Baza gier

Wylosuj grę

FIFA 23

Sportowe

FIFA 23 to kolejna część cyklu gier piłkarskich, który od trzech dekad jest rozwijany przez studio EA Sports. Trzydziesta główna odsłona serii, tak jak jej poprzedniczki, oferuje rozgrywanie meczów piłki nożnej na dziesiątkach autentycznych stadionów z całego świata. W tym celu w ręce gracza oddano szereg licencjonowanych drużyn – zarówno narodowych, jak i klubowych – złożonych z wiernie odwzorowanych piłkarzy, których należy poprowadzić do zwycięstwa w pojedynczych spotkaniach, całosezonowych ligach i wymagających turniejach. Zabawa może być prowadzona w trybie single- oraz multiplayer. Oprócz standardowych dla ostatnich odsłon serii wariantów zabawy – takich jak tryb kariery, FIFA Ultimate Team (FUT), Volta Football i ProClubs, które nie doczekały się większych zmian gameplayowych – w grze dostępne są także rozgrywki w ramach Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej mężczyzn (FIFA World Cup Qatar 2022) oraz kobiet (FIFA Woman’s World Cup 2023 Australia and New Zealand 2023). Pozwalają one poprowadzić do mistrzostwa świata reprezentację wybranego kraju – zarówno męską, jak i kobiecą.

Ocena: Brak Zobacz grę

Psi Patrol: Grand Prix

Wyścigi

Ścigaj się po Zatoce Przygód, ośrodku snowboardowym Jake'a i dżungli jako szczeniaki z PSIego Patrolu do 4 graczy jednocześnie - ale uważaj na przeszkody pozostawione przez złośliwego burmistrza Humdingera! Ta gokartowa wyścigówka zawiera opcję łatwego sterowania dla najmłodszych z automatycznym przyspieszeniem, które poprowadzi ich po torze, a także tryb trudny dla doświadczonych mistrzów kierownicy. Zatem zapnij pasy i weź udział w fanPSIastycznym wyścigu po 11 torach z najlepszymi kumplami szczeniakami!

Ocena: Brak Zobacz grę

Pathfinder: Wrath of the Righteous - Limited Edition

RPG

Pathfinder: Wrath of the Righteous jest kolejną produkcją rosyjskiego studia niezależnego Owlcat Games, założonego przez byłych pracowników firm Nival Interactive (Silent Storm, Heroes of Might and Magic V) i My.com (Armored Warfare). Mamy do czynienia z niebezpośrednią kontynuacją Pathfinder: Kingmaker, klasycznego RPG-a z widokiem izometrycznym opartego na systemie papierowej gry fabularnej Pathfinder, który jest zmodyfikowaną wersją Dungeons & Dragons 3.5. Twórcy ponownie współpracowali przy produkcji z legendarnym weteranem branży, Chrisem Avellone’em, twórcą m.in. Planescape Torment i Knights of the Old Republic II - The Sith Lords. Pathfinder: Wrath of the Righteous nie kontynuuje bezpośrednio fabuły debiutanckiej gry studia Owlcat Games. Tym razem jako grupa śmiałków przemierzamy nowy, mroczniejszy region Golarionu, odwiedzając m.in. pustkowie opanowane przez demony, oblegane miasto krzyżowców oraz niebezpieczną Otchłań. Historia skupia się na walce pomiędzy dobrem (ludźmi i aniołami) a złem (demonicznymi sługusami lorda Deskari). Dodatki w limitowanym wydaniu pudełkowym: Oficjalny podręcznik do gry, 4 DLC, Zestaw naklejek inspirowanych grą.

Ocena: Brak Zobacz grę

Valkyrie Elysium

RPG

Valkyrie Elysium to japońskie RPG należące do marki zapoczątkowanej w 1999 roku przez Valkyrie Profile. Grę opracowało studio Soleil, czyli autorzy Samurai Jack: Battle Through Time oraz Naruto to Boruto: Shinobi Striker. Gracz wciela się w tytułową Walkirię, która zostaje zesłana do świata fantasy zmierzającego ku zagładzie. Jej celem jest odkrycie, co jest przyczyną nadchodzącego Ragnaroku i zwerbowanie wojowników, którzy pomogą jej w realizacji tego zadania.

Ocena: Brak Zobacz grę

Psychonauts 2: Motherlobe Edition

Zręcznościowe

Trójwymiarowa gra platformowa, będąca kontynuacją wydanego w 2005 roku Psychonauts studia Double Fine Productions. Głównym bohaterem Psychonauts 2 jest znany z pierwszej części telepata imieniem Raz, który specjalizuje się w wycieczkach do cudzych umysłów. Młody telepata Razputin Aquato (dla przyjaciół Raz) zdołał osiągnąć swój życiowy cel i dołączyć do międzynarodowej organizacji szpiegowskiej, zrzeszającej podobne mu indywidua o parapsychicznych zdolnościach. Przybywając do centrali szybko orientuje się, że grupa ta (znana jako Psychonauts) ma kłopoty. Jej przywódca, od czasu odbicia z rąk porywaczy, nie jest już taki sam jak dawniej. Na domiar złego okazuje się, że w siedzibie organizacji działa kret. Korzystając ze swoich super mocy Raz musi powstrzymać intruza, zanim ten zdoła zrealizować swój tajny plan, sprowadzając z martwych potężnego złoczyńcę Maligulę. Dodatki w edycji Motherlobe: Holograficzna owijka na pudełku, Odwracalna okładka, Zestaw 6 dwustronnych kart z grafikami końcowymi i koncepcyjnymi, Zestaw 6 naklejek, Kod na cyfrowe materiały z powstawania gry.

Ocena: Brak Zobacz grę

Alfred Hitchcock: Vertigo - Edycja Limitowana

Przygodowe

Alfred Hitchcock: Vertigo jest narracyjną grą przygodową, utrzymaną w konwencji thrillera psychologicznego. Produkcja została opracowana przez zespół Pendulo Studios, mający w swoim portfolio między innymi popularny cykl Runaway, a jej wydaniem zajęła się firma Microids. Głównym źródłem inspiracji dla tego projektu był kultowy film Alfreda Hitchcocka pod tytułem Vertigo (w Polsce znany jako Zawrót głowy). Autorzy wzorują się na nim zarówno na polu fabuły, jak i technik wizualnych wykorzystywanych podczas rozgrywki. Głównym bohaterem gry Alfred Hitchcock: Vertigo jest pisarz Ed Miller. Jadąc samochodem przez Brody Canyon w Kalifornii, protagonista ma ciężki wypadek. Co prawda wychodzi z niego bez szwanku, jednak we wraku nie znaleziono jego żony i córki, z którymi, jak utrzymuje, podróżował. Cierpiący na silne zawroty głowy mężczyzna postanawia rozpocząć terapię, mając nadzieję, że odkryje prawdę na temat tego, co wydarzyło się w Brody Canyon. Alfred Hitchcock – Vertigo Edycja Limitowana zawiera: Grę na wybraną platformę na fizycznym nośniku, Filtry graficzne upodabniające grę do filmów Hitchcocka, Ścieżkę dźwiękową z gry, Artbook z grafikami z gry.

Ocena: Brak Zobacz grę

Hokko Life

Symulacje

Hokko Life to symulator inspirowany wywodzącą się z konsol Nintendo, kultową serią Animal Crossing. Podczas przygody gracz trafia do kolorowej wioski, zamieszanej przez antropomorficznych bohaterów. Za produkcję i wydanie tytułu odpowiada Robert Tatnell. W Hokko Life gracz rozpoczyna życie w wiosce Hokko, pełnej antropomorficznych zwierząt. Celem przygody jest rozbudowa osady i pomaganie jej mieszkańcom. Produkcja kładzie duży nacisk na crafting. Gracz eksploruje wioskę i okolice w poszukiwaniu surowców, które następnie może ze sobą łączyć w celu uzyskania różnorodnych obiektów (wśród nich znaleźć można meble oraz ubrania dla mieszkańców). Podczas wytwarzania danego przedmiotu można go natomiast dostosować do własnych upodobań, między innymi zmieniając kształty i kolory konkretnych elementów. Hokko Life to urocza, pobudzająca kreatywność społecznościowa gra symulacyjna.

Ocena: Brak Zobacz grę

Jeźdźcy Smoków: Legendy Dziewięciu Światów

Zręcznościowe

Uwolnij wewnętrznego smoka i wznieś się w przestworza, przekraczając granice Ukrytego Świata. Przeżyj ognistą przygodę, uratuj zaginioną rodzinę Pioruna i ocal legendarne smocze królestwa! Szybuj i nurkuj przez niezbadane krainy ognia i lodu. Dzięki prędkości, ogonowi i pazurom pokonasz dziwaczne stworzenia i olbrzymich smoczych bossów, którzy staną na Twojej drodze. Stwórz bohatera doskonałego, zwiększając poziom Pioruna i wybierając nowe moce do odblokowania. Los całego smoczego rodzaju zależy od Ciebie!

Ocena: Brak Zobacz grę

The DioField Chronicle

RPG

The DioField Chronicle jest produkcją z pogranicza jRPG-ów i RTS-ów. Tytuł został opracowany przez studio Lancarse, mające w swoim portfolio gry Lost Dimension oraz Monark, a jego wydaniem zajęła się japońska firma Square Enix. The DioField Chronicle zabiera nas w podróż do uniwersum łączącego elementy fantasy, średniowiecza i współczesności. Na kontynencie Rowetale wybuchła wojna pomiędzy potężnym Imperium i zawiązanym przeciwko niemu Przymierzem. Kiedy nastał pat i żadna ze stron konfliktu nie była w stanie poczynić postępów, oczy obu frakcji zwróciły się ku wyspie DioField. Ten należący do neutralnego do tej pory królestwa Alletain skrawek lądu obfituje bowiem w złoża Jadeitu będącego źródłem magii. W trakcie rozgrywki wcielamy się w Andriasa Rhondarsona – jednego z legendarnych najemników zwanych Niebieskimi Lisami, którzy nieoczekiwanie znaleźli się w samym sercu wojny. Nasze poczynania nie tylko wpłyną na losy konfliktu, lecz także ukształtują przyszłość DioField i całego kontynentu Rowetale.

Ocena: Brak Zobacz grę

Stray

Przygodowe

Przygodówka akcji TPP, w której wcielamy się w kota poruszającego się po cyberpunkowym mieście, zamieszkanym jednak nie przez ludzi, lecz roboty. Stray to produkcja stworzona przez Blue Twelve Studio i wydana przez Annapurna Interactive. Historia przedstawiona w Stray rozgrywa się w odległej przyszłości, w której człowiek jest tylko wspomnieniem. Nasze miejsce zajęły roboty, zresztą nieróżniące się zachowaniem od ludzi. Miejscem akcji jest miasto pod betonową kopułą, do którego przypadkiem trafia samotny kot – główny bohater gry. Musi pokonać drogę z samego dołu na szczyt metropolii i wydostać się na powierzchnię, by wrócić do swojej rodziny. Pomaga mu w tym B12 – tajemniczy dron, który zdaje się wiedzieć o tym świecie więcej niż ktokolwiek inny. Zawartość wydania pudełkowego: Gra na płycie w wersji na konsolę PlayStation 5 oraz Sześć kolorowych kart z grafikami ze świata Stray.

Ocena: Brak Zobacz grę

Construction Simulator: Day One Edition

Symulacje

Construction Simulator to wznowienie serii o kierowaniu maszynami na placach budowy. Za powstanie tytułu odpowiada studio weltenbauer, które tworząc poziomy w grze inspirowało się lokacjami ze Stanów Zjednoczonych oraz Niemiec. Jako szef placu budowy kierujemy wybranymi przez siebie maszynami, załatwiamy firmie nowe kontrakty i realizujemy je w wyznaczonym czasie. Cała rozgrywka przebiega na dwóch w pełni otwartych mapach, usianych miejscami, w których wypełniamy zlecone nam zadania. Podczas pracy musimy dostosowywać się do panujących obecnie warunków pogodowych oraz pory dnia, ponieważ gra oferuje dynamiczny system dnia i nocy. Edycja „Day One Edition” gry Construction Simulator zawiera dodatkowe wzory dla twojego wyposażenia ochrony osobistej: dostosuj swój kask do własnych potrzeb, korzystając z 9 różnych wzorów, i wybieraj spośród ochronników słuchu i okularów ochronnych! Dodatkowo możesz wybrać nowy, lśniący samochód sportowy, którym będziesz jeździć po dwóch ogromnych mapach świata, a na deskach rozdzielczych wybranych pojazdów znajdziesz figurkę swojego dobrego przyjaciela Hape'a.

Ocena: Brak Zobacz grę

The Last of Us: Part I

Akcji

Poznaj poruszającą opowieść i niezapomniane postacie w The Last of Us™ – grze, która zdobyła ponad 200 nagród za tytuł roku, teraz stworzonej na nowo na konsole PlayStation®5. The Last of Us to trzecioosobowa gra akcji autorstwa Naughty Dog, znanych z serii Uncharted oraz Crash Bandicoot i Jak and Daxter. Tytuł zabiera gracza w podróż do postapokaliptycznych Stanów Zjednoczonych. Gra cechuje się filmowością, stawia duży nacisk na fabułę oraz relacje między bohaterami i stanowi jeden z najwyżej ocenianych tytułów ekskluzywnych na konsole PlayStation. W spustoszonym świecie opanowanym przez zarażonych i niebezpiecznych ocalałych doświadczony przez życie Joel podejmuje się wyprowadzenia 14-letniej Ellie z objętej kwarantanną strefy wojskowej. Pozornie proste zadanie wkrótce zamienia się w niebezpieczną podróż po kraju. Edycja zawiera: Kompletną historię The Last of Us™ dla jednego gracza (PS5™) oraz Nagradzany rozdział dodatkowy dla jednego gracza, Left Behind, opowiadający o wydarzeniach z przeszłości Ellie i jej przyjaciółki Riley, które na zawsze zmieniły ich życia.

Ocena: Brak Zobacz grę

Evil West

Akcji

Evil West to gra akcji z elementami RPG opracowana przez polskie studio Flying Wild Hog. Wydaniem zajęło się natomiast Focus Home Interactive. Evil West osadzone zostało w alternatywnej wersji Dzikiego Zachodu, w której klasyczne westernowe motywy mieszają się ze zjawiskami nadprzyrodzonymi i nowoczesną technologią. Całą Amerykę opanowała plaga wampirów. W czasie przygody gracz wciela się w jednego z członków organizacji zajmującej się zwalczeniem potworów. Pudełkowa wersja gry Evil West zawiera dodatek Wild Wild East Pack! Rozpraw się z nieumarłymi w fantastycznym stylu dzięki nowemu strojowi i pięciu skórkom do broni.

Ocena: Brak Zobacz grę

XIII

Akcji

XIII to Remake kultowej gry akcji z perspektywy pierwszej osoby, wydanej po raz pierwszy w 2003 roku. Jesteś „XIII”, mężczyzną bez tożsamości, i musisz nawigować pomiędzy licznymi i zaskakującymi zwrotami akcji w kampanii dla jednego gracza. Zainspirowana komiksem o tym samym tytule, gra zawiera unikalny cel-shadingowy styl graficzny, który w tej wersji całkowicie odświeżono. XIII umożliwia również brutalne starcia w trybie wieloosobowym. Kraj znajduje się jeszcze w szoku po zabójstwie prezydenta Sheridana. Budzisz się na bezludnej plaży na wschodnim wybrzeżu i stwierdzasz, że cię zraniono i że niczego nie pamiętasz. Jedyne wskazówki dotyczące twojej tożsamości, to numer XIII wytatuowany przy obojczyku i klucz do szafki. Mimo że zawodzi cię pamięć, stwierdzasz u siebie odruchy doskonale wyszkolonego, zawodowego wojownika. W poszukiwaniu swojej przeszłości stwierdzasz, że odegrałeś pewną rolę w zabójstwie prezydenta Stanów Zjednoczonych i odkrywasz najbardziej przerażający spisek, jaki kiedykolwiek miał miejsce w historii tego kraju.

Ocena: Brak Zobacz grę

Splatoon 3

Akcji

Splatoon 3 to trzecia odsłona przebojowego cyklu strzelanek TPP. Tak jak poprzednie dwie części, produkcja została opracowana przez wewnętrzny zespół deweloperski firmy Nintendo. W Splatoon 3 żegnamy znane z poprzednich odsłon miasto Inkopolis i udamy się do nowego regionu znanego jako Splatlands, w którego centrum znajdziemy metropolię Splatsville. Zabawę urozmaica system rozwoju, pozwalający odblokować zdolności, bronie i stroje, które wpływają na statystyki postaci. Trzecia część cyklu oferuje wiele nowości. Arsenał wzbogacił się o sporo dodatkowych zabawek, w tym o łuki. Rozbudowie uległ także system ruchu oraz opcje modyfikowania wyglądu postaci.

Ocena: Brak Zobacz grę

NBA 2K23: Michael Jordan Edition

Sportowe

NBA 2K23 to kolejna odsłona koszykarskiej serii studia Visual Concepts. W grze powracają atrakcję z poprzednich części, w tym wyzwania Michaela Jordana oraz (na PS5 i XSX/S) jeszcze bardziej rozbudowane Miasto. Dodatkowa zawartość NBA 2K23 Michael Jordan Edition: 100 000 VC + 10 000 Punktów MyTEAM + 10 Żetonów MyTEAM + 2 GODZ. PODWÓJNEGO ZDOBYWANIA PD W MyCAREER, 10 DOŁADOWAŃ DLA KAŻDEGO RODZAJU UMIEJĘTNOŚCI W MyCAREER + 10 DOŁADOWAŃ DLA KAŻDEGO RODZAJU DOŁADOWANIA GATORADE, 23 PROMOCYJNE PAKIETY MyTEAM (10 pakietów po pierwszym zalogowaniu, następnie 2 kolejne co tydzień), SZAFIROWA KARTA MyTEAM DEVINA BOOKERA & RUBINOWA KARTA MyTEAM MICHAELA JORDANA, FREE AGENT OPTION PACK, DIAMENTOWY PRZEDMIOT MyTEAM BUTY JORDANA & RUBINOWA KARTA TRENERA MyTEAM, KOLEKCJA UBRAŃ I AKCESORIÓW MyPLEAYER, Zawiera cyfrowy voucher na standardową edycję gry na PlayStation 5 oraz Xbox Series X (odpowiednio w wersji na PlayStation 4 lub Xbox One), Zawiera cyfrowy voucher na standardową edycję gry na PlayStation 4 oraz Xbox One (odpowiednio w wersji na PlayStation 5 lub Xbox Series X).

Ocena: Brak Zobacz grę
Do góry