Jak należy wyceniać gry? Pożyteczny wątek dla każdego.

herbatkowy

Postów: 101 Wygadany
1557831926

Zakładam ten wątek zmotywowany historią znajomego który prowadzi stacjonarny punkt wymiany gier, zasady ma proste i uczciwe- dlatego chłopa lubię i czasem zrobię z nim jakiś deal (20zł za wymianę gry o tej samej wartości, jak wartość jest inna to się dopłaca- proste i logiczne). Ale ostatnio powiedział mi że przyszedł do niego ancymon z Fifą 17 dwudziestoma złotymi no i chciał Fifę 19, jak kolega zażądał dopłaty to został wyśmiany i nazwany oszustem, bo wymiana miała kosztować 20zł. Szczena mu opadła.



Ja mam proste założenie- jestem graczem i na graniu nie chcę zarabiać, a jedynie jak najmniej stracić. Więc zawsze kupuję możliwie najtańszy egzemplarz, i tą samą zasadą kieruję się przy sprzedaży- zawsze wystawiam najtaniej.


A Wy jakimi zasadami kierujecie się przy wycenianiu  gier? Myślę że ten wątek może być pożyteczny dla wszystkich nowych użytkowników, lub tych którzy ciągle błądzą w ekonomicznych labiryntach stosując jakieś przedziwne antylogiki.

  •  
    Postów: 1 Nowicjusz
    1557833982

    w komisach są czesto ch$jowe oferty ,lepiej sobie znaleźć na OLX-iksie lub allegro 

    0 Fajne!
  •  
    konewko Elite Vip
    Postów: 752 Pułkownik
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1557833983

    Pozwolę sobie na kopiuj/wklej z innego wątku. 


    Jeśli gra jest używana (odfoliowana) to dla mnie jest warta maksymalnie 2/3 średniej obecnej ceny. Na przykład: nowa gra X kosztuje teraz 100 zl. Ja ją odpsprzedaję za maksymalnie 66 zl z wysyłką. 


    Jeżeli mam coś nowego w foli czego z różnych przyczyn nie chcę, sprzedaję po nieco niższej cenie niż w sklepach. Na przykład: gra X kosztuje 100 zl. Ja ją sprzedam za 90 zł z wysyłką. 


    W żadnym wypadku nie jestem stratny, nawet gdy ktoś uważa, że wymieniłem się na coś co nie jest warte mojej gry. Najważniejsze, by w moim odczuciu wymiana była korzystna i uczciwa dla obu stron. Bo co mnie obchodzi zdanie osób trzecich, że wymieniłem RDR2 na simsy 4. Mnie już nie ciągnie do RDR2, a mam ochotę pograć w Simy.


    Wycenić grę w rzeczy samej nie jest tak łatwo, a dodatkowo utrudnia to allegro i olx. Sam sprzedałem Metro Exodus kilka dni po premierze za bodajże 160 zl na PS4, a innym razem Days Gone za tyle samo. Jedni zapytają co tak malo, a drudzy co tak dużo. Ile ludzi tyle opinii. Ważne, by obie strony wymiany z dopłatą czy oferty kupna/sprzedaży byly zadowolone. Nawet bym nie sprzedał tych gier za więcej, bo po pierwsze nikt normalny ich by nie kupił, a po drugie nie jestem Januszem i mam swoją godność. Tak więc używane to tak max 2/3 średniej obecnej ceny, a nowe nieco mniej średniej obecnej ceny i każdy jest zadowolony ;) 


    Co do wymian w komisach, mam złe wspomnienia i nie polecam. Tylko WG.

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 101 Wygadany
    1557836457

    @konewko

    Nie wiem czy Twój post jest czyimś cytatem, czy to twoja wypowiedź ale czyta mi się to jak science fiction. "Sprzedałem metro exodus kilka dni po premierze za bodajże 160, a innym razem days gone za tyle samo .... nawet bym nie sprzedał tych gier za więcej bo nikt normalny by nie kupił". Jak to nikt normalny by nie kupił Metro kilka dni po premierze za więcej niż 160zł? Przecież ludzie MASOWO kupowali po 200-220 używki kilkudniowe, to samo z days gone. Ja bym i jedną i drugą grę kupił za 200zł kilka dni po premierze z miejsca.


    "W żadnym wypadku nie jestem stratny, nawet gdy ktoś uważa, że wymieniłem się na coś co nie jest warte mojej gry. Najważniejsze, by w moim odczuciu wymiana była korzystna i uczciwa dla obu stron. Bo co mnie obchodzi zdanie osób trzecich, że wymieniłem RDR2 na simsy 4. Mnie już nie ciągnie do RDR2, a mam ochotę pograć w Simy."


    Oczywiście, nikt nikomu nie zabrania aktów hojności, ale ciekawi mnie motywacja ludzi z podejściem "kupiłem wczoraj za 200, dziś oddam za półdarmo", jak Ci się to logicznie godzi? Skoro dałeś grę wartą 150zł za grę wartą 70zł, to tak jakbyś sprzedał swoją grę, kupił simsy a następne zaoszczędzone 80zł które Ci zostały zwinął w rulonik i spalił w popielniczce. I na prawdę nie obchodziłoby mnie to gdybym nie dostawał takich ofert od ludzi, ale często dostaję i dlatego założyłem ten temat. Czy tylko ja liczę pieniądze i je szanuję? :D 








    2 Fajne!
  •  
    konewko Elite Vip
    Postów: 752 Pułkownik
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1557846045

    >Przecież ludzie MASOWO kupowali po 200-220 używki kilkudniowe, to samo z days gone.

    To nawet nie wiedziałem :-/ to nadal wydaje mi się za dużo jak na używkę.


    Może to nie jest kwestia tego czy szanuję każdy pieniądz czy nie, bo staram się szanować, a tego czy mogę sobie na to pozwolić. Tutaj wkraczamy trochę w sferę własnych portfeli i nie chciałbym o tym dyskutować, bo to sprawy prywatne. Niektórzy kupują nowe gierki na premierę, niektórzy kupują używki, a jeszcze inni czekają na promocje czy zniżki. Każdy ze sposobów jest ok do nabycia nowej gry, ja nigdy nie będę krytykować nikogo, że użytkownik X jest taki i owaki, bo coś tam robił z gierkami. Jedynie nie potrafię zdzierżyć zawyżania cen z doopy jak to niektórzy mają w zwyczaju.


    >Skoro dałeś grę wartą 150zł za grę wartą 70zł, to tak jakbyś sprzedał swoją grę, kupił simsy a następne zaoszczędzone 80zł które Ci zostały zwinął w rulonik i spalił w popielniczce.

    Owszem, jest to prawda, ale dla tych dwóch osobników co robią taki interes może to jest w porządku. Albo jeden drugiego chce okantować. Możliwości jest wiele.


    Moim przesłaniem jest tylko to, że próbuję być uczciwy wobec wszystkich. To, że zdarzy się, że coś odsprzedam za niższą cenę raczej nie powinno budzić kontrowersji. Tak myślę.

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 9 Nowicjusz
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    1557856889

    Możecie mi pomóc ile mogę wołać z taki egzemplarz kolekcjonera bo nie mogę zalozyc tematu. Do zestawu gier i steelbookow do dochodzi PS4 z limitowanej edycji Destiny z włożonym dyskiem 2tb plus okulary vr z kamerka i 2mobe.(Zaloguj się żeby zobaczyć zdjęcia)

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 250 Zadomowiony
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    1557857897

    @Piecowy jak mniemam chodzi Ci bardziej o atencję i pochwalenie się grami niż faktyczną wyceną. 

    @konewko A ja głupi dałem 219 zł za Metro Exodus a mogłem wziąć tydzień po premierze od Ciebie za nawet te 180 zł:-) 

    Ja osobiście nie zarabiam w funtach czy euro ale wg mnie jeśli jesteś w związku i obie osoby pracują to nie ma bata, jesteś w stanie sobie kupić grę na premierę raz w miesiącu. Albo dwie lub trzy używki. Najbardziej mnie wkurzają komentarze typu: " olaboga, 250 zł na grę wydać, nie szkoda ci?"... a mówi to ktoś kto wydaje na fajki czy na alko w miesiącu kilka stów. 

    2 Fajne!
  •  
    Postów: 9 Nowicjusz
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    1557858030

    @Minuta1985 nie akurat mi chodzi o wycenę z.przyczyn osobistych bo chyba będę.musial sprzedac moje cudo.

    0 Fajne!
  •  
    konewko Elite Vip
    Postów: 752 Pułkownik
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1557862474

    @Minuta1985 no nie jestem w związku :p I raczej nie zmieni się to w najbliższej przyszłości. I nie szkoda mi, co nie znaczy, że mam czasu jak lodu. I palić też palę :p

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 312 Maniak
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    1557867553

    Ja przy sprzedaży, bądź zakupie gier kieruję się zdrowym rozsądkiem. Tak jak napisał założyciel tematu @herbatkowy , nie chce na grach zarobić ani też zbyt wiele stracić. Ostatnio wystawiłem tu Red dead redemption 2 na wymianę bądź sprzedaż, nie spodobało mi się to że wiele osób proponowało mi zamiane za gry warte max 50 zł. Tak mam w poszukiwanych gry typu śródziemie, far cry primal czy rise of the tomb raider. Ale byłbym chyba idiotą gdybym zgodził się na taką wymianę za jedną z tych gier. Ja osobiście tak głupich i oszukańczych propozycji nie składam, bardzo źle bym się potem czuł. Także rada dla wszystkich dbajcie o reputację, bo tylko uczciwa wymiana jest wymianą satysfakcjonującą i sprawi że obie strony będą zadowolone. Tego wam życzę. 

    1 Fajne!
  •  
    Postów: 178 Bywalec
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Born to be a Player

    1557929048

    U mnie w mieście jest taki jeden komis, że nie znają się zbytnio, bo bardziej to komis by dawać pożyczki pod zastaw , ale i taki normalny komis ale gry wymiana 15zl i bez różnicy czy dasz starą czy nową i czy za nową czy stara tylko 15zl, na ps4 mało gier mają, nie dziwić się,

    ale za czasów ps3 wymienialem swoje fify 09,10itd za jakieś tam lepsze i tylko 15 zł bez dopłat do wartości gier 

    0 Fajne!


Zaloguj się aby napisać odpowiedź
lub załóż konto za darmo

Wysyłaj szybciej i taniej

Wszystkie przesyłki w jednym miejscu. Sprawnie i elegancko zarządzaj paczkami jak na gracza przystało! Sprawdź co dla Ciebie mamy.

Sprawdzam!
Wbijaj do nowej grupy
Ostatnio na blogu
Egzystencjalne dylematy zakonnicy - recenzja Indika (2024)
9 maja 2024

Lubię gry, którym łatwo można przypiąć łatkę „dziwna”. Przenosimy się do zimnej, brudnej Rosji i lądujemy w jednym z monastyrów gdzieś na pustkowiu.

Warto wiedzieć
Jak zapakować i wysłać gry?
24 marca 2019

Pakowanie gier do wysyłki jest bardzo ważnym elementem transakcji. Nieprawidłowo zapakowana gra..

Do góry