Pomoc z wysyłkami OLX

Erick0674

Postów: 222 Zadomowiony
Odznaki:

WymieńGry.pl Ranga Hero

WymieńGry.pl Ranga Supporter Bronze

1615994546

Cześć jeśli nie ten dział ewentualnie temat niezgodny z regulaminem to proszę o usunięcie.

Mam pytanie odnośnie przesyłek OLX ponieważ jakiś czas temu wystawiłem obiektyw i odezwał mi się chłopak który zadeklarował się do kupna obiektywu ale przez przesyłki OLX,przystałem na to dodałem przesyłkę wypisałem wszystkie dane i zaakceptowałem jego "prośbę" kupna przez portal i jakoś po godzinie czasu otrzymałem od OLX list przewozowy tylko nurtuje mnie jedna kwestia gdzie są pieniądze bo z tego co słyszałem to one są mrożone do czasu aż nie nadam przesyłki ale nigdzie nie widzę informacji,że kupujący je przelał a jedynym "potwierdzeniem" jest list przewozowy od olx.Czy może mi ktoś wytłumaczyć na jakiej zasadzie to wszystko działa

  •  
    Postów: 42 Gaduła
    1615994931

    @Erick0674 Kupujący wpłacił w tzw. "depozyt" kasę za obiektyw do OLX i tenże  OLX zleci przelew na Twoje konto  z automatu, po odebraniu przesyłki przez kupującego. Kupujący nic nie będzie musiał potwierdzić, tylko sam fakt odebrania przesyłki z paczkomatu lub od kuriera poczty generuje zlecenie wypłaty na Twoje konto. Kasa zwykle pojawia się w 24h na koncie. 

    2 Fajne!
  •  
    Postów: 134 Wygadany
    1615996153

    Nie tak to działa kasę dostaniesz jak kupujący potwierdzi otrzymanie przedmiotu. A jak nie potwierdzi kasę mu wrócą. Skusiłem się na taką sprzedaż kamery osmo pocket chociaż sprzedaż to źle określenie bo nie mam kasy ani kamery mówiąc delikatnie to zaj**** sposób na oszukiwanie ludzi. Zgłosiłem oszustwo na policję jednak P który przyjmował powiedział że takich jak ja ma średnio kilka zloszen które on sam przyjmuje. Osobiście odradzam tą formę sprzedaży z udziałem OLX

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 222 Zadomowiony
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Supporter Bronze

    1615996180

    Czyli dla mnie potwierdzeniem jego wpłaty w depozyt jest list przewozowy który dostałem od olx?

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 134 Wygadany
    1615996245
    Nie mogę edytować miało być kilka zgłoszeń na tydzień :)
    0 Fajne!
  •  
    mastahluc Support Elite Vip
    Postów: 760 Avenger
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Born to be a Player

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1615996322

    @Tomix  

    Kupujący nie musi ręcznie potwierdzać odbioru. Otworzenie paczkomatu (nie wiem jak z kurierem) jest tam potwierdzeniem. W zeszłym miesiącu kupowałem i sprzedawałem z OLX więc znam ten mechanizm z obu stron.


    @Erick0674  

    Tak. Jak dostajesz list przewozowy to znaczy, że wpłata do OLX została dokonana. I nie daj się nabrać na jakieś linki wysyłane przez kontrahentów. Opieraj się tylko na tym co OLX ci wyśle.

    1 Fajne!
  •  
    Postów: 110 Wygadany
    1615996430

    jak dla mnie jest to świetna opcja. z tego co widzę i rozumiem to działa tak samo jak aplikacja Vinted. Moja żona korzysta to coś tam liznąłem i jestem tym systemem zachwycony. Uniemożliwia oszustwo wg mnie. Sprzedający wystawia przedmiot, a kupujący wybiera opcję dostawy i płaci, ale nie bezpośrednio sprzedającemu tylko do firmy. Sprzedający dostaje tylko do wydrukowania list przewozowy już opłacony i zostaje zanieść przesyłkę do odpowiedniego punktu (w tym przypadku Ruch, Paczkomat, Poczta). Po odebraniu przesyłki pieniądze są przelewane na konto w aplikacji, które potem można bez problemu przelać na konto bankowe.

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 134 Wygadany
    1615996705

    @mastahluc Kamerę sprzedawałem początkiem grudnia, nie wiem czy coś się zmieniło od tamtej pory w zasadzie działania, jednak z jakiegoś powodu $$ nie otrzymałem. Po wymianklie maili z OLX stanął po stronie kupującego.

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 222 Zadomowiony
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Supporter Bronze

    1615997564

    Dziwnie to jest zrobione bo skoro potwierdzeniem przelania pieniędzy na moje konto jest moment otworzenia paczkomatu a mogłem ziemniaka wysłać tak samo kupujący może powiedzieć że w paczce nie było obiektywu tylko kilka owoców


    0 Fajne!
  •  
    Postów: 42 Gaduła
    1615998754

    @Tomix Jest tak jak pisałem, wiem to z doświadczenia bo zarówno sam sprzedawałem i sam kupowałem.  Nie siej fermentu jak nie jesteś na bieżąco. 

    @Erick0674 w każdym miejscu przy transakcjach na odległość możesz zostać oszukany jako kupujący. Na olx ludzie wpłacali nieraz w ciemno na konta podane przez sprzedającego, a teraz mamy trochę więcej pewności. W sumie to kupujący ponosi największe ryzyko bo musi zaufać sprzedającemu, że wyśle mu to na co się umówili. 

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 222 Zadomowiony
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Supporter Bronze

    1615999932

    @Radnyns zgadza się tylko mnie ciągle ciekawi to potwierdzenie odbioru bo jeśli jest tak jak napisał mastahluc to w dalszym ciągu kupujący nie jest chroniony bo mogę zamiast obiektywu wysłać kartofla a jeśli potwierdzeniem odbioru zajmuje się kupujący i musi potwierdzić że wszystko jest ok to przecież może skłamać że nie jest i wtedy ja tracę obiektyw a on otrzymuje pieniądze od olx 

    0 Fajne!


Zaloguj się aby napisać odpowiedź
lub załóż konto za darmo

Wysyłaj szybciej i taniej

Wszystkie przesyłki w jednym miejscu. Sprawnie i elegancko zarządzaj paczkami jak na gracza przystało! Sprawdź co dla Ciebie mamy.

Sprawdzam!
Wbijaj do nowej grupy
Ostatnio na blogu
Za Imperatora! Warhammer 40k: Boltgun - recenzja gry
20 kwietnia 2024

Od momentu premiery w 2023 roku, Warhammer 40k: Boltgun kusił mnie jednym - samym faktem użycia fenomenalnego bitewniaka w tytule. Czy herezja została wypleniona? Przekonajmy się.

Warto wiedzieć
Jak zapakować i wysłać gry?
24 marca 2019

Pakowanie gier do wysyłki jest bardzo ważnym elementem transakcji. Nieprawidłowo zapakowana gra..

Do góry