Jak należy wyceniać gry? Pożyteczny wątek dla każdego.

herbatkowy

Postów: 101 Wygadany
1557831926

Zakładam ten wątek zmotywowany historią znajomego który prowadzi stacjonarny punkt wymiany gier, zasady ma proste i uczciwe- dlatego chłopa lubię i czasem zrobię z nim jakiś deal (20zł za wymianę gry o tej samej wartości, jak wartość jest inna to się dopłaca- proste i logiczne). Ale ostatnio powiedział mi że przyszedł do niego ancymon z Fifą 17 dwudziestoma złotymi no i chciał Fifę 19, jak kolega zażądał dopłaty to został wyśmiany i nazwany oszustem, bo wymiana miała kosztować 20zł. Szczena mu opadła.



Ja mam proste założenie- jestem graczem i na graniu nie chcę zarabiać, a jedynie jak najmniej stracić. Więc zawsze kupuję możliwie najtańszy egzemplarz, i tą samą zasadą kieruję się przy sprzedaży- zawsze wystawiam najtaniej.


A Wy jakimi zasadami kierujecie się przy wycenianiu  gier? Myślę że ten wątek może być pożyteczny dla wszystkich nowych użytkowników, lub tych którzy ciągle błądzą w ekonomicznych labiryntach stosując jakieś przedziwne antylogiki.

  •  
    Postów: 14 Początkujący
    1558009371

    @hajpero no jasne że nie trafne bo np dziwnie to wygląda są kciuki w góre a w doł nie ma o co chodzi? ciekawe? pewnie tylko lubią kciuki w góre:) jest piątka wspaniałych i tak sobie dają kciuki w góre a w dół już nie potrzebne a szkoda.

    1 Fajne!
  •  
    konewko Elite Vip
    Postów: 753 Pułkownik
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1558011433

    @hajpero nie każda, ale można (bądź nie) ją za taką uznać. Kwestia osobista. 

    0 Fajne!
  •  
    Konto usunięte
    Konto usunięte
    Postów: 122 Wygadany
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1558012310

    @Niedlahandlarzy

    Akurat jestem w stanie zrozumieć brak obecności łapek w dół, z tego samego powodu co na Facebooku. Wprowadza to falę hejtu na niepopularne opinie. Mi są natomiast obojętne. System łapkowania nigdy mi się nie podobał i go po prostu nie używam. Łapki są moim zdaniem ani potrzebne, ani użyteczne.

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 14 Początkujący
    1558015323

    @hajpero dla Ciebie są bez użyteczne a dla innych daje to motywację żeby dalej o czymś pisać. Ja tylko ciekawy jestem jak już dodawali tą ikonę z kciukiem w górę to czy myśleli o kciuku w dół. Ja jestem pewny że co niektórzy tutaj mają najwięcej do powiedzenia mieli by 30 kciuków w dół na 2 kciuki w górę takie mam przeczucie i tego się boją i nie chcą niewygodnych dla siebie opinii np. to tak samo jakbyś pozytywny komentarz wystawiał a negatywny komentarz już byłby nie potrzebny bo po co? jak oznacza to negatywna.

    0 Fajne!
  •  
    mastahluc Support Elite Vip
    Postów: 760 Avenger
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Born to be a Player

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1558016830

    @Niedlahandlarzy

    Ludzie, a w szczególności Polacy, bardziej skłonni są dawać łapki w dół niż w górę. Pełno też trolli, którzy nawet nie czytają twojej wypowiedzi tylko od razu łapa w dół. Moim zdaniem zbędna rzecz bo to pożywka dla wspomnianych trolli. Łapki w górę też wg mnie są niepotrzebne, ale jak już są to trudno, niech będą.

    No i na końcu - ja bym nieporównywał łapki w dół z komentarzem negatywnym - za duża różnica kalibru. Jak leży ci coś na sercu to się wypowiedz. Po co się bawić w dziecinadę z łapką w dół?


    Odwieźliśmy trochę od tematu wątku. @Niedlahandlarzy coś dodasz na temat wyceniania gier?

    3 Fajne!
  •  
    Postów: 14 Początkujący
    1558018527

    @mastahluc A więc mam rację boicie się tego i tyle. "Kciuk w dól" i to nie żadna dziecinada i wogóle nic mi na sercu nie leży tylko taka moja ciekawość. 

    A jeżeli chodzi o wycenianie nie znam się na tym bo ja nie handlarz pod kiecką kolekcjonera.

    0 Fajne!
  •  
    mastahluc Support Elite Vip
    Postów: 760 Avenger
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Born to be a Player

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1558019809

    @Niedlahandlarzy

    W sensie kto się boi? Kogo wrzuciłeś do jednego worka? Dla mnie wszelkie łapki to trochę dziecinada. Jednak mniej zaśmieca "okejka" gdy się z kimś zgadzasz (bo po co pisać post "zgadzam się", "masz rację") niż łapa w dół nic nie mówiąc bez przedstawienia swoich argumentów.

    1 Fajne!
  •  
    Postów: 14 Początkujący
    1558020410

    @mastahluc Za dużo byłoby wymieniać i streszczaj się bo za długo odpisujesz aż tyle czasu potrzebujesz żeby coś mi odpisać? Ja na przykład jestem za tym żeby to wprowadzić albo wiesz co zrobić oddzielny temat i sprawdzić kto jest za a kto przeciw i dać na to z 2 miesiące i sprawdzić wtedy ile jest głosów żeby to wprowadzić albo i też nie.

    0 Fajne!
  •  
    mastahluc Support Elite Vip
    Postów: 760 Avenger
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Born to be a Player

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1558020533

    @Niedlahandlarzy

    To załóż i sprawdzimy. Swoją drogą - wg mnie jesteś tym, o kim pisałem wyżej.

    1 Fajne!
  •  
    Postów: 14 Początkujący
    1558020951

    Mogę się założyć że jak tylko założę temat to pojawi się ta złota dziesiatka te same Nicki bo po za wami nikt inny się nie wypowiada Słabo naprawde. Muszę to napisać Serio " Łapka w dół":)

    0 Fajne!


Zaloguj się aby napisać odpowiedź
lub załóż konto za darmo

Wysyłaj szybciej i taniej

Wszystkie przesyłki w jednym miejscu. Sprawnie i elegancko zarządzaj paczkami jak na gracza przystało! Sprawdź co dla Ciebie mamy.

Sprawdzam!
Wbijaj do nowej grupy
Ostatnio na blogu
Stanąć twarzą w twarz z własnymi koszmarami. Hellblade: Senua’s Sacrifice - recenzja gry (XSX/Xbox Remote Play)
22 maja 2024

Druga połowa maja dla fanów Ninja Theory i Hellblade: Senua’s Sacrifice będzie bardzo gorąca. Wróć, raczej mroczna!

Warto wiedzieć
Jak zapakować i wysłać gry?
24 marca 2019

Pakowanie gier do wysyłki jest bardzo ważnym elementem transakcji. Nieprawidłowo zapakowana gra..

Do góry