Baza gier , zaczynające się na V

Wylosuj grę

VR Skater

Symulacje

VR Skater został zaprojektowany od podstaw z myślą o rzeczywistości wirtualnej, aby zapewnić najbardziej autentyczną, wymagającą i wciągającą grę w skateboarding w historii. Wyobraź sobie deskę pod stopami, dźwięk kręcących się i stukających o chodnik gumowych kół zanim wykonasz perfekcyjne ollie. Poczuj się jakbyś naprawdę jeździł na deskorolce, dzięki najbardziej zaawansowanej mechanice, która pozwoli ci na kontrolowanie deski w sposób, o jakim zawsze marzyłeś. Poruszanie rękoma imituje poruszanie stopami, co oferuje niespotykaną dotąd perspektywę oraz kontrolę, a poczucie spełnienia, którego doświadcza się po perfekcyjnie wykonanej, nawet najbardziej podstawowej sztuczce, jest czymś, co nigdy Cię nie opuszcza! Gra wymaga do działania PlayStation VR2.

Ocena: Brak Zobacz grę

void* tRrLM2(); //Void Terrarium 2: Deluxe Edition

RPG

Druga część serii gier z pogranicza roguelike’ów i dungeon crawlerów, zapoczątkowanej w 2020 roku. W Void Terrarium 2 ponownie wcielamy się w robota opiekującego się dziewczyną imieniem Toriko, która musi przebywać w tytułowym terrarium. Akcję gry Void Terrarium 2 ponownie osadzono w postapokaliptycznym świecie opanowanym przez toksyczny grzyb, który zdziesiątkował ludzkość. W trakcie rozgrywki wcielamy się w znanego z pierwowzoru robota opiekującego się dziewczyną imieniem Toriko. By utrzymać się przy życiu, jego podopieczna musi przebywać w skonstruowanym przez niego terrarium, a on musi dostarczać jej wszystko, czego jej potrzeba. Niestety pomimo jego wysiłków, dziewczyna zapada na tajemniczą chorobę, która stopniowo niszczy jej ciało. By ją uratować, bohater będzie musiał poznać przyczyny tej dziwnej dolegliwości. Void* tRrLM2(); //Void Terrarium 2 [Deluxe Edition] zawiera: Grę w wersji podstawowej, Cyfrową ścieżkę dźwiękową, Artbook.

Ocena: Brak Zobacz grę

Various Daylife

RPG

Various Daylife jest grą jRPG pozwalającą wcielić się w kolonistę, stworzoną przez Dokidoki Groove Works oraz Square-Enix z myślą o abonamencie Apple Arcade. W czasie przygody gracz eksploruje nowo odkryty kontynent. Akcja Various Daylife dzieje się w 211 roku Ery Imperialnej, kiedy to odkryty zostaje nowy kontynent. Gracz wciela się w jednego z kolonistów zamieszkujących miasto Erebia, które stanowi dom dla wszystkich pionierów.

Ocena: Brak Zobacz grę

Valkyrie Elysium

RPG

Valkyrie Elysium to japońskie RPG należące do marki zapoczątkowanej w 1999 roku przez Valkyrie Profile. Grę opracowało studio Soleil, czyli autorzy Samurai Jack: Battle Through Time oraz Naruto to Boruto: Shinobi Striker. Gracz wciela się w tytułową Walkirię, która zostaje zesłana do świata fantasy zmierzającego ku zagładzie. Jej celem jest odkrycie, co jest przyczyną nadchodzącego Ragnaroku i zwerbowanie wojowników, którzy pomogą jej w realizacji tego zadania.

Ocena: Brak Zobacz grę

Vampire: The Masquerade - Swansong

RPG

Vampire: The Masquerade - Swansong jest grą RPG osadzoną w uniwersum Świata Mroku, a dokładnie – w realiach stołowego systemu Wampir: Maskarada. Produkcja została opracowana przez studio Big Bad Wolf, mające w swoim portfolio ciepło przyjęte The Council, natomiast jej wydaniem zajęła się firma Nacon. Głównymi bohaterami gry są trzy wampiry z różnych klanów: Galeb z klanu Ventrue, Emem z klanu Toreador oraz Leysha z klanu Malkavian. Krwiopijcy postanawiają zbadać sprawę strzelaniny i dowiedzieć się, kto stał za atakiem. W ten sposób protagoniści wplątują się w intrygę znacznie większego kalibru, a jej przebieg będzie zależał od tego, jakich wyborów dokonają.

Ocena: 6/10 Zobacz grę

Variable Barricade

Przygodowe

Variable Barricade to powieść wizualna, której główną bohaterką jest Hibari, dziedziczka zamożnego rodu, której ekscentryczny dziadek postanowił znaleźć męża. Dziewczyna negatywnie odnosi się do tego przymusowego swatania, w związku z czym jej zadaniem staje się odrzucenie kandydatów. Wścibski dziadek dziewczyny aranżuje jej zakwaterowanie w luksusowej willi wraz z czterema przystojnymi, starannie dobranymi kawalerami i prywatnym kamerdynerem. Gdy zalotnicy próbują zdobyć rękę Hibari wszelkimi sposobami, dziewczyna musi znieść codzienne próby i pokusy.

Ocena: Brak Zobacz grę

void tRrLM(); //Void Terrarium

RPG

Akcja void tRrLM(); //Void Terrarium rozgrywa się w dalszej przyszłości. Cywilizacja upadła, ludzkość wyginęła, na każdym kroku zaś spotkać można trujące grzyby fungi, które mogą spowodować szybką śmierć każdej żywej istoty. Punktem wyjścia dla historii jest ‘ekspedycja’ niewielkiego robota, który budzi się pewnego dnia w ruinach dawnej fabryki. Zupełnie niespodziewanie znajduje on na swojej drodze pozbawioną przytomności tajemniczą małą dziewczynkę leżącą pośród wspomnianych toksycznych fungi. Robot postanawia jej pomóc, ale rychło okazuje się, że Toriko, bo takie imię nosi odnaleziona, nie jest w stanie przeżyć w postapokaliptycznej rzeczywistości. Aby nie dopuścić do jej śmierci, buduje on tytułowe terrarium. Naszym zadaniem jest przeczesywać dungeony (generowane proceduralnie) w poszukiwaniu żywności i przedmiotów, które pomogą przeżyć dziewczynce w niesprzyjających warunkach (a w międzyczasie musimy mieć na względzie jej stan zdrowia). W skład wersji limitowanej wchodzą: pudełko z grą na konsolę Nintendo Switch, kolekcjonerskie opakowanie, tabela nastroju Status Apparatus, płyta ze ścieżką dźwiękową Sporific Sounds, brelok soczewkowy „Tori-gotchi”, zestaw przypinek „A.I. love you”, plakat „Ręcznie zerwana nadzieja”.

Ocena: Brak Zobacz grę

VR Ping Pong Pro

Sportowe

Realistyczny symulator tenisa stołowego, który stworzony został z myślą o posiadaczach okularów rzeczywistości wirtualnej. VR Ping Pong Pro oferuje kilka trybów rozgrywki dla pojedynczego oraz wielu graczy, a także minigry testujące nasze umiejętności. VR Ping Pong Pro stara się jak najwierniej oddać rozgrywki tenisa stołowego. Akcja gry została przedstawiona z perspektywy pierwszej osoby.

Ocena: Brak Zobacz grę

Valfaris

Akcji

Valfaris to dwuwymiarowa gra platformowa autorstwa znanego ze Slain: Back From Hell zespołu Steel Mantis, wydana przez firmę Digital Uppercut Productions. Produkcja stanowi rozwinięcie pomysłów z poprzedniego dzieła twórców. Valfaris podąża ścieżkami typowymi dla dwuwymiarowych platformówek. Podczas zabawy eksplorujemy więc obszerne mapy o częściowo otwartej strukturze, unikamy zagrożeń i pułapek oraz przede wszystkim walczymy z hordami wrogów. Gra przenosi nas w odległą przyszłość. Akcja rozpoczyna się, gdy zaginiona przed latami gwiezdna forteca Valfaris niespodziewanie pojawia się na orbicie dogasającego słońca. Wcielamy się w wojownika imieniem Therion, który spędził dzieciństwo w tym bastionie. Otrzymuje on zadanie odkrycia, co dokładnie doprowadziło do zaginięcia fortecy oraz pokonania zła, które zagnieździło się w jej korytarzach.

Ocena: Brak Zobacz grę

Void Bastards

Akcji

Kosmiczna hybryda FPS-a i strategii. Dowodzimy bandą więźniów, która musi przedrzeć się przez mgławicę pełną wraków statków. Gracz podejmuje decyzje dotyczące załogi, kierunku podróży i gospodarowania surowcami, a sama eksploracja odbywa się na modłę strzelanek.

Ocena: Brak Zobacz grę

Vambrace: Cold Soul

RPG

Przypominająca Darkest Dungeon gra RPG typu roguelike, w której staramy się odbić miasto z rąk złych mocy. Pewnego dnia pojawia się tajemnicza nieznajoma, mogąca stać się ostatnią nadzieją dla walczących.

Ocena: Brak Zobacz grę

Vacation Simulator

Symulacje

Kolejny pseudosymulator opracowany z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej.

Ocena: Brak Zobacz grę

Vane

Przygodowe

Inspirowana grą Journey (Podróż) eksploracyjna przygodówka, w której wcielamy się w ptaka obdarzonego zdolnością przemiany w chłopca. W trakcie zabawy w Vane przemierzamy malowniczy, choć niepokojący świat pełen ruin reagujących na naszą obecność.

Ocena: Brak Zobacz grę

Varion

Akcji

Stawiająca na zabawę w lokalnym, czteroosobowym trybie multiplayer strzelanka typu twin stick, w której akcję obserwujemy z perspektywy izometrycznej. Gra powstała dzięki wysiłkom francuskiego studia niezależnego Rundisc i jest jego pierwszym projektem.

Ocena: Brak Zobacz grę

Valthirian Arc: Hero School Story

RPG

Valthirian Arc: Hero School Story to hybryda gry jRPG i strategii, w której gracz wciela się w dyrektora szkoły kształcącej przyszłych herosów. Do jego zadań należy rozbudowywanie placówki oraz rozwijanie uczniów i kierowanie nimi w trakcie misji. Akcja Valthirian Arc: Hero School Story ma miejsce w krainie fantasy. Gracz obejmuje posadę dyrektora w szkole kształcącej przyszłych bohaterów RPG-ów. Podczas zabawy ma on wpływ nie tylko na samą placówkę. Może także nawiązać stosunki dyplomatyczne z pięcioma królowymi, walczącymi o władzę na świecie.

Ocena: Brak Zobacz grę

Valkyria Chronicles 4

RPG

Czwarta pełnoprawna odsłona serii taktycznych gier jRPG Valkyria Chronicles, osadzonych w realiach inspirowanych II wojną światową. Tym razem poznajemy losy Claude'a Wallace'a, który wraz ze swoim Oddziałem E stara się rozstrzygnąć losy konfliktu.

Ocena: Brak Zobacz grę
Do góry