Baza gier

Wylosuj grę

Endling: Extinction Is Forever

Przygodowe

Endling to wzbogacona o elementy survivalowe gra przygodowa. Produkcja została opracowana przez niezależny hiszpański zespół Herobeat Studios, składający się z osób, które wcześniej pracowały w takich firmach, jak King, Atari, Ubisoft czy Electronic Arts. Endling ukazuje dystopijną wizję przyszłości – nadmierne wykorzystywanie przez ludzkość zasobów naturalnych doprowadziło do zanieczyszczenia środowiska, zagrażając życiu dzikich zwierząt. Tytuł pozwala nam wcielić się w lisicę, która wraz z trojgiem szczeniąt próbuje odnaleźć czwartego, porwanego liska; niejako przy okazji bohaterka uczy swoje potomstwo sztuki przetrwania w niegościnnym dla nich świecie.

Ocena: Brak Zobacz grę

Eastward

Przygodowe

Eastward to gra wyprodukowana przez niewielką ekipę Pixpil z Szanghaju i wydana przez Chucklefish (twórca m.in. Starbound). Prace nad projektem, będącym połączeniem gry przygodowej z elementami RPG, rozpoczęły się w 2015 roku; na początku brały w nich udział zaledwie trzy osoby. Akcja Eastward rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, w której ze względu na rekordowo niską populację świat powoli popada w ruinę. Gracze wcielają się w górnika Johna. Pewnego dnia podczas pracy dokopuje się on do tajnej placówki, gdzie spotyka równie tajemniczą dziewczynę, Sam. Nasz podopieczny musi jej pomóc podczas podróży przez niebezpieczne, niszczejące miasta.

Ocena: Brak Zobacz grę

Eastshade

Przygodowe

Eksploracyjna gra przygodowa FPP, która poza zwiedzaniem lokacji i chłonięciem fabuły oferuje także elementy rozgrywki oparte na systemie craftingu. Istotną rolę w Eastshade odgrywa malowanie przez graczy obrazów odtwarzających odwiedzane lokacje.

Ocena: Brak Zobacz grę

Endless Fables 3: Krwawy Księżyc

Przygodowe

Kolejna odsłona cyklu casualowych gier przygodowych węgierskiego studia Sunward Games. Antropolog Pamela Cavendish udaje się do spowitej we mgle Szkocji, gdzie zbada niezwykłą legendę Krwawego Księżyca.

Ocena: Brak Zobacz grę

Emily Wants to Play Too

Przygodowe

Pierwszoosobowa przygodowa gra akcji, należąca do gatunku survival horror. Produkcja stanowi kontynuację Emily Wants to Play z 2015 roku.

Ocena: Brak Zobacz grę

Endless Fables 2: Mroźny Szlak

Przygodowe

Kontynuacja casualowej gry przygodowej węgierskiego studia Sunward Games. Tym razem antropolog Pamela Cavendish udaje się na poszukiwanie kolegi po fachu, gdy ten nie wraca z ekspedycji mającej zbadać źródła nordyckiego mitu o Hodurze i Lokim.

Ocena: Brak Zobacz grę

Eventide 3: Dziedzictwo Legend

Przygodowe

Gra przygodowa typu Hidden Object Puzzle Adventure (HOPA) stworzona przez studio The House of Fables we współpracy z firmą Artifex Mundi.

Ocena: Brak Zobacz grę

Endless Fables: Klątwa Minotaura

Przygodowe

Casualowa przygodówka z ukrytymi przedmiotami, powstała we współpracy węgierskiego studia Sunward Games z rodzimym Artifex Mundi.

Ocena: Brak Zobacz grę

Eventide 2: Lustro Czarnoksiężnika

Przygodowe

Kontynuacja gry przygodowej z ukrytymi obiektami zatytułowanej Eventide: Słowiańska Baśń. W Eventide 2: Lustro Czarnoksiężnika śledzimy dalsze losy botaniczki imieniem Mary.

Ocena: Brak Zobacz grę

Event[0]

Przygodowe

Osadzona w realiach science fiction pierwszoosobowa gra przygodowa, skupiająca się na wzajemnych relacjach człowieka z maszyną.

Ocena: Brak Zobacz grę

Enigmatis 3: Cień Karkhali

Przygodowe

Trzecia odsłona serii detektywistycznych gier przygodowych z ukrytymi przedmiotami, stanowiącej jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w portfolio rodzimego studia Artifex Mundi.

Ocena: Brak Zobacz grę

Edge of Nowhere

Przygodowe

Klimatyczna przygodówka akcji z elementami horroru, stworzona z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej. Edge of Nowhere jest dziełem doświadczonego studia Insomniac Games, twórców wielu znanych tytułów, w tym serii Spyro, Ratchett & Clank, Resistance czy Sunset Overdrive.

Ocena: Brak Zobacz grę

Empathy: Path of Whispers

Przygodowe

Utrzymana w nieco surrealistycznej stylistyce pierwszoosobowa przygodówka akcji debiutującego studia Pixel Night, kładąca szczególny nacisk na eksplorację oraz fabułę.

Ocena: Brak Zobacz grę

Epistory: Typing Chronicles

Przygodowe

Przygodowa gra akcji wzbogacona o elementy zaczerpnięte z gatunku metroidvania. Gracze wcielają się w rolę muzy — zadaniem głównej bohaterki jest odnalezienie inspiracji dla pisarki, która poprosiła ją o pomoc w napisaniu nowej książki.

Ocena: Brak Zobacz grę

Emily Wants to Play

Przygodowe

Prosta pierwszoosobowa przygodówka w konwencji survival horroru, będąca debiutem niezależnego twórcy Shawna Hitchcocka. W grze Emily Wants to Play wcielamy się w dostawcę pizzy, który późnym wieczorem zostaje uwięziony w podejrzanie wyglądającym domu.

Ocena: Brak Zobacz grę

Emily is Away

Przygodowe

Opracowana przez niezależnego twórcę Kyle’a Seeleya nostalgiczna gra przygodowo-tekstowa, nawiązująca do początków boomu internetowego oraz wczesnych komunikatorów, pozwalających na nawiązywanie wirtualnych kontaktów.

Ocena: Brak Zobacz grę
Do góry