Jak należy wyceniać gry? Pożyteczny wątek dla każdego.

herbatkowy

Postów: 101 Wygadany
1557831926

Zakładam ten wątek zmotywowany historią znajomego który prowadzi stacjonarny punkt wymiany gier, zasady ma proste i uczciwe- dlatego chłopa lubię i czasem zrobię z nim jakiś deal (20zł za wymianę gry o tej samej wartości, jak wartość jest inna to się dopłaca- proste i logiczne). Ale ostatnio powiedział mi że przyszedł do niego ancymon z Fifą 17 dwudziestoma złotymi no i chciał Fifę 19, jak kolega zażądał dopłaty to został wyśmiany i nazwany oszustem, bo wymiana miała kosztować 20zł. Szczena mu opadła.



Ja mam proste założenie- jestem graczem i na graniu nie chcę zarabiać, a jedynie jak najmniej stracić. Więc zawsze kupuję możliwie najtańszy egzemplarz, i tą samą zasadą kieruję się przy sprzedaży- zawsze wystawiam najtaniej.


A Wy jakimi zasadami kierujecie się przy wycenianiu  gier? Myślę że ten wątek może być pożyteczny dla wszystkich nowych użytkowników, lub tych którzy ciągle błądzą w ekonomicznych labiryntach stosując jakieś przedziwne antylogiki.

  •  
    Konto usunięte
    Konto usunięte
    Postów: 42 Gaduła
    1557935440

    @Piecowy to chyba się chwali albo się żali chandlarzyk jeden którego przywiało z GT.

    Tylko pamietaj WG to nie GT a ceny u ciebie nie no okazja tylko kupować :) tylko mi się tu nie rozpychać dla każdego starczy.XD

    Ja się dziwie czemu 300/400? no jak już sprzedawać to po 999zł piecowy troche powagi.

    1 Fajne!
  •  
    Postów: 9 Nowicjusz
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    1557937594

    @Mati92 człowieku ale o czym Ty mówisz jaki chandlarzyk z GT? WIdac ze z Ciebie typowy gimbus nie potrafiący odróżnić kolekcjonera od (według Ciebie chandlarzyka ) a wiesz starczy ruszyć mózgiem którego Ci widać brakuje i wejsc w opis wtedy będziesz wiedział czemu takie ceny. A Dla Twojej informacji pytam o to bo mam chore dziecko kretynie i nie wiem ile za to mogę wziąć wiec zanim kogos zaczniesz oczerniać to pierw zapytaj.


    0 Fajne!
  •  
    Konto usunięte
    Konto usunięte
    Postów: 42 Gaduła
    1557938090

    @Piecowy ale nie denerwój się złość piękności szkodzi.:)

    1 Fajne!
  •  
    Postów: 9 Nowicjusz
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    1557938253

    @Mati92 Spoko ja się nie denerwuje tylko nie lubie jak ktoś kogoś oczernia nie mając żadnych  podstaw ku temu.Pozdrawiam

    0 Fajne!
  •  
    Konto usunięte
    Konto usunięte
    Postów: 42 Gaduła
    1557938334

    Przesań beczeć po drugie kto tu gimbus ja nawet złego zdana nie napisałem np KRETYN ale coż no cham cham beka z cb. Nie polecam i nie pozdrawiam:)


    Otrzymujesz wyciszenie na tydzień za prowokację.

    ~konewko

    2 Fajne!
  •  
    Postów: 250 Zadomowiony
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    1557942377

    Mnie tylko zastanawia po co wystawiać gry na sprzedaż w kosmicznych cenach skoro jest to kolekcja, której nie chce się człowiek pozbyć? Rozumiem że teraz sytuacja zmusza do sprzedaży ale mimo wszystko nikt nie kupi Fify 16 w steelbooku za 300 zł. Przynajmniej ja bym nie kupił. Takie wydania to prędzej na eBayu by poszły a nie na względnie niedużym portalu który raczej bazuje na wymianie gier a nie na sprzedaży kolekcjonerek.

    2 Fajne!
  •  
    Postów: 133 Wygadany
    1557943320

    Za 300-400 zł. za grę to wydaje mi się, że cieżko będzie, ale probuj jak uwazasz, ze sprzedaz.

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 101 Wygadany
    1557943783

    Wnioskuję że piecowy celowo wystawił gry w takich cenach żeby ich nie sprzedać pojedynczo, widocznie zależy mu na sprzedaży wyłącznie całości. Ale to jest zaśmiecanie portalu irracjonalnymi ogłoszeniami, lepiej wystawić jedno ogłoszenie nazwać to kolekcją i tam wymienić wszystkie tytuły, bo tak to się zwykły pie*dolnik robi na giełdzie.


    Mati92

    "denerwój"  "chandlarzyk" ...


    Proponuję wykorzystać tygodniowy okres wyciszenia do poprawy pisowni, wyjdzie to z pożytkiem dla wszystkich :) 

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 9 Nowicjusz
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    1557946759

    @herbatkowy spoko herbatkowy znaszmnie z GT że.ja w konia nie lecę. A tak jak mówisz ceny dałem celowo takie aby nikt nie kupił tego bo zbieram. A chcę orientacyjnie się dowiedzieć od osób co się naprawdę na tym znają ile.mniej więcej mogę za to krzyknąć w razie ostateczności. I można temat zamknąc i przepraszam za kłopot .

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 215 Bywalec
    1557948538

    Wniosek z tego jeden... że brakuje opcji dodawania swoich gier do kolekcji bez automatycznego umieszczania na rynku. Tak było na gmt.

    Inna kwestia (nie mówię o tobie Piecowy), że niektórzy mają potrzebę mierzenia wirtualnego penisa i będą wystawiać coś na sprzedaż i to w dodatku po jakiś dziwnych cenach żeby sprawdzić czy ktoś weźmie czy nie. Dlatego robi się śmietnik, a ofert/userów nie ma za wiele dlatego tutejsza giełda może dziwnie wyglądać. Tak samo funkcjonuje to "wycenicie mi zestaw" chociaż sprzedawać go nie będzie albo typy na otomoto wystawiający swoje auto żeby sprawdzić za ile by poszło :)

    3 Fajne!


Zaloguj się aby napisać odpowiedź
lub załóż konto za darmo

Wysyłaj szybciej i taniej

Wszystkie przesyłki w jednym miejscu. Sprawnie i elegancko zarządzaj paczkami jak na gracza przystało! Sprawdź co dla Ciebie mamy.

Sprawdzam!
Wbijaj do nowej grupy
Ostatnio na blogu
Stanąć twarzą w twarz z własnymi koszmarami. Hellblade: Senua’s Sacrifice - recenzja gry (XSX/Xbox Remote Play)
22 maja 2024

Druga połowa maja dla fanów Ninja Theory i Hellblade: Senua’s Sacrifice będzie bardzo gorąca. Wróć, raczej mroczna!

Warto wiedzieć
Jak zapakować i wysłać gry?
24 marca 2019

Pakowanie gier do wysyłki jest bardzo ważnym elementem transakcji. Nieprawidłowo zapakowana gra..

Do góry