Pomoc z wysyłkami OLX

Erick0674

Postów: 222 Zadomowiony
Odznaki:

WymieńGry.pl Ranga Hero

WymieńGry.pl Ranga Supporter Bronze

1615994546

Cześć jeśli nie ten dział ewentualnie temat niezgodny z regulaminem to proszę o usunięcie.

Mam pytanie odnośnie przesyłek OLX ponieważ jakiś czas temu wystawiłem obiektyw i odezwał mi się chłopak który zadeklarował się do kupna obiektywu ale przez przesyłki OLX,przystałem na to dodałem przesyłkę wypisałem wszystkie dane i zaakceptowałem jego "prośbę" kupna przez portal i jakoś po godzinie czasu otrzymałem od OLX list przewozowy tylko nurtuje mnie jedna kwestia gdzie są pieniądze bo z tego co słyszałem to one są mrożone do czasu aż nie nadam przesyłki ale nigdzie nie widzę informacji,że kupujący je przelał a jedynym "potwierdzeniem" jest list przewozowy od olx.Czy może mi ktoś wytłumaczyć na jakiej zasadzie to wszystko działa

  •  
    mastahluc Support Elite Vip
    Postów: 760 Avenger
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Born to be a Player

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1616000207

    @Tomix  

    Dobry numer konta wprowadziłeś? Korzystałeś z mechanizmów OLX czy kupujący ci wysłał jakiś link? Jakim sposobem wysyłałeś?


    @Erick0674  

    Tak samo tutaj czy na allegro możesz dostać finalnie coś innego niż zamawiałeś - zawsze jest ryzyko.

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 222 Zadomowiony
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Supporter Bronze

    1616000266

    Sorry że tak gdybam ale chodzi o 3000zl 

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 42 Gaduła
    1616000321

    OLX daje dodatkowo ubezpieczenie.

    Klient odbiera - przelew leci do sprzedającego.

    Swietna sprawa. Już sprzedałem/kupiłem wiele przedmiotów bez problemów. ^^

    0 Fajne!
  •  
    mastahluc Support Elite Vip
    Postów: 760 Avenger
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Born to be a Player

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1616000632

    @Erick0674  

    Jeżeli uzupełniłeś swoje dane poprawnie to możesz być spokojny, że dostaniesz kasę. A skoro masz list przewozowy to OLX już dostał wpłatę. Oczywiście mówimy o przypadku gdy w aplikacji widzisz ten list, nie gdzieś w SMS czy we wiadomości od kupującego.


    W przypadku oszustwa czy z jednej czy drugiej strony są od tego kolejne procedury. A jak się wahasz to sprzedaj przez allegro - tam dzięki prowizjom jest ochrona transakcji.

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 42 Gaduła
    1616001172

    @Erick0674

    ale Ty nie ponosisz żadnego ryzyka, bo jesteś sprzedającym. Pieniądze są już w OLX jak otrzymałeś list przewozowy i masz to potwierdzone w danych transakcji i dostaniesz je jak paczkomat zostanie otwarty . Jeżeli obawiasz się transakcji na odległość to pozostaje Ci sprzedaż obiektyw lokalnie. 

    Tutaj masz masz wszystko wyjaśnione  https://pomoc.olx.pl/hc/pl/articles/360012357179-Sprzedaj-z-dostawą-instrukcja-dla-Sprzedającego

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 222 Zadomowiony
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Supporter Bronze

    1616001235
    Wszystko na stronie olx widnieje mam dane faceta z tego co widzę ma sklep gdzie handluje aparatami/obiektywami ale ciągle mam coś z tyłu głowy;D
    0 Fajne!
  •  
    Postów: 42 Gaduła
    1616001470

    @Erick0674 a to już musisz sam sobie ze sobą rozwiązać, pamiętaj że jesteś już w trakcie transakcji i pasuje się z niej wywiązać. Na wątpliwości był czas przed potwierdzeniem oferty. 

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 133 Wygadany
    1616006332

    @Erick0674

    Tak jak wyżej pisali. Sprzedający nic nie ma do stracenia. Sam dużo gier tak sprzedałem. 

    A jak chcesz anulować to po trzech dniach od akceptacji transakcja zostanie anuowana (jeśli nie nadasz paczki) a pieniądze wròcą na konto kupującego.

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 195 Bywalec
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    1616007396

    Dokładnie jest tak jak koledzy piszą. Też już wiele rzeczy tak sprzedałem. Po 2 dniach max od dostarczenia i odebrania paczki masz pieniądze na koncie. Spokojna Twoja 😁

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 134 Wygadany
    1616008846

    @mastahluc Podałem dobry numer konta :)

    Suport OLX poinformował mnie że kupujący otrzymał pustą paczkę, taka informację im przekazał :) stając po jego stronie, zwrócił mu kasę... Temat zamknął 🤦🏻‍♂️


    Na szczęście nauczony doświadczeniem paczkę pakowałem ważyłem oraz zaklejałem w swojej pracy gdzie mam monitoring. A paczkomat w którym umieściłem mam na końcu monitorowanego parkingu.

     Nagranie z monitoringu dostarczyłem gdzie trzeba. InPost przez którego wysyłam dużo paczek przyszedł z pomocą deklarując zabezpieczenie oraz dostarczenia gdzie trzeba nagranie sprzed paczkomatu z chwili umieszczania paczki w paczkomacie oraz jej wagi... Teraz cierpliwie czekam aż imbecyl który połakomił się na wydymania mnie na całe 650 zł zostanie wydymany przez sąd....p


    Moje zdanie na temat transakcji OLX najlepiej cierpliwie osobiście lub po przedpłacie...albo umieścić na allegro zapłacić parę groszy więcej prowizji która chcąc nie chcąc można nawet dolepic do ceny i spokój.

    Na sprzedawanie przez OLX w sposób który "sprzedałem" w życiu już się nie skuszę. 

    0 Fajne!


Zaloguj się aby napisać odpowiedź
lub załóż konto za darmo

Wysyłaj szybciej i taniej

Wszystkie przesyłki w jednym miejscu. Sprawnie i elegancko zarządzaj paczkami jak na gracza przystało! Sprawdź co dla Ciebie mamy.

Sprawdzam!
Wbijaj do nowej grupy
Ostatnio na blogu
Egzystencjalne dylematy zakonnicy - recenzja Indika (2024)
9 maja 2024

Lubię gry, którym łatwo można przypiąć łatkę „dziwna”. Przenosimy się do zimnej, brudnej Rosji i lądujemy w jednym z monastyrów gdzieś na pustkowiu.

Warto wiedzieć
Jak zapakować i wysłać gry?
24 marca 2019

Pakowanie gier do wysyłki jest bardzo ważnym elementem transakcji. Nieprawidłowo zapakowana gra..

Do góry