Reklama Konsola Sony PlayStation 5 (PS5) z napędem - Horizon Forbidden West 2 878 zł z kodem RONM19240523C obowiązuje do: 24.05.2023, godz. 23:45

Baza gier Strategiczne, zaczynające się na H

Wylosuj grę

Humankind: Heritage Edition

Strategiczne

Humankind jest strategią turową typu 4X, stanowiącą odpowiedź na bestsellerową serię Sid Meier's Civilization. Produkcja została opracowana przez wyspecjalizowany w tym gatunku zespół Amplitude Studios, mający w swoim portfolio między innymi gry Endless Legend oraz Endless Space, a jej wydaniem zajęła się firma SEGA. W Humankind, niczym w serii Civilization, przejmujemy kontrolę nad całym państwem, które prowadzimy do dominacji nad pozostałymi. Zabawę rozpoczynamy jednak nie od wyboru określonej nacji, lecz od stworzenia własnego przywódcy lub przywódczyni. Niczym gry RPG opisywany tytuł pozwala nam zdecydować nie tylko o wyglądzie, lecz również o charakterze tej postaci. Następnie nie pozostaje nam nic innego, jak przejść do właściwej rozgrywki. Humankind: Heritage Edition zawiera: Grę Humankind, Cultures of Africa Pack,Cultures of Latin America Pack, Notre-Dam Pack.

Ocena: Brak Zobacz grę

Holy Potatoes! A Spy Story?!

Strategiczne

Szpiegowska gra strategiczna, w której przejmujemy kontrolę nad tajną organizacją zrzeszającą ziemniaczanych szpiegów. W trakcie zabawy zajmujemy się werbunkiem kartoflanych agentów i rozwojem ich umiejętności, a także posyłaniem ich na coraz trudniejsze misje.

Ocena: Brak Zobacz grę

Hanse: The Hanseatic League

Strategiczne

Strategia ekonomiczna z elementami symulacji, w której pracując dla tytułowej Hanzy w XV wieku, handlujemy z ponad trzydziestoma miastami na terenie Europy i Ameryki.

Ocena: Brak Zobacz grę

Hero Academy 2

Strategiczne

Hero Academy 2 jest hybrydą gry strategicznej oraz karcianki. W produkcji tej kontrolujemy dostosowaną przez siebie grupę bohaterów i toczymy starcia z wrogami kierowanymi przez AI lub innego gracza.

Ocena: Brak Zobacz grę

Hex Commander: Fantasy Heroes

Strategiczne

Hex Commander: Fantasy Heroes to turowa gra strategiczna autorstwa studia Home Net Games, której akcja toczy się w fantastycznym świecie zamieszkiwanym m.in. przez ludzi, elfy i orki.

Ocena: Brak Zobacz grę

Hearthlands

Strategiczne

Opracowana przez niewielkie studio Sergio & Simon strategia ekonomiczna z gatunku tzw. city builderów, osadzona w losowo generowanym uniwersum średniowiecznego fantasy.

Ocena: Brak Zobacz grę

Halo Wars 2

Strategiczne

Kontynuacja osadzonej w realiach science fiction strategii czasu rzeczywistego, która ukazała się w 2009 roku na konsolach Xbox 360 jako spin-offowa odsłona cyklu strzelanin FPS Halo. Halo Wars 2 to połączenie strategii czasu rzeczywistego z dynamiką walki rodem z Halo. Poprowadź armie Spartan i innych sił w Halo, takich jak oddziały samochodów Warthog, czołgów Scorpion i nowych jednostek, do brutalnej walki przeciwko budzącemu grozę wrogowi na największym polu bitwy w historii Halo.

Ocena: Brak Zobacz grę

Halo Wars: The Definitive Edition

Strategiczne

Przygotowana przez zespół 343 Industries odświeżona wersja strategii czasu rzeczywistego, która ukazała się pierwotnie w roku 2009, wyłącznie na konsolach Xbox 360.

Ocena: Brak Zobacz grę

Halcyon 6: Starbase Commander

Strategiczne

Opracowana przez niewielkie studio Massive Damage kosmiczna strategia z elementami RPG. Fabuła Halcyon 6: Starbase Commander opowiada o zagrażającej Ziemi inwazji kosmitów.

Ocena: Brak Zobacz grę

Hero Generations: ReGen

Strategiczne

Turowa strategia 4X w realiach fantasy, wzbogacona elementami RPG oraz gry roguelike. Produkcja jest ulepszoną wersją gry Hero Generations, a za oba tytuły odpowiada studio Heart Shaped Games.

Ocena: Brak Zobacz grę

Hearts of Iron IV

Strategiczne

Czwarta pełnoprawna odsłona cyklu rozbudowanych strategii, który zadebiutował w 2002 roku jako spin-off popularnej serii Europa Universalis. Za powstanie obu gier od lat niezmiennie odpowiada ekipa Paradox Interactive.

Ocena: Brak Zobacz grę

Hero Defense

Strategiczne

Gra strategiczna dość luźno podchodząca do gatunku tower defense, łącząc go z silnymi wpływami RPG i MOBA. Hero Defense: Haunted Island jest pierwszym większym projektem studia Happy Tuesday.

Ocena: Brak Zobacz grę

Habitat

Strategiczne

Przygotowana przez niezależne studio 4gency sandboksowa gra strategiczna, w której stajemy przed odpowiedzialnym zadaniem uratowania ludzkości, poprzez budowę sprawnie funkcjonującej kosmicznej bazy.

Ocena: Brak Zobacz grę

Homeworld: Deserts of Kharak

Strategiczne

Kolejna odsłona cyklu kosmicznych strategii czasu rzeczywistego, opracowana przez debiutujące studio Blackbird Interactive, złożone w dużej części z oryginalnych twórców serii.

Ocena: Brak Zobacz grę

Hard West

Strategiczne

Hard West to strategia turowa, która łączy eksplorację świata niczym w serii Heroes of Might & Magic z głębią taktycznych walk, utrzymana w klimacie tzw. Dziwnego Zachodu (miks westernu z fantastyką). Mamy tu do czynienia z pierwszym dużym dziełem warszawskiego studia CreativeForge Games, mającego w składzie weteranów, którzy pracowali wcześniej nad takimi hitami, jak Call of Juarez, Dead Island czy Shadow Warrior. Jak przystało na grę czerpiącą inspirację z westernów, akcja toczy się w Stanach Zjednoczonych w XIX wieku. Jednak realia historycznie mają tutaj marginalne znaczenie. Trafiamy do posępnej, spalonej słońcem krainy, gdzie szerzy się bezprawie, a najpowszechniejsze dobra to broń, amunicja i krew. Na domiar złego w okolicy zachodzą niewyjaśnione zjawiska, za którymi ani chybi stoi sam diabeł.

Ocena: 9/10 Zobacz grę

Heroes of Normandie

Strategiczne

Opracowana przez studio Cat Rabbit przy wsparciu firmy Slitherine taktyczna strategia turowa w realiach II wojny światowej, będąca elektroniczną adaptacją popularnej planszówki z 2014 roku.

Ocena: Brak Zobacz grę
Do góry