Xbox Series X - pierwsze wrażenia

Dionysos Vip

Postów: 44 4ever Alone Immortal
Odznaki:

WymieńGry.pl Ranga Hero

1605082771

No i jak tam, ktoś już dostał swój egzemplarz nowego X'a? jakieś wrażenia?


Pobawiłem się kilka godzin i jestem zadowolony.

Wygląd konsoli był znany, ale dopiero na żywo można coś powiedzieć. Dla mnie konsola prezentuje się bardzo ładnie,

dobrze komponuje się z telewizorem, wygląda jak subwoofer do soundbara ;) Niestety rozmiary powodują, ze nie wejdzie w typowe szczeliny w meblach tak jak np. PS4.


Instalacja przebiega sprawnie, zalecane jest pobranie apki na smartfona, która przyśpiesza proces konfiguracji, ale chyba jest głównie po to by MS zarejestrował egzemplarz w swojej bazie. Sama apka pozwala zarządzać zawartością konsoli, obsługiwać aktywności ze znajomymi, instalować gry zdalnie, pełnić funkcję pilota (wymaga przyzwyczajenia), a nawet odpalić zdalnie grę (jeszcze nie sprawdziłem). Aby z niej korzystać konsola musi być ustawiona w trybie Instant-on (czyli taki tryb czuwania).


Sama konsola jest cichuteńka, ale po zainstalowaniu gry ;) Napęd szumi, aczkolwiek nie aż tak jak na mojej PS4.

Na szczęście po instalacji, można się już rozkoszować wyłącznie dźwiękami samej rozgrywki.

A ta cieszy oko. Valhalla na TV z HDMI 2.1 wygląda bardzo ładnie. 4k + HDR + VRR + ALLM daje piękny i dynamiczny obraz.

Gra wczytuje się się błyskawicznie, a ekranów ładowania praktycznie nie ma.


Interfejs konsoli zaraz po odpaleniu wydaje się bardzo skromny. Na szczęście można go dopasować pod siebie. Podczas naszej aktywności zapełnia się różnymi elementami. Całość chodzi szybko i sprawnie.


Wsteczną kompatybilność przetestuję jak dorwę jakiś tytuł z poprzedniego X'a.


  •  
    Postów: 65 Gaduła
    1605091745

    @Dionysos hej, mam pytanie w sumie trochę z innej beczki ale jak się gra na padach od xbox do tej pory miałem playstation i jak widzę ułożenie analogów to trochę mnie to ciekawi bo zastanawiam się nad przesiadką 

    1 Fajne!
  •  
    Postów: 44 4ever Alone Immortal
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    1605092210

    @Piotrullo , ja też grałem ostatnie lata na PS4 i nie ma żadnego problemu z innym układem analogów, głównie z powodu tego, że pad X'a ma inny kształt. Oczywiście wymaga to pewnego przyzwyczajenia. Czasem mi się zdarza, że z automatu szukam jeszcze krzyżaka powyżej lewego analoga. Ale pad X'a jest bardzo przyjemny i gra się na nim bardzo dobrze.

    0 Fajne!


Zaloguj się aby napisać odpowiedź
lub załóż konto za darmo

Wysyłaj szybciej i taniej

Wszystkie przesyłki w jednym miejscu. Sprawnie i elegancko zarządzaj paczkami jak na gracza przystało! Sprawdź co dla Ciebie mamy.

Sprawdzam!
Wbijaj do nowej grupy
Ostatnio na blogu
Wielkanocny Konkurs na WymieńGry.pl: Wymieniaj się i ustrzel koszulkę!
27 marca 2024

Przygotowaliśmy dla Was coś wyjątkowego.. zachęcamy do wzięcia udziału w naszej zabawie. Gotowi na strzelanie?

Warto wiedzieć
Jak zapakować i wysłać gry?
24 marca 2019

Pakowanie gier do wysyłki jest bardzo ważnym elementem transakcji. Nieprawidłowo zapakowana gra..

Do góry