Baza gier

Wylosuj grę

Hello Neighbor 2

SWITCH

Zręcznościowe

Hello Neighbor 2 to kolejna odsłona cyklu skradanek z widokiem FPP, rozwijanego przez studio Eerie Guest (dawniej znane jako Dynamic Pixels). Tytuł stanowi bezpośrednią kontynuację pierwszej części i pozwala graczom zbadać tajemnicę zaginięcia Mr. Petersona. Hello Neighbor 2 stanowi bezpośrednią kontynuację wydarzeń znanych z pierwszej odsłony cyklu. Mr. Peterson, czyli tytułowy sąsiad, zaginął w tajemniczych okolicznościach. Gracz wciela się w postać badającą sprawę tego zniknięcia. Na jego drodze staje jednak tajemniczy humanoidalny stwór o ptasiej głowie.

Ocena: Brak Zobacz grę

Hello Neighbor 2: Deluxe Edition

SWITCH

Zręcznościowe

Hello Neighbor 2 to skradanka widokiem FPP utrzymana w konwencji horroru. Tytuł należy do popularnego cyklu rozwijanego przez studio Eerie Guest (dawniej znanego jako Dynamic Pixels), zawierającego oprócz gier także książki, film animowany i inne. Za wydanie gry odpowiada tinyBuild Games. Hello Neighbor 2 Deluxe Edition zawiera voucher na Deluxe Edition Content Pack zawierającego 3 dodatki DLC (Back to School DLC, DLC Opłaty za spóźnienia Hello-copter DLC), oraz 5-dniowy wcześniejszy dostęp. Nie masz dość Hello Neighbor 2 i bardzo podejrzanego miasteczka Raven Brooks? Mamy dla ciebie rozwiązanie! Wzbogać swoje doświadczenie w grze Hello Neighbor 2 dzięki pakietowi treści Deluxe Edition. Poznaj więcej sąsiadów i poznaj ich unikalne cechy, odkryj nowe lokacje i wypróbuj zaawansowane narzędzia śledcze dostępne na wyciągnięcie ręki.

Ocena: Brak Zobacz grę

Crisis Core: Final Fantasy VII Reunion

SWITCH

RPG

Crisis Core: Final Fantasy VII Reunion to japońskie RPG stanowiące odświeżoną wersję gry Crisis Core: Final Fantasy VII, wydanej w 2008 roku na konsolę przenośną PSP (PlayStation Portable). Produkcja wiernie odtwarza scenariusz pierwowzoru. Pod względem fabularnym jest to więc prequel gry Final Fantasy VII. Historia opowiada o losach Zacka Faira (przyjaciela Clouda z FF7), będącego członkiem paramilitarnej organizacji SOLDIER, który otrzymuje zadanie odnalezienia Genesisa Rhapsodosa, czyli zaginionego żołnierza tej samej grupy. W trakcie swojego śledztwa Zack Fair odkryje sekrety przeszłości Rhapsodosa, prawdę o tajemniczym Projekcie G oraz to jak powiązani ze sprawą są dwaj wysoko postawieni członkowie organizacji SOLDIER – Sephiroth oraz Angeal Hewley. Równolegle opowiada jest historia wojny mega korporacji Shinra z ludnością Wutai, a cała historia kończy się na chwilę przed rozpoczęciem Final Fantasy VII.

Ocena: Brak Zobacz grę

Cuphead

SWITCH

Zręcznościowe

Utrzymana w stylistyce starych filmów rysunkowych, dwuwymiarowa gra akcji, będąca debiutanckim projektem zespołu StudioMDHR. W grze Cuphead wcielamy się w postać bohatera o skłonnościach do hazardu, który podczas gry z diabłem przegrywa swą duszę. Głównymi bohaterami gry są nieroztropni bracia Cuphead oraz Mugman, przypominający wyglądem filiżankę oraz kubek. Mieszkają oni wraz ze swoim starszym opiekunem w niewielkim domu na wyspach Inkwell. Wbrew ostrzeżeniom pewnego wieczoru odwiedzają kasyno należące do diabła, gdzie namiętnie oddają się grze w kości. Po serii zwycięstw przed ich oczami staje właściciele przybytku, który składa z pozoru niezwykle atrakcyjną ofertę. Jeżeli wygrają jeszcze raz, całe złoto w kasynie trafi do ich kieszeni, w przeciwnym wypadku diabeł skradnie im dusze. Wydanie pudełkowe zawiera: DLC Delicious Last Course, 6 zabawnych kart kolekcjonerskich, Karta członka fanklubu Cuphead, Odwracalna okładka z wyjątkową ilustracją (odmienną na każdej platformie!).

Ocena: Brak Zobacz grę

WRC Generations

SWITCH

Wyścigi

WRC Generations to kolejna po WRC 10 odsłona serii oficjalnie licencjonowanych symulatorów rajdów samochodowych, a zarazem ostatnia, za którą stoją studio KT Racing i firma Nacon (po przejęciu licencji przez firmę Codemasters w 2020 roku). Seria studia KT Racing to tzw. simcade – wypośrodkowanie między bezkompromisowo realistyczną symulacją a rozrywką przystępną dla szerokiego grona odbiorców. WRC Generations wykonuje jednak kolejny skręt w pierwszym z tych kierunków, oferując rozmaite zmiany w modelu jazdy.

Ocena: Brak Zobacz grę

Adventure Academia: The Fractured Continent

SWITCH

RPG

Adventure Academia: The Fractured Continent jest wzbogaconą o element strategiczne grą jRPG, osadzoną w fantastycznym uniwersum wykreowanym na potrzeby zapoczątkowanej w 2009 roku serii Class of Heroes. Za opracowaniem tego tytułu stoi firma Acquire. Adventure Academia: The Fractured Continent zabiera nas w podróż na kontynent Pedra. Te niegdyś spokojne ziemie, będące domem dla czterech nacji, zaczęły zmieniać się w przepastny labirynt lochów. Na domiar złego coraz śmielej poczynają tu sobie potwory, które sieją postrach wśród mieszkańców.

Ocena: Brak Zobacz grę

Pokemon Scarlet

SWITCH

RPG

Pokemon Scarlet to gra RPG stanowiąca część jednego z najpopularniejszych cykli z tego gatunku. Produkcję opracowało studio Game Freak, czyli autorzy poprzednich części. Tytuł zadebiutował wraz z bliźniaczym Pokemon Violet. Obie pozycje mają w większości taką samą zawartość. Każda z nich posiada jednak kilka unikalnych stworków, więc zdobycie wszystkich wymaga handlu z osobami posiadającymi odmienną edycję niż nasza. Obie wersje oferują również inne stroje dla naszej postaci. W grze Pokémon Scarlet poznasz profesor Sada, a w Pokémon Violet profesora Turo. Na początku zabawy wybieramy startowego pokemona spośród trzech dostępnych. Wśród nich jest Sprigatito (trawiasty kot), Fuecoco (ognisty krokodyl) oraz przypominający kaczkę Quaxly. Potem wyruszamy na przygodę. Po raz pierwszy w przypadku głównych odsłon serii, autorzy zdecydowali się na otwartą strukturę świata, który dzięki temu oferuje znacznie więcej swobody eksploracji niż wcześniej.

Ocena: Brak Zobacz grę

Pokemon Violet

SWITCH

RPG

Pokemon Violet to gra RPG stanowiąca część jednego z najpopularniejszych cykli z tego gatunku. Produkcję opracowało studio Game Freak, czyli autorzy poprzednich części. Tytuł zadebiutował wraz z bliźniaczym Pokemon Scarlet. Obie pozycje mają w większości taką samą zawartość. Każda z nich posiada jednak kilka unikalnych stworków, więc zdobycie wszystkich wymaga handlu z osobami posiadającymi odmienną edycję niż nasza. Obie wersje oferują również inne stroje dla naszej postaci. W grze Pokémon Scarlet poznasz profesor Sada, a w Pokémon Violet profesora Turo. Na początku zabawy wybieramy startowego pokemona spośród trzech dostępnych. Wśród nich jest Sprigatito (trawiasty kot), Fuecoco (ognisty krokodyl) oraz przypominający kaczkę Quaxly. Potem wyruszamy na przygodę. Po raz pierwszy w przypadku głównych odsłon serii, autorzy zdecydowali się na otwartą strukturę świata, który dzięki temu oferuje znacznie więcej swobody eksploracji niż wcześniej.

Ocena: Brak Zobacz grę

Yum Yum Cookstar

SWITCH

Symulacje

W Yum Yum Cookstar wciel się w ambitnego kucharza, któremu towarzyszy szefowa kuchni Yum Yum! Naucz się technik gotowania i zabawnych przepisów, biorąc udział w konkursie kulinarnym - czy zrobisz wrażenie na jurorach swoimi pysznymi smakołykami? Yum Yum Cookstar łączy symulację gotowania i mechanikę gry rytmicznej w pełen życia konkurs gotowania z wieloma przepisami i technikami do opanowania. W tej kontynuacji gry Cooking Mama: Cookstar, będziesz mieszać, smażyć, siekać i piecz według ponad 70 przepisów w nowym, energicznym konkursie kulinarnym prowadzonym przez szefową kuchni Yum Yum.

Ocena: Brak Zobacz grę

Cardfight!! Vanguard Dear Days

SWITCH

RPG

Najlepsze cyfrowe doświadczenie Vanguard, które zawiera oryginalną historię osadzoną w świecie overDress! Zawiera ponad 1000 kart w formacie Standard i animacje dostępne wyłącznie w grze, które podgrzewają walki. Rywalizuj z graczami z całego świata w „Ranked Fight”, graj od niechcenia solo w „CPU Fight” i ciesz się grą oraz poznawaj świat Vanguard we własnym tempie dzięki wielu innym trybom walki. A dzięki szczegółowemu samouczkowi całkowicie początkujący mogą z łatwością dołączyć! Ciesz się najlepszą awangardą zawsze i wszędzie!

Ocena: Brak Zobacz grę

Smerfy: Kart

SWITCH

Wyścigi

Smurfs Kart to wyścigi gokartów, oparte na licencji kultowych komiksów autorstwa belgijskiego ilustratora Pierre'a Culliforda (znanego jako Peyo), które na przestrzeni lat doczekały się szeregu różnorodnych adaptacji (na czele z serialem animowanym). W Smurfs Kart wcielamy się w tytułowe Smerfy i bierzemy udział w szalonych wyścigach gokartów na różnorodnych torach. Trasy są barwne, kręte i najeżone skrótami, których zapamiętanie i odpowiednie wykorzystanie stanowi tu klucz do zwycięstwa. Produkcja oddaje nam do dyspozycji szeroki wachlarz postaci, wśród których znajdziemy między innymi Papę Smerfa, Smerfetkę, Łasucha czy choćby Nata. Każdy z nich posiada własny pojazd, a także specjalną umiejętność, której odpowiednie wykorzystanie może przechylić szalę zwycięstwa na jego stronę.

Ocena: Brak Zobacz grę

Atari 50: The Anniversary Celebration

SWITCH

Zręcznościowe

Atari 50: The Anniversary Celebration to interaktywna podróż przez 50 lat gier wideo dzięki wywiadom z projektantami, deweloperami i liderami branży, materiałom dokumentalnym, dokumentacji projektowej produktów i oczywiście ponad 100 grywalnym grom. Sercem 50th Anniversary Collection jest lista ponad 100 gier na siedem różnych platform sprzętowych - prawdziwy wyczyn emulacyjny zespołu Digital Eclipse. Za każdą grą kryją się historie Atari, tego co działo się w firmie, co szło w kierunku tworzenia gier i sprzętu, na którym działały... opowiedziane przez ludzi, którzy tam byli. To rzadka okazja, aby uzyskać bogate, zakulisowe spojrzenie na historię gier wideo.

Ocena: Brak Zobacz grę

Ooblets

SWITCH

RPG

Ooblets to urocza gra RPG, która łączy rolniczą mechanikę wzorowaną na Stardew Valley z systemem kolekcjonowania i rozwijania zaczerpniętym z serii Pokemon, a do wszystkiego tego dorzuca elementy z Animal Crossing: New Horizons i kilka nowych pomysłów. Produkcję opracowało studio Glumberland. Przygodę rozpoczynamy tradycyjnie – przybywamy do krainy Oob bez grosza przy duszy, po czym dzięki uprzejmości miejscowej burmistrzyni zostajemy posiadaczkami niewielkiego, rozpadającego się gospodarstwa; w zamian zobowiązujemy się pomagać jej w rozwiązywaniu problemów miasteczka Badgetown. Podczas zabawy naszym zadaniem jest jednak nie tylko uprawa roślin, które potem sprzedajemy w celu uzyskania gotówki potrzebnej do zakupu ubrań, mebli i innych upiększaczy. Równolegle konieczne jest również sadzenie nasion, z których wyrastać będą stworki, czyli tytułowe ooblety. Z ich pomocą możemy bowiem toczyć... taneczne pojedynki z innymi stworkami lub podobnymi nam hodowcami.

Ocena: Brak Zobacz grę

Tactics Ogre: Reborn

SWITCH

RPG

Tactics Ogre: Reborn to taktyczna gra jRPG w klimacie fantasy opracowana przez firmę Square Enix. Produkcja stanowi odświeżoną wersję wydanego w 2010 roku na PSP Tactics Ogre: Let Us Cling Together, które samo było zresztą remake’em drugiej części cyklu, wypuszczonej w 1995 r. na 16-bitową konsolę SNES. Akcja toczy się na archipelagu wysepek znanym jako Valeria. Niegdyś cały jego teren zajmowało jedno imperium, ale po śmierci władcy, który nie miał spadkobierców, region podzielił się na trzy państwa. Krótką i Rawą wojnę domową wygrywa królestwo Gargham i rozpoczyna rządu twardej ręki na wyspach.

Ocena: Brak Zobacz grę

Dragon Quest Treasures

SWITCH

RPG

Gra RPG akcji TPP, będąca spin-offem serii Dragon Quest. W Dragon Quest Treasures wcielamy się w dwójkę bohaterów, którzy przemierzają fantastyczną krainę Draconia, oswajają zamieszkujące ją potwory, szukają skarbów i walczą z grasującymi tu gangami. Głównymi bohaterami gry Dragon Quest Treasures są Erik oraz Mia – rodzeństwo, które żyje na pokładzie swojego langskipa i marzy o wyruszeniu w świat w poszukiwaniu skarbów. Pewnej nocy szczęście się do nich uśmiecha – protagoniści poznają Porcusa i Purrsulę, czyli tajemnicze stworzenia, które zabierają naszych podopiecznych do Draconii, będącej krainą pełną potworów i skarbów czekających na odkrycie. Wyposażeni w tak zwane Smocze sztylety (ang. Dragon Daggers), które pozwalają im kontrolować napotkane potwory, bohaterowie wyruszają w upragnioną podróż w nieznane. Nie są przy tym skazani na samotną przeprawę, gdyż Porcus (wyglądający niczym świnka) i Purrsula (wyglądająca i zachowująca się niczym kot) służą im jako duchowi przewodnicy.

Ocena: Brak Zobacz grę

Sonic Frontiers

SWITCH

Zręcznościowe

Sonic Frontiers to kolejna odsłona cyklu gier zręcznościowych, poświęconych tytułowemu bohaterowi, jeżowi Sonicowi. Jej wydaniem zajęła się japońska firma SEGA, zaś za produkcję odpowiada współpracujące z nią studio Sonic Team. Prace nad tytułem rozpoczęły się w 2017 roku po wydaniu Sonic Forces. Scenariusz do gry został opracowany przez twórcę oficjalnych komiksów o Sonicu – Iana Flyna. Akcja tytułu rozgrywa się na Starfall Islands – kolebce pradawnej cywilizacji, której imponujące, antyczne budowle ubogacają rozległe tereny archipelagu. W tym właśnie miejscu odwieczny wróg Sonica – Doktor Eggman – dokonuje intrygującego odkrycia. Na jednej z odizolowanych wysp odnajduje tajemniczy artefakt, w którym postanawia zainstalować program AI, mający zhakować jego system. W wyniku tych działań dochodzi jednak do aktywacji protokołu ochronnego wyspy, który pochłania mężczyznę.

Ocena: Brak Zobacz grę
Do góry