Baza gier

Wylosuj grę

Monster Hunter: Rise + Sunbreak

RPG

Monster Hunter Rise: Sunbreak to rozszerzenie do oryginalnej gry Monster Hunter Rise. Zawiera ulepszoną rozgrywkę i zwinne dodatki do mechaniki walki, nowe, unikalne potwory i miejsca polowań, a także nowy poziom trudności w postaci zadań rangi Master. Jako łowca, który ocalił Kamurę przed katastrofą, musisz teraz wyruszyć w podróż do odległych krańców Elgado, placówki w pobliżu królestwa nękanego przez nowego, złowrogiego wroga - starszego smoka Malzeno! Polowanie rozpoczyna się w odległej krainie... Wioska Kamura wreszcie zaznała spokoju, odpierając ataki potworów znanych jako Rampage. Ten ciężko wypracowany spokój zostaje zakłócony przez niespodziewane pojawienie się w Ruinach Sanktuarium wilkopodobnego potwora Lunagarona. W Ruinach Sanktuarium łowca spotyka Fiorayne'a, rycerza z Królewskiego Zakonu. Fiorayne prosi łowcę o pomoc w zbadaniu, dlaczego potwory z Królestwa stają się agresywne i najeżdżają inne terytoria, w tym Kamurę. Zjednoczeni w misji, wyruszają do odległej placówki Elgado.

Ocena: Brak Zobacz grę

Mortal Shell: Game of the Year Edition

RPG

Mortal Shell to bezlitosna i głęboka gra RPG akcji, która sprawdza twój rozsądek i odporność w zniszczonym świecie. Twoi przeciwnicy nie szczędzą ci litości, a przetrwanie wymaga najwyższej świadomości, precyzji i instynktu. Zawartość Edycji Gry Roku: Gra Mortal Shell [Game of the Year Edition], Steelbook, DLC "Cnotliwy cykl" (The Virtuous Cycle), Plakat A3, Holograficzne pocztówki, List z limitowanej edycji (wszystkie numerowane).

Ocena: Brak Zobacz grę

Touken Ranbu Warriors

RPG

Touken Ranbu Warriors to gra akcji, która powstała we współpracy między symulacją „Spirits of Blades” „Touken Ranbu -ONLINE-” prezentowaną przez DMM GAMES i NITRO PLUS, a ekscytującą serią „1 na 1000” WARRIORS firmy KOEI GRY TECMO. Touken Ranbu jest wreszcie w 3D. Zobacz najpiękniejszą grafikę w historii serii WARRIORS. Postacie Touken Danshi, które będą znane fanom materiału źródłowego, pędzą po polu bitwy w 3D. Oprócz ekscytującej akcji, której oczekujesz od serii WARRIORS, możesz cieszyć się bitwami z mnóstwem różnorodnych animacji, takich jak pojedynki z partnerem i pojedynki.

Ocena: Brak Zobacz grę

Dolmen: Day One Edition

RPG

Gra akcji w klimacie science fiction z elementami RPG i horroru, stworzona przez brazylijskie Massive Work Studio. Fabuła Dolmen czerpie inspiracje ze stylu H.P. Lovecrafta i skupia się na odkrywaniu najmroczniejszych tajemnic kosmosu. Akcja Dolmen toczy się na zapomnianej planecie Revion Prime, różniącej się od Ziemi pod względem flory, fauny i warunków atmosferycznych. Główny bohater został na nią przysłany w nieznanym celu, bez prowiantu, wyposażenia i pojęcia, jak funkcjonować na takim terenie. Cel ten szybko porzuca na rzecz zbadania historii planety, z której spróbuje wywnioskować, jaka przyszłość czeka Revion Prime. Nie mamy jednak pewności, czy jego ludzka perspektywa będzie miała rację bytu w tak obcym miejscu. Podczas eksploracji planety towarzyszy nam tajemniczy kobiecy głos, co jakiś czas odzywający się w naszej głowie, w filozoficzny sposób odnoszący się do bieżących wydarzeń.

Ocena: Brak Zobacz grę

Vampire: The Masquerade - Swansong

RPG

Vampire: The Masquerade - Swansong jest grą RPG osadzoną w uniwersum Świata Mroku, a dokładnie – w realiach stołowego systemu Wampir: Maskarada. Produkcja została opracowana przez studio Big Bad Wolf, mające w swoim portfolio ciepło przyjęte The Council, natomiast jej wydaniem zajęła się firma Nacon. Głównymi bohaterami gry są trzy wampiry z różnych klanów: Galeb z klanu Ventrue, Emem z klanu Toreador oraz Leysha z klanu Malkavian. Krwiopijcy postanawiają zbadać sprawę strzelaniny i dowiedzieć się, kto stał za atakiem. W ten sposób protagoniści wplątują się w intrygę znacznie większego kalibru, a jej przebieg będzie zależał od tego, jakich wyborów dokonają.

Ocena: Brak Zobacz grę

Prinny Presents NIS Classics Volume 2: Deluxe Edition

RPG

Dwie pełne akcji klasyki RPG mają pierwsze wybuchowe wejście od czasu ich debiutu ponad dekadę. Poznaj Makai Kingdom – Reclaimed and Rebound (teraz z nową zawartością, dood) oraz ZHP – Unlost Ranger vs. Darkdeath Evilman na nowoczesnych platformach po raz pierwszy od ponad 10 lat. Lord Zetta, mistrz taktycznej wojny, zamierza najechać i odzyskać Netherworld jako księgę. Użyj sprytnych strategii i potężnej magii, a także śmiercionośnej broni, od pałaszy po wyrzutnie rakiet, aby przejąć kontrolę nad ziemią przed wrogami. Przywołaj swoją armię za pomocą nowego systemu zaproszeń, przełam pole bitwy nowymi postaciami i zanurz się w trybie Petta, aby poznać nową historię. Edycja Deluxe zawiera: Prinny Presents NIS Classics Volume 2 na Nintendo Switch, Oficjalna płyta CD ze ścieżką dźwiękową Antologii, notatniki z miękką okładką z kolekcji.

Ocena: Brak Zobacz grę

Seven Pirates H

RPG

Seven Pirates H to tradycyjna gra RPG skoncentrowana na eksploracji i odkrywaniu z gigantyczną dawką fanservice! Jako Parute będziesz dowodzić drużyną potwornych dziewczyn w walce z niegrzecznymi wrogami, wykorzystując słabości, aby zdobyć przewagę w walce turowej. Podróżuj po wyspach i jedź Ottonem, aby dotrzeć do tajnych obszarów, zbierać przedmioty i zwiększać swoje umiejętności w miarę zdobywania kolejnych poziomów! Dzięki specjalnemu systemowi „Treningu Booby” możesz kontrolować rozmiar biustu całej żeńskiej załogi, aby zwiększyć statystyki, większy, aby zwiększyć moc i obronę, lub mniejszy, aby poprawić szybkość i zwinność!

Ocena: Brak Zobacz grę

SaGa: Scarlet Grace - Ambitions

RPG

Firebringer, upadły bóg i zmora ludzkości, od czasu swego wygnania sieje spustoszenie w świecie. Ludzkość zbudowała Imperium w jednym celu: zaangażować Ognistego i jego potworów do walki w obronie ludzkości. Po tysiącleciach walk, Firebringer został w końcu pokonany, a Imperium pozostawione bez celu, pobudzając bunt.

Ocena: Brak Zobacz grę

Empire of Angels IV

RPG

Poprowadź drużynę wojowniczek badających sprawę plagi, która zagraża kruchemu pokojowi w królestwie! Po raz pierwszy od początku serii w 1993 r. gra Empire of Angels będzie dostępna na konsolach! Najnowsze wydanie tej fabularnej, taktycznej gry RPG to zaktualizowana wersja Empire of Angels IV z wspaniałą grafiką 3D, strategiczną walką turową i ogromną obsadą cudownych, żeńskich postaci.

Ocena: Brak Zobacz grę

Epic Chef

RPG

Epic Chef to gra kulinarno-rolnicza z widokiem TPP, przyprawiona absurdalnym humorem rodem z twórczości Terry'ego Pratchetta. Hodujemy rośliny na składniki potraw, zaprzyjaźniamy się z mieszkańcami miasteczka Ambrozja, a także bierzemy udział w pojedynkach kucharzy. W grze wcielamy się w Zesta, ambitnego kucharza, który wyrusza na pełną wrażeń podróż, by stać się największym mistrzem gotowania. Jednak aby ów tytuł zdobyć, czeka nas branie udziału w licznych konkursach, gdzie na wynik starcia ma wpływ decyzja jury testującego nasze specjały.

Ocena: Brak Zobacz grę

Rune Factory 5

RPG

Rune Factory 5 to piąta odsłona cyklu rolniczych gier RPG, w których walka jest zaakcentowana mocniej niż w innych przedstawicielach gatunku. Tytuł został opracowany przez studio Marvelous Entertainment. W trakcie zabawy w Rune Factory 5 gracze przemierzają rozległy świat, wykonują zadania zlecane przez jego mieszkańców, a także stawiają czoła wszelkiej maści przeciwnikom. Poza tym ważną rolę odgrywa tu uprawa ziemi czy pozyskiwanie chowańców oraz ich hodowla. W miarę postępów rozwijamy postać, zaopatrując ją w coraz lepsze wyposażenie i odblokowując nowe umiejętności.

Ocena: Brak Zobacz grę

Relayer

RPG

Taktyczna gra RPG z udziałem robotów kolejnej generacji osadzona w alternatywnej rzeczywistości, w której Starchildren – ludzie o specjalnych zdolnościach – podejmują walkę z pozaziemskimi wrogami znanymi jako Relayers. Przejmij dowodzenie nad eskadrą Stellar Gear, humanoidalnymi robotami stworzonymi na podstawie technologii pradawnych cywilizacji pozaziemskich, by obronić Ziemię przed atakiem Relayers. Mapy poziomów ukazane są w wysokiej jakości grafice 3D, a podczas bitew w trakcie gry obejrzysz ponad 100 wyjątkowych przerywników filmowych. W grze Relayer można używać specjalnych ataków, takich jak Backstab czy Big Bang. Gracze muszą stosować różnego rodzaju strategie, by poprowadzić Starchildren do zwycięstwa!

Ocena: Brak Zobacz grę

Kowloon High-School Chronicle

RPG

Przeżyj życie licealnego poszukiwacza skarbów w tym wyczekiwanym klasyku RPG! Kuro Habaki dołączył do stowarzyszenia poszukiwaczy skarbów, poszukujących relikwii, które podobno czynią cuda! Jego kolejna misja ma miejsce w liceum Kamiyoshi w Tokio, gdzie tajemnica otacza pobliski cmentarz i znajdujące się pod nim ruiny. Habaki musi współpracować z kolegami z klasy, aby odkryć tajemnicze sekrety szkoły.

Ocena: Brak Zobacz grę

Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin

RPG

Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin to jRPG akcji o historii zainspirowanej wydarzeniami z pierwszej odsłony serii, jednak niebędące jej bezpośrednią kontynuacją. W grze wcielamy się w trzech bohaterów, odznaczających się wyjątkowymi umiejętnościami i pełniących kluczową rolę w fabule. Za powstanie gry odpowiada Team Ninja, znane głównie z NiOh. Historia tytułu opowiada o trzech mężczyznach, którzy po odbyciu długiej podróży w końcu dotarli do celu: Kaplicy Chaosu. Teraz, po przekroczeniu jej bram, muszą zwalczyć Chaos – głównego antagonistę części pierwszej. Jednocześnie przyjdzie im mierzyć się z wątpliwościami, czy to na pewno oni są Wojownikami Światła, jakim w prastarej przepowiedni przeznaczono pokonanie Chaosu. Bohaterowie różnią się od siebie charakterem i pełnią konkretne role w zespole. Liderem ekipy jest Jack, wierzący, że pokonanie Chaosu jest jego powinnością. W trakcie walk z potworami stojącymi mu na drodze, nie okazuje im żadnej litości. Jest idolem dla Jeda, miłego i dobrodusznego chłopaka o wielkiej sile fizycznej. Ostatni z trójki to Ash, opanowany mięśniak bezgranicznie ufający Jackowi. W trakcie zmagań ich osobowości nawzajem się uzupełniają, czyniąc z trio bardzo zgrany zespół.

Ocena: Brak Zobacz grę

The Cruel King and the Great Hero: Storybook Edition

RPG

The Cruel King and the Great Hero jest produkcją z pogranicza gier RPG oraz przygodówek. Tytuł został opracowany przez firmę Nippon Ichi Software, w której portfolio można znaleźć między innymi pokrewne stylistycznie i gatunkowo The Liar Princess and the Blind Prince. The Cruel King and the Great Hero zabiera nas w podróż do fantastycznego świata. Przed laty pewnemu herosowi udało się pokonać smoka zwanego Okrutnym królem. Bohater nie zabił jednak pokonanego przeciwnika; zamiast tego pozbawił go jednego z jego rogów i pozwolił mu żyć, by mógł odkupić swoje winy. Mijały lata, w trakcie których dawni oponenci zakopali topór wojenny i stali się bliskimi przyjaciółmi. Kiedy rycerzowi zadano w boju śmiertelny cios, przed pożegnaniem się z życiem przykazał smokowi, by zajął się wychowaniem jego jedynej córki – Yuu. Od tej pory bestia opiekuje się dziewczynką, przygotowując ją do zostania tytułową wielką bohaterką, która będzie mogła stawić czoła Okrutnemu królowi, a więc jemu samemu. The Cruel King and the Great Hero [Storybook Edition] zawiera: Gra podstawowa, Pudełko kolekcjonerskie, Przygody Wielkiego Bohatera" Art Book w twardej oprawie", Cyfrowa ścieżka dźwiękowa "Partytury odwagi, Pluszowy Wielki Bohater 6''.

Ocena: Brak Zobacz grę

Triangle Strategy

RPG

Triangle Strategy to taktyczna gra RPG w klimatach fantasy, która jest drugą odsłoną cyklu HD-2D (należy do niej też produkcja jRPG z 2018 roku – Octopath Traveler). Produkcja oferuje rozgrywkę przypominającą klasyki pokroju Final Fantasy Tactics czy Tactics Ogre i stawia gracza w roli księcia dowodzącego oddziałem wojowników. Za opracowanie dzieła odpowiada firma Square Enix (a konkretniej zespół Silicon Studio Corporation, który odpowiada również za serię Bravely Default i wspomniane Octopath Traveler). Wydawcą jest koncern Nintendo. Głównym bohaterem Project Triangle Strategy jest Serenoa – następca tronu księstwa Glenbrook ulokowanego na kontynencie Norzelia. Szlachcic przejmuje komendę nad grupą wojowników, gdy jego kraj wdaje się w konflikt, którego przedmiotem są coraz bardziej kurczące się zasoby naturalne – sól i żelazo.

Ocena: Brak Zobacz grę
Do góry