Playstation 5 - pierwsze wrażenia...

milka_90

Postów: 215 Bywalec
1605880233

Pad to chyba największe zaskoczenie, bo w końcu zrobili coś lepszego niż pad xboxowy, ktory przy DualSense wygląda biednie. 

Wystarczy odpalić Astro, żeby się przekonać, że mamy do czynienia z czymś nowym i porządnym... zwłaszcza na tle poprzednich DualShock'ów.

W ogóle na tyle pada ta chropowata fakturka to są X, O, trójkąt i kwadrat... trzeba się tylko dokładnie przyjrzeć. Naprawdę się przyłożyli :)


Poza tym znowu dałem się nabrać na gadki internetowych maruderów, że PS5 będzie OGROMNE... no wyższe jest jak stoi na boku od PS4, ale poza tym jakoś więcej miejsca nie zajmuje. Spodziewałem się pudła pokroju normalnego peceta. Na boku leżeć nie powinno bo wygląda nie za dobrze.


Nie buczy i nie wchodzi w tryb odkurzacza co PS4/Pro robiło dość często i w nie oczekiwanych momentach. Wentylatory pracują przyjemnie.

Sam soft to widać, że trochę beta i brakuje co nie co różnych rzeczy, ale sporo pewnie przyjdzie z aktualizacjami z czasem.

  •  
    Postów: 215 Bywalec
    1605880240

    btw. Wie ktoś może gdzie ustawić wybudzanie padem telewizora wraz z konsolą? bo na Switchu nie ma z tym problemu, a przy PS5 tylko konsola się odpala, a tv już nie.


    btw2. serio brakuje w niej wyjście optycznego? czyli co mam ją pod HDMI ARC podłączyć? a soundbar optykiem do tv... bo wcześniej optykiem łączyłem się z PS4. 


    btw3. Wie ktoś coś może o odtwarzaniu np. YT w minaturowym oknie i korzystanie z innych funkcji konsoli w tym samym czasie? bo coś mi gdzieś przewinęło, że będzie można w oknie pop-up korzystać z jakiegoś playera podczas np. sprawdzaniu co w ps store.

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 131 Wygadany
    1605883040

    @milka_90

    Sprzedales juz ps4?

    Sprawdzales loadingi 1 gry tu i tu wraz z oprawa graficzna, jest roznica? W Twoim odczuciu

    0 Fajne!
  •  
    Konto usunięte
    Konto usunięte
    Postów: 44 Gaduła
    1605883095

    1. Musisz w ustawieniach włączyć HDMI cec. Jak będę w domu, to zerknę jak to u mnie wygląda.


    2. Tak, ale i tak lepiej puścić dźwięk do tv i dopiero z tv do Ampli, bo inaczej stracisz korzyści związane z HDMI 2.1, bo sprzętu audio z tym złączem chyba nikt nie ma.


    3. Tego nie sprawdzałem, ale to miało działać ze strumieniowaniem rozgrywki znajomym. O apkach w PIP chyba nie było mowy.

    0 Fajne!
  •  
    Konto usunięte
    Konto usunięte
    Postów: 44 Gaduła
    1605885074

    Co do HDMI CEC, bo nie mogę edytować posta - wchodzisz w:

    Ustawienia

    System

    HDMI

    Włącz połączenie z urządzeniem HDMI

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 215 Bywalec
    1605888002

    @anecix PS5 działa dość błyskawicznie, bo myślałem, że w trakcie konfiguracji zdążę posprzątać w pokoju, a jednak nie było na to czasu ;p

    Różnica w wydajności jest ogromna. Do tego stopnia, że po włączeniu ponownym PS4 Pro miałem wrażenie, że cała konsola wręcz klatkuj.

    Jeszcze nie sprzedałem, ale trzymam, bo chyba ktoś z rodziny będzie chciał dla dzieciaków to oddałbym od razu z profilem i masą gier z ps+ collection, ale jeśli jesteś zainteresowana to napisz na pw zobaczymy czy chociaż myślimy o podobnej kwocie :)

    bo już niektórzy mi pisali, że 500 dają od ręki, ale to aż brak słów momentami.

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 134 Wygadany
    1605888050

    @milka_90


    Apropo tego czy jest aż tak ciche nie mogę się zgodzić u mnie stoi na miejscu PS4 pro i ciężko mi stwierdzić które jest bardziej ciche. Moje PRO nie było wcale głośne w porównaniu z ps5.

    Jak najbardziej zgodzę się z wyglądem jak również wielkością, nie jest takie duże, przynajmniej nie takie jakiego się spodziewałem, zdecydowany plus.

    Masz 100% racji przy padzie się przyłożyli, to jak dla mnie największe zaskoczenie na plus, idealnie leży w dłoniach. Działanie, czułość bajka w porównaniu do dualschocka z poprzedniej wersji.


    0 Fajne!
  •  
    Postów: 215 Bywalec
    1605888856

    @strzechu Dzięki! Działa już to odpalanie razem z tv :)


    Czyli z kablami robię tak jak myślałem, że PS5 podpinam do hdmi arc. Akurat mi pasuje, bo jedno złącze hdmi więcej, a już się dawno skończyły :) a soundbar optykiem do tv.


    Apple w ostatniej aktualizacji taką opcję dodał, że można np. Netflixa mieć w miniaturce na pulpicie i np. używać przeglądarki normalnie... może się "skleiło" :)

    Aczkolwiek taka opcja jest do zrobienia na PS5 i mogliby się kiedyś zebrać w jakiejś aktualizacji, bo to nie jest jakaś filozofia jak wielka na smartfonach jest i to od lat.

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 215 Bywalec
    1605889121

    @Tomix Tak jak stoją i nic nie robią to słychać bardziej wentylator jak pracują w PS5, ale to tyle... poza tym konsola nie pracuje głośniej od Pro i nie wkręca się na poziom odkurzacza co jest jedną z większych wad PS4, bo to fakt i każdy się z tym stykał. Na PS5 nie ma takich akcji i nie grzeje się, ale to nie dziwne, bo słychać jaki tam jest wentylator wsadzony. Z PS4 czasami robił się piekarnik. Różnica w jakości wykonania to jest przepaść tym razem, a pad to potwierdza, bo to inna liga w ogóle. Czuć, że trzyma się coś fajnego i porządnego... z trigerrami też jest akcja. Obstawiam, że u konkurencji się to pojawi też z czasem.

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 134 Wygadany
    1605889231

    @anecix


    Osobiście mam porównanie z Days Gone w które ostatnimi tygodniami grałem na PS4. Różnica w oprawie granicznej jest. np. płynność grafiki przy szybkiej jeździe motorem jest dużo większa. Czas ładowania na ps5 ok 4-6 sekund, śmiga niemiłosiernie szybko przy ładowaniu gry.

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 134 Wygadany
    1605890062

    @milka_90


    Jaki masz model PS4 pro ? Mój model pro nie ma efektu odkurzacza. Kupiłem nową około 9 mc temu. Jedyna konsolą którą posiadałem i miała taki efekt był slim.

    Nie powiedziałem że jest głośniejsza...

    Osobiście nie zauważyłem różnicy pomiędzy głośnością w obu modelach przynajmniej po 1 dniu używania :)



    0 Fajne!


Zaloguj się aby napisać odpowiedź
lub załóż konto za darmo

Wysyłaj szybciej i taniej

Wszystkie przesyłki w jednym miejscu. Sprawnie i elegancko zarządzaj paczkami jak na gracza przystało! Sprawdź co dla Ciebie mamy.

Sprawdzam!
Wbijaj do nowej grupy
Ostatnio na blogu
Za Imperatora! Warhammer 40k: Boltgun - recenzja gry
20 kwietnia 2024

Od momentu premiery w 2023 roku, Warhammer 40k: Boltgun kusił mnie jednym - samym faktem użycia fenomenalnego bitewniaka w tytule. Czy herezja została wypleniona? Przekonajmy się.

Warto wiedzieć
Jak zapakować i wysłać gry?
24 marca 2019

Pakowanie gier do wysyłki jest bardzo ważnym elementem transakcji. Nieprawidłowo zapakowana gra..

Do góry