Reklama Konsola Sony PlayStation 5 (PS5) z napędem - Horizon Forbidden West 2 878 zł z kodem RONM19240523C obowiązuje do: 24.05.2023, godz. 23:45

Baza gier , zaczynające się na U

Wylosuj grę

Ultra Kaiju Monster Rancher

RPG

Bazując na systemie Monster Rancher i Monster Rancher 2, tytuł jest symulacją hodowli Ultra Kaiju, która pozwala na wychowanie własnego Ultra Kaiju – czy to Alien Baltan, Zetton, czy Gomora. Podnieś własne Ultra Kaiju, wybierając co tydzień z szeregu działań, w tym karmienie ich, przydzielanie im ćwiczeń treningowych, wysyłanie ich na Błędy z rywalizującym Kaiju i wyprawy na przygody!

Ocena: Brak Zobacz grę

Unbound Worlds Apart

Zręcznościowe

Unbound: Worlds Apart jest produkcją typu metroidvania zrealizowaną w konwencji gry platformowej. Tytuł został opracowany przez niezależny rumuński zespół Alien Pixel Studios. Unbound: Worlds Apart zabiera nas w podróż do fantastycznego świata Vaiya, w którym magiczne portale pozwalają na podróżowanie pomiędzy odległymi krainami. Jego los zawisł na włosku, gdy najechały go siły zła, a starzy magowie okazali się zbyt słabi, by stawić im czoła. W trakcie zabawy wcielamy się w zakapturzonego Soli pałającego żądzą zemsty po utracie brata. Protagonista musi zrobić wszystko co w jego mocy, by odnaleźć sposób na odparcie inwazji i przywrócenie w Vaiyi dawnego ładu i porządku.

Ocena: Brak Zobacz grę

Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo Złodziei

Akcji

Uncharted: Legacy of Thieves Collection to kompilacja zawierająca odświeżoną graficznie grę Uncharted 4: Kres Złodzieja oraz wydany do niej dodatek Zaginione Dziedzictwo. W fabule obu tytułów nie wprowadzono żadnych zmian. Uncharted 4 opowiada o kolejnych przygodach poszukiwacza skarbów, Nathana Drake’a. Odkrywa on, że brat, którego uważał za zmarłego, jednak żyje i wpadł w tarapaty. By go z nich wyciągnąć, bracia muszą odnaleźć legendarny skarb Henry’ego Avery’ego, zmagając się jednocześnie z najemnikami na usługach niejakiego Rafe’a oraz dowodzonych przez Nadine. Zaginione Dziedzictwo skupia się na losach znanej z poprzednich części Chloe Frazer, poszukującej w Indiach artefaktu zwanego Kłem Ganeśi. Jak przystało na Uncharted, nie tylko ona ma taki cel – jej oponentem jest niejaki Asav, posiadający na swoje rozkazy armię zakapiorów. W przygodzie towarzyszy jej przedstawiona w czwartej części Nadine.

Ocena: 9/10 Zobacz grę

Undernauts: Labyrinth of Yomi

RPG

Ucieknij z „Yomi” – lochu pełnego bogactw – i niebezpieczeństw. Zostałeś zwerbowany do Undernauts – zespołu dzielnych podziemnych poszukiwaczy przygód, którzy przeczesują głębiny ogromnego, pełnego potworów labiryntu w poszukiwaniu bezcennych zasobów. Wykorzystaj swoje potężne umiejętności i magiczne przedmioty, aby stworzyć wyjścia i dotrzeć na powierzchnię żywy. Jako gra RPG w lochach, gracz musi przejść przez wiele poziomów lochów i przejść przez system siatki, aby znaleźć właściwą ścieżkę, aby przejść. Gracze tworzą 6-osobową drużynę, aby walczyć w bitwach i zdobywać kolejne poziomy podczas przechodzenia przez fabułę gry.

Ocena: Brak Zobacz grę

Utawarerumono: Prelude to the Fallen

RPG

Remake pierwszej części cyklu Utawarerumono, wydanej pierwotnie na PC, PS2 i PSP. Jest to miks taktycznego RPG i przygodówki visual novel, który oferuje rozbudowany wątek fabularny oraz skomplikowane turowe walki. Akcja Utawarerumono: Prelude to the Fallen rozgrywa się w fikcyjnym świecie, którym klimatem przypomina nieco feudalną Japonię (z licznymi elementami nadnaturalnymi). Gracz wciela się w cierpiącego na amnezję, zamaskowanego mężczyznę, który pewnego dnia budzi się w nieznanym sobie lesie. Z pomocą przychodzą mu dwie młode dziewczyny, które zabierają go do pobliskiej wioski. Nieznajomy przyjmuje imię Hakuoro; wkrótce dowiaduje się, że mieszkańcy cierpią pod rządami egoistycznego tyrana. Bohater postanawia zorganizować ruch oporu i szybko okazuje się, że w jego głowie tkwią wspomnienia, umiejętności taktyczne i moc, które mogą przechylić szalę zwycięstwa i zdecydować o losie wielu ludzi.

Ocena: Brak Zobacz grę

Under Night In-Birth Exe:Late[cl-r]

Bijatyki

Rozszerzona wersja klasycznej dwuwymiarowej bijatyki Under Night In-Birth Exe: Late[st], która ukazała się na kilku różnych platformach sprzętowych w 2017 roku i 2018 roku. Poza trybem fabularnym i arcade, będącym serią połączonych ze sobą walk, gracze mają do wyboru jeszcze kilka innych wariantów rozgrywki, takich jak survival czy score attack. Under Night In-Birth Exe:Late[cl-r] zawiera całą wydaną do tej pory zawartość poprzednich edycji gry. Nowa wersja wzbogacona została o kilka tysięcy poprawek wprowadzonych do systemu walki (zmiana skuteczności oraz siły ataków i liczby klatek ich animacji, a także punktów życia poszczególnych postaci), nową grywalną postać (Londrekia), a także wcześniej niedostępne ruchy dla wszystkich pozostałych bohaterów. Posiadacze Under Night In-Birth Exe[st] na PlayStation 4 otrzymują nowości z [cl-r] pod postacią aktualizacji/patcha.

Ocena: Brak Zobacz grę

Untitled Goose Game

Logiczne

Untitled Goose Game to humorystyczna gra skradankowa, w której kierujemy upartą i złośliwą gęsią sprawiającą problemy mieszkańcom niewielkiej wioski. Celem gry jest kompletne zrujnowanie ich spokojnego dnia. Wcielamy się bowiem w złośliwą gęś, która szuka zaczepki i możliwości sprawienia psikusa każdemu napotkanemu człowiekowi. Za produkcję odpowiada niezależne australijskie studio House House Games.

Ocena: Brak Zobacz grę

Utawarerumono Zan: Unmasked Edition

Akcji

Spin-off popularnej serii łączącej w sobie elementy visual novel ze taktycznym RPG-iem, tym razem stawiający na czystą akcję i pojedynki z dziesiątkami przeciwników. Utawarerumono Zan: Unmasked Edition zawiera pełną wersję gry Utawarerumono Zan na PS4, Soundtrack z gry "Mask of Son", oraz Softcover Art Book "Heroes of Lore"

Ocena: Brak Zobacz grę

Umihara Kawase Fresh!

Zręcznościowe

Umihara Kawase Fresh! to klasyczna platformówka, w której wcielamy się w mistrzynię przyrządzania sushi przemierzającą surrealistyczny świat zaludniony przez mieszkańców mórz, rzek i oceanów. W trakcie przygody bohaterka przygotowuje potrawy ze znalezionych po drodze składników.

Ocena: Brak Zobacz grę

Undead Horde

Akcji

Gra na pograniczu izometrycznego RPG akcji i slashera z elementami strategii. W Undead Horde wcielamy się w nekromantę, który próbuje podporządkować sobie całą fantastyczną krainę, prowadząc do boju tytułową hordę kilkudziesięciu ożywieńców.

Ocena: Brak Zobacz grę

UglyDolls: (Nie)doskonała przygoda

Akcji

Zabawna przygodowa gra akcji stworzona w oparciu o licencję filmów animowanych dla najmłodszych z serii UglyDolls. Produkcja oferuje losowo generowane plansze i tryb kooperacyjny. Za jej stworzenie odpowiadają firmy Outright Games, Whitespace Entertainment oraz STX Entertainment.

Ocena: Brak Zobacz grę

Unheard

Przygodowe

Kryminalna przygodówka, w której wcielamy się w detektywa dysponującego specjalnym urządzeniem pozwalającym mu usłyszeć rozmowy przeprowadzone w przeszłości.

Ocena: Brak Zobacz grę

Unruly Heroes

Akcji

Platformowa gra akcji inspirowana Wędrówką na Zachód autorstwa Wu Cheng’ena, czyli jedną z klasycznych chińskich powieści.

Ocena: Brak Zobacz grę

Unravel Yarny Bundle

Zręcznościowe

Poznaj wspaniałe przygody Unravel i Unravel Two dzięki pakietowi Unravel Yarny Bundle. W Unravel zabierasz Yarny’ego, uroczą postać wykonaną z jednej stale rozsupłującej się nitki włóczki, na przerysowaną, wydawałoby się, przygodę. W Unravel Two tworzysz własnego Yarny’ego, a następnie nawiązujesz więzi z innymi Yarnymi samodzielnie lub we współpracy z innym graczem, rozwijając łączącą was przyjaźń i wspierając się nawzajem podczas wspólnej podróży.

Ocena: 8/10 Zobacz grę

Ultimate Runner

Zręcznościowe

Klasyczna trójwymiarowa gra zręcznościowa z gatunku auto-runner. W Ultimate Runner wcielamy się w jednego z pięciu poszukiwaczy przygód, którzy uciekają przed krwiożerczymi kanibalami. Tytuł jest dziełem Raylight Studios.

Ocena: Brak Zobacz grę

Underworld Ascendant

RPG

Określana jako duchowy następca słynnej Ultimy Underworld pierwszoosobowa gra RPG akcji (immersive sim) studia OtherSide Entertainment, na czele którego stanął Paul Neurath – współtwórca pierwowzoru.

Ocena: Brak Zobacz grę
Do góry