Pomoc z wysyłkami OLX

Erick0674

Postów: 222 Zadomowiony
Odznaki:

WymieńGry.pl Ranga Hero

WymieńGry.pl Ranga Supporter Bronze

1615994546

Cześć jeśli nie ten dział ewentualnie temat niezgodny z regulaminem to proszę o usunięcie.

Mam pytanie odnośnie przesyłek OLX ponieważ jakiś czas temu wystawiłem obiektyw i odezwał mi się chłopak który zadeklarował się do kupna obiektywu ale przez przesyłki OLX,przystałem na to dodałem przesyłkę wypisałem wszystkie dane i zaakceptowałem jego "prośbę" kupna przez portal i jakoś po godzinie czasu otrzymałem od OLX list przewozowy tylko nurtuje mnie jedna kwestia gdzie są pieniądze bo z tego co słyszałem to one są mrożone do czasu aż nie nadam przesyłki ale nigdzie nie widzę informacji,że kupujący je przelał a jedynym "potwierdzeniem" jest list przewozowy od olx.Czy może mi ktoś wytłumaczyć na jakiej zasadzie to wszystko działa

  •  
    Postów: 195 Bywalec
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    1616075308

    @Asamer dokładnie tak jak piszesz. Sam tak już trochę rzeczy kupiłem i sprzedałem 

    1 Fajne!
  •  
    Postów: 222 Zadomowiony
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Supporter Bronze

    1616090397

    Trzymajcie za mnie kciuki,obiektyw umieściłem w paczkomacie :D dziękuję wszystkim za opinię mam nadzieję że wszystko skończy się dobrze

    1 Fajne!
  •  
    Postów: 7 Nowicjusz
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Born to be a Player

    1616093041

    @Erick0674

    Daj znać jak wszystko przebiegło ;) 

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 66 Gaduła
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    1616100802

    Napiszę cos od siebie,

    wysyłam przesyłki na co dzień,  jeszcze nigdy nic mi sie dziwnego nie wydarzyło, kasa najpóżniej nastepnego dnia po wyjeciu przesyłki przez kupujacego na koncie, a najczęściej tego samego dnia.

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 174 Bywalec
    1616113804

    Tak jak PabloWWL napisał, kasa jest przesyłana na konto sprzedającego dopiero w momencie odbioru przesyłki z paczkomatu przez kupującego. Jeśli odebrana zostanie przed godziną 15 to z reguły kasa jest na koncie tego samego dnia a praktycznie zawsze jest na drugi dzień. Teraz przesyłki są w promocji za 3 zł, więc to świetna sprawa dla kupujących na odległość a pamiętam że jakoś pod koniec roku przez chwile przesyłki były po 1 zł.

    Minus taki że nie wiesz czy nie dostaniesz w przesyłce jakiegoś bubla a kasa idzie do sprzedawcy w momencie odbioru przesyłki i nie da rady tego wstrzymać a kontakt z olx to jak grochem o ściane i tylko przez formularz. To że dostaniesz coś niesprawnego, zapsutego, niezgodnego z opisem to trudno, Twoje ryzyko. Doświadczyłem na własnej skórze :( Niby są oceny sprzedających ale to chyba działa tylko na kom i często są zafałszowane.

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 222 Zadomowiony
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Supporter Bronze

    1616140822

    Te komentarze to pic na wodę mam jeden negatyw chociaż nie wiem za co :D

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 66 Gaduła
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    1616142937

    A gdzie mozna zobaczyć te komentarze - bo ja tego u siebie nigdzie nie widze :(

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 222 Zadomowiony
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Supporter Bronze

    1616143949

    @PabloWWL 

    W aplikacji olx na telefon

    konto---> otrzymane oceny 

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 42 Gaduła
    1616144082

    @PabloWWL

    W aplikacji w telefonie - "Otrzymane oceny" 


    @Erick0674

    Wchodząc w aplikacji na - otrzymane oceny - masz napisane od kogo masz tego negatywa, to w końcu sprzedawałeś już coś z przesyłkami OLX przed tą transakcją z obiektywem ? bo komentarze wystawiają tylko kupujący. 

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 222 Zadomowiony
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Supporter Bronze

    1616145611

    @Radnyns to jest moja pierwsza transakcja przez olx przesyłki wcześniej wysłałem coś od Siebie przez pobranie i z tego mam pozytyw a mam negatyw od anonima nie wiem za co i z tego co wiem te komentarze idzie otrzymać nawet po wymianie kilku wiadomości 

    0 Fajne!


Zaloguj się aby napisać odpowiedź
lub załóż konto za darmo

Wysyłaj szybciej i taniej

Wszystkie przesyłki w jednym miejscu. Sprawnie i elegancko zarządzaj paczkami jak na gracza przystało! Sprawdź co dla Ciebie mamy.

Sprawdzam!
Wbijaj do nowej grupy
Ostatnio na blogu
Egzystencjalne dylematy zakonnicy - recenzja Indika (2024)
9 maja 2024

Lubię gry, którym łatwo można przypiąć łatkę „dziwna”. Przenosimy się do zimnej, brudnej Rosji i lądujemy w jednym z monastyrów gdzieś na pustkowiu.

Warto wiedzieć
Jak zapakować i wysłać gry?
24 marca 2019

Pakowanie gier do wysyłki jest bardzo ważnym elementem transakcji. Nieprawidłowo zapakowana gra..

Do góry