Reklama Konsola Sony PlayStation 5 (PS5) z napędem 2 349 zł z kodem GIKSUMMERPS5 obowiązuje do: 07.08.2023, godz. 23:45

Baza gier Akcji, zaczynające się na Z

Wylosuj grę

Zorro: The Chronicles

Akcji

Zorro The Chronicles to humorystyczna przygodowa gra akcji ze słynnym awanturnikiem w roli głównej. Tytuł stanowi ekranizację francuskiego serialu animowanego, emitowanego w latach 2015-2016. Za produkcję gry odpowiada studio BKOM, twórcy Tales from Candlekeep: Tomb of Anihilation na licencji planszowego Dungeons & Dragons Adventure System, oraz warszawska firma BTC Studios. Tak jak serii telewizyjnej, głównymi bohaterami Zorro The Chronicles są Don Diego de la Vega (czyli tytułowy Zorro) oraz jego siostra Ines, mieszkających w dziewiętnastowiecznej Kalifornii. Razem stawiają czoła podłemu generałowi i jego armii terroryzującej okolicę, w tym brutalnemu komendantowi Monasterio.

Ocena: 8/10 Zobacz grę

Zombie Army 4: Dead War

Akcji

Czwarta część spin-offu serii Sniper Elite - strzelanka TPP nastawiona na tryb co-op dla maksymalnie 4 osób. Podczas zabawy w Zombie Army 4: Dead War gracze muszą zmierzyć się z hordami żywych trupów w alternatywnej wersji II wojny światowej. Akcja toczy się w alternatywnej wersji 1942 roku. Dwanaście miesięcy wcześniej Adolf Hitler wcielił w życie tzw. „Plan Z”, który sprawił, że Europa została zalana przez armie zombie. Bohaterom poprzednich części ostatecznie udało się pokonać Führera i wysłać go do Piekła, ale w Zombie Army 4: Dead War powraca on, aby znów siać śmierć i zniszczenie. W trakcie kampanii przemierzamy opanowane przez nazistowskie zombiaki Włochy oraz inne terytoria, próbując pokrzyżować najnowszy plan nazistów.

Ocena: Brak Zobacz grę

Zombieland: Double Tap - Road Trip

Akcji

Postapokaliptyczna strzelanka, w której kamerę umieszczono wysoko nad głową bohatera (w rzucie izometrycznym). Zabawa w Zombieland: Double Tap - Road Trip sprowadza się do walki z hordami zombie, toczonej samotnie lub w trybie kooperacyjnym dla czterech osób. Pomimo tytułu, gra nie bazuje na fabule filmu Zombieland 2: kulki w łeb (ang. Zombieland: Double Tap). Zamiast tego akcja Road Trip rozgrywa się pomiędzy wydarzeniami z pierwszej i drugiej części kinowego cyklu. Gra opowiada o przygodach znanej ze srebrnego ekranu grupy bohaterów, którzy udają się w podróż przez postapokaliptyczne Stany Zjednoczone, zniszczone przez wybuch epidemii zombie.

Ocena: Brak Zobacz grę

Zombotron

Akcji

Platformowa strzelanka, w której wcielamy się w najemnika przemierzającego obcą planetę i eliminującego zastępy przeciwników. Bohater korzysta przy tym zarówno z rozbudowanego arsenału broni palnej, jak i z elementów otoczenia.

Ocena: Brak Zobacz grę

Zombie Panic in Wonderland DX

Akcji

Strzelanka należąca do podgatunku tzw. „celowniczków”, w której wcielamy się w postacie znane z różnorakich baśni i legend. Zombie Panic in Wonderland DX jest konwersją gry z konsoli Nintendo Wii. Za jej stworzenie odpowiada japoński deweloper Akaoni Studio.

Ocena: Brak Zobacz grę

Zarvot

Akcji

Izometryczna strzelanka z trybem zabawy wieloosobowej, w której kontrolujemy niewielkie sześciany oddające strzały potężną laserową bronią.

Ocena: Brak Zobacz grę

Zone of the Enders: The 2nd Runner Mars

Akcji

Zremasterowana wersja drugiej odsłony cyklu Zone of the Enders, o podtytule The 2nd Runner. Gracze wcielają się w Dingo Egreta, czyli nowego pilota potężnego mecha bojowego Jehuty, którego zadaniem jest ostateczne pokonanie znanej z pierwowzoru organizacji BAHRAM.

Ocena: 7/10 Zobacz grę

Zula

Akcji

Sieciowy FPS dostępny w modelu free-to-play, w którym gracze wcielają się w członków dwóch zwaśnionych frakcji i toczą krwawe starcia na zróżnicowanych mapach. Zula oddaje nam do dyspozycji rozbudowany arsenał, a poszczególne narzędzia mordu są podatne na rozmaite modyfikacje.

Ocena: Brak Zobacz grę

Zombie Playground

Akcji

Gra akcji oparta na współpracy pomiędzy graczami, stworzona przez niezależne studio Massive Black. Fabuła opowiada o inwazji zombie, które opanowały jedną z amerykańskich szkół podstawowych.

Ocena: Brak Zobacz grę

Zombie Night Terror

Akcji

Oldskulowa gra akcji z elementami strategicznymi, przygotowana przez francuskie studio NoClip. W grze stajemy się mózgiem apokalipsy zombie, a naszym zadaniem jest doprowadzić do rozprzestrzenienia epidemii żywych trupów na cały świat.

Ocena: Brak Zobacz grę

Zombies on a Plane

Akcji

Gra akcji, w której trafiamy na pokład samolotu lub helikoptera opanowanego przez hordy zombiaków. Jako kapitan próbujemy uniemożliwić im całkowite przejęcie maszyny, z kolei w skórze jednego z pasażerów walczymy o przetrwanie przy użyciu rozbudowanego arsenału.

Ocena: Brak Zobacz grę

Zombi

Akcji

Stworzona przez australijskie studio Straight Right na zlecenie koncernu Ubisoft, next-genowa konwersja gry ZombiU, która zadebiutowała pod koniec 2012 roku na konsolach Nintendo WiiU. Zombi to strzelanka w klimatach survival horroru, przygotowana przez Ubisoft Montpellier. Akcja rozgrywa się w Londynie, w roku 2012. Infekcja wybiła ludzkość niemal do cna, przemieniając ich w potwory. Została tylko garstka zdrowych ludzi, których jedynym celem jest przetrwanie. Tytuł jest FPS'em z wieloma naleciałościami horrorów. Ciekawostką jest fakt, że gdy zginiemy, to wcielamy się w inną postać, którą następnie możemy wykorzystać do odszukania naszego poprzedniego "ciała", by zebrać przedmioty, które posiadaliśmy wcześniej.

Ocena: 5/10 Zobacz grę

Zombie Army Trilogy

Akcji

Pakiet trzech części strzelaniny Nazi Zombie Army, stworzonej przez studio Rebellion na bazie ich największego przeboju, serii Sniper Elite. Achtung! Berlin płonie... Adolf Hitler powstał z grobu i zebrał armię nieumarłych, by znów siać zniszczenie i pożogę na Starym Kontynencie. Jedyne, co jest w stanie mu przeszkodzić to ty i twoja uzbrojona po zęby ekipa. W pakiecie znajdziesz zremasterowane wersje gier Zombie Army 1 i 2, oraz wyjątkową, zupełnie nową trzecią kampanię.

Ocena: 6/10 Zobacz grę

Ziggurat

Akcji

Produkcja typu dungeon crawler, wzbogacona o elementy roguelike'a i gry akcji. Dzieło studia Milkstone pozwala graczom wcielić się w czarodzieja neofitę, który wkracza do tytułowego Zigguratu, by udowodnić swoją wartość i zasłużyć na miano potężnego czarnoksiężnika.

Ocena: Brak Zobacz grę

Zombies Monsters Robots

Akcji

Ukierunkowana na zabawę w trybie kooperacji sieciowa strzelanina TPS, stworzona przez byłych pracowników chińskiego oddziału koncernu Epic Games.

Ocena: Brak Zobacz grę

Z-Run

Akcji

Trójwymiarowa gra beat 'em up, w której wcielamy się w jednego z ocalałych, próbujących przeżyć w mieście opanowanym przez zombie. Gracze mogą wykorzystywać różnego rodzaju broń oraz ekwipunek w trakcie przechodzeni liniowych poziomów, w których roi się od przeciwników.

Ocena: Brak Zobacz grę
Do góry