Baza gier

Wylosuj grę

Sezon na Misia

XBOX

Przygodowe

Open Season to familijna, przygodowa gra akcji, której fabuła wzorowana jest na animowanym obrazie kinowym o tym samym tytule, za którego powstanie odpowiada wytwórnia Sony Pictures Animation.

Ocena: Brak Zobacz grę

SpongeBob SquarePants: Lights, Camera, Pants!

XBOX

Przygodowe

SpongeBob SquarePants: Lights, Camera, Pants! to kolejna gra przedstawiająca perypetie bohaterów serialu animowanego wykreowanego przez stację telewizyjną Nickleodeon. Oczywiście, rej wodzi tytułowy SpongeBob, ale swoją obecność zaznaczają również jego przyjaciele, m.in.

Ocena: Brak Zobacz grę

Sid Meier's Pirates! (2004)

XBOX

Przygodowe

Sid Meier's Pirates! to nowa, przygotowana z myślą o wymaganiach graczy w XXI wieku, wersja hitu z lat 80-tych ubiegłego stulecia o tym samym tytule.

Ocena: Brak Zobacz grę

Still Life

XBOX

Przygodowe

Klasyczna gra przygodowa wyprodukowana przez firmę Microids, która jest odpowiedzialna za powstanie serii „Syberia”. „Still Life” prezentuje scenariusz, który z powodzeniem mógłby zostać wykorzystany do wyprodukowania klasycznego filmu akcji.

Ocena: Brak Zobacz grę

Silent Hill 4: The Room

XBOX

Przygodowe

Kolejna odsłona niezwykle popularnej przygodowej gry akcji zrealizowanej w konwencji horroru, pochodzącej z koncernu Konami. Tradycyjnie już tytuł ten przeznaczony jest wyłącznie dla osób o mocnych nerwach.

Ocena: Brak Zobacz grę

Syberia II

XBOX

Przygodowe

Syberia 2 jest kontynuacją pierwszej części. Gra po piętnastu latach od premiery ukazała się także na Nintendo Switch. Fabuła drugiej Syberii jest bezpośrednią kontynuacją wydarzeń opisanych w części pierwszej, gdyż scenariusz obu gier powstał pierwotnie jako jedna, rozbudowana opowieść. Wszystko zaczyna się dokładnie w tym miejscu, gdzie skończyła się akcja poprzedniczki, tj. w rosyjskim mieście Romansburg. W dalszej części rozgrywki trafiamy do zupełnie nowych miejsc, takich jak odludne Great North Passage, wioska Jukoli, wyspa pingwinów oraz tytułowa, skuta lodem Syberia. W tej części głównymi postaciami są Kate i Hans, zaś w przygodach towarzyszy im też mechaniczny Oscar. Pozostawiając za sobą sprawy rodzinne, pracę etc., znana z pierwowzoru bohaterka podąża śladem Hansa, powodowana żądzą przygód i swoim osobistym pragnieniem. Motywem przewodnim gry staje się rozwiązanie zagadki mamutów, ale w toku rozgrywki wyjaśnione zostaje też wiele niejasnych wątków z poprzedniej części.

Ocena: Brak Zobacz grę

Syberia

XBOX

Przygodowe

Gra przygodowa zaprojektowana przez Benoita Sokala, słynnego belgijskiego twórcę komiksów, we współpracy ze studiem Microids.

Ocena: Brak Zobacz grę

Shadow of Memories

XBOX

Przygodowe

Dość niekonwencjonalny przedstawiciel gatunku gier przygodowych zrealizowany przez programistów z firmy Konami. Wcielamy się w Eike - chłopca, który ginie na samym początku opowieści, by otrzymać drugą szansę i dowiedzieć się kto stoi za tragicznymi wydarzeniami.

Ocena: Brak Zobacz grę

Silent Hill 2: Restless Dreams

XBOX

Przygodowe

Klasyka gatunku survival horror. Jako James Sunderland trafiasz do dziwnego, opuszczonego miasteczka Silent Hill. Jak przez mgłę wracają chwile spędzone z nieżyjącą żoną. Dlaczego?

Ocena: Brak Zobacz grę
Do góry