Baza gier , zaczynające się na U

Wylosuj grę

Unicorn Overlord

RPG

Taktyczna gra jRPG, inspirowana klasycznymi przedstawicielami gatunku. W Unicorn Overlord wcielamy się w postać, która przemierza fantastyczny świat i zyskuje sojuszników, próbując odzyskać prawa do tronu. Unicorn Overlord zabiera nas w podróż do fantastycznego świata. W trakcie rozgrywki wcielamy się w postać, która została pozbawiona prawa do tronu. Chcąc odzyskać utracone dziedzictwo, będzie ona musiała przemierzyć całą krainę i zebrać godnych zaufania sojuszników, którzy wesprą ją w walce.

Ocena: Brak Zobacz grę

Under the Waves

Przygodowe

Under the Waves to narracyjna gra przygodowa o pochłaniającej sile żałoby. Historia rozgrywa się w głębinach Morza Północnego, w technofuturystycznych latach 70. Stan, zawodowy nurek, próbuje pogodzić się ze stratą, która zmieniła jego życie, i zaakceptować nową przyszłość. Izolacja w głębinach to manifestacja stanu, w jakim się znajduje, a kiedy Stan daje się pochłonąć swojej samotności, zaczyna doświadczać pod wodą dziwne sytuacje. W końcu będzie musiał dokonać trudnego wyboru... Wydanie pudełkowe zawiera grę, artbook oraz zestaw naklejek.

Ocena: Brak Zobacz grę

Ultra Kaiju Monster Rancher

RPG

Bazując na systemie Monster Rancher i Monster Rancher 2, tytuł jest symulacją hodowli Ultra Kaiju, która pozwala na wychowanie własnego Ultra Kaiju – czy to Alien Baltan, Zetton, czy Gomora. Podnieś własne Ultra Kaiju, wybierając co tydzień z szeregu działań, w tym karmienie ich, przydzielanie im ćwiczeń treningowych, wysyłanie ich na Błędy z rywalizującym Kaiju i wyprawy na przygody!

Ocena: Brak Zobacz grę

Unbound Worlds Apart

Zręcznościowe

Unbound: Worlds Apart jest produkcją typu metroidvania zrealizowaną w konwencji gry platformowej. Tytuł został opracowany przez niezależny rumuński zespół Alien Pixel Studios. Unbound: Worlds Apart zabiera nas w podróż do fantastycznego świata Vaiya, w którym magiczne portale pozwalają na podróżowanie pomiędzy odległymi krainami. Jego los zawisł na włosku, gdy najechały go siły zła, a starzy magowie okazali się zbyt słabi, by stawić im czoła. W trakcie zabawy wcielamy się w zakapturzonego Soli pałającego żądzą zemsty po utracie brata. Protagonista musi zrobić wszystko co w jego mocy, by odnaleźć sposób na odparcie inwazji i przywrócenie w Vaiyi dawnego ładu i porządku.

Ocena: Brak Zobacz grę

Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo Złodziei

Akcji

Uncharted: Legacy of Thieves Collection to kompilacja zawierająca odświeżoną graficznie grę Uncharted 4: Kres Złodzieja oraz wydany do niej dodatek Zaginione Dziedzictwo. W fabule obu tytułów nie wprowadzono żadnych zmian. Uncharted 4 opowiada o kolejnych przygodach poszukiwacza skarbów, Nathana Drake’a. Odkrywa on, że brat, którego uważał za zmarłego, jednak żyje i wpadł w tarapaty. By go z nich wyciągnąć, bracia muszą odnaleźć legendarny skarb Henry’ego Avery’ego, zmagając się jednocześnie z najemnikami na usługach niejakiego Rafe’a oraz dowodzonych przez Nadine. Zaginione Dziedzictwo skupia się na losach znanej z poprzednich części Chloe Frazer, poszukującej w Indiach artefaktu zwanego Kłem Ganeśi. Jak przystało na Uncharted, nie tylko ona ma taki cel – jej oponentem jest niejaki Asav, posiadający na swoje rozkazy armię zakapiorów. W przygodzie towarzyszy jej przedstawiona w czwartej części Nadine.

Ocena: 9/10 Zobacz grę

Undernauts: Labyrinth of Yomi

RPG

Ucieknij z „Yomi” – lochu pełnego bogactw – i niebezpieczeństw. Zostałeś zwerbowany do Undernauts – zespołu dzielnych podziemnych poszukiwaczy przygód, którzy przeczesują głębiny ogromnego, pełnego potworów labiryntu w poszukiwaniu bezcennych zasobów. Wykorzystaj swoje potężne umiejętności i magiczne przedmioty, aby stworzyć wyjścia i dotrzeć na powierzchnię żywy. Jako gra RPG w lochach, gracz musi przejść przez wiele poziomów lochów i przejść przez system siatki, aby znaleźć właściwą ścieżkę, aby przejść. Gracze tworzą 6-osobową drużynę, aby walczyć w bitwach i zdobywać kolejne poziomy podczas przechodzenia przez fabułę gry.

Ocena: Brak Zobacz grę

UnMetal

Przygodowe

Grasz jako Jesse Fox, który znajduje się uwięziony w tajnej bazie wojskowej, gdzie został aresztowany za przestępstwo, którego nie popełnił. Jesse musi teraz uciec, używając swojego wytrawnego sprytu, szybkich słów, improwizowanych umiejętności, arsenału środków bojowych, brutalnych materiałów wybuchowych, gadżetów MacGuyvered i wyszukanego wyjaśnienia, jak to wszystko się stało. Jeśli to wszystko zawiedzie, użyje pięści.

Ocena: Brak Zobacz grę

Utawarerumono: Prelude to the Fallen

RPG

Remake pierwszej części cyklu Utawarerumono, wydanej pierwotnie na PC, PS2 i PSP. Jest to miks taktycznego RPG i przygodówki visual novel, który oferuje rozbudowany wątek fabularny oraz skomplikowane turowe walki. Akcja Utawarerumono: Prelude to the Fallen rozgrywa się w fikcyjnym świecie, którym klimatem przypomina nieco feudalną Japonię (z licznymi elementami nadnaturalnymi). Gracz wciela się w cierpiącego na amnezję, zamaskowanego mężczyznę, który pewnego dnia budzi się w nieznanym sobie lesie. Z pomocą przychodzą mu dwie młode dziewczyny, które zabierają go do pobliskiej wioski. Nieznajomy przyjmuje imię Hakuoro; wkrótce dowiaduje się, że mieszkańcy cierpią pod rządami egoistycznego tyrana. Bohater postanawia zorganizować ruch oporu i szybko okazuje się, że w jego głowie tkwią wspomnienia, umiejętności taktyczne i moc, które mogą przechylić szalę zwycięstwa i zdecydować o losie wielu ludzi.

Ocena: Brak Zobacz grę

Under Night In-Birth Exe:Late[cl-r]

Bijatyki

Rozszerzona wersja klasycznej dwuwymiarowej bijatyki Under Night In-Birth Exe: Late[st], która ukazała się na kilku różnych platformach sprzętowych w 2017 roku i 2018 roku. Poza trybem fabularnym i arcade, będącym serią połączonych ze sobą walk, gracze mają do wyboru jeszcze kilka innych wariantów rozgrywki, takich jak survival czy score attack. Under Night In-Birth Exe:Late[cl-r] zawiera całą wydaną do tej pory zawartość poprzednich edycji gry. Nowa wersja wzbogacona została o kilka tysięcy poprawek wprowadzonych do systemu walki (zmiana skuteczności oraz siły ataków i liczby klatek ich animacji, a także punktów życia poszczególnych postaci), nową grywalną postać (Londrekia), a także wcześniej niedostępne ruchy dla wszystkich pozostałych bohaterów. Posiadacze Under Night In-Birth Exe[st] na PlayStation 4 otrzymują nowości z [cl-r] pod postacią aktualizacji/patcha.

Ocena: Brak Zobacz grę

Untitled Goose Game

Logiczne

Untitled Goose Game to humorystyczna gra skradankowa, w której kierujemy upartą i złośliwą gęsią sprawiającą problemy mieszkańcom niewielkiej wioski. Celem gry jest kompletne zrujnowanie ich spokojnego dnia. Wcielamy się bowiem w złośliwą gęś, która szuka zaczepki i możliwości sprawienia psikusa każdemu napotkanemu człowiekowi. Za produkcję odpowiada niezależne australijskie studio House House Games.

Ocena: Brak Zobacz grę

Utawarerumono Zan: Unmasked Edition

Akcji

Spin-off popularnej serii łączącej w sobie elementy visual novel ze taktycznym RPG-iem, tym razem stawiający na czystą akcję i pojedynki z dziesiątkami przeciwników. Utawarerumono Zan: Unmasked Edition zawiera pełną wersję gry Utawarerumono Zan na PS4, Soundtrack z gry "Mask of Son", oraz Softcover Art Book "Heroes of Lore"

Ocena: Brak Zobacz grę

Umihara Kawase Fresh!

Zręcznościowe

Umihara Kawase Fresh! to klasyczna platformówka, w której wcielamy się w mistrzynię przyrządzania sushi przemierzającą surrealistyczny świat zaludniony przez mieszkańców mórz, rzek i oceanów. W trakcie przygody bohaterka przygotowuje potrawy ze znalezionych po drodze składników.

Ocena: Brak Zobacz grę

Undead Horde

Akcji

Gra na pograniczu izometrycznego RPG akcji i slashera z elementami strategii. W Undead Horde wcielamy się w nekromantę, który próbuje podporządkować sobie całą fantastyczną krainę, prowadząc do boju tytułową hordę kilkudziesięciu ożywieńców.

Ocena: Brak Zobacz grę

UglyDolls: (Nie)doskonała przygoda

Akcji

Zabawna przygodowa gra akcji stworzona w oparciu o licencję filmów animowanych dla najmłodszych z serii UglyDolls. Produkcja oferuje losowo generowane plansze i tryb kooperacyjny. Za jej stworzenie odpowiadają firmy Outright Games, Whitespace Entertainment oraz STX Entertainment.

Ocena: Brak Zobacz grę

Unheard

Przygodowe

Kryminalna przygodówka, w której wcielamy się w detektywa dysponującego specjalnym urządzeniem pozwalającym mu usłyszeć rozmowy przeprowadzone w przeszłości.

Ocena: Brak Zobacz grę

Unruly Heroes

Akcji

Platformowa gra akcji inspirowana Wędrówką na Zachód autorstwa Wu Cheng’ena, czyli jedną z klasycznych chińskich powieści.

Ocena: Brak Zobacz grę
Do góry