Baza gier

Wylosuj grę

Trancelation

Logiczne

Gra logiczna z elementami zręcznościowymi, w której celem jest jak najszybsze łączenie w pary wyrazów i ich tłumaczeń (w trybie głównym) lub zbieranie różnokolorowych kropek (w dodatkowym).

Ocena: Brak Zobacz grę

Tetris 99

Logiczne

Nietuzinkowa produkcja, którą łączy mechanikę znaną z klasycznej gry zręcznościowo-logicznej z pomysłami charakterystycznymi dla podgatunku battle royale. Za stworzenie i wydanie gry odpowiada japońska firma Nintendo. Tetris 99 to pomysłowy remake klasycznej produkcji logiczno-zręcznościowej, która przez lata zagościła na większości platform. Rozgrywka polega na układaniu spadających z góry ekranu klocków o przeróżnych kształtach. Kiedy uda nam się złożyć je tak, by wypełniły poziomą linię (albo kilka), ten segment znika, dzięki czemu zwalnia się miejsce dla kolejnych bloków. Z czasem tempo zwiększa się, a poziom trudności wzrasta. W pudełku znajduję się dodatkowo kod na 12 miesięczną subskrypcję Nintendo Switch Online.

Ocena: Brak Zobacz grę

Tetris Effect

Logiczne

Tetris Effect jest hybrydą gry logicznej i zręcznościowej, opartą na licencji legendarnego Tetrisa. Daj się porwać zupełnie nowemu podejściu do gry Tetris, w którym znajdziesz w pełni trójwymiarowe światy reagujące i ewoluujące na podstawie tego, jak grasz. W trakcie zabawy w Tetris Effect układamy spadające z góry ekranu klocki (tak zwane Tetrimina) o rozmaitych kształtach; po wypełnieniu poziomej linii ta znika, robiąc miejsce dla kolejnych elementów układanki. Muzyka, tła, dźwięki, efekty specjalne, nawet same klocki Tetris – wszystko to pulsuje, tańczy, migocze i eksploduje w perfekcyjnej synchronizacji, tworząc wyjątkowe doznania.

Ocena: 10/10 Zobacz grę

The Talos Principle VR

Logiczne

Specjalna wersja wydanej w roku 2014 pierwszoosobowej gry logicznej The Talos Principle, przygotowana przez twórców ze studia Croteam z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej i dedykowanych kontrolerach ruchowych.

Ocena: Brak Zobacz grę

The Elder Scrolls: Legends

Logiczne

Strategiczna gra karciana, osadzona w uniwersum kultowej serii RPG, zapoczątkowanej i rozwijanej od 1994 roku przez firmę Bethesda Softworks.

Ocena: Brak Zobacz grę

The Turing Test

Logiczne

Osadzona w konwencji science fiction pierwszoosobowa gra logiczna studia Bulkhead Interactive, założonego przez autorów tytułu Pneuma: Breath of Life.

Ocena: Brak Zobacz grę

Tricky Towers

Logiczne

Przygotowana przez holenderskie studio WeirdBeard gra logiczno-zręcznościowa, będąca rozwinięciem jego poprzedniej produkcji o nazwie 99 Bricks Wizard Academy.

Ocena: Brak Zobacz grę

Tumblestone

Logiczne

Ukierunkowana na dynamiczną akcję i rozgrywkę wieloosobową gra logiczna studia The Quantum Astrophysicists Guild, stanowiąca połączenie mechanizmów casualowych gier match-3 z elementami takich klasyków, jak Tetris czy Asteroids.

Ocena: Brak Zobacz grę

Tiles & Tales

Logiczne

Hybryda RPG-a i gry logicznej, w której gracz przemierza fantastyczną krainę i stawia czoła rozmaitym przeciwnikom.

Ocena: Brak Zobacz grę

The Witness

Logiczne

Pierwszoosobowa gra przygodowa z elementami logicznymi, opracowana przez twórcę gry Braid Jonathana Blowa i jego niezależne studio Thekla. Akcja gry osadzona została na sporej wielkości zagadkowej wyspie, z której z niewyjaśnionych przyczyn nagle zniknęli wszyscy ludzie.

Ocena: Brak Zobacz grę

Typoman

Logiczne

Połączenie dwuwymiarowej platforówki i gry logicznej, stworzone przez niezależne studio Brainseed Factory. Gracz wciela się w rolę oryginalnego bohatera, zbudowanego z liter H, E, R oraz O, który przemierza mroczny, pełen niebezpieczeństw świat.

Ocena: Brak Zobacz grę

The Room Three

Logiczne

The Room Three to odświeżona wersja popularnej mobilnej gry logicznej z 2015 roku stworzonej przez brytyjskie studio Fireproof Games. Fabuła, choć sprawnie zarysowana, nie gra tu większej roli, ustępując zabawie płynącej z rozwiązywania kolejnych logicznych łamigłówek.

Ocena: Brak Zobacz grę

TIS-100

Logiczne

Nietypowa, niezależna gra logiczna, w której otrzymujemy zadanie... przepisania segmentów uszkodzonego kodu w celu naprawienia systemu TIS-100 i odkrycia jego sekretów.

Ocena: Brak Zobacz grę

The Talos Principle: Deluxe Edition

Logiczne

Oryginalna, pierwszoosobowa gra logiczna, opracowana przez znane z cyklu Serious Sam chorwackie studio Croteam. Produkcja umożliwia wcielenie się w bohatera, którego zadaniem jest rozwikłanie ponad 120 przygotowanych przez dewelopera łamigłówek. Edycja Deluxe to wydanie rozszerzone z dodatkiem Road to Gehenna.

Ocena: 9/10 Zobacz grę

Tetris Ultimate

Logiczne

Kolejna gra sygnowana marką Tetris, tym razem dedykowana konsolom PlayStation 4 oraz Xbox One. Za produkcję odpowiedzialny jest francuski koncern Ubisoft, współpracujący z firmą The Tetris Company.

Ocena: Brak Zobacz grę

TRI

Logiczne

TRI to wyprodukowana przez niezależne studio Rat King Entertainment gra logiczna z widokiem z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Akcja toczy się w fantastycznym świecie zbudowanym głównie z figur geometrycznych i prostych brył.

Ocena: Brak Zobacz grę
Do góry