pierwszy od ponad 10 lat. Lord Zetta, mistrz taktycznej wojny, zamierza najechać i odzyskać Netherworld jako księgę. Użyj sprytnych strategii i potężnej magii, a także śmiercionośnej broni, od pałaszy po wyrzutnie rakiet, aby przejąć kontrolę nad ziemią przed wrogami. Przywołaj swoją armię za pomocą nowego systemu zaproszeń, przełam pole bitwy nowymi postaciami i zanurz się w trybie Petta, aby poznać nową historię. Edycja Deluxe zawiera: Prinny Presents NIS Classics Volume 2 na Nintendo Switch, Oficjalna płyta CD ze ścieżką dźwiękową Antologii, notatniki z miękką okładką z kolekcji.

Ocena: Brak Zobacz grę

Paradise Killer

Przygodowe

Paradise Killer to gra przygodowa z wieloma zakończeniami, w której staramy się rozwikłać tajemnicę morderstw na oderwanej od rzeczywistości wyspie. Rozwiązanie sprawy przyniesie przesłuchiwanie świadków, zbieranie dowodów i łączenie poszlak.

Ocena: Brak Zobacz grę

Pokemon Legends: Arceus

RPG

Pokemon Legends: Arceus jest grą RPG akcji z otwartym światem, która pozwala nam sprawdzić, jak wyglądało to uniwersum na wieki przed pierwszym spotkaniem Asha Ketchuma i Pikachu. Produkcja została opracowana przez studio Game Freak, które sprawuje pieczę nad rozwojem głównej serii Pokemon. Pokemon Legends: Arceus zabiera nas w podróż do krainy Sinnoh znanej z gier Pokemon Diamond i Pokemon Pearl (oraz ich remake’ów, czyli Pokemon Brilliant Diamond i Pokemon Shinning Pearl). W przeciwieństwie do nich, tytuł przenosi nas jednak w odległą przeszłość. W trakcie rozgrywki wcielamy się w bohatera, który postanawia odkryć tajemnice wyspy, stworzyć pierwszy Pokedex dla tego regionu, a także rozwikłać zagadkę legendarnego Pokemona Arceusa.

Ocena: Brak Zobacz grę

Prince of Persia: The Sands of Time Remake

Akcji

Remake gry Prince of Persia: Piaski Czasu. Na tle pierwowzoru Prince of Persia: The Sands of Time Remake wyróżnia się za sprawą ładniejszej grafiki, usprawnionego sterowania oraz udoskonalonego systemu walki. Podobnie jak w pierwowzorze, w Prince of Persia: The Sands of Time Remake wcielamy się w tytułowego księcia. Po udanym szturmie na miasto maharadży i wejściu w posiadanie sztyletu pozwalającego na cofanie czasu, bohater pada ofiarą spisku uknutego przez zdradzieckiego wezyra, który chcąc zyskać nieśmiertelność, namawia go do uwolnienia Piasków Czasu z olbrzymiej klepsydry. Rozpętuje się wówczas prawdziwy chaos, toteż herosowi nie pozostaje nic innego, jak spróbować przywrócić dawny ład oraz ukrócić plany złowrogiego starca. Książę nie jest przy tym sam, gdyż może liczyć na pomoc ze strony córki maharadży – Farah.

Ocena: Brak Zobacz grę

Pokemon Brilliant Diamond

RPG

Pokemon Brilliant Diamond to kompleksowy remake gry RPG pod tytułem Pokemon Diamond, wydanej w 2007 roku na konsolę Nintendo DS. Produkcja, która powstała za myślą o platformie Nintendo Switch, została opracowana przez studio ILCA. Tytuł zadebiutował wraz z bliźniaczym Pokemon Shining Pearl. Pokemon Brilliant Diamond zabiera nas w podróż na wyspę Sinnoh, inspirowaną japońską Hokkaido. W trakcie rozgrywki wcielamy się w świeżo upieczonego trenera, który marzy o zostaniu mistrzem Ligi Pokemon. Nasz podopieczny (lub podopieczna) nie tylko podróżuje, łapie Pokemony i zdobywa cenne doświadczenie, lecz również stawia czoła złowrogiemu Team Galactic – grupie planującej zniszczyć świat i na jego zgliszczach stworzyć swój własny. Swoistą wisienką na torcie jest natomiast złapanie przez niego legendarnego Pokemona, którym w opisywanej produkcji jest Dialga (podczas gdy w Pokemon Shining Pearl – Palkia).

Ocena: 8/10 Zobacz grę

Pokemon Shining Pearl

RPG

Pokemon Shining Pearl to kompleksowy remake gry RPG pod tytułem Pokemon Pearl, wydanej w 2007 roku na konsolę Nintendo DS. Produkcja, która powstała za myślą o platformie Nintendo Switch, została opracowana przez studio ILCA. Tytuł zadebiutował wraz z bliźniaczym Pokemon Brilliant Diamond. Pokemon Shining Pearl zabiera nas w podróż na wyspę Sinnoh, inspirowaną japońską Hokkaido. W trakcie rozgrywki wcielamy się w świeżo upieczonego trenera, który marzy o zostaniu mistrzem Ligi Pokemon. Nasz podopieczny (lub podopieczna) nie tylko podróżuje, łapie Pokemony i zdobywa cenne doświadczenie, lecz również stawia czoła złowrogiemu Team Galactic – grupie planującej zniszczyć świat i na jego zgliszczach stworzyć swój własny. Swoistą wisienką na torcie jest natomiast złapanie przez niego legendarnego Pokemona, którym w opisywanej produkcji jest Palkia (podczas gdy w Pokemon Brilliant Diamond – Dialga).

Ocena: Brak Zobacz grę

Pidżamersi: Bohaterowie Nocy

Przygodowe

Kto odważy się zanurzyć w nocnych ciemnościach, aby ocalić dzień? Tak, to będziesz ty! Załóż pidżamę i wciel się w bohaterów, takich jak Kotboy, Sowella i Gekson, w najbardziej ekscytującej grze wideo Pj Masks, jaka dotąd powstała. Tę przygodę dla małych bohaterów zaczniesz od wizyty w centrum dowodzenia. Użyj swoich supermocy – takich jak prędkość Kotboya, superloty Sowelli i potężne mięśnie Geksona – aby powstrzymać najpopularniejszych nocnych złoczyńców. Odkryj osiem lokalizacji Pidżamersów od dachów miasta i Góry Tajemnic aż po Księżyc! Z pomocą PJ Robota poznaj świat przyjaźni, pracy zespołowej i niesamowitych ukrytych przedmiotów kolekcjonerskich.

Ocena: Brak Zobacz grę

Phoenix Point: Behemoth Edition

Strategiczne

Taktyczna strategia turowa, czerpiąca garściami z serii X-COM i stworzona przez ojca tegoż cyklu, Juliana Gollopa. Akcja Phoenix Point rozgrywa się w roku 2046, kiedy to wymykający się spod kontroli starożytny wirus zamienia wszelkie formy życia na Ziemi w zmutowane potwory. calali chronią się w odosobnionych enklawach, walcząc na co dzień o przetrwanie z ciągle zmieniającymi się i adaptującymi do nowych warunków przeciwnikami. Inspiracją dla deweloperów była twórczość H.P. Lovecrafta, a także filmowe horrory reżyserów takich jak David Cronenberg. Historia przedstawiona w Phoenix Point posiada kilka zakończeń, które otrzymujemy w zależności do decyzji podjętych podczas kampanii. Zawartość Phoenix Point: Behemoth Edition: Podstawowa gra w najnowszej wersji, z szeregiem poprawek i usprawnień (na płycie), Dodatki DLC zawarte razem z grą na płycie: Living Weapons Pack, Blood & Titanium, Legacy of the Ancients, Festering Skies oraz Dodatek DLC w formie kodu (zawartość do pobrania z PlayStation Network/Xbox Live): Corrupted Horizons.

Ocena: Brak Zobacz grę

Prinny Presents NIS Classics Volume 1: Deluxe Edition

RPG

Akcja opisywanej produkcji rozgrywa się w baśniowym świecie, który pod wieloma względami stanowi odpowiednik Średniowiecza. W przeszłości świat ten był nękany przez demonicznego lorda, który z pomocą dowodzonych przez siebie trzech golemów siał spustoszenie. Władcę z pomocą potężnej magii udało się w końcu uwięzić, co pozwoliło również na powstrzymanie golemów, które pod nieobecność swojego dowódcy stały się nieaktywne. Prinny Presents NIS Classics Volume 1 Deluxe Edition zawiera: Cartridge Prinny Presents NIS Classics Volume 1 dla Nintendo Switch, Oficjalną ścieżkę dźwiękową NIS CLASSICS VOL. 1 Anthology , Artbook NIS CLASSICS VOL. 1, Pudełko kolekcjonerskie.

Ocena: Brak Zobacz grę

Psychonauts 2

Zręcznościowe

Trójwymiarowa gra platformowa, będąca kontynuacją wydanego w 2005 roku Psychonauts studia Double Fine Productions. Głównym bohaterem Psychonauts 2 jest znany z pierwszej części telepata imieniem Raz, który specjalizuje się w wycieczkach do cudzych umysłów. Młody telepata Razputin Aquato (dla przyjaciół Raz) zdołał osiągnąć swój życiowy cel i dołączyć do międzynarodowej organizacji szpiegowskiej, zrzeszającej podobne mu indywidua o parapsychicznych zdolnościach. Przybywając do centrali szybko orientuje się, że grupa ta (znana jako Psychonauts) ma kłopoty. Jej przywódca, od czasu odbicia z rąk porywaczy, nie jest już taki sam jak dawniej. Na domiar złego okazuje się, że w siedzibie organizacji działa kret. Korzystając ze swoich super mocy Raz musi powstrzymać intruza, zanim ten zdoła zrealizować swój tajny plan, sprowadzając z martwych potężnego złoczyńcę Maligulę.

Ocena: Brak Zobacz grę

Psi Patrol: Miasto Przygód Wzywa

Zręcznościowe

Kiedy Psi Patrol dowiaduje się, że burmistrz Humdinger przejął władzę nad tętniącą życiem metropolią, musi uratować Miasto Przygód przed jego samolubnymi intrygami! Fani wcielą się w tej grze w szczeniaki - w tym Chase'a, Skye i zupełnie nowego kumpla - i wykorzystują ich wyjątkowe umiejętności w misjach ratunkowych o wysoką stawkę. Rozmieszczaj nowe gadżety i pojazdy, aby eksplorować miasto i baw się jeszcze lepiej dzięki minigrom, takim jak “Pup Pup Boogie”. Dzięki trybom gry solo i współpracy lokalnej, ta zabawna platformówka 3D da młodym graczom i ich rodzinom szansę dołączenia do Psiego Patrolu w ich najodważniejszej misji.

Ocena: Brak Zobacz grę

Psi Patrol: Rusza do Akcji + Kosmopieski Ratują Zatokę Przygód

Zręcznościowe

Zestaw 2 gier w 1! Psi Patrol rusza do akcji oraz Kosmopieski ratują Zatokę Przygód. Psi Patrol to najpopularniejsza seria rozrywkowa dla przedszkolaków i globalny fenomen, który dzięki programom telewizyjnym, zabawkom, grom wideo, liniom odzieżowym, a nawet parkom rozrywki dociera do ponad 170 krajów. Żadne zadanie nie jest zbyt trudne dla małych, ale wielce odważnych szczeniaków! Psi Patrol jest gotowy na uratowanie sytuacji w Zatoce Przygód, w 16 ekscytujących misjach. Gracze będą mogli wykorzystać unikalne zdolności każdego ze zwierzaków, aby uratować przyjaciół oraz zapewnić bezpieczeństwo na wybrzeżu, a przy okazji będą mogli odwiedzić osiem niesamowitych lokacji Zatoki Przygód, takich jak: Farma Yumi, góra snowboardera Jake’a, pustynny kanion i wiele innych.

Ocena: Brak Zobacz grę

Poker Club

Logiczne

Poker Club jest symulatorem pokera, który pozwala graczom brać udział w rozgrywkach Texas Hold’em ze sztuczną inteligencją lub innymi graczami. Tytuł został opracowany i wydany przez firmę Ripstone Games. Tytuł umożliwia branie udziału w rozgrywkach pokera w wariancie Texas Hold’em. Gramy wykorzystując standardową talię liczącą 52 karty. W trakcie każdej rundy gracze dobierają karty i muszą zdecydować, co dalej – możemy podbić stawkę, spasować lub sprawdzić rękę. Zwycięstwo można osiągnąć na dwa podstawowe sposoby – posiadając najsilniejszy układ kart lub blefując i skłaniając rywali do spasowania.

Ocena: Brak Zobacz grę

Poison Control

RPG

Z doczesnych pragnień ludzkości rodzą się złudzenia. Te złudzenia, czy to od żywych, czy umarłych, manifestują się jako toksyczne stworzenia znane jako Klesha i powodują powstanie królestw piekła. Po wędrówce do tej piekielnej domeny, twoje ciało i krew zostają przejęte przez tajemniczą dziewczynę o imieniu Poisonette. Aby powrócić do Królestwa Śmiertelników, ty i Truciciel, jako dwie dusze w jednym ciele, musicie oczyścić serca upadłych. Kim jesteś? Kim jest Poisonette? jak się tu dostałeś? Zacznij więc opowieść o swojej podróży przez piekło Belle.

Ocena: Brak Zobacz grę

Persona 5 Strikers

Akcji

Gra akcji typu slasher z elementami RPG, która stanowi spin-off jRPG Persona 5. Jest to dzieło studia Omega Force, znanego dzięki niezliczonym tytułom z serii Dynasty Warriors i pokrewnych jej pozycji. Akcja Persona 5 Scramble: The Phantom Strikers rozgrywa się pół roku po wydarzeniach przedstawionych w Personie 5. W czasie, gdy grupa bohaterów pod wodzą protagonisty oryginalnej gry - Jokera - przygotowuje wakacyjną wyprawę, w Japonii dochodzi do serii dziwnych zdarzeń, które wymagają uwagi fantomowych złodziei. W sprawę zamieszana jest też dziwna dziewczyna o imieniu Sophia. Historia rozpoczyna się w Tokio, ale w toku rozgrywki trafiamy także do innych miejsc i miast - m.in. Sapporo.

Ocena: 5/10 Zobacz grę

Puyo Puyo Tetris 2: Lauch Edition

Logiczne

Druga część logicznego podcyklu łączącego Tetrisa z serią Puyo Puyo. W drugiej odsłonie Puyo Puyo Tetris powracają wszystkie atrakcje z pierwowzoru, wliczając w to nową inkarnację Przygody oraz lokalne i sieciowe warianty gry wieloosobowej, pozwalające na wspólną zabawę nawet czterem graczom. Zawartość uzupełnia nowość w postaci trybu Skill Battle, w którym – niczym w produkcjach RPG – kierujemy trzyosobową drużyną postaci dysponujących różnymi umiejętnościami i wzmacniamy bohaterów przedmiotami. Ponadto Sonic Team umożliwiło zabawę w „zwykłego”, klasycznego Tetrisa lub Puyo Puyo, bez naleciałości z drugiej serii.

Ocena: Brak Zobacz grę
Do góry