Baza gier , zaczynające się na E

Wylosuj grę

Expeditions: A MudRunner Game

Symulacje

Czwarta odsłona popularnego cyklu samochodowych gier symulacyjnych. W Expeditions: A MudRunner Game bierzemy udział w rozmaitych ekspedycjach naukowych i misjach badawczych, a nadrzędnym elementem rozgrywki jest eksploracja trudnego terenu za kierownicami pojazdów. Na tym nie koniec, gdyż w trakcie rozgrywki przychodzi nam wznieść od podstaw swoją bazę wypadową, w której przechowujemy swoje maszyny oraz instalujemy w nich wyżej wymienione modyfikacje i gadżety. Ponadto w miarę postępów możemy zatrudniać specjalistów, którzy zapewnią nam zaplecze badawcze, a co za tym idzie – otworzą przed nami zupełnie nowe możliwości związane z eksploracją.

Ocena: Brak Zobacz grę

EA Sports WRC

Wyścigi

EA Sports WRC (lub po prostu WRC) to nieformalna kontynuacja DiRT Rally 2.0 – projekt zmienił nazwę (i potencjalnie część założeń), gdy Codemasters przejęło licencję Rajdowych Mistrzostw Świata (WRC) z rąk firmy Nacon, która skończyła wydawanie opartych o nią symulatorów rajdów na grze WRC Generations z 2022 roku. Tym samym Electronic Arts dodało kolejną prestiżową formę motosportu, obok wyścigów Formuły 1, do swojego portfolio. Zbuduj samochód swoich marzeń w największej grze rajdowej w historii – EA SPORTS™ WRC. To zupełnie nowy, oficjalny tytuł FIA World Rally Championship, stworzony przez wielokrotnie nagradzany zespół, który stoi za serią DiRT Rally. Zaprojektuj i poprowadź wymarzony samochód rajdowy dzięki nowemu trybowi Builder. Ścigaj się w rozegranych niedawno rajdach i osobiście przeżywaj wydarzenia z prawdziwych zawodów oraz nostalgiczne momenty w trybie Moments. Walcz z żywiołami na szutrze, śniegu i asfalcie w pogoni za idealnym czasem.

Ocena: Brak Zobacz grę

EA Sports UFC 5

Sportowe

Piąta część opartej na licencji UFC serii gier sportowych poświęconych mieszanym sztukom walki (MMA). EA Sports UFC 5 oferuje między innymi nowe systemy uszkodzeń ciała oraz walki w parterze, a także oprawę graficzną wysokiej jakości. Na tle poprzednich części serii opisywana produkcja wyróżnia się za sprawą nowego systemu uszkodzeń ciała. Sprawia on, że uderzenia przyjmowane przez zawodników wpływają na ich mobilność, obronę oraz wytrzymałość. Zbyt duże obrażenia mogą natomiast poskutkować interwencją lekarza, który zdecyduje, czy poturbowany zawodnik jest w stanie kontynuować walkę. Ponadto autorzy pochylili się nad walką w parterze, dzięki czemu stała się ona bardziej płynna i realistyczna. Oprócz tego pojedynki urozmaicają widowiskowe powtórki nokautów, na których możemy zobaczyć z bliska efektowne finishery.

Ocena: Brak Zobacz grę

Endless Dungeon: Day One Edition

RPG

Endless Dungeon jest to roguelike’owa gra RPG utrzymana w klimatach sci-fi od studia Amplitude. Tytuł przenosi nas do powstającego od wielu lat (i gier) universum Endless, znanego chociażby z Endless Space lub Endless Legend. Endless Dungeon rozpoczyna się w momencie, w którym z powodu awarii statku lądujemy na antycznej i tajemniczej stacji kosmicznej. Okazuje się, że jest ona już zamieszkała przez innych rozbitków, którzy utknęli na niej, podobnie jak my. Jedyną szansą na ratunek jest odkrycie wszystkich tajemnic placówki, a w tym celu musimy zebrać drużynę. ENDLESS™ Dungeon Day One Edition zawiera: Zestaw skrórek “Die-Hard Elite”, Cyfrowy art book “Reckless Squad”, Cyfrową oryginalną ścieżkę dźwiękową, Pakiet skórek “Pioneer Elite”, Fizyczny art book “Reckless Squad”, Fizyczną grę karcianą.

Ocena: Brak Zobacz grę

EA Sports FC 24

Sportowe

Gra piłkarska od znanego z serii FIFA studia EA Sports. Jest to pierwsza tego typu produkcja od ponad trzydziestu lat, która nie powstała we współpracy z organizacją FIFA – brak porozumienia odnośnie do współpracy, przełożył się na decyzję o stworzeniu nowej marki. W EA Sports FC 24 powróciły tryby Volta Football (inspirowany uliczną piłkę nożną) oraz niezwykle popularny Ultimate Team. W tym ostatnim ponownie mamy możliwość zbudowania własnego zespołu za pomocą zakupionych lub wylosowanych paczek ze sportowcami. Doczekał się on jednak kluczowych zmian, wśród których znalazła się opcja tworzenia składów hybrydowych – złożonych z kobiet i mężczyzn. System zgrania drużyny pozostał w tym przypadku niezmienny, nadal premiując korzystanie z kadry opartej na jednej narodowości czy lidze.

Ocena: Brak Zobacz grę

Enchanted Portals: Tales Edition

Zręcznościowe

Weź udział w niepowtarzalnej przygodzie! Bobby i Penny to początkujący czarodzieje, którzy utknęli między wymiarami. Twoje zadanie polega na wspieraniu ich podczas podróży, której celem jest dotarcie do ich własnego wymiaru i odzyskanie księgi magii. W trakcie przygody zwiedzicie mnóstwo czarujących światów. Enchanted Portals, kooperacyjna platformówka 2D, przyciąga chwytliwą muzyką, urokliwą grafiką oraz nieustającym humorem. Niezależnie od tego, czy grasz sam, czy z znajomym, magia nie przestaje wylewać się z ekranu, a rozgrywka jest zawsze dynamiczna i przepełniona żartami. Dołącz do Bobbiego i Penny w ich wyprawie i przekonaj się, dokąd zaprowadzi cię przygoda! Pudełkowe wydanie składa się z gry, artbooka oraz dostępnej cyfrowo ścieżki dźwiękowej.

Ocena: Brak Zobacz grę

Elderand

Akcji

Ciemność została zdemaskowana! Przyj przez ciemność i szaleństwo, by sięgnąć po obiecaną chwałę. W tej makabrycznej retro-platformówce wymieszanej z elementami akcji potoczą się głowy. Dosłownie! Przetrwają wyłącznie najsilniejsi, o ile opanują brutalny, oparty na umiejętnościach system walki i wykorzystają go w walce z przerażającymi stworzeniami. W skład zestawu wchodzą: Gra, Cyfrowa ścieżka dźwiękowa (kod do pobrania z serwisu Bandcamp), Dwustronna okładka, Naklejki.

Ocena: Brak Zobacz grę

Exoprimal

Akcji

Strzelanka TPP przeznaczona do multiplayerowej rozgrywki. W Exoprimal wcielamy się w żołnierzy wyposażonych w futurystyczne egzoszkielety, którzy bronią Ziemi przed inwazją dinozaurów. Tytuł został opracowany przez firmę Capcom. Akcję gry Exoprimal osadzono w niedalekiej przyszłości. W 2040 roku Ziemia została zaatakowana przez dinozaury, których stada niszczą miasta na całym globie. Na szczęście nie wszystko jest jeszcze stracone, gdyż do walki z nimi wkroczyła potężna korporacja Aibius. Opracowała ona zaawansowaną AI znaną jako Leviathan, potrafiącą przewidywać kolejne cele prehistorycznych gadów, a także stworzyła potężne egzoszkielety czyniące z ich użytkowników prawdziwe maszyny do zabijania. W trakcie rozgrywki wcielamy się w exofighterów – żołnierzy starających się zakończyć inwazję.

Ocena: Brak Zobacz grę

Everybody 1-2-Switch!

Zręcznościowe

Druga część serii towarzyskich zręcznościówek, przygotowana z myślą o konsoli Nintendo Switch. Everybody 1-2-Switch! wyróżnia się na tle pierwowzoru za sprawą nowych minigier oraz możliwości rozgrywki przy użyciu smartfonów. Podobnie jak pierwsza część serii, Everybody 1-2-Switch! jest kompilacją pomysłowych minigier, przygotowanych z myślą o multiplayerowej zabawie. Wiele z tych pozycji posiada kilka odmian, różniących się między sobą zasadami czy oferujących dodatkowe wyzwania. Wśród nich znajdziemy zarówno konkurencje, w których każdy z graczy samodzielnie walczy o jak najlepszy wynik, jak i gry, w których uczestnicy zabawy zostają podzieleni na drużyny oraz współzawodniczą ze sobą, dokładając swoją cegiełkę do potencjalnego zwycięstwa całego zespołu.

Ocena: Brak Zobacz grę

Etrian Odyssey Origins Collection

RPG

Zestaw zremasterowanych wersji trzech pierwszych części serii dungeon crawlerów FPP pod tytułem Etrian Odyssey. W Etrian Odyssey Origins Collection wcielamy się w awanturników, którzy przemierzają rozległe labirynty w poszukiwaniu skarbów i tajemnic. Każda z gier wchodzących w skład zestawu Etrian Odyssey Origins Collection pozwala nam wcielić się w awanturnika, który wraz z drużyną podobnych mu śmiałków przemierza rozległe i niebezpieczne labirynty w poszukiwaniu skarbów i sekretów. Podczas gdy przygoda w Etrian Odyssey HD toczy się w podziemiach rozpościerających się pod tytułową osadą Etria, Etrian Odyssey II HD pozwala nam przemierzyć legendarny latający zamek, który osiadł nieopodal miasta Lagaard, z kolei w Etrian Odyssey III HD trafiamy do zatopionych ruin starożytnej metropolii Armoroad, gdzie rzekomo można odnaleźć pozostałości po niezwykłej technologii.

Ocena: Brak Zobacz grę

Enter x Exit the Gungeon

Zręcznościowe

Ten ekskluzywny pakiet pudełkowy łączy w sobie Enter the Gungeon i Exit the Gungeon, dwie uznane przez krytyków gry wraz ze wszystkimi ich aktualizacjami, na jednym kartridżu! Zestaw zawiera: Gra Enter the Gungeon, Enter the Gungeon: A Farewell To Arms Update, Enter the Gungeon: Advanced Gungeons and Draguns Update, Gra Exit the Gungeon, Exit the Gungeon: Hello To Arms Update.

Ocena: Brak Zobacz grę

Eiyuden Chronicle: Rising

RPG

Eiyuden Chronicle: Rising to dynamiczne RPG akcji z możliwością rozbudowy miasta, w którym poznajemy historię kilku bohaterów, zanim w świecie utrzymanym w konwencji fantasy doszło do wojny. Za wydaniem gry stoi studio 505 Games. Akcja gry osadzona jest w fantastycznym uniwersum, w którym żyją obok siebie ludzie, elfy, bestie i ludy pustyni. Na przestrzeni lat dzięki zawiązywanym sojuszom udawało się utrzymywać między nimi pokój, chociaż i tak zdarzały się akty agresji. Rising, inaczej niż ma to miejsce w innych odsłonach Eiyuden Chronicle, posiada kilku bohaterów i koncentruje się na opowiedzeniu losów każdego z nich, zanim przyjdzie im wziąć udział w nadchodzącej wojnie.

Ocena: Brak Zobacz grę

Evil West

Akcji

Evil West to gra akcji z elementami RPG opracowana przez polskie studio Flying Wild Hog. Wydaniem zajęło się natomiast Focus Home Interactive. Evil West osadzone zostało w alternatywnej wersji Dzikiego Zachodu, w której klasyczne westernowe motywy mieszają się ze zjawiskami nadprzyrodzonymi i nowoczesną technologią. Całą Amerykę opanowała plaga wampirów. W czasie przygody gracz wciela się w jednego z członków organizacji zajmującej się zwalczeniem potworów. Pudełkowa wersja gry Evil West zawiera dodatek Wild Wild East Pack! Rozpraw się z nieumarłymi w fantastycznym stylu dzięki nowemu strojowi i pięciu skórkom do broni.

Ocena: 7/10 Zobacz grę

Endling: Extinction Is Forever

Przygodowe

Endling to wzbogacona o elementy survivalowe gra przygodowa. Produkcja została opracowana przez niezależny hiszpański zespół Herobeat Studios, składający się z osób, które wcześniej pracowały w takich firmach, jak King, Atari, Ubisoft czy Electronic Arts. Endling ukazuje dystopijną wizję przyszłości – nadmierne wykorzystywanie przez ludzkość zasobów naturalnych doprowadziło do zanieczyszczenia środowiska, zagrażając życiu dzikich zwierząt. Tytuł pozwala nam wcielić się w lisicę, która wraz z trojgiem szczeniąt próbuje odnaleźć czwartego, porwanego liska; niejako przy okazji bohaterka uczy swoje potomstwo sztuki przetrwania w niegościnnym dla nich świecie.

Ocena: Brak Zobacz grę

Eastward

Przygodowe

Eastward to gra wyprodukowana przez niewielką ekipę Pixpil z Szanghaju i wydana przez Chucklefish (twórca m.in. Starbound). Prace nad projektem, będącym połączeniem gry przygodowej z elementami RPG, rozpoczęły się w 2015 roku; na początku brały w nich udział zaledwie trzy osoby. Akcja Eastward rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, w której ze względu na rekordowo niską populację świat powoli popada w ruinę. Gracze wcielają się w górnika Johna. Pewnego dnia podczas pracy dokopuje się on do tajnej placówki, gdzie spotyka równie tajemniczą dziewczynę, Sam. Nasz podopieczny musi jej pomóc podczas podróży przez niebezpieczne, niszczejące miasta.

Ocena: Brak Zobacz grę

Endzone: A World Apart - Survivor Edition

Strategiczne

Endzone: A World Apart to strategia ekonomiczna z gatunku city builderów osadzona w postapokaliptycznej wizji przyszłości. Za produkcję gry odpowiada niemieckie studio Gentlymad, które ma na swoim koncie nietypową grę logiczną In Between oraz trzecią odsłonę cyklu Pizza Connection. Kiedy w 2021 roku terroryści wysadzili reaktory jądrowe na całym świecie, ludzka cywilizacja legła w gruzach. Ocaleli tylko nieliczni, którzy zdążyli dotrzeć do podziemnych schronów Endzone. Dopiero po 150 latach ludzkość odważyła się wyjść na powierzchnię, zmienioną przez nuklearny kataklizm. Gracze wcielają się w przywódcę ocalałych, a ich zadaniem jest stworzenie sprawnie funkcjonującej osady.

Ocena: Brak Zobacz grę
Do góry