Wsteczna kompatybilność w PlayStation 5 coraz bardziej prawdopodobna

Konto usunięte

Konto usunięte

Postów: 42 Gaduła
1554013917

Witam Coraz więcej wskazuje na to, że PlayStation 5 będzie konsolą, na której odpalimy gry z PlayStation 4, a może nawet z jeszcze starszych urządzeń Sony. Co wy o tym sądzicie?

  •  
    Postów: 288 Legenda Forum
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    1554016791

    Faktycznie ukazała się na ten temat masa artykułów w których wypowiadają się osoby dobrze poinformowane w tej branży , że taka opcja jest dosyć wysoce prawdopodobna co pokazują też ostatnie patenty Sony. Ale dopóki nie zapowiedzą tego oficjalnie to niestety nie jest to jeszcze nic pewnego , aczkolwiek tak jak już napisałem wiele na to wskazuje.

    I myślę , że jeżeli Sony wprowadzi kompatybilność wsteczną to będzie to tylko z ps4. A szkoda , bo biblioteka gier z ps3 jest ogromna. Ale niestety ps3 to całkiem inna architektura i dlatego pewnie kompatybilności z nią nie będzie.

    Ale trzymam kciuki za tym , żeby Sony dało nam w przyszłej generacji konsol to , co Microsoft dał już w obecnej generacji xboxa one i grami na xbox360.

    0 Fajne!
  •  
    mastahluc Support Elite Vip
    Postów: 760 Avenger
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Born to be a Player

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1554017820

    Teraz, gdy moje PS3 ponownie padło, chciałbym żeby PS5 obsługiwała gry z PS3. Mam ich całkiem sporo i cyfrowo i na płytach.

    W ostateczności znowu kupię PS3 do kolekcji.

    0 Fajne!
  •  
    Konto usunięte
    Konto usunięte
    Postów: 42 Gaduła
    1554018485

    Ja byłbym zadowolony jakby dali wsteczną kompatybilność jeszcze na ps3 bo np. Chciałbym ograć takie tytuły jak wszystkie części God of War,Mafie2,Crysisa, Red Dead Redemption no bo niestety nie miałem funduszu żeby kupić ps3.:(

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 288 Legenda Forum
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    1554034766

    Każdy by był zadowolony gdyby dodatkowo była kompatybilność również z grami ps3. Ale tak jak pisałem to są dwie różne architektury więc niestety pozostaje to w sferze marzeń.

    Oczywiście ja również bym chciał , ale chcieć , a móc i mieć to dwie różne sprawy :)

    Ale jeżeli dodadzą kompatybilność z ps4 to i tak będzie to wielki plus dla Sony.

    Czas pokaże jak Sony podejdzie do tego , ale mam nadzieje , że te wszystkie pojawiające się artykuły nie okażą się tylko spekulacjami , a prawdą

    1 Fajne!
  •  
    Postów: 288 Legenda Forum
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    1554045036

    Ale strzeliłem byka. Normalnie wstyd. @sullivan_1989 lub @konewko czy mógłby któryś z was edytować tą architekturę w poście powyżej? Bo aż sie normalnie zarumieniłem ze wstydu , a edycja niestety nie jest dostępna.

    Dziękuję

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 198 Bywalec
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Supporter Bronze

    WymieńGry.pl Ranga Supporter Silver

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1554046863

    Jestem niemal przekonany, że tym razem dostaniemy wsteczną kompatybilność, lecz tylko z grami na ps4. Może dodadzą więcej gier z ps3 w ps store, ale na płyty bym nie liczył. 

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 200 Receiver of Wisdom
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1554052166

    Pożyjemy, zobaczymy. Ciekawe czy wsteczna kompatybilność objęłaby wszystkie duże konsole Sony? Osobiście nie miałbym nic przeciwko, bo do dziś szaraka odpalam, a tak miałbym 5w1 :) Jeśli jednak mieliby się ograniczyć, to niech przynajmniej - poza PS4 - wezmą PS3 pod uwagę, bo trochę cyfrówek tam mam, a poruszanie się po PSS na PS3 to obecnie katorga. 


    @maciek4281 Poprawione :)
    @mastahluc Mi do kolekcji jeszcze tylko PS2 brakuje, ale najpóźniej do maja nadrobię :)

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 63 Seeker of Knowledge
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Born to be a Player

    1554052284

    Ja nadal gram na PS3 więc wsteczna na wcześniejsze generacje niż tylko PS4 jest dla mnie ważnym czynnikiem decydującym, czy kupię w okolicach premiery czy też 2 - 3 lata po premierze. Jeśli wsteczna będzie dotyczyła tylko PS4 to poczekam 2 - 3 lata od premiery i wtedy zacznę się zastanawiać, w tym czasie część gier jeszcze będzie wychodzić na PS4. Niestety architektura PS3 jest problematyczna, CELL nie jest dobrym procesorem do gier i z tego powodu też optymalizacja na PS3 nie była najlepsza.

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 288 Legenda Forum
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    1554104964

    @sullivan_1989 raczej nie licz na to :-) Niestety jeżeli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich generacji konsol Sony bez zaśmiecania pokoju kilkoma konsolami to niestety ale najlepszym wyjściem jest modyfikacja ps3.

    Wtedy w tej jednej konsoli masz psp , psx , ps2 i ps3 oraz mase innych konsol jak nes , snes , sega i wiele innych i to w lepszej grafice niż orginały.

    I wtedy teoretycznie masz w dwóch pudełkach ( ps5 z kompatybilnością ps4 i ps3 z resztą konsol ) wszystko co chcesz.

    Oczywiście to nie to samo co fizyczne nośniki , ale Sony samo sobie strzela w stope takimi dziwnymi posunięciami , które mają za zadanie tylko i wyłącznie wydoić z kasy.

    Smutne to , ale prawdziwe

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 200 Receiver of Wisdom
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1554112263

    @maciek4281 Spoko, nie przedzkadza mi trzymanie tylu konsol. Póki co mam miejsce :) Jednak kompatybilność z PS3 byłaby - moim zdaniem - czymś zupełnie naturalnym. Głównie dlatego, że o ile PS1 i PS2 posiadało gry w postaci fizycznej, o tyle PS3 ma już całkiem sporą bibliotekę gier cyfrowych i miłoby było móc pobierać je na PS5.

    0 Fajne!


Zaloguj się aby napisać odpowiedź
lub załóż konto za darmo

Wysyłaj szybciej i taniej

Wszystkie przesyłki w jednym miejscu. Sprawnie i elegancko zarządzaj paczkami jak na gracza przystało! Sprawdź co dla Ciebie mamy.

Sprawdzam!
Wbijaj do nowej grupy
Ostatnio na blogu
Egzystencjalne dylematy zakonnicy - recenzja Indika (2024)
9 maja 2024

Lubię gry, którym łatwo można przypiąć łatkę „dziwna”. Przenosimy się do zimnej, brudnej Rosji i lądujemy w jednym z monastyrów gdzieś na pustkowiu.

Warto wiedzieć
Jak zapakować i wysłać gry?
24 marca 2019

Pakowanie gier do wysyłki jest bardzo ważnym elementem transakcji. Nieprawidłowo zapakowana gra..

Do góry