Jak należy wyceniać gry? Pożyteczny wątek dla każdego.

herbatkowy

Postów: 101 Wygadany
1557831926

Zakładam ten wątek zmotywowany historią znajomego który prowadzi stacjonarny punkt wymiany gier, zasady ma proste i uczciwe- dlatego chłopa lubię i czasem zrobię z nim jakiś deal (20zł za wymianę gry o tej samej wartości, jak wartość jest inna to się dopłaca- proste i logiczne). Ale ostatnio powiedział mi że przyszedł do niego ancymon z Fifą 17 dwudziestoma złotymi no i chciał Fifę 19, jak kolega zażądał dopłaty to został wyśmiany i nazwany oszustem, bo wymiana miała kosztować 20zł. Szczena mu opadła.



Ja mam proste założenie- jestem graczem i na graniu nie chcę zarabiać, a jedynie jak najmniej stracić. Więc zawsze kupuję możliwie najtańszy egzemplarz, i tą samą zasadą kieruję się przy sprzedaży- zawsze wystawiam najtaniej.


A Wy jakimi zasadami kierujecie się przy wycenianiu  gier? Myślę że ten wątek może być pożyteczny dla wszystkich nowych użytkowników, lub tych którzy ciągle błądzą w ekonomicznych labiryntach stosując jakieś przedziwne antylogiki.

  •  
    Postów: 101 Wygadany
    1558029541

    @konewko

    @mastahluc



    Ja stawiam 100zł że "niedlahandlarzy" to jest dopiero co wyciszony Mati_92. Chłop wypisuje mi na priv jakieś niemiłe wiadomości po tym jak zwróciłem mu uwagę na pisownie i ewidentnie to ten sam osobnik, widać wyraźnie po stylu pisania i po tym że znajduje problemy i zaczepia wszystkich dookoła, gość ma ewidentnie problemy emocjonalne. Nie wiem o co mu w tym wszystkim chodzi i w czym ostatecznie ma problem, i chyba on sam też tego nie wie. 



    3 Fajne!
  •  
    Postów: 250 Zadomowiony
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    1558039598

    Ja tylko od siebie dodam że nie mam nic do łapki w dół. Jak będę chciał wyrazić mało popularną opinię to i tak ją wyrażę, czy zostanę zminusowany czy nie - jak np to nie podoba mi się MediEvil z PSXa:-) Podchodziłem do tej gry kilka razy i jakoś nie mogę się do niej przekonać. Sorki za offtop, więcej w temacie łapek się nie wypowiadam.

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 288 Legenda Forum
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    1558077752

    Generalnie uważam , że wystawianie gier w kosmicznych cenach i pisanie „ceny takie , bo nie chce sprzedać” to jakieś nieporozumienie. Dla mnie to po prostu niepoważne i ktoś kto tak robi sam wystawia się na kpiny ze strony innych.

    @Minuta1985  za tego Medievil masz nie jedną łapkę a obydwie ręce razem z nogami w dół :-)

    A tak poważnie to myślę , że jeżeli byłyby dodane łapy w dół to skończyłoby się to trolowaniem , bo kto zabroni komuś wejść w profil użytkownika i zminusować wszystkie jego wypowiedzi?

    Więc ich brak jest jak najbardziej wytłumaczony

    1 Fajne!


Zaloguj się aby napisać odpowiedź
lub załóż konto za darmo

Wysyłaj szybciej i taniej

Wszystkie przesyłki w jednym miejscu. Sprawnie i elegancko zarządzaj paczkami jak na gracza przystało! Sprawdź co dla Ciebie mamy.

Sprawdzam!
Wbijaj do nowej grupy
Ostatnio na blogu
Stanąć twarzą w twarz z własnymi koszmarami. Hellblade: Senua’s Sacrifice - recenzja gry (XSX/Xbox Remote Play)
22 maja 2024

Druga połowa maja dla fanów Ninja Theory i Hellblade: Senua’s Sacrifice będzie bardzo gorąca. Wróć, raczej mroczna!

Warto wiedzieć
Jak zapakować i wysłać gry?
24 marca 2019

Pakowanie gier do wysyłki jest bardzo ważnym elementem transakcji. Nieprawidłowo zapakowana gra..

Do góry