Baza gier

Wylosuj grę

13 Sentinels: Aegis Rim

RPG

Unikatowa gra RPG stworzona przez twórców produkcji takich jak Muramasa: The Demon Blade, Odin Sphere i Dragon's Crown. Akcja gry osadzona została we współczesnym Tokio, w którym pojawia się trzynaście ogromnych mechów. Akcja 13 Sentinels: Aegis Rim rozgrywa się we współczesnej Japonii. Bohaterzy gry to uczniowie jednego z tokijskich liceum, którzy są w tajemniczy sposób związani z trzynastoma potężnymi mechami, pojawiającymi się na ulicach metropolii.

Ocena: 10/10 Zobacz grę

Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? Infinite Combate

RPG

Trójwymiarowe RPG akcji, które oparte zostało na popularnych japońskich książkach fantasy z serii Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon?, a także ich adaptacji anime. Akcja rozgrywa się w mieście Orario, w którego centrum stoi potężna wieża pełna skarbów i wyzwań.

Ocena: Brak Zobacz grę

Pokemon Shield

RPG

Pokemon Shield to jedna z dwóch gier, obok Pokemon Sword, otwierających na konsoli Nintendo Switch ósmą generację Pokemonów. Obie produkcje to także pierwsze pełnoprawne części cyklu wydane na konsoli Nintendo Switch, po wypuszczonych rok wcześniej spin-offach Pokemon: Let’s Go, Pikachu! i Pokemon: Let’s Go, Eevee!. Gracze odwiedzają region Galar, łapią i trenują kolejne stworki, a następnie wystawiają je do walki z podopiecznymi innych trenerów. Historia Pokemon Shield tradycyjnie obraca się wokół początkującego trenera pokemonów, który rozpoczyna swoją przygodę z wybranym stworkiem. Wraz z nim bohater zwiedzi wzdłuż i wszerz region Galar, gdzie dzięki współpracy ludzi i pokemonów kwitnie przemysł.

Ocena: Brak Zobacz grę

Pokemon Sword

RPG

Pokemon Sword to jedna z dwóch gier, obok Pokemon Shield, otwierających na konsoli Nintendo Switch ósmą generację Pokemonów. Obie produkcje to także pierwsze pełnoprawne części cyklu wydane na konsoli Nintendo Switch, po wypuszczonych rok wcześniej spin-offach Pokemon: Let’s Go, Pikachu! i Pokemon: Let’s Go, Eevee!. Gracze odwiedzają region Galar, łapią i trenują kolejne stworki, a następnie wystawiają je do walki z podopiecznymi innych trenerów. Historia Pokemon Sword tradycyjnie obraca się wokół początkującego trenera pokemonów, który rozpoczyna swoją przygodę z wybranym stworkiem. Wraz z nim bohater zwiedzi wzdłuż i wszerz region Galar, gdzie dzięki współpracy ludzi i pokemonów kwitnie przemysł.

Ocena: Brak Zobacz grę

Conception Plus: Maidens of The Twelve Stars

RPG

Conception Plus: Maidens of the Twelve Stars to kolejna odsłona serii jRPG-ów wzbogaconych o elementy visual novel. Tytuł pozwala na pokierowanie losami nastolatka o imieniu Itsuki Yuge, który trafia do świata nękanego przez mroczne istoty. Fabuła Conception Plus: Maidens of the Twelve Stars obraca się wokół osieroconego za młodu licealisty o imieniu Itsuki Yuge. Mieszka on ze swoją kuzynka i zarazem koleżanką z klasy - Mahiru Konatsuki. Pewnego dnia informuje ona protagonistę, że jest w ciąży. W czasie tej rozmowy na niebie pojawia się portal, który przenosi bohatera do fantastycznej krainy – Granvania. W Granvanii Itsuki uznawany jest za „Dar Boży”, który ocali ich przed złem, które nawiedziło krainę. Do tego celu musi on powołać do życia kolejne dzieci.

Ocena: Brak Zobacz grę

Citadel: Forged with Fire

RPG

Citadel: Forged with Fire to sieciowe RPG w klimatach fantasy, opracowane i wydane przez studio Blue Isle. Produkcja przeznaczona jest wyłącznie do rozgrywek wieloosobowych i ma strukturę sandboksową, pozwalając graczom samodzielnie wybierać ścieżki kariery. Akcja osadzona jest w krainie fantasy znanej jako Ignus i pozwala graczom na wcielenie się w adeptów sztuk magicznych, którzy wyruszają szukać przygód i chwały. Zabawa toczy się na mapie o powierzchni 36 kilometrów kwadratowych, zawierającej m.in. otwarte pola, gęste lasy, góry, bagna, zamarzniętą tundrę oraz prastare ruiny, kryjące cenne skarby oraz potężne artefakty.

Ocena: Brak Zobacz grę

Persona 5 Royal

RPG

Ulepszona wersja uznanej gry jRPG, która ukazała się w 2017 roku na PlayStation 4 i PlayStation 3. Persona 5: Royal wprowadza do fabuły oryginału nową grywalną bohaterkę, która odgrywa w niej istotną rolę, a także wiele wcześniej niedostępnych atrakcji.

Ocena: Brak Zobacz grę

Atelier Ryza: Ever Darkness & the Secret Hideout

RPG

Kontynuacja znanego cyklu gier jRPG pod tytułem Atelier. Produkcja usprawnia mechanikę i przedstawia nową opowieść z udziałem kolejnej bohaterki. Za stworzenie tego tytułu odpowiadają japońskie studio Gust i firma Koei Tecmo. Atelier Ryza: The Queen of Everlasting Darkness and The Secret Hideout to dość typowa gra z gatunku jRPG. Zabawa polega na eksplorowaniu świata Arland, wykonywaniu zadań i walce. Typowo dla tej serii, w omawianej produkcji duże znaczenie ma zdobywanie różnego rodzaju przedmiotów, które następnie są wykorzystywane w roli składników alchemicznych.

Ocena: Brak Zobacz grę

Disgaea 4 Complete+

RPG

Poszerzona i poprawiona wersja gry Disgaea 4, taktycznego RPG-a, który pierwotnie ukazał się w 2011 roku na konsoli PlayStation 3. Disgaea 4 Complete+ zawiera szereg usprawnień graficznych, a także pełną zawartość wszystkich wydanych do tej pory dodatków DLC, na które składają się nowe przedmioty, scenariusze oraz grywalni bohaterowie. Do tytułu wprowadzone zostały również drobne poprawki modelu rozgrywki, które znane są z kolejnych części cyklu.

Ocena: Brak Zobacz grę

Harvest Moon: Mad Dash

RPG

Harvest Moon: Mad Dash to spin-off znanego cyklu Harvest Moon, którego korzenie sięgają 1996 roku. W tym przypadku zamiast połączenia jRPG, przygodówki oraz gry rolniczej otrzymujemy dynamiczną grę zręcznościową – choć w trakcie zabawy nadal wykonujemy czynności powiązane z uprawą ziemi oraz hodowlą zwierząt. Za opracowanie i wydanie tej produkcji odpowiada firma Natsume, konsekwentnie rozwijająca markę od momentu jej powstania.

Ocena: Brak Zobacz grę

The Outer Worlds

RPG

Pierwszoosobowa gra RPG stworzona przez studio Obsidian Entertainment. The Outer Worlds zabiera nas do retrofuturystycznej wizji przyszłości – do kontrolowanej przez korporacje kolonii Halcyon, będącej najdalej wysuniętą ziemską placówką.

Ocena: Brak Zobacz grę

Dragon Quest 1+2+3 Collection

RPG

Pierwsze trzy części bestsellerowej serii gier cRPG w realiach fantasy. Kolekcja Dragon Quest 1 + 2 + 3 obejmuje pierwsze trzy gry z serii Dragon Quest, którymi są Dragon Quest, Dragon Quest II: Luminaries of the Legendary Line i Dragon Quest III: The Seeds of Salvation. Cykl rozwijany jest przez studio deweloperskie Armor Project przy wsparciu innych zespołów deweloperskich. Prawa do marki znajdują się w posiadaniu koncernu wydawniczego Square-Enix. Wspólnym elementem gier z cyklu Dragon Quest jest świat fantasy zamieszkały przez wiele fantastycznych stworzeń (m.in. smoki, mumie, kościotrupy i cienie). Fabułą najczęściej koncentruje się na zmaganiach ze złymi mocami, które pragną zawładnąć malowniczymi krainami, a gracz kieruje poczynaniami herosa, który musi pokrzyżować im plany. Rozgrywka powiela szereg schematów znanych z serii Ultima i Wizardry. Zabawa skupia się na eksplorowaniu lokacji (w tym rozległych podziemi), wykonywaniu zlecanych zadań i walce z przeciwnikami. Ta ostatnia opiera się na klasycznym systemie turowym. Dragon Quest 1, 2 i 3 w wersji na Nintendo Switch zawierają różne ulepszenia graficzne, które zostały wprowadzone w mobilnych wersjach gry.

Ocena: Brak Zobacz grę

Destiny Connect: Tick-Tock Travelers

RPG

Destiny Connect: Tick-Tock Travelers to traktująca o podróżach w czasie gra jRPG. Zadaniem gracza jest odkrycie przyczyny zatrzymania się czasu w miasteczku Clocknee. Za produkcję odpowiada studio Nippon Ichi Software. Akcja Destiny Connect: Tick-Tock Travelers ma miejsce w miasteczku Clocknee. Gdy mieszkańcy świętują nadejście nowego tysiąclecia, czas zatrzymuje się i pojawia się armia wrogo nastawionych robotów. Próby ustalenia przyczyny tego zjawiska podejmuje się kierowana przez gracza drużyna – dziewczynka o imieniu Sherry, jej przyjaciel Pegreo oraz Isaac, robot podróżujący w czasie. Przemierzą oni różne epoki, by poznać tajemnice skrywane przez miasteczko.

Ocena: Brak Zobacz grę

The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel III

RPG

Kolejna odsłona serii gier jRPG produkowanych przez japońskie Nihon Falcom Corp. Poprzednie dwie części Trails of Cold Steel wydano na konsolach PlayStation 3 i PlayStation Vita. Tym razem produkcja przeznaczona jest na platformę PS4. Akcja The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel III rozpoczyna się półtora roku po wojnie domowej ukazanej w drugiej części cyklu. Imperium Erebonia stało się największym państwem na kontynencie. Gospodarka rządu doprowadziła do osłabienia terenów rządzonych niegdyś przez szlachtę, co przysporzyło nowych problemów. W międzyczasie wychowankowie Klasy VII ukończyli naukę i obecnie podążają własnymi ścieżkami. Rean Schwarzer, główny bohater, postanowił zostać instruktorem w specjalnej dywizji uczelni szkolącej niewielką liczbę utalentowanych adeptów.

Ocena: Brak Zobacz grę

Digimon Story: Cyber Sleuth Complete Edition

RPG

Zanurz się ponownie w cyfrowym świecie. Weź udział kompletnej przygodzie Digimon Story: Cyber Sleuth, dzięki wydaniu Complete Edition. Pakiet zawierający dwie gry z serii jRPG Digimon Story od studia Media.Vision: Cyber Sleuth i Hacker’s Memory. Produkcje oferują rozbudowane wątki fabularne oraz turowy system walki, w którym kluczową rolę odgrywają tytułowe stworzenia zwane digimonami. Wydawcą pakietu jest firma Bandai Namco Entertainment.

Ocena: Brak Zobacz grę

Story of Seasons: Friends of Mineral Town

RPG

Story of Seasons: Friends of Mineral Town to remake jRPG-a z elementami symulatora rolniczego - Harvest Mooon: Friends of Mineral Town. Za produkcję odpowiedzialne jest studio Marvelous AQL, a wydawcą jest niezmiennie XSEED Games.

Ocena: Brak Zobacz grę
Do góry