Reklama Konsola Sony PlayStation 5 Digital (PS5) + dodatkowy pad (biały) 2 197 zł

Baza gier Strategiczne

Wylosuj grę

R-Type Tactics I and II Cosmos: Deluxe Edition

Strategiczne

"R-Type" to kamień milowy w grach typu shooter sci-fi. Gra symulacyjna, której tematem są bitwy floty kosmicznej z uwzględnieniem światopoglądu R-Type- to właśnie "R-Type Tactics". Akcja rozgrywa się w kosmosie i w kosmicznej fortecy, która stała się siedliskiem nieznanych organizmów. Aby uzyskać przewagę w walce z siłami wroga, będziesz zwiadowcą wrogów i przygotujesz rozmieszczenie i formację swojej jednostki do walki z przeciwnikiem. Przytłoczysz siły wroga, ukrywając swoje oddziały w ich ślepych punktach, w pełni wykorzystując wojnę elektroniczną i biorąc pod uwagę zaopatrzenie, charakterystykę przestrzeni itd.

Ocena: Brak Zobacz grę

Persona 5 Tactica

Strategiczne

Persona 5 Tactica to, zgodnie z tytułem, taktyczny spin-off nagradzanej gry jRPG Persona 5. Phantom Thieves trafiają do zupełnie nowej krainy, gdzie sprzymierzają się z buntownikami w walce Legionistami. Persona 5 Tactica jest osobną historią, niemającą większego związku z wydarzeniami z Persony 5. Widmowi złodzieje trafiają do niezwykłej, lecz zniewolonej krainy. Szybko stają oko w oko z groźnymi Legionistami, ale ratuje ich rewolucjonistka Erina. To jej grupa przeciwstawia się wszechmocnym władcom tego świata. Gdy więc Erina składa Złodziejom propozycję współpracy, Joker i spółka stają do walki z kolejnymi wpływowymi wrogami.

Ocena: Brak Zobacz grę

Cities: Skylines II - Day One Edition

Strategiczne

Cities: Skylines II to druga odsłona cyklu strategii ekonomicznych typu city builder. Dzieło studia Colossal Order skupia się na budowie i zarządzaniu miastem, a do naszych zadań należy tworzenie dzielnic, wytyczanie dróg czy ustalanie podatków. Rozwój miasta również zależy od ciebie, jednak pamiętaj o właściwej strategii. Każda decyzja niesie za sobą konsekwencje. Dasz radę wzmocnić lokalny przemysł, jednocześnie usprawniając gospodarkę za pomocą handlu? Co zrobisz, aby dzielnice mieszkalne mogły się prężnie rozwijać, a w centrum miasta nadal tętniło życie? W jaki sposób zaspokoisz potrzeby i pragnienia mieszkańców, nie powodując deficytu budżetowego? ZAWARTOŚĆ EDYCJI PREMIEROWEJ: Pełna gra na wybraną platformę w pudełku, Cyfrowy dodatek przedsprzedażowy (zestaw unikatowych budynków oraz mapa wzorowana na Tampere w Finlandii, gdzie studio ma siedzibę).

Ocena: Brak Zobacz grę

Pikmin 1 + 2

Strategiczne

Przełącz się między Olimarem i Louie, aby dzielić i podbijać w Pikmin 2. Mając za zadanie pomóc spłacić dług swojego pracodawcy, mała para łączy siły z Pikminami (w tym fioletowymi i białymi Pikminami), aby zebrać skarb na... zgadłeś... dziwnej planecie. Na powierzchni czas ucieka, ale systemy jaskiń pozwalają ci nie spieszyć się, aby twoja strategia rozkwitła.

Ocena: Brak Zobacz grę

Super Bullet Break

Strategiczne

Zbierz ponad 160 pocisków – nie ma dwóch takich samych dziewczyn! Poznaj kule, które zbierasz po drodze, wszystkie z oryginalnymi grafikami i projektami postaci, i stwórz idealny zespół. Zbierz szeroką gamę przedmiotów i pocisków, aby działały razem na Twoją korzyść! Każdy przedmiot, od zwykłego po legendarny, od aktywnego po pasywny, będzie dla ciebie przydatny na swój sposób. Wybierz swoją postać – graj jako Akari, Hikaru lub Sumire! Każda z nich ma inne funkcje i może być dla ciebie korzystna w zależności od twojego stylu gry. Wolisz stabilny styl gry czy pokonywanie wrogów za pomocą technicznych kombinacji? Super Bullet Break ma charakter dla każdego

Ocena: Brak Zobacz grę

F1 Manager 2023

Strategiczne

F1 Manager 2023 to druga strategia sportowa pozwalająca pokierować zespołem kierowców rywalizujących w Formule 1, którą opracowało studio Frontier Developments. Gracz musi dbać o członków teamu i maszyny, tworzyć strategie na wyścigi czy zarządzać finansami. Celem gry jest realistyczne odtworzenie obowiązków managera zespołu kierowców wyścigowych. Autorzy uzyskali wszystkie potrzebne licencje, dzięki czemu w F1 Managerze 2023 znajdziemy prawdziwe bolidy. teamy i tory (w tym dwa nowe: Las Vegas w USA i Losail w Katarze), jak również dobrze znanych fanom zawodników.

Ocena: Brak Zobacz grę

Gord: Deluxe Edition

Strategiczne

Gord to pełna odniesień do słowiańskiego folkloru, przeznaczona dla jednego gracza produkcja łącząca w sobie grę przygodową i strategiczną z rozbudową bazy. Za tytuł odpowiada polskie studio Covenant.dev. Akcja gry rozgrywa się w świecie fantasy zamieszkiwanym przez bogów, dzikie bestie i krwiożercze potwory. Zarządzając ludem zwanym The Tribe of the Dawn, mamy za zadanie przeprowadzenie ich przez niebezpieczne lasy i stworzenie osady chroniącej przed licznymi zagrożeniami czyhającymi w okolicy, czy to w postaci ataku ze stron innych klanów, bestii czy sił nadprzyrodzonych. Edycja Deluxe zawiera: Grę, Dodatkowy niestandardowy scenariusz „Nie ustąpić ani na krok”, Artbook w miękkiej oprawie, Oryginalną ścieżkę dźwiękową (kod do pobrania).

Ocena: Brak Zobacz grę

Pikmin 4

Strategiczne

Czwarta odsłona cyklu Pikmin stworzonego przez legendarnego Shigeru Miyamoto. W trakcie rozgrywki gracze kontrolują niewielkie grupki sympatycznych miniaturowych obcych, którzy zagubili się na nieznanej im planecie. Głównym bohaterem historii jest wykreowana przez samego gracza drobna istota z kosmosu, która przybywa na tajemniczą planetę, aby uratować uwięzionych tam kapitana Olimara oraz członków Rescue Corps. Nasza postać ląduje pośród wysokiej roślinności i podejmuje szereg działań, mających na celu wyswobodzenie nieszczęsnej grupy rozbitków. W takcie misji korzysta z pomocy Pikminów – uroczych, roślinopodobnych stworzonek, występujących w różnych typach i kolorystycznych odmianach.

Ocena: Brak Zobacz grę

Nobunaga's Ambition: Awakening

Strategiczne

W grze NOBUNAGA’S AMBITION: Awakening gracze poznają życie daimyō, potężnego japońskiego przywódcy w niespokojnych czasach okresu Walczących Królestw w XVI-wiecznej Japonii. Jako głowa własnego klanu, gracze będą musieli podejmować najlepsze decyzje w kluczowych obszarach, od gospodarki po dyplomację i potęgę wojskową, mając nadzieję na ostateczne zjednoczenie kraju. Aby to zrobić, będą wspierani przez pomocników, oficerów AI, którzy myślą i działają według własnego osądu. Opiekunowie będą przekazywać graczom zgłoszenia, aby pomóc im zaplanować strategię bitwy.

Ocena: Brak Zobacz grę

Mercenaries Rebirth: Call of the Wild Lynx

Strategiczne

Zdobądź miecz zwycięstwa razem z Księżniczką Kierą i Najemnikami Wild Lynx! Mercenaries Rebirth to taktyczna gra RPG osadzona w świecie fantasy. Bitwy toczą się na mapach z widokiem ćwiartki z różnicami wysokości, gdzie przód, tył i bok mapy określają wynik każdej bitwy. Efekty wsparcia zależą od tego, gdzie znajdują się sojusznicze postacie z twojej drużyny itp., cechy wysokich manewrów strategicznych. Utalentowany ilustrator Makimura Shunsuke-san jest wyznaczonym projektantem postaci! Pięknie narysowane postacie odgrywają bardziej aktywne role z bogatymi wyrazami twarzy, które różnią się od radości, smutku, złości itp.

Ocena: Brak Zobacz grę

Mercenaries Blaze: Dawn of the Twin Dragons

Strategiczne

Przeżyj długą i wymagającą kampanię fabularną, fascynującą opowieść pełną emocji, zwrotów akcji i momentów o wysoką stawkę. Rozwijaj się wraz ze swoją drużyną, tocząc strategiczne bitwy turowe, z wieloma opcjonalnymi misjami i szczegółami do rozważenia – którą klasę ulepszysz dla każdej postaci i jaki sprzęt lub umiejętności będziesz traktował priorytetowo?

Ocena: Brak Zobacz grę

Park Beyond

Strategiczne

Strategia ekonomiczna, umożliwiająca tworzenie najbardziej odjechanych i zakręconych atrakcji bez strachu o takie błahostki jak grawitacja. Zaskocz wszystkich i zaprojektuj park rozgrywki niczym z najdzikszej fantazji w Park Beyond – produkcji studia Limbic Entertainment. W grze tej gracz wciela się w architekta, którego zadaniem jest stworzenie najbardziej odjechanego parku rozrywki. Kreatywność stanowi tu jedyne ograniczenie, bo konwencja gry jest zdecydowanie bardziej fantastyczna niż w innych produkcjach tego typu.

Ocena: Brak Zobacz grę

Advance Wars 1+2: Re-Boot Camp

Strategiczne

Remake dwóch pierwszych części popularnego cyklu strategii turowych, zapoczątkowanego na konsoli Game Boy Advance. W Advance Wars 1+2: Re-Boot Camp otrzymujemy dwie kampanie fabularne oraz tryb multiplayer dla maksymalnie czterech graczy. Advance Wars 1+2: Re-Boot Camp przenosi nas w sam środek wojny pomiędzy czterema nacjami: Orange Star, Blue Moon, Yellow Comet oraz Green Earth. W trakcie zabawy wcielamy się w tak zwanych doradców taktycznych tej pierwszej, którzy de facto zajmują się dowodzeniem wojskami. Z czasem okazuje się, że prawdziwym wrogiem wszystkich frakcji jest tajemnicza, złowroga armia Black Hole, próbująca podbić terytoria należące do pozostałych. Zwaśnionym ugrupowaniom nie pozostaje nic innego, jak zawiązać sojusz, którego celem będzie ostateczne pokonanie Black Hole i stojącego na jej czele Sturma.

Ocena: Brak Zobacz grę

Minecraft Legends: Deluxe Edition

Strategiczne

Tytuł z pogranicza gier akcji i strategii, opracowany przez ekipy Mojang Studios i Blackbird Interactive. W Minecraft Legends naszym zadaniem jest obrona krainy Overworld przed piglinami – najeźdźcami z Netheru. Tytuł oferuje kampanię fabularną, tryb kooperacyjny i moduł PvP. Minecraft Legends zabiera nas w podróż do uniwersum serii Minecraft. Nad krainą Overworld zawisło śmiertelne niebezpieczeństwo ze strony piglinów. W trakcie rozgrywki wcielamy się w postacie, których zadaniem jest obrona tego pięknego terytorium, nim najeźdźcy z Netheru wprowadzą w nim straszliwe zmiany. Minecraft Legends: Deluxe Edition zawiera podstawową grę Minecraft Legends oraz pakiet Deluxe Skin, zawierający 6 dodatkowych skórek w grze: 1 bohatera, 4 wierzchowce oraz dodatkową skórkę wierzchowca, gdy będzie dostępna.

Ocena: Brak Zobacz grę

GrimGrimoire OnceMore: Deluxe Edition

Strategiczne

Zremasterowana wersja RTS-a z 2007 roku. W GrimGrimoire OnceMore wcielamy się w Lillet, która utknęła w pętli czasowej. By się z niej wydostać, dziewczyna musi znaleźć sposób na odparcie ataku arcymaga Calvarosa, który najechał jej szkołę magii. Główną bohaterką gry jest młoda adeptka sztuk magii imieniem Lillet. Po pięciu dniach od rozpoczęcia przez nią nauki w wieży, kiedy już zaczęła oswajać się z tym miejscem, nauczycielami i innymi uczniami, szkoła nieoczekiwanie została najechana przez ducha samego Calvarosa i jego popleczników. W ataku zginęli wszyscy poza Lillet, która niespodziewanie została przeniesiona w czasie do pierwszego dnia swojego pobytu w tym miejscu. Dziewczyna została uwięziona w swoistej pętli, a chcąc się z niej wydostać, musi zrobić wszystko, by odeprzeć atak arcymaga i obronić to miejsce przed upadkiem. GrimGrimoire OnceMore [Deluxe Edition] zawiera: Grę podstawową, Cyfrową ścieżkę dźwiękową, Mini-Art Book.

Ocena: Brak Zobacz grę

Redemption Reapers

Strategiczne

Tytuł z pogranicza RPG-ów i strategii turowych. W Redemption Reapers trafiamy do mrocznego świata fantasy i prowadzimy do boju pięcioosobową drużynę awanturników, którzy stanowią ostatnią nadzieję w walce z mrocznymi hordami Mort. Redemption Reapers zabiera nas w podróż do mrocznego uniwersum fantasy. Nad światem zawisło śmiertelne niebezpieczeństwo w postaci mrocznych sił Mort, które kontynuują swój morderczy pochód, stopniowo unicestwiając naród po narodzie. Ostatnią nadzieją ludzkości jest tak zwana Brygada Popielnych Jastrzębi (ang. Ashen Hawk Brigade), czyli banda niegdyś pogardzanych awanturników, którzy nagle stali się jedynym ruchem oporu mogącym powstrzymać hordę.

Ocena: Brak Zobacz grę
Do góry