Baza gier

Wylosuj grę

void tRrLM(); //Void Terrarium

RPG

Akcja void tRrLM(); //Void Terrarium rozgrywa się w dalszej przyszłości. Cywilizacja upadła, ludzkość wyginęła, na każdym kroku zaś spotkać można trujące grzyby fungi, które mogą spowodować szybką śmierć każdej żywej istoty. Punktem wyjścia dla historii jest ‘ekspedycja’ niewielkiego robota, który budzi się pewnego dnia w ruinach dawnej fabryki. Zupełnie niespodziewanie znajduje on na swojej drodze pozbawioną przytomności tajemniczą małą dziewczynkę leżącą pośród wspomnianych toksycznych fungi. Robot postanawia jej pomóc, ale rychło okazuje się, że Toriko, bo takie imię nosi odnaleziona, nie jest w stanie przeżyć w postapokaliptycznej rzeczywistości. Aby nie dopuścić do jej śmierci, buduje on tytułowe terrarium. Naszym zadaniem jest przeczesywać dungeony (generowane proceduralnie) w poszukiwaniu żywności i przedmiotów, które pomogą przeżyć dziewczynce w niesprzyjających warunkach (a w międzyczasie musimy mieć na względzie jej stan zdrowia). W skład wersji limitowanej wchodzą: pudełko z grą na konsolę Nintendo Switch, kolekcjonerskie opakowanie, tabela nastroju Status Apparatus, płyta ze ścieżką dźwiękową Sporific Sounds, brelok soczewkowy „Tori-gotchi”, zestaw przypinek „A.I. love you”, plakat „Ręcznie zerwana nadzieja”.

Ocena: Brak Zobacz grę

VR Ping Pong Pro

Sportowe

Realistyczny symulator tenisa stołowego, który stworzony został z myślą o posiadaczach okularów rzeczywistości wirtualnej. VR Ping Pong Pro oferuje kilka trybów rozgrywki dla pojedynczego oraz wielu graczy, a także minigry testujące nasze umiejętności. VR Ping Pong Pro stara się jak najwierniej oddać rozgrywki tenisa stołowego. Akcja gry została przedstawiona z perspektywy pierwszej osoby.

Ocena: Brak Zobacz grę

Valfaris

Akcji

Valfaris to dwuwymiarowa gra platformowa autorstwa znanego ze Slain: Back From Hell zespołu Steel Mantis, wydana przez firmę Digital Uppercut Productions. Produkcja stanowi rozwinięcie pomysłów z poprzedniego dzieła twórców. Valfaris podąża ścieżkami typowymi dla dwuwymiarowych platformówek. Podczas zabawy eksplorujemy więc obszerne mapy o częściowo otwartej strukturze, unikamy zagrożeń i pułapek oraz przede wszystkim walczymy z hordami wrogów. Gra przenosi nas w odległą przyszłość. Akcja rozpoczyna się, gdy zaginiona przed latami gwiezdna forteca Valfaris niespodziewanie pojawia się na orbicie dogasającego słońca. Wcielamy się w wojownika imieniem Therion, który spędził dzieciństwo w tym bastionie. Otrzymuje on zadanie odkrycia, co dokładnie doprowadziło do zaginięcia fortecy oraz pokonania zła, które zagnieździło się w jej korytarzach.

Ocena: Brak Zobacz grę

Void Bastards

Akcji

Kosmiczna hybryda FPS-a i strategii. Dowodzimy bandą więźniów, która musi przedrzeć się przez mgławicę pełną wraków statków. Gracz podejmuje decyzje dotyczące załogi, kierunku podróży i gospodarowania surowcami, a sama eksploracja odbywa się na modłę strzelanek.

Ocena: Brak Zobacz grę

Vambrace: Cold Soul

RPG

Przypominająca Darkest Dungeon gra RPG typu roguelike, w której staramy się odbić miasto z rąk złych mocy. Pewnego dnia pojawia się tajemnicza nieznajoma, mogąca stać się ostatnią nadzieją dla walczących.

Ocena: Brak Zobacz grę

Vacation Simulator

Symulacje

Kolejny pseudosymulator opracowany z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej.

Ocena: Brak Zobacz grę

Vane

Przygodowe

Inspirowana grą Journey (Podróż) eksploracyjna przygodówka, w której wcielamy się w ptaka obdarzonego zdolnością przemiany w chłopca. W trakcie zabawy w Vane przemierzamy malowniczy, choć niepokojący świat pełen ruin reagujących na naszą obecność.

Ocena: Brak Zobacz grę

Varion

Akcji

Stawiająca na zabawę w lokalnym, czteroosobowym trybie multiplayer strzelanka typu twin stick, w której akcję obserwujemy z perspektywy izometrycznej. Gra powstała dzięki wysiłkom francuskiego studia niezależnego Rundisc i jest jego pierwszym projektem.

Ocena: Brak Zobacz grę

Valkyria Chronicles 4

RPG

Czwarta pełnoprawna odsłona serii taktycznych gier jRPG Valkyria Chronicles, osadzonych w realiach inspirowanych II wojną światową. Tym razem poznajemy losy Claude'a Wallace'a, który wraz ze swoim Oddziałem E stara się rozstrzygnąć losy konfliktu.

Ocena: Brak Zobacz grę

Victory at Sea Pacific

Strategiczne

Victory at Sea Pacific to opracowana z myślą o pecetach morska strategia czasu rzeczywistego. Pozwala ona rozegrać potyczki morskie na Pacyfiku w czasie II wojny światowej.

Ocena: Brak Zobacz grę

V-Rally 4

Wyścigi

Czwarta odsłona cyklu gier samochodowych poświęconych rajdom, która trafiła do sprzedaży po szesnastu latach od premiery swojej poprzedniczki. V-Rally 4 oddaje do naszej dyspozycji ponad pięćdziesiąt samochodów, do których dostęp otrzymujemy w miarę postępów w karierze. Pojazdy są podatne na modyfikacje – możemy zwiększać ich osiągi, a także dostosować ich wygląd do indywidualnych preferencji. Zasiadając za ich sterami, bierzemy udział w kilku konkurencjach – zmagania toczą się zarówno na błotnistych torach w zalesionym terenie, jak i na śniegu oraz asfalcie.

Ocena: 6/10 Zobacz grę

VRobot

Akcji

Zabawna gra akcji, w której otrzymujemy możliwość kontrolowania olbrzymiego mecha i stanięcia do walki z inną maszyną albo niszczenia otaczającego nas miasta. VRobot zostało przygotowane z myślą o technologii rzeczywistości wirtualnej. Za opracowanie gry odpowiada studio Luden.

Ocena: Brak Zobacz grę

Vampyr

RPG

Mroczne RPG akcji, którego fabułę osadzono w Anglii początku XX wieku. Za powstanie tytułu odpowiada francuskie studio DONTNOD, znane z gier Remember Me i Life is Strange. Akcja gry toczy się na ulicach Londynu, w czasach epidemii słynnej hiszpanki. Weź udział w przygodzie przepojonej śmiercią i dramatyzmem, i staraj się okiełznać niezaspokojony głód, który stale każe ci odbierać życie zwykłym śmiertelnikom. Jako gracz zadecydujesz, w jaki sposób ujarzmi on swoje moce poprzez rozbudowane drzewko niszczycielskich umiejętności postaci, dzięki którym wpłynieszna tok rozgrywki. Wypracuj własny styl walki, korzystając z całej gamy samodzielnie skonstruowanych broni i potężnych umiejętności wampira, by rozprawićsię z każdą z napotkanych na swojej drodze bestii.

Ocena: 7/10 Zobacz grę

Vandals

Logiczne

Turowa gra logiczna w stylu wydanego w 2014 roku Hitman GO. Podczas zabawy wcielamy się w artystów street art, tworzących swoje dzieła w pilnie strzeżonych miejscach. Produkcja jest dziełem francuskiego studia Cosmografik.

Ocena: Brak Zobacz grę

Vagante

Zręcznościowe

Osadzona w fantastycznym świecie, dwuwymiarowa platformówka z elementami roguelike, która charakteryzuje się dużą liczbą możliwości i różnorakich elementów rozgrywki, a także wysokim poziomem trudności.

Ocena: Brak Zobacz grę

Vesta

Logiczne

Vesta jest przedstawicielem gatunku logicznych gier akcji osadzonym w postapokaliptycznym świecie. Za stworzenie tego tytułu odpowiada hiszpańskie studio niezależne FinalBoss Games.

Ocena: Brak Zobacz grę
Do góry