Baza gier

Wylosuj grę

Zombie Army 4: Dead War

Akcji

Czwarta część spin-offu serii Sniper Elite - strzelanka TPP nastawiona na tryb co-op dla maksymalnie 4 osób. Podczas zabawy w Zombie Army 4: Dead War gracze muszą zmierzyć się z hordami żywych trupów w alternatywnej wersji II wojny światowej. Akcja toczy się w alternatywnej wersji 1942 roku. Dwanaście miesięcy wcześniej Adolf Hitler wcielił w życie tzw. „Plan Z”, który sprawił, że Europa została zalana przez armie zombie. Bohaterom poprzednich części ostatecznie udało się pokonać Führera i wysłać go do Piekła, ale w Zombie Army 4: Dead War powraca on, aby znów siać śmierć i zniszczenie. W trakcie kampanii przemierzamy opanowane przez nazistowskie zombiaki Włochy oraz inne terytoria, próbując pokrzyżować najnowszy plan nazistów.

Ocena: Brak Zobacz grę

Zombieland: Double Tap - Road Trip

Akcji

Postapokaliptyczna strzelanka, w której kamerę umieszczono wysoko nad głową bohatera (w rzucie izometrycznym). Zabawa w Zombieland: Double Tap - Road Trip sprowadza się do walki z hordami zombie, toczonej samotnie lub w trybie kooperacyjnym dla czterech osób. Pomimo tytułu, gra nie bazuje na fabule filmu Zombieland 2: kulki w łeb (ang. Zombieland: Double Tap). Zamiast tego akcja Road Trip rozgrywa się pomiędzy wydarzeniami z pierwszej i drugiej części kinowego cyklu. Gra opowiada o przygodach znanej ze srebrnego ekranu grupy bohaterów, którzy udają się w podróż przez postapokaliptyczne Stany Zjednoczone, zniszczone przez wybuch epidemii zombie.

Ocena: Brak Zobacz grę

ZED

Przygodowe

Eksploracyjna gra przygodowa, w której akcja prezentowana jest z perspektywy pierwszej osoby – za jej stworzenie odpowiada studio Eagre Games, na czele z Chuckiem Carterem, czyli współtwórcą kultowego cyklu Myst.

Ocena: Brak Zobacz grę

Zombotron

Akcji

Platformowa strzelanka, w której wcielamy się w najemnika przemierzającego obcą planetę i eliminującego zastępy przeciwników. Bohater korzysta przy tym zarówno z rozbudowanego arsenału broni palnej, jak i z elementów otoczenia.

Ocena: Brak Zobacz grę

Zanki Zero: Last Beginning

RPG

Zanki Zero to produkcja japońskiego studia Spike Chunsoft, które znane jest głównie z visual novelek: Danganronpy, Steins;Gate, Chaos;Child, czy Zero Time. Zanki Zero: The Last Beginning to hybryda gatunkowa RPG, gry survivalowej i visual novel. Produkcja opowiada historię ośmiu klonów, którzy są ostatnimi przedstawicielami rasy ludzkiej. Gracz wciela się w każdego z nich, poznaje jego tajemnice i musi walczyć w typowych dungeonach z wrogami. Śmierć bohatera i jej rodzaj wpływa na opowiadaną historię.

Ocena: Brak Zobacz grę

Zombie Panic in Wonderland DX

Akcji

Strzelanka należąca do podgatunku tzw. „celowniczków”, w której wcielamy się w postacie znane z różnorakich baśni i legend. Zombie Panic in Wonderland DX jest konwersją gry z konsoli Nintendo Wii. Za jej stworzenie odpowiada japoński deweloper Akaoni Studio.

Ocena: Brak Zobacz grę

Zarvot

Akcji

Izometryczna strzelanka z trybem zabawy wieloosobowej, w której kontrolujemy niewielkie sześciany oddające strzały potężną laserową bronią.

Ocena: Brak Zobacz grę

Zone of the Enders: The 2nd Runner Mars

Akcji

Zremasterowana wersja drugiej odsłony cyklu Zone of the Enders, o podtytule The 2nd Runner. Gracze wcielają się w Dingo Egreta, czyli nowego pilota potężnego mecha bojowego Jehuty, którego zadaniem jest ostateczne pokonanie znanej z pierwowzoru organizacji BAHRAM.

Ocena: 7/10 Zobacz grę

Zwei: The Arges Adventure

RPG

Zwei: The Arges Adventure to opracowana z myślą o pecetach japońska gra RPG. Opowiada ona o przygodach rodzeństwa i pozwala nam w dowolnej chwili przełączać się między nimi.

Ocena: Brak Zobacz grę

Zoo Tycoon: Ultimate Animal Collection

Strategiczne

Zoo Tycoon: Ultimate Animal Collection jest przygotowaną przez Blue Fang Games strategią ekonomiczną umożliwiającą prowadzenie własnego zoo. Gra stanowi ulepszoną wersję wydanego w 2013 roku Zoo Tycoon autorstwa studia Frontier Developments.

Ocena: Brak Zobacz grę

Zwei: The Ilvard Insurrection

RPG

Wyprodukowane przez studio Nihon Falcom we współpracy z firmą XSEED Games jRPG akcji, wydane w Japonii w 2008 roku i po 9 latach wypuszczone także na rynki zachodnie.

Ocena: Brak Zobacz grę

Zarya-1

Przygodowe

Tekstowa przygodówka utrzymana w konwencji horroru science fiction. Gracze kierują poczynaniami czwórki astronautów wysłanych na Księżyc w celu zbadania źródła niepokojącego sygnału, który dotarł do Ziemi w 2021 roku.

Ocena: Brak Zobacz grę

Zero Escape: The Nonary Games

Przygodowe

Kompilacja zremasterowanych wersji dwóch przygodówek opracowanych przez japońskie studio Spike Chunsoft – 999: Nine Hours, Nine Persons, Nine Doors z 2009 roku oraz wydanego trzy lata później Zero Escape: Virtue's Last Reward.

Ocena: Brak Zobacz grę

Zula

Akcji

Sieciowy FPS dostępny w modelu free-to-play, w którym gracze wcielają się w członków dwóch zwaśnionych frakcji i toczą krwawe starcia na zróżnicowanych mapach. Zula oddaje nam do dyspozycji rozbudowany arsenał, a poszczególne narzędzia mordu są podatne na rozmaite modyfikacje.

Ocena: Brak Zobacz grę

Zapomniane Księgi: Skradzione Królestwo

Przygodowe

Przygodówka z elementami gry typu HOPA (hidden object puzzle adventure), stworzona przez niezależne studio World-LooM. W grze Zapomniane Księgi: Skradzione Królestwo trafiamy do baśniowego świata.

Ocena: Brak Zobacz grę

Zombie Playground

Akcji

Gra akcji oparta na współpracy pomiędzy graczami, stworzona przez niezależne studio Massive Black. Fabuła opowiada o inwazji zombie, które opanowały jedną z amerykańskich szkół podstawowych.

Ocena: Brak Zobacz grę
Do góry