Baza gier

Wylosuj grę

Road 96

Przygodowe

Road 96 to gra przygodowa oferująca proceduralnie generowane wydarzenia. Za tytuł odpowiada studio DigixArt, które stworzyło również 11-11: Memories Retold oraz Lost in Harmony: Kaito’s Adventure, a w jego skład wchodzą deweloperzy biorący udział w powstawaniu Valiant Hearts: The Great War. Road 96 to produkcja inspirowana filmami takich reżyserów jak Quentin Tarantino, bracia Coen i Bong Joon-ho. Road 96 zaczyna się latem 1996 roku w fikcyjnym autorytarnym kraju Petrii. Wcielamy się w rolę nastolatki, która pragnie się z niego wydostać. Podczas swoich podróży protagonistka spotyka wiele barwnych postaci; niektóre z nich będą chciały jej pomóc, inne niekoniecznie. Od naszych wyborów zależy los dziewczyny, a może i losy świata.

Ocena: 10/10 Zobacz grę

Robotics;Notes Double Pack

Przygodowe

Robotics;Notes Elite & DaSH Double Pack to zestaw zawierający dwie gry (powieści graficzne) - Robotics;Notes oraz sequel Robotics;Notes DaSH. Robotics;Notes jest grą przygodową należącą do podgatunku visual novel. Za powstanie tytułu odpowiada firma 5pb. oraz studio Nitroplus. Obaj deweloperzy są dobrze znani fanom visual novel oraz popkultury Kraju Kwitnącej Wiśni, a zwłaszcza tej jej części, która związana jest ze środowiskiem tzw. otaku (obsesyjnych fanów mangi, anime, militariów czy filmów sc-fi). Akcja Robotics;Notes rozgrywa się na południowym krańcu Japonii w 2019 roku. Głównym bohaterem tytułu jest Kaito Yashio, licealista należący do małego klubu zajmującego się robotyką. Kaito jest także wielkim fanem sieciowych bijatyk. Kiedy pewnego dnia dowiaduje się, że jedna z jego koleżanek ze szkoły zaprogramowała system walki i silnik w jego ulubionej grze decyduje, że wykorzysta jej wiedzę i doświadczenie, budując kilkunastometrowego mecha.

Ocena: Brak Zobacz grę

Road to Guangdong

Przygodowe

Narracyjna przygodówka z elementami samochodowej symulacji. W Road to Guangdong gracze wcielają się w młodą kobietę, która wraz ze swoją ciocią udaje się w podróż starym autem przez Chiny, by uratować rodzinną restaurację. Za produkcję odpowiada studio Just Add Oil Games. W Road to Guangdong gracz wciela się w Sunny – 23-letnią absolwentkę sztuki. Niespodziewanie dziedziczy ona rodzinną restaurację. Dołącza więc do swojej 68-letniej ciotki Guu Ma i wyrusza w drogę przez Chiny, aby przywrócić świetność rodzinnemu interesowi, odtworzyć sekretne przepisy oraz odbudować swoje relacje z rodziną.

Ocena: Brak Zobacz grę

Rainswept

Przygodowe

Niestroniąca od trudnych tematów gra przygodowa, w której wcielamy się w detektywa Michaela Stone’a, próbującego wyjaśnić zagadkę śmierci pewnej pary.

Ocena: Brak Zobacz grę

Robotics;Notes DaSH

Przygodowe

Robotics;Notes DaSH to przygodówka typu visual novel, kontynuująca fabułę gry Robotics;Notes. Gracz wciela się w młodego mężczyznę będącego członkiem uzdolnionej technicznie grupy przyjaciół, która próbuje pokrzyżować plany diabolicznej sztucznej inteligencji.

Ocena: Brak Zobacz grę

Resident Evil 2

Przygodowe

Gra Resident Evil 2, pierwotnie wydana w 1998, jedna z najbardziej ikonicznych i rozpoznawalnych gier wszech czasów, powraca w odświeżonej wersji na konsole nowej generacji. Resident Evil 2 zaoferuje graczom świeże spojrzenie na klasyczną sagę survivalego horroru w nowoczesnej i dopracowanej, a jednocześnie mrożącej krew w żyłach oprawie audiowizualnej.

Ocena: 9/10 Zobacz grę

Root Letter: Last Answer

Przygodowe

Przygotowana przez studio Kadokawa Games detektywistyczna gra przygodowa z gatunku visual novel, której akcja rozgrywa się we współczesnej Japonii. Produkcja jest rozszerzonym o nową zawartość remakiem oryginału, który ukazał się w 2016 roku.

Ocena: Brak Zobacz grę

Return of the Obra Dinn

Przygodowe

Return of the Obra Dinn to przygodówka FPP autorstwa Lucasa Pope’a, w której jako śledczy pracujący dla XIX-wiecznej Kompanii Wschodnioindyjskiej musimy odkryć prawdę stojącą za zaginięciem całej załogi statku handlowego.

Ocena: Brak Zobacz grę

Rusty Lake Paradise

Przygodowe

Rusty Lake Paradise to opracowana z myślą o pecetach przygodówka. Gracz wciela się w syna zmarłej kobiety, który przybywa na rodzinną wyspę, dręczoną przez biblijne plagi. Zabawa sprowadza się głównie do eksploracji, prowadzenia rozmów oraz rozwiązywania zagadek.

Ocena: Brak Zobacz grę

Rumu

Przygodowe

Przygodówka typu point-and-click, w której gracze wcielają się w robota sprzątającego w futurystycznym domu.

Ocena: Brak Zobacz grę

Rakuen

Przygodowe

Gra przygodowa z elementami RPG, w której wcielamy się w chłopca przemierzającego baśniową krainę; protagonista musi poddać się serii prób polegających na pomocy mieszkańcom, by dzięki temu spotkać się ze spełniającym życzenia Strażnikiem Lasu.

Ocena: Brak Zobacz grę

Root Of Evil: The Tailor

Przygodowe

Root Of Evil: The Tailor to przygodowa gra w klimacie grozy. Do rozwiązania zamkniętej od 20 lat sprawy podwójnego samobójstwa wezwany zostaje telepata James.

Ocena: Brak Zobacz grę

Renoir

Przygodowe

Klimatyczna gra platformowa z elementami logicznymi, pod względem stylistyki nawiązująca do klasycznych filmów noir.

Ocena: Brak Zobacz grę

Robinson: The Journey

Przygodowe

Zrealizowana w perspektywie pierwszoosobowej eksploracyjna gra przygodowa, stworzona z myślą o technologii wirtualnej rzeczywistości przez niemieckie studio Crytek, znane głównie za sprawą bestsellerowej serii Crysis.

Ocena: 5/10 Zobacz grę

Rusty Lake: Roots

Przygodowe

Gra przygodowa typu point-and-click, stworzona przez zespół Rusty Lake – autorów ciepło przyjętego Rusty Lake Hotel.

Ocena: Brak Zobacz grę

ReCore

Przygodowe

Osadzona w klimatach science fiction trzecioosobowa gra akcji, przedstawiająca wizję tego, w jakim kierunku zmierza ludzkość i jak może wyglądać jej koniec.

Ocena: Brak Zobacz grę
Do góry