Reklama Konsola Sony PlayStation 5 (PS5) z napędem + Call of Duty: Modern Warfare III 3 033 zł

Baza gier

Wylosuj grę

Paratrooper

Zręcznościowe

Zręcznościówka pozwalająca na wcieleni się w rolę artylerzysty, który na wysuniętym posterunku obsługuje działo przeciwlotnicze. Kierując lufą działa przeciwlotniczego ustalasz kierunek, w którym posypią się Twoje strzały.

Ocena: Brak Zobacz grę

Chess

Logiczne

Pierwszy komputerowy symulator szachowy, wydany na PC w grudniu 1981 roku. Oprawa gry stworzona została w całości przy użyciu znaków ASCII, a obsługa ogranicza się do wpisywania komend bezpośrednio z klawiatury.

Ocena: Brak Zobacz grę

The Wizard's Castle

RPG

Jedna z pierwszych gier wydanych na komputery PC z systemem MS DOS. Tytuł jest prostym tekstowym RPG, w którym wcielając się w postać poszukiwacza przygód, wkraczamy do zamku pewnego czarnoksiężnika w poszukiwaniu skarbów i potężnego artefaktu.

Ocena: Brak Zobacz grę

Star Trek (1981)

Strategiczne

Strategiczna gra tekstowa, w której zadaniem gracza jest pokonanie w wyznaczonym czasie określonej ilości klingońskich statków i zapobieżenie ich atakowi na centrum dowodzenia Federacji. Jest to jedna z pierwszych gier wydanych na komputerach osobistych IBM PC.

Ocena: Brak Zobacz grę

Ultima I: The First Age of Darkness

RPG

Rządy czarnoksiężnika Mondaina rozpoczęły Pierwszy Wiek Ciemności. Pokrzyżować jego mroczne plany może jedynie avatar przywołany przez Lorda Britisha.

Ocena: Brak Zobacz grę

Akalabeth: World of Doom

RPG

Akalabeth to pierwsza gra stworzona przez Richarda Garriota, będąca prequelem całej serii cRPG Ultima, w której wkraczamy w mroczne podziemia opanowane przez hordy potworów.

Ocena: Brak Zobacz grę
Do góry