Baza gier

Wylosuj grę

Alone in the Dark: Koszmar powraca

PS1

Przygodowe

Alone in the Dark: The New Nightmare to klasyczny survival-horror. Wcielamy się w jedną z dwóch różnych postaci (Edward Carnby oraz Aline Cedrac). W trakcie gry rozwiązujemy niezbyt skomplikowane zagadki, a także toczymy widowiskowe pojedynki z przerażającymi stworami.

Ocena: Brak Zobacz grę

Rayman 2: The Great Escape

PS1

Zręcznościowe

Rayman 2: The Great Escape to kontynuacja wydanej w 1995 roku konsolowej platformówki autorstwa Michela Ancela. Tym razem tytułowy bohater musi poradzić sobie z mechanicznymi piratami, którzy opanowali spokojną Krainę Snów.

Ocena: Brak Zobacz grę

Final Fantasy IX

PS1

RPG

Dziewiąta pełnoprawna odsłona kultowej serii jRPG fantasy, która pojawiła się pierwotnie w roku 2000 na konsoli PlayStation, a dopiero kilkanaście lat później została przeniesiona na popularne pecety.

Ocena: Brak Zobacz grę

Vib-Ribbon

PS1

Zręcznościowe

Unikalna gra zręcznościowa uznawana za jedną pierwszych produkcji muzyczno-rytmicznych. Za produkcję tytułu odpowiadają twórcy legendarnej serii PaRappa the Rapper. Gracze kontrolują animowanego królika i w rytm muzyki muszą unikać stojących na jego drodze przeszkód.

Ocena: Brak Zobacz grę

Chrono Trigger

PS1

RPG

Odświeżona wersja klasycznej gry jRPG, wydanej pierwotnie w wersji na konsolę SNES. Konwersja przygotowana została przez ekipę deweloperską firmy Square Enix.

Ocena: Brak Zobacz grę

CTR: Crash Team Racing

PS1

Wyścigi

Cyfrowa reedycja czwartej gry o przygodach sympatycznego mutanta Crasha. W odróżnieniu od poprzednich części cyklu, które były trójwymiarowymi platformówkami, tym razem mamy jednak do czynienia ze zwariowanymi wyścigami gokartów.

Ocena: Brak Zobacz grę

Quake II

PS1

Akcji

Kontynuacja przełomowej strzelaniny FPS studia id Software, która - jak wydana rok wcześniej poprzedniczka - ustanawia nowe standardy graficzne za sprawą podrasowanego silnika idTech 2.

Ocena: Brak Zobacz grę

Resident Evil 3: Nemesis

PS1

Przygodowe

Trzecia odsłona niezwykle popularnej serii survival horrorów, nad którą pieczę sprawuje firma Capcom. Gracze po raz kolejny trafiają na teren fikcyjnego miasteczka Raccoon City, którego mieszkańcy zostali przemienieni w krwiożercze zombie.

Ocena: Brak Zobacz grę

Driver (1999)

PS1

Wyścigi

Inspirowana klasycznymi filmami z lat 60. i 70. ubiegłego wieku gra wyścigowa z elementami fabularnymi. Gracze wcielają się w tajnego funkcjonariusza policji, który rozpracowuje mafijne struktury wykonując zadania zlecane przez gangsterów.

Ocena: Brak Zobacz grę

Final Fantasy VIII

PS1

RPG

Ósma odsłona popularnego cyklu japońskich gier RPG. Tym razem jej bohaterem jest Squall Leonhart - kadet akademii wojskowej, zamieszany w działania wojenne z sąsiednim państwem Galbadia.

Ocena: Brak Zobacz grę

Silent Hill

PS1

Przygodowe

Klasyczny survival horror z konsoli PlayStation, który zapoczątkował jedną z najpopularniejszych serii w swoim gatunku. W grze wcielamy się w postać Harry'ego Masona, który wraz z córką wybiera się na wakacje do tytułowego miasteczka Silent Hill.

Ocena: Brak Zobacz grę

Constructor

PS1

Strategiczne

Humorystyczna strategia ekonomiczna, w której przejmujemy kontrolę nad własną firmą budowlaną, a naszym celem jest bezpardonowa rywalizacja z branżową konkurencją.

Ocena: Brak Zobacz grę

MediEvil (1998)

PS1

Akcji

Legendarna zręcznościowa humorystyczna gra akcji, w któej wcielamy się w powstałego z martwych rycerza, który pod postacią kościotrupa próbuje zmazać plamę na honorze i dokonać zemsty na swoich zabójcach.

Ocena: Brak Zobacz grę

Guilty Gear

PS1

Bijatyki

Dwuwymiarowa bijatyka, która zadebiutowała na konsoli PlayStation 1, a po latach trafiła również na inne platformy. Historia opowiedziana w Guilty Gear rozpoczyna się w 2010 roku, kiedy to ludziom udało się odkryć nielimitowane źrodło energii, którą szybko ochrzcili mianem „magii”. Dzięki niej cywilizacja błyskawicznie się rozwinęła – jednym z wynalazków była żywa broń znana jako „Gears”, która z czasem zwróciła się przeciwko swoim stwórcom, rozpoczynając globalną wojnę.

Ocena: Brak Zobacz grę

Samurai Shodown 2

PS1

Bijatyki

Reedycja popularnej dwuwymiarowej bijatyki. Przystępujemy do efektownych walk, sterując jedną z szesnastu dostępnych postaci.

Ocena: Brak Zobacz grę

Resident Evil 2 (1998)

PS1

Przygodowe

Druga odsłona przebojowego cyklu przygodowych gier akcji, utrzymanych w konwencji survival horroru. Podobnie jak miało to miejsce w przypadku pierwowzoru, za opracowanie tego tytułu odpowiada japońska firma Capcom.

Ocena: Brak Zobacz grę
Do góry