PS3 wymiana dysku HDD

Shemiasty

Postów: 3 Nowicjusz
1615212354

Witam,

Próbuję wymienić oryginalny dysk HDD w PS3 Slim na nieco większy HDD 500GB Seagate Momentus Thin.


Zrobiłem wszystkie stepsy z oficjalnych poradników, tj.:

1. ściągnąłem plik .pup z najnowszym softem,

2. wrzuciłem go na Pendrive (FAT32, wykrywany przez PS3, bo mogłem na nim zrobić backup danych),

3. wgrywałem go "normalnie" w menu rozruchowym (po odpaleniu konsoli z włożonym nowym dyskiem) i przez recovery mode,

4. testowałem różne pendrive'y, podłączałem je pod oba porty USB w konsoli, plik z aktualnym softem ściągałem kilka razy.


Niestety za każdym razem po wciśnięciu SELECT + START na padzie, będąc w menu rozruchowym konsoli ciągle wyskauje mi jeden w tych błędów: "Dane uszkodzone 8002F2B2" (lub 8002F225, 8002F2C5, 8002F281, 8002F2E4).


Z tego co widziałem online powinno teraz dojść do sformatowania nowego HDD, później już z poziomu menu głownego konsoli mógłbym odzyskać swoje dane, również skopiowane na Pendrive.


Szukałem sposobu na poradzenie sobie z tymi errorami na różnych forach i grupach dyskusyjnych, lecz niestety wygląda na to, że ludzie borykający się z tym problemem nie znaleźli żadnego rozwiązania, np: https://www.reddit.com/r/PS3/comments/fqi2eg/help_is_my_ps3_bricked_trying_to_replace_hard/


Może ktoś z użytkowników spotkał się z podobnym problemem i udało się go rozwiązać?

Soft w konsoli jest oryginalny. Dysk sprawny (testowałem na PC i nie wykryto żadnych problemów). 

  •  
    Konto usunięte
    Konto usunięte
    Postów: 122 Wygadany
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1615214465

    nie wiem czy to ten sam error, ale miałem podobny problem kilka lat temu. Pomogło mi wyzerowanie dysku, nie robienie żadnych partycji. PS3 stworzyło sobie samo partycje, czyli zastąpienie każdego sektora dysku zerem - to potrafi trwać nawet kilka godzin.

    Dodatkowo znalazłem tę metodę, którą też kiedyś stosowałem przy przekładaniu dysku z innej konsoli.
    https://www.ifixit.com/Answers/View/37890/Older+PS3+stuck+updating+and+can't+go+into+safe+mode.#answer39104

    Sprawdz to co napisał: XnriquX na forum z tego linku

    2 Fajne!
  •  
    Postów: 3 Nowicjusz
    1615313351

    @hajpero dzięki za odpowiedź, ale to wygląda na rozwiązanie innego problemu, gdy wgrywanie softu i aktualizacja ruszy na nowym HDD, ale z jakiegoś powodu zawiesza się w trakcie.


    U mnie po zamontowaniu nowego dysku i odpaleniu konsoli wyskauje jeden w tych błędów: "Dane uszkodzone 8002F2B2" (lub 8002F225, 8002F2C5, 8002F281, 8002F2E4).


    Konsola nawet nie próbuje sformatować dysku.

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 66 Gaduła
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    1615337656

    Problemem jest na 99% dysk - konsola go widzi nie prawidłowo, konsole nie lubią dysków Thin :(, nie wszystkie, ale niektóre tak maja juz sie kiedys z tym spotkałem.

    Napisz jeszcze dokładny model konsoli, dokładna wersję firmware która posiada - postaram sie wtedy udzielić sensowniejszej odpowiedzi - moze jeszcze być tak za konsola, albo ma za stary soft i przeskok jest za duzy i trzeba by była ja aktualizować po koleji, taki przypadek tez mnie kiedys potkal, ew moze mieć przeróbkę :(, i wtedy będzie ciężko - jeśli ma napisz jaką.

    Paweł

    1 Fajne!
  •  
    Postów: 3 Nowicjusz
    1615381366

    @PabloWWL dzięki za odpowiedź.


    Model to Slimka CECH-3004B, Soft 4.87 (zaktualizowany kilka dni temu przez WiFi), konsolę kupiłem kilka ładnych lat temu prosto ze sklepu, więc wiem na 100%, że soft jest oryginalny i żadnej przeróbki nie było.


    Na oryginalnym dysku wszystko śmiga bez żadnych problemów, konsola łączy się z netem (pobierałem gry przez PS Store), gry odpalają - testowałem na sofcie 4.87 po aktualizacji.

    0 Fajne!


Zaloguj się aby napisać odpowiedź
lub załóż konto za darmo

Wysyłaj szybciej i taniej

Wszystkie przesyłki w jednym miejscu. Sprawnie i elegancko zarządzaj paczkami jak na gracza przystało! Sprawdź co dla Ciebie mamy.

Sprawdzam!
Wbijaj do nowej grupy
Ostatnio na blogu
Wielkanocny Konkurs na WymieńGry.pl: Wymieniaj się i ustrzel koszulkę!
27 marca 2024

Przygotowaliśmy dla Was coś wyjątkowego.. zachęcamy do wzięcia udziału w naszej zabawie. Gotowi na strzelanie?

Warto wiedzieć
Jak zapakować i wysłać gry?
24 marca 2019

Pakowanie gier do wysyłki jest bardzo ważnym elementem transakcji. Nieprawidłowo zapakowana gra..

Do góry