Baza gier

Wylosuj grę

NEO: The World Ends with You

RPG

NEO: The World Ends with You to kontynuacja wydanej w 2008 gry pod tytułem The World Ends With You. Za opracowaniem i wydaniem tego action RPG-a stoi firma Square-Enix. Podobnie jak poprzedniczka, NEO: The World Ends with You zalicza się do nurtu urban fantasy. W czasie przygody gracz wciela się w chłopca o imieniu Rindo, mieszkającego w stolicy Japonii – Tokio. Pewnego dnia protagonista spotyka tajemniczą dziewczynę i przystaje na jej propozycję wzięcia udziału w morderczych zawodach – „Reapers’ Game” – rozgrywanych na ulicach i w podziemiach dzielnicy Shibuya. Rindo nie będzie skazany na samotną walkę, gdyż w zmaganiach wspomoże go między innymi kolega z klasy imieniem Fret, uzależniona od rozrywki studentka Nagi oraz enigmatyczny Minamimoto.

Ocena: Brak Zobacz grę

Cris Tales

RPG

Cris Tales to gra role-playing będąca hołdem złożonym klasycznym jRPG-om, odznaczająca się unikalnym systemem rozgrywki, dzięki któremu przenosimy się pomiędzy przeszłością, teraźniejszością oraz przyszłością eksplorowanego świata. Deweloperami tytułu są debiutujące studia Dream Incorporated i SYCK. Główną bohaterką Cris Tales jest Crissbell – dziewczyna będąca magiem czasu. Przemierza ona krainę zwaną Crystallis i cztery królestwa, by odnaleźć i powstrzymać potężną Cesarzową Czasu. Umożliwi to zmianę przyszłości świata i odwrócenie zła, jakie wyrządziła władczyni. Oczywiście protagonistka nie dokona tego samotnie. W czasie swojej wędrówki natrafia na szereg postaci, które przychodzą jej z pomocą.

Ocena: Brak Zobacz grę

Ys IX: Monstrum Nox - Pact Edition

RPG

Ys IX: Monstrum Nox to RPG akcji, należące do jednej z najstarszych serii gier jRPG. Zabawa sprowadza się głównie do walki za pomocą zręcznościowego systemu potyczek. Produkcja osadzona jest w realiach fantasy, a jej fabuła obraca się wokół więziennego miasta. Gra toczy się pełnej magii krainie fantasy, a my ponownie wcielamy się w wojownika imieniem Adol, czyli bohatera wszystkich wcześniejszych odsłon serii. W momencie rozpoczęcia akcji jest on już bardzo doświadczonym bohaterem, którego sława dotarła do wszystkich zakątków świata. Ys IX Monstrum Nox Pact Edition zawiera: Grę Ys IX Monstrum Nox, Mini Art Book Monstrum Memoirs, Soundtrack Melodies of the Macabre oraz Dwustronną okładkę.

Ocena: Brak Zobacz grę

Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin

RPG

Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin jest grą action RPG należącą do znanego cyklu Monster Hunter, w którym gracz wciela się w łowcę polującego na wielkie bestie. W przeciwieństwie do większości odsłon wspomnianej serii, tytuł ten kładzie nacisk na opowiadaną historię oraz relacje z potworami. Produkcja została opracowana i wydana przez firmę Capcom. Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin opowiada historię młodego łowcy z wioski Mahana, który potrafi korzystać z tzw. Kinship Stone – kamienia pozwalającego nawiązywać relację z potworami. Na początku gry wchodzi on też w posiadanie tajemniczego jaja, rzekomo skrywającego legendarną bestię zdolną zniszczyć świat. Gdy na zamieszkanej przez bohatera wyspie coraz częściej dochodzi do dziwnych zdarzeń, wyrusza on na wyprawę, w trakcie której dowie się więcej na temat swojego dziadka i jego związku z tajemniczym strażnikiem wyspy.

Ocena: Brak Zobacz grę

GreedFall: Gold Edition

RPG

GreedFall to RPG z wyraźnymi elementami gry akcji. Tytuł został opracowany przez studio Spiders, które ma w swoim portfolio między innymi takie tytuły jak The Technomancer czy Bound by Flame, natomiast jego wydaniem zajęła się firma Focus Home Interactive. GreedFall zabiera nas w podróż do fantastycznego uniwersum stylizowanego na XVII wiek. Przeludniony i zanieczyszczony Stary Świat jest dziesiątkowany przez tajemniczą plagę, znaną jako Malichor. GreedFall Gold Edition zawiera: Pełną wersję gry GreedFall, Nowy dodatek fabularny – nieznana wcześniej historia z nowym terenem do zwiedzania, nowym antagonistą i rozszerzeniem bazy potworów, broni i kostiumów, Pudełko Gold Edition, Podwójny plakat, 3 litografie oraz Arkusz z naklejkami.

Ocena: Brak Zobacz grę

Disgaea 6: Defiance of Destiny

RPG

Szósta część humorystycznego cyklu strategiczno-taktycznych RPG od studia Nippon Ichi Software. W Disgaea 6: Defiance of Destiny śledzimy historię Zeda, niegdyś pokornego i uprzejmego dla wszystkich. Tyle że w chwili rozpoczęcia młody zombie ma za sobą niezliczoną liczbę starć z bogiem zniszczenia zagrażającym wszystkim światom. Jednak ciągłe porażki nie złamały Zeda. Przeciwnie, chłopak nabrał chełpliwego usposobienia, chętnie uciekając się tak do obelg, jak i przemocy. Nie ustaje też w pogoni za bóstwem, które zagraża mu oraz jego siostrze Bieko. Niemniej wsparcie jej oraz genialnego psa Cerberusa (mającego niewiele wspólnego ze swoim imiennikiem z greckiej mitologii) to za mało i Zed musi rozglądać się za sojusznikami wśród ludzi, demonów i innych mieszkańców niezliczonych światów.

Ocena: Brak Zobacz grę

Scarlet Nexus

RPG

Scarlet Nexus jest grą RPG (należącą do podgatunku jRPG), której akcja toczy się futurystycznym mieście New Himuka. W miejscu tym nowoczesna technologia spotyka się z przeróżnymi mocami psionicznymi. Gracz wciela się w chłopaka obdarzonego talentem psychokinezy i staje do walki z bytami znanymi jako Inni. Za opracowanie i wydanie tej produkcji odpowiada japońska firma Bandai Namco Entertainment. Scarlet Nexus jest dość klasyczną grą jRPG – zabawa polega tu na eksplorowaniu lokacji, wykonywaniu zadań i stopniowym odkrywaniu wątku fabularnego. Ważną rolę odgrywa też walka – starcia toczą się w czasie rzeczywistym i łączą dynamiczną akcję z głęboką warstwa strategiczną, która wymaga od gracza uważnego planowania.

Ocena: Brak Zobacz grę

Legend of Mana Remastered

RPG

Legend of Mana Remastered to remaster dwuwymiarowego RPG akcji z 1999 roku autorstwa firmy Square (później znanej jako Square Enix). Oryginalny tytuł jest formalnie czwartą odsłoną serii Mana, jako że pierwsza część cyklu ukazała się na Zachodzie albo jako spin-off cyklu Final Fantasy (w Ameryce), albo jako Mystic Quest (w Europie). Produkcja została odświeżona zaraz po trzech z czterech wcześniejszych części serii: Adventures of Mana, Secret of Mana oraz Trials of Mana.

Ocena: Brak Zobacz grę

Dungeons & Dragons: Dark Alliance - Day One Edition

RPG

Gra RPG akcji osadzona w uniwersum Zapomnianych Krain. W Dungeons & Dragons: Dark Alliance wcielamy się w Drizzta Do'Urdena oraz innych Towarzyszy Hallu i bronimy Doliny Lodowego Wichru przed siłami zła. Dungeons & Dragons: Dark Alliance zabiera nas w podróż do fantastycznego uniwersum znanego jako Zapomniane Krainy. Głównym bohaterem tej produkcji jest słynny Drizzt Do’Urden, czyli mroczny elf wykreowany przez pisarza Robertha Anthony’ego Salvatore’a, którego gracze mogli spotkać w dwóch pierwszych odsłonach serii Baldur’s Gate oraz grze Forgotten Realms: Demons Stone. Protagonista ramię w ramię z innymi walecznymi Towarzyszami Hallu stawia czoła siłom zła, próbując odeprzeć ich inwazję na Dolinę Lodowego Wichru. Zawartość edycji Dungeons & Dragons: Dark Alliance Day One Edition: Pełna gra oraz DLC: Zestaw Broni Obserwatora (bułat, łuk, topór, młot).

Ocena: Brak Zobacz grę

Dungeons & Dragons: Dark Alliance - Steelbook Edition

RPG

Dungeons & Dragons: Dark Alliance to gra RPG akcji, nastawiona na wartką, efektowną rozgrywkę i opracowana przede wszystkim z myślą o multiplayerowej zabawie. Produkcja została stworzona przez kanadyjskie studio Tuque Games, znane z gry Livelock, we współpracy z firmą Wizards of the Coast. Zawartość edycji Dungeons & Dragons: Dark Alliance Steelbook Edition: Pełna gra, Zestaw Broni Obserwatora (bułat, łuk, topór, młot), Zestaw Broni Licza, Mini artbook, Kod na cyfrową wersję ścieżki dźwiękowej, Rozszerzenie Echoes of the Blood War (wydane po premierze gry) oraz Steelbook.

Ocena: Brak Zobacz grę

Neptunia ReVerse

RPG

Neptunia ReVerse to japońska gra RPG wyprodukowana przez studio Compile Heart. Tytuł remake'iem pierwszej odsłony Hyperdimension Neptunia. Gamindustri - odległy świat złożony z czterech narodów, z których każdy jest pod boską opieką Bogini. Uwięzione w Wojnie Konsol, cztery Boginie walczą o dominację nad planetą, dopóki Neptun nie zostanie odrzucony i pozbawiony jej mocy. Teraz Neptun musi walczyć, aby przywrócić swoje miejsce, ale czy znana jako Arfoire może zagrozić temu samemu światu, którego Boginie przysięgały chronić?

Ocena: Brak Zobacz grę

The Elder Scrolls Online: Collection Blackwood

RPG

The Elder Scrolls Online Collection: Blackwood to najlepszy pakiet Elder Scrolls zawierający podstawową grę i wszystkie rozdziały: Blackwood (nowość w 2021 r.), Greymoor, Elsweyr, Summerset oraz Morrowind. Stwórz jak najlepszą postać RPG, graj solo lub przeżywaj przygody ze znajomymi i zdecyduj o swoich losach we wciąż rozrastającym się świecie. Nie ma tu ograniczeń poziomu, a więc możesz iść, dokąd chcesz i kiedy chcesz w prawdziwie otwartym świecie. W The Elder Scrolls Online decyzja należy do Ciebie. Dzięki nowemu samouczkowi zaczynasz przygodę, gdzie chcesz: wyłoń się z Coldharbour w podstawowej wersji gry, walcz ze smokami w rozdziale Elsweyr albo przygotuj się do starcia z Księciem Zniszczenia, Mehrunesem Dagonem, w najnowszym rozdziale Blackwood. Cała zawartość jest dostępna dla nowych graczy, a ty możesz zmieniać przygody, kiedy tylko chcesz. W Blackwood, w ramach przygody Wrota Oblivionu, umowa zawarta z Księciem Zniszczenia zostanie wykonana. Odkryj cesarskie miasta i mgliste bagna, ujawnij spisek Mehrunesa Dagona i nigdy nie podróżuj samotnie dzięki systemowi towarzyszy.

Ocena: Brak Zobacz grę

Shin Megami Tensei III: Nocturne HD Remaster

RPG

Shin Megami Tensei III: Nocturne HD Remaster jest odświeżoną wersją wydanego w 2003 roku na konsolę PlayStation 2 klasycznego jRPG-a. Pozycja należy do rozwijanej od 1987 roku serii Shin Megami Tensei. Za opracowanie tytułu odpowiada studio Atlus. Akcja Shin Megami Tensei III: Nocturne HD Remaster osadzona jest w postapokaliptycznej wersji Tokio. Głównym bohaterem jest licealista, który przybywa do miasta, by odwiedzić w szpitalu chorego nauczyciela. W tym samym czasie kultyści sprowadzają na świat demony niszczące wszystko na swojej drodze. Kup najtaniej Shin Megami Tensei III: Nocturne HD Remaster (PS4) PS4 Switch 184,99 złKonsoleigry.pl24h 187,00 zł3kropki.pl 189,00 złGamefinity.pl 199,80 złAllegro24h 214,99 złmuve.pl Zobacz Więcej W czasie ataku demonów protagonista przeistacza się w jednego z nich, co umożliwia mu przetrwanie. Zadaniem gracza jest wybranie jednej ze stron konfliktu i pomoc jej w zdobyciu dominacji nad światem.

Ocena: Brak Zobacz grę

Biomutant

RPG

Biomutant to RPG akcji z otwartym światem, wyprodukowane przez studio Experiment 101 i wydane przez firmę THQ Nordic. W Biomutant klimaty science fiction zostały wzbogacone motywami rodem z filmów kung-fu. Produkcja zabiera nas w podróż do postapokaliptycznego, choć bajecznie kolorowego świata, zaludnionego przez człekokształtne zwierzęta. Kraina mogła funkcjonować dzięki tak zwanemu Drzewu życia. Kiedy jednak pojawiła się w niej tajemnicza zaraza, jego korzenie zaczęły gnić; gdy plaga pochłonie je w całości, dla świata przedstawionego nie będzie już ratunku.

Ocena: Brak Zobacz grę

Mass Effect: Legendary Edition

RPG

Zestaw zremasterowanych wersji trzech pierwszych części serii Mass Effect. Mass Effect: Legendary Edition pozwala nam przeżyć przygody komandora Sheparda i prześledzić jego przygotowania do batalii pomiędzy rasami zamieszkującymi galaktykę a złowrogimi Żniwiarzami. Akcja gier tworzących zestaw Mass Effect: Legendary Edition toczy się w XXII wieku. Odnalezienie starożytnej technologii opracowanej przez wymarłą rasę Protean pozwoliło ludzkości na spełnienie marzeń o lotach międzygwiezdnych, a w konsekwencji – znalezienie swojego miejsca w Cytadeli, czyli gigantycznej stacji kosmicznej stanowiącej centrum polityki, handlu i kultury dla całej Drogi Mlecznej.

Ocena: 10/10 Zobacz grę

NieR Replicant ver.1.22474487139...

RPG

Odświeżona wersja kultowej gry RPG akcji NieR Replicant. NieR Replicant ver.1.22474487139… oferuje mocno rozbudowaną kampanię, w której pojawiają się dodatkowe postacie, wątki i zakończenia, a także ładniejszą grafikę i ulepszoną oprawę dźwiękową. Gra stanowi spin-off serii Drakengard, uznając za kanon piąte zakończenie pierwszej części tego cyklu, w którym Ziemia popadła w ruinę. Akcja NieR Replicant ver.1.22474487139… zaczyna się tysiące lat później. Wcielamy się w tytułowego nastoletniego chłopca imieniem Nier. Udaje się on na wyprawę w poszukiwaniu lekarstwa na tajemniczą zarazę znaną jako Black Scrawl, której ofiarą padła jego młodsza siostra – Yonah. W porównaniu z pierwowzorem, NieR Replicant ver.1.22474487139… nie tylko odtwarza całą fabułę oryginału z 2010 roku, ale wzbogaca ją o dodatkowe postacie, wątki i zakończenia. Całość opracowano tak, aby nawet weterani mogli liczyć na sporo świeżych wrażeń.

Ocena: 8/10 Zobacz grę
Do góry