Reklama Sony PlayStation 5 (PS5) z napędem - God of War Ragnarok 3048 zł z kodem RESD23033003C (obowiązuje do 30.03.2023 do 23:45)

Baza gier , zaczynające się na K

Wylosuj grę

Kirby's Return to Dream Land Deluxe

Zręcznościowe

Zremasterowana i wzbogacona o nową zawartość wersja platformówki z 2011 roku. W Kirby’s Return to Dream Land Deluxe wcielamy się w Kirby’ego, który wraz ze swoimi przyjaciółmi przemierza planetę Popstar w poszukiwaniu części z rozbitego statku kosmicznego. W Kirby’s Return to Dream Land Deluxe trafiamy na planetę Popstar, będącą ojczyzną głównego bohatera. I nie tylko my, bowiem twarde lądowanie na tym globie zaliczył również niejaki Magolor, którego statek rozbił się tuż po opuszczeniu tunelu czasoprzestrzennego. Kiedy Kirby, Meta Knight, King Dedede oraz Waddle Dee przybywają na miejsce katastrofy, ucinają sobie pogawędkę z pilotem, który w zamian za odnalezienie rozrzuconych po planecie części okrętu obiecuje im podróż na jego rodzinną planetę – Halcandrę. Nie zastanawiając się zbyt długo, Kirby i jego przyjaciele wyruszają w podróż po wszystkie brakujące elementy statku.

Ocena: Brak Zobacz grę

Klonoa Phantasy Reverie Series

Zręcznościowe

Klonoa Phantasy Reverie Series to kolekcja zawierająca odświeżone wersje dwóch klasycznych platformówek firmy Bandai Namco Entertainment. W skład zestawu wchodzą gry Klonoa: Door to Phantomile (wydane pierwotnie w 1997 roku na pierwsze PlayStation) oraz opracowane z myślą o PlayStation 2 Klonoa 2: Lunatea’s Veil z 2001 r. Remastery nie zmieniają fabuł pierwowzorów. Obie produkcje z zestawu pozwalają na wcielenie się w człekokształtne zwierzę imieniem Klonoa, podróżujące przez krainy zbudowane z ludzkich snów. W pierwszej części nasz bohater staje się światkiem katastrofy samolotu, który rozbija się na pobliskiej górze. Wraz z przyjacielem, duszkiem o imieniu Huepow, udaje się zbadać miejsce zdarzenia. Podczas tej wyprawy odkrywa niecny plan złego ducha Ghadiusa, który poszukuje magicznego naszyjnika w celu przeobrażenia krainy snów w świat koszmarów. Z kolei w Klonoa 2: Lunatea’s Veil zadaniem bohatera jest powstrzymanie piratki imieniem Leorina, która chce zyskać moc równą bogom i zawładnąć krainą snów.

Ocena: Brak Zobacz grę

Kangurek Kao

Zręcznościowe

Kangurek Kao to platformówka 3D należąca do zapoczątkowanego w 2000 roku cyklu. Za produkcję i wydanie tytułu odpowiada rodzime studio Tate Multimedia. Historia przedstawiona w Kangurku Kao skupia się na poszukiwaniach siostry tytułowego bohatera. Równocześnie protagonista próbuje odkryć tajemnicę kryjącą się za odejściem ich ojca. Aby zrealizować swój cel, musi on zmierzyć się z rozproszonymi po świecie, opętanymi przez mroczne siły wojownikami, na których czele stoi potężny Eternal Warrior. Kao nie jest osamotniony w swojej walce. Przez całą podróż towarzyszy mu jego mentor Walt. Dodatkowo spotyka on na wielu starych przyjaciół, którzy pomagają mu stawić czoła przeciwnościom losu.

Ocena: Brak Zobacz grę

Kaze and the Wild Masks

Zręcznościowe

Kaze and the Wild Masks to gra platformowa przeznaczona dla posiadaczy platformy XONE, PS4 i PC. Prace nad produkcją rozpoczęły się kilka lat przed jej premierą. Cristiano Bartel stworzył prototyp, który został później rozwinięty w pełnoprawny tytuł przy pomocy ekipy VOX Game Studio. Akcja Kaze and the Wild Masks ma miejsce w fantastycznej krainie Carrotland. Pewnego dnia spadła na nią kometa, zmieniając rośliny w niebezpieczne istoty. Jedynym ratunkiem dla mieszkańców jest króliczka Kaze.

Ocena: Brak Zobacz grę

Kirby and the Forgotten Land

Zręcznościowe

Kirby and the Forgotten Land jest trójwymiarową platformówką akcji, reprezentującą serię zapoczątkowaną w 1992 roku. Produkcja została opracowana przez studio HAL Laboratory, a jej wydaniem zajęła się firma Nintendo. Głównym bohaterem gry Kirby and the Forgotten Land jest tytułowy Kirby, czyli puchata, różowa kulka. Protagonista budzi się na plaży w nieznanym świecie pełnym porośniętych roślinnością ruin po dawnej cywilizacji. Heros szybko odkrywa, że ową krainę zamieszkują wrogo nastawione istoty, które zniewoliły jego sojuszników – Waddle Dees. Nie zastanawiając się zbyt długo, nasz dzielny podopieczny postanawia ruszyć na ratunek swoim sprzymierzeńcom.

Ocena: 7/10 Zobacz grę

Kowloon High-School Chronicle

RPG

Przeżyj życie licealnego poszukiwacza skarbów w tym wyczekiwanym klasyku RPG! Kuro Habaki dołączył do stowarzyszenia poszukiwaczy skarbów, poszukujących relikwii, które podobno czynią cuda! Jego kolejna misja ma miejsce w liceum Kamiyoshi w Tokio, gdzie tajemnica otacza pobliski cmentarz i znajdujące się pod nim ruiny. Habaki musi współpracować z kolegami z klasy, aby odkryć tajemnicze sekrety szkoły.

Ocena: Brak Zobacz grę

Kena: Bridge of Spirits - Deluxe Edition

Akcji

Przygodowa gra akcji, w której przemierzamy barwną, fantastyczną krainę, walcząc z przeciwnikami i rozwiązując zagadki środowiskowe. Główną bohaterką gry Kena: Bridge of Spirits jest młoda przewodniczka duchowa imieniem Kena. Poszukiwania górskiego sanktuarium prowadzą dziewczynę do pięknego, choć ogarniętego zepsuciem lasu, w którego sercu znajduje się opuszczona wioska. Chcąc rozwikłać zagadkę upadku tego miejsca oraz przywrócić mu dawny splendor, Kena musi nawiązać współpracę z czarnymi duszkami znanymi jako Rot. Istoty te powinny bowiem dbać o równowagę w przyrodzie poprzez rozkładanie martwych i gnijących pierwiastków, jednak zostały rozproszone po całej okolicy, co w połączeniu z faktem, że po gęstwinie panoszą się rozwścieczone duchy, uniemożliwia im efektywną pracę. W skład pudełkowego wydania Kena: Bridge of Spirits Deluxe Edition wchodzą: Gra Kena: Bridge of Spirits, Oficjalna cyfrowa ścieżka dźwiękowa, Unikatowa laska Keny, Złota skóra zgnilizny oraz Unikatowe kapelusze dla Rotów.

Ocena: 9/10 Zobacz grę

Kitaria Fables

RPG

Kitaria Fables jest debiutancką produkcją studia Twin Hearts. Tytuł miesza elementy gry action RPG oraz symulatora farmy, przypominając nieco My Time at Portia lub Stardew Valley. Gra przenosi nas do krainy Canoidera, gdzie badamy sprawę ciemności nękającej okoliczne ziemie. Kraina Canoidera została zaatakowana przez siły ciemności. Władca Imperium wyznaczył nas na osobę, która ma zbadać sprawę i powstrzymać mrok. W tym celu udajemy się do niewielkiej wioski (Paw Village – „Wioska Łapy”), nękanej przez wrogie istoty. Tam zamieszkujemy w starej chatce naszego wujka i eksplorujemy okolicę w celu odnalezienia źródła zła.

Ocena: Brak Zobacz grę

KeyWe

Zręcznościowe

KeyWe to humorystyczna zręcznościówka, w której przejmujemy kontrolę nad pracującymi na poczcie ptakami kiwi. Bohaterowie skaczą po pomieszczeniach i obsługują sprzęt, a także wydają i odbierają przesyłki. Akcja gry KeyWe toczy się w placówce pocztowej w miejscowości zwanej Bungalow Basin. Głównymi bohaterami tej produkcji są pracujące tam dwa małe ptaki kiwi o imionach Debra oraz Jeff. Choć nasi podopieczni nie mają rąk, muszą dołożyć starań, by należycie wykonywać swoje obowiązki, dzięki czemu listy, paczki i telegramy będą dostarczane na czas.

Ocena: Brak Zobacz grę

King's Bounty II: Day One Edition

Strategiczne

Pełnoprawna druga odsłona serii klasycznych strategicznych gier turowych z elementami RPG inspirowanej kultową serią Heroes of Might & Magic. W King's Bounty 2 gracze wcielają się w troje bohaterów i, podejmując różne decyzje, decydują o losie królestwa Nostria. Na rubieżach Antary powoli rozprzestrzenia się tajemnicza zaraza, uśmiercająca lub zniekształcająca ludzi, zwierzęta i rośliny. Uciekający przed jej skutkami nieszczęśnicy tysiącami zmierzają do królestwa Nostrii, które po wielu latach dobrobytu stoi teraz na krawędzi wojny domowej. Podczas zabawy wcielamy się w trzech różnych bohaterów, którzy za sprawą swoich działań wpłyną na kształt i przyszłość królestwa.

Ocena: Brak Zobacz grę

Kingdom Hearts: Melody of Memory

Zręcznościowe

Kingdom Hearts: Melody of Memory to gra łącząca cechy charakterystyczne dla tytułów akcji oraz produkcji rytmicznych. Dzieło wykorzystuje postacie, świat i muzykę znaną z cyklu Kingdom Hearts i zostało opracowane przez firmę Square Enix. Kingdom Hearts: Melody of Memory jest grą rytmiczną, w której można też znaleźć pewne elementy typowe dla gier akcji. W produkcji tej na świat gry patrzymy zza pleców bohatera (tzw. kamera TPP). Zasady rządzące rozgrywką są proste – wybieramy misję / lokację, a następnie, poruszając się po z góry ustalonej ścieżce, atakujemy wrogów do rytmu słyszanej muzyki. Nasze wyczucie rytmu jest nagradzane punktami.

Ocena: Brak Zobacz grę

Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning

RPG

Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning jest remasterem trzecioosobowego RPG-a akcji z 2012 roku, przygotowanym przez studio Kaiko Games, znane z odświeżonych wersji gier z serii Darksiders. Akcja produkcji rozgrywa się w tytułowym świecie fantasy wykreowanym przez R.A. Salvatore’a. Akcja gry rozgrywa się w krainie fantasy – Amalur, podzielonej na kilka regionów. Historia rozpoczyna się od śmierci głównej postaci, następnie wskrzeszonej za pomocą Studni Dusz. W Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning mamy do czynienia z klasyczną opowieścią „od zera do bohatera” oraz ratowaniem świata przed złem. Mimo możliwości podejmowania decyzji w dialogach, wzorowanych na serii Mass Effect, przedstawiona w grze opowieść ma głównie liniowy charakter.

Ocena: 6/10 Zobacz grę

Kandagawa Jet Girls

Wyścigi

Kandagawa Jet Girls to widowiskowa zręcznościowa gra o wyścigach wodnych ścigaczy, powiązana z mangą i anime pod tym samym tytułem. Produkcja została opracowana przez studio Honey Parade Games i wydana przez firmę XSEED Games. Jet Racing to popularny sport, w którym zespoły dwóch dziewcząt współpracują ze sobą. Składają się z odrzutowca, który pilotuje jednostkę pływającą oraz strzelca, który strzela pistoletem na wodę do rywalizujących drużyn. Pragnąc zostać odrzutowcem, tak jak jej legendarna matka, Rin Namiki postanawia opuścić dom na wsi, aby zrealizować swoje marzenie. Przybywając do Asakusa, spotyka Misa Aoi i tworzą partnerstwo. Z każdą rasą ich więź staje się silniejsza.

Ocena: 10/10 Zobacz grę

Kingdom Majestic: Limited Edition

Strategiczne

Jesteś monarchą, a Twoim celem jest rozrastanie się rozwijającego się królestwa, a jednocześnie ochrona lojalnych poddanych i korony przed Chciwością! W ciągu dnia będziesz podróżować po krainie wierzchowca, aby rekrutować żołnierzy, zamawiać budowę nowych budynków i zabierać cenne złoto. W nocy hordy Chciwości zaatakują z obu stron królestwa, aby zburzyć mury i ukraść koronę. Rozgrywka Królestwa opiera się na zarządzaniu funduszami, które są niezbędne do każdego rodzaju działań, jakie gracz może podjąć, takich jak rekrutacja nowych przedmiotów, przydzielanie im zadań, budowanie lub ulepszanie dowolnej struktury oraz odblokowywanie nowych wierzchowców, postaci niezależnych i ziem do odkrycia. Edycja limitowana obejmuje: Grę, Okładkę w 3D, Litografie, które można łączyć w celu przedstawienia mapy, Oryginalna ścieżka dźwiękowa gry, Dwustronna okładka.

Ocena: Brak Zobacz grę

Katana Kami: A Way of the Samurai Story

RPG

Spin-off serii Way of the Samurai reprezentujący gatunek hack'n'slash. Wcielając się w samuraja pomagającego pewnemu kowalowi, nocami walczymy z hordami przeciwników i szukamy surowców, a za dnia kujemy i sprzedajemy katany wykonane w kuźni. Katanakami przenosi nas do alternatywnej wersji feudalnej Japonii. Gra opowiada historię kowala mieszkającego nieopodal sosny stanowiącej bramę do innego świata. Kiedy mężczyzna nie był w stanie spłacić zaciągniętych przez siebie długów, jego córka została porwana. Nieoczekiwanie z propozycją udzielenia pomocy zwrócił się do niego nieznajomy samuraj. Jako że to w tego ostatniego wcielamy się podczas zabawy, naszym zadaniem jest uzbieranie pieniędzy i wykupienie dziewczyny, co wymaga ciężkiej pracy w warsztacie i odbycia niebezpiecznych podróży do zaświatów.

Ocena: Brak Zobacz grę

Kemco RPG Selection Vol. 3

RPG

Wprowadzono świetny pakiet wyboru, który pozwala cieszyć się czterema rodzajami gier RPG jednocześnie. Frane: Dragons' Odyssey - Odyseja do świata poniżej! Wyrusz na poszukiwanie zaginionej dziewczyny i wyrusz w grę RPG akcji fantasy! Sephirothic Stories - Odkryj prawdę o słabnącej mocy drzewa świata w fantastycznej grze RPG! Asdivine Dios - Jak daleko posuniesz się, by chronić świat Asdivine? Stwórz nowy rozdział w wielkiej grze fantasy RPG z turowymi bitwami! Illusion of L'Phalcia - Weź udział w epickich bitwach 3D i dostosuj postacie za pomocą run i klejnotów w fantastycznej grze RPG z przygodą w poszukiwaniu legendarnego Miecza Amala!

Ocena: Brak Zobacz grę
Do góry