Wsteczna kompatybilność w PlayStation 5 coraz bardziej prawdopodobna

Konto usunięte

Konto usunięte

Postów: 42 Gaduła
1554013917

Witam Coraz więcej wskazuje na to, że PlayStation 5 będzie konsolą, na której odpalimy gry z PlayStation 4, a może nawet z jeszcze starszych urządzeń Sony. Co wy o tym sądzicie?

  •  
    Postów: 3 Nowicjusz
    1574248063

    @konewko "Ale nie pograsz na 99%". Nie no wróżbita Maciej! Powiedz mi skąd możesz o tym wiedzieć, no skąd?

    Jeżeli chodzi o wsteczną kompatybilność,to mogą zrobić mamy 21wiek,technologia się rozwija a nie cofa ludzie, bez przesady, poza tym istnieje taka aplikacja jak Playstation Now, tylko Polska i jeszcze inne państwa nie mogą  z tego korzystać i miejmy nadzieje że gdy otrzymamy już ps5 będziemy mogli korzystać z tej aplikacji, ale inne państwa jak Niemcy,Francja,Anglia,Stany Zjednoczone korzystają z tej aplikacji i grają sobie na Ps4 w gry z ps3. Załóżmy że wejdzie wsteczna kompatybilność na Ps5 tylko pod jednym warunkiem, trzeba mieć płyty z ps1,ps2,ps3, i musisz pobrać z PS Now jakieś piki z danej gry które będą mogły uruchomić grę.

    2 Fajne!
  •  
    Postów: 321 Maniak
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    1574262754

    @xXKillerXx

    Jednak ps now to NIE JEST wsteczna kompatybilność bo za grę musisz zapłacić jeszcze raz choćbyś miał trzy kopie na płytach. 

    1 Fajne!
  •  
    Postów: 3 Nowicjusz
    1574268825

    @kryjab20 Napisze tak,nie mam zamiaru tutaj kłócić się, czy Ps Now to wsteczna kompatybilność czy też nie,ale mogą grać na ps4 w gry z ps3 mogą tylko nas to nie obowiązuje i szkoda.Szanowny Panie Konewko skąd u pana tyle złości aby pisać że "na 99% nie zagramy wcześniejsze gry" z Ps1,Ps2,Ps3,nie wiem dlaczego masz takie złe nastawienie na ten temat ale jak posiadasz jakiekolwiek informacje na temat Ps5 z wielką chęcią wysłucham,może masz jakiegoś kreta co pracuje w Playstation, w moim przypadku akurat gry z Ps1,Ps2 mnie nie interesują ale gierki z Ps3 ograłbym sobie na Ps5 i trzymam mocno kciuki za nich,aby takim jak konewko i innym co wątpili że Ps5 nie będzie odtwarzać gier z Ps1,Ps2,Ps3 oczy z orbit wyjeb.....

    1 Fajne!
  •  
    Postów: 288 Legenda Forum
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    1574269388

    @xXKillerXx piszesz „nie mam zamiaru tutaj kłócić się” i jednocześnie dosłownie plujesz jadem.

    Co ten @ konewko Ci zrobił? Napisał co myśli i tyle. Zero podtekstów ani teorii spiskowych.

    I apropo ostaniej rzeczy - nie masz pojęcia i nie potrafisz zrozumieć czym jest kompatybilność wsteczna i mylisz ją z usługą , więc uważam , że dyskusja z Tobą na ten temat będzie tak samo owocna jak z dzieckiem o astronomii.


    2 Fajne!
  •  
    konewko Elite Vip
    Postów: 758 Pułkownik
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1574271154

    @xXKillerXx wolę być pesymistą i miło się zaskoczyć niż być optymistą i potem uprawiać ból tyłka ;)


    > skąd u pana tyle złości

    No właśnie nie jestem złośliwy. Napisałem co myśle, to Ty jesteś złośliwy :/



    edit 19:30: spam będzie usuwany

    2 Fajne!
  •  
    Postów: 3 Nowicjusz
    1574275421

    Jak napisałem trzymam mocno kciuki aby ps5 mogła odtworzyć gry z Ps1,Ps2,Ps3.

    @konewko Ja do ciebie na Pan,i piszesz do mnie na "TY"? Od kiedy jesteśmy na "TY", bo sobie nie przypominam:\ ?!
    Jaki cham,kończę ten temat i nie będę poniżał się do twojego poziomu!

    1 Fajne!
  •  
    konewko Elite Vip
    Postów: 758 Pułkownik
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1574276336

    Ok trzymaj te kciuki mocno. Jak konsola za $500 dolarów będzie emulować PS1, PS2, a w szczególności PS3 ze swoim Cellem, którego emulatory na PC nawet nie dają rady, publicznie przyznam się do błędu. Na ten moment RPCS3 bez problemu odtwarza 48% gier, które wyszły na PS3. Pozostałe 52% to gry, które po prostu nie działają, wyświetlą intro i zaliczą crasha lub wyświetlą menu i zaliczą crasha. PS3 ma 12 lat. Emulator nadal jest w fazie alpha. Naprawdę nic to tobie nie sugeruje? Że jest to po prostu bardzo trudne? Jasne, że mogą próbować. Ale gdybym już miał być szczery, powiedziałbym, że podstawowa wersja PS5 będzie emulować PS4, a wersja Pro, wydana co najmniej dwa lata później, będzie obsługiwać pełną wsteczną kompatybilność w obrębie PSStore. O płytach zapomnij, gry z PS2 wychodziły na CD i DVD, z PSX na CD, dopiero PS3 dostało możliwość czytania płyt BR. Jasne, można zbudować napęd czytający CD/DVD/BR/Ultra BR, ale to znowu jest dodatkowy koszt. Takie PS5 z pełną wsteczną zarówno cyfrowo jak płytowo kosztowałoby ponad $1000 (z polskim vatem i cłem to prawie 5000 zł. Tylko kolekcjonerzy by kupili taki sprzęt. W żaden sposób nie jest to opłacalne.

    2 Fajne!
  •  
    Postów: 15 Początkujący
    1574329573

    Naprawdę myślicie, ze PS5 bedzie natywnie (włóż plyte i graj) wpierać starsze konsole niz PS4?

    Wierzycie w korporacje dobry wujek?

    MS z Xboxem sie starał, bo dostał po tylku od konkurencji i chcial sie utrzymać na powierzchni z marka Xbox, a kto lub co zagraża Sony?

    Chmury? Jak pokazuje premiera Stadii to znow jest niewypał, Nintendo? Idzie swoja droga z zupełnie innymi grami, PC? Z karta graficzna sredniej polki za 2500 zl?

    Proszę Was, troche rozsadku.

    1 Fajne!
  •  
    Postów: 98 Wygadany
    1574486655

    Co będzie to będzie ,tylko przykro się czyta posty gdzie ,jeden drugiego podsyca i prowokuje.

    My gracze powinniśmy się trzymać razem ,jadem i złością niczego nie zbudujemy.

    A co za tym idzie przy takim nastawieniu te forum padnie.

    A teraz wracam do tematu, mam nadzieje że będzie można pograć w stare gry na nowym sprzęcie i im bardzo mocno dopinguje by to się udało :)


    0 Fajne!
  •  
    Postów: 195 Bywalec
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    1574491695

    @Marcin_Tedy też mam taką nadzieję. Gdzieś czytałem o nie potwierdzonym wycieku że ma być wsteczna na stare konsole. Nawet jak to ściema, to zawsze w tym jest ziarnko prawdy

    2 Fajne!


Zaloguj się aby napisać odpowiedź
lub załóż konto za darmo

Wysyłaj szybciej i taniej

Wszystkie przesyłki w jednym miejscu. Sprawnie i elegancko zarządzaj paczkami jak na gracza przystało! Sprawdź co dla Ciebie mamy.

Sprawdzam!
Wbijaj do nowej grupy
Ostatnio na blogu
Polityczna walka z mrozem. Recenzja Frostpunk 2 (PC)
11 października 2024

Tym razem ludzi nie liczymy w setkach a tysiącach, więc czym więcej osób tym więcej problemów. Pojawiają się rozboje, konflikty, a i sama polityka zyskuje na znaczeniu.

Warto wiedzieć
Jak zapakować i wysłać gry?
24 marca 2019

Pakowanie gier do wysyłki jest bardzo ważnym elementem transakcji. Nieprawidłowo zapakowana gra..

Do góry