Playstation 5 - pierwsze wrażenia...

milka_90

Postów: 215 Bywalec
1605880233

Pad to chyba największe zaskoczenie, bo w końcu zrobili coś lepszego niż pad xboxowy, ktory przy DualSense wygląda biednie. 

Wystarczy odpalić Astro, żeby się przekonać, że mamy do czynienia z czymś nowym i porządnym... zwłaszcza na tle poprzednich DualShock'ów.

W ogóle na tyle pada ta chropowata fakturka to są X, O, trójkąt i kwadrat... trzeba się tylko dokładnie przyjrzeć. Naprawdę się przyłożyli :)


Poza tym znowu dałem się nabrać na gadki internetowych maruderów, że PS5 będzie OGROMNE... no wyższe jest jak stoi na boku od PS4, ale poza tym jakoś więcej miejsca nie zajmuje. Spodziewałem się pudła pokroju normalnego peceta. Na boku leżeć nie powinno bo wygląda nie za dobrze.


Nie buczy i nie wchodzi w tryb odkurzacza co PS4/Pro robiło dość często i w nie oczekiwanych momentach. Wentylatory pracują przyjemnie.

Sam soft to widać, że trochę beta i brakuje co nie co różnych rzeczy, ale sporo pewnie przyjdzie z aktualizacjami z czasem.

  •  
    Postów: 131 Wygadany
    1605892615

    @Tomix

    Z tego co pamietam to loading days gone trwal jakos wybitnie dlugo albo byl jednym z dluzszych, ehhh super czasy przed nami Panie i Panowie ;p

    1 Fajne!
  •  
    Postów: 131 Wygadany
    1605892672

    @milka_90

    Mam jakby co slimke premierowa.dziala jak ta lala ;)

    1 Fajne!
  •  
    Postów: 134 Wygadany
    1605894353

    @anecix


    Jest bardzo dobrze, chociaż po pierwszym odpaleniu tej gry na 5 nie byłem optymistycznie nastawiony ponieważ trwało to ok 15-20 sekund...co było i tak znacznie krótszym czasem niż w pro tak mniej więcej o połowę.

    2 Fajne!
  •  
    Postów: 29 Początkujący
    1605895724

    @milka_90
    Zgadzam się, też byłem przygotowany na wymiary jakieś lodówki podróżnej czy nie wiadomo co, jedyne co to mnie waga bardziej zdziwiła niż rozmiar konsoli.
    Konsola mega cicha, konsola była odpalona 8h, w tle ściąganie gier, odpalony netflix, od 1 minuty głośność konsoli taka sama czyli znikoma.
    Czytnik płyt, z racji że w tej technologii za dużo zmienić się nie da i fakt to aż mnie zdziwiło jak głośno może chodzić odczyt płyt gdzie konsola jest tak cichutka.
    Zapis gier z płyt również trwa ekstremalnie szybko, Tomb Rider 20gb? 30gb? instalowało się 10 minut? także jestem mega pozytywnie zaskoczony.
    Pad jest jednym wielkim plusem, propozycja o tym żeby nagrywać się podczas pierwszego użycia pada tj. triggerów podczas odpalania Astro są trafione bo to coś co zaskoczyło totalnie, polecam serdecznie.
    Ale żeby nie było kolorowo spotkałem się już z 2 błędami na konsoli, pierwszy podczas ściągania Monster Hunter, gdy byłem na kafelkach od gier, przemieszczając się między nimi, był tam kafelek z MH które nie było pobrane do 100% i gdy najechałem na kafelek ekran zrobił się czarny i po 10 sekundach wyrzuciło błąd który został przesłany do Sony, kolejny raz to się nie wydarzyło.
    Drugi problem związany z Demon's Souls, po ponownym uruchomieniu konsoli i próbie odpalenia gry, gra nie wczytywała się, konsola działała inne gry się odpalały lecz DS tkwił na ekranie startowym, wyłączenie i włączenie konsoli pomogło, uruchom ponownie nie rozwiązało tego problemu.

    1 Fajne!
  •  
    Postów: 215 Bywalec
    1605896203

    @neKu raz gdzieś wlazłem jak instalowała się gra to poszła mała zwiecha i wyrzuciło mnie na chwile, ale wraca wszystko do normy. Widać, że z softem są w fazie beta, bo są takie małe głupoty i można się czepiać o detale, ale nie można wymagać cudów od softu konsoli w dniu premiery. Oni pewnie do porządku będą to doprowadzać cały rok. Mowa o konsoli, a nie smartfonie, a te mają takie same problemy co roku.
    @Tomix Pro mam premierowe tak jak PS5... na fat'cie PS4 było identycznie także doszedłem do wniosku, że ten typ (tzn generacja od sony tak ma), bo sporo osób o tym pisało. To jest opcja typu, że grając w jakiegoś AC w menu pauzy włącza się odkurzacz albo gdzieś grając w fife zawsze przy negocjacji kontraktu w karierze xD Powtarzalne opcje i głównie przy gunwo grach od korpo pokroju ubi czy ea. Czasami też przy eksach, ale rzadziej. Naprawdę cichsze odkurzacze się obecnie robi :) Lecz nigdy z tą Pro nie miałem poza tym jakikolwiek problemów.

    1 Fajne!


Zaloguj się aby napisać odpowiedź
lub załóż konto za darmo

Wysyłaj szybciej i taniej

Wszystkie przesyłki w jednym miejscu. Sprawnie i elegancko zarządzaj paczkami jak na gracza przystało! Sprawdź co dla Ciebie mamy.

Sprawdzam!
Wbijaj do nowej grupy
Ostatnio na blogu
Wielkanocny Konkurs na WymieńGry.pl: Wymieniaj się i ustrzel koszulkę!
27 marca 2024

Przygotowaliśmy dla Was coś wyjątkowego.. zachęcamy do wzięcia udziału w naszej zabawie. Gotowi na strzelanie?

Warto wiedzieć
Jak zapakować i wysłać gry?
24 marca 2019

Pakowanie gier do wysyłki jest bardzo ważnym elementem transakcji. Nieprawidłowo zapakowana gra..

Do góry