Płatności

maciek4281 Vip

Postów: 288 Legenda Forum
Odznaki:

WymieńGry.pl Ranga Hero

1552492296

Podczas weryfikacji przyszedł mi do głowy pomysł , a mianowicie chodzi o możliwość udostępnienia płatności Blik-iem. Czy jest to możliwe żeby taka forma płatności się tutaj pojawiła? Bo odkąd taka płatność się u nas w kraju pojawiła to przestałem używać karty , bo jest to po prostu bezpieczna i najszybsza oraz najwygodniejsza forma płatności

  •  
    konewko Elite Vip
    Postów: 752 Pułkownik
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1552496552

    Właśnie jestem w trakcie sprawdzania jednego z poradników, które wylądują na serwisie już niedługo i pada w nim zdanie "nie płać blikiem". Ja sam jestem neutralnie nastawiony co do blika i nie za bardzo orientuje się w sprawach ewentualnych kradzieży za jego pośrednictwem, także poproszę o zabranie głosu @andreo.spc w tej sprawie.

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 381 El Profesor
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga UEK GS 2019

    WymieńGry.pl Ranga Born to be a Player

    WymieńGry.pl Ranga UEK GS 2022

    1552497253

    @maciek4281 Dzięki za pytanie, dość ważne z punktu Użytkownika. Zależało nam na wprowadzeniu weryfikacji przez szybkie płatności, niestety w praktyce nie jest już tak jakbyśmy tego chcieli. Tylko tradycyjny przelew bankowy pozwala nam na otrzymanie od Was danych, koniecznych do porównania z tymi zgłoszonymi w formularzu weryfikacyjnym. Szybkie płatności tego typu danych nie udostępniają. Wiem, że w dzisiejszych czasach wszyscy są już przyzwyczajeni do szybkich płatności online (ja sam również) ale mam nadzieję, że ten jeden przelew wykonany w "tradycyjny" sposób nie stanowi aż tak dużego problemu :D Inne usługi wprowadzone w przyszłości jak promowanie ofert itp. będą już obsługiwane przez Przelewy24.


    Jeżeli chodzi o płatności kodem blik za zakupiony przedmiot, sprawę poruszył @konewko wyżej. Szczegóły już wkrótce w specjalnie przygotowanym poradniku bezpiecznych transakcji.

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 288 Legenda Forum
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    1552499219

    @andreo.spc mnie właśnie chodziło o płatności Blik-iem za transakcje i usługi :)

    Bo przy weryfikacji jasna sprawa że musi to być przelew bankowy.

    @konewko nie mam pojęcia i nawet nigdy nie słyszałem o czymś takim jak można dokonać kradzieży przy pomocy kodu Blik. Jest to po prostu nierealne.

    No chyba że ktoś będzie podawał kody Blik każdemu kto zechce , ale to jest tak samo mało prawdopodobne jak to , że ktoś poda dane karty i kod pin do niej

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 381 El Profesor
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga UEK GS 2019

    WymieńGry.pl Ranga Born to be a Player

    WymieńGry.pl Ranga UEK GS 2022

    1552499878

    @maciek4281 Kodem blik wypłacisz pieniądze z bankomatu dlatego jest to ważne, aby nie podawać przy zakupach komuś kodu blik, osoba wypłacająca pozostaję praktycznie anonimowa.


    ------------

    News dnia: Możliwość edycji avataru w ustawieniach jest już dostępna! :)

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 110 Wygadany
    1552500150

    no jak, sam używam często bliku. zawsze muszę potwierdzić w aplikacji na telefonie każdą transakcję. bez mojej akceptacji nie ma opcji żeby ktoś pieniądze wypłacił. więc nie rozumiem jak można ukraść coś poprzez blik.

    tak to widzę.


    chociaż fakt, że u małżonki na facebook'u ktoś pisał o kradzieży poprzez blik. mi się to po prostu w głowie nie mieści.

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 38 Początkujący
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    1552501955

    @maciek4281 @eMRom wszystko jest możliwe. Niedawno nawet na "Niebezpieczniku" był art jak to wygląda: https://niebezpiecznik.pl/post/blik-facebook-skan-dowodu-oszustwo/
    Dlatego nawet się cieszę, że mój bank nie umożliwia płatności blikiem.

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 110 Wygadany
    1552503392

    @vaGRAnt

    no właśnie o czymś takim pisałem. moim zdaniem to naiwność i głupota ludzi już pomaga w takiej kradzieży. zanim bym podał komuś mój blik to bym chociaż najpierw zadzwonił czy wszystko ok itd, a nie poprzez wiadomości na facebooku, zwłaszcza, że dość często użytkownicy mówią o jakiś wirusach tam.

    Miałem kiedyś przypadek, podałem kumplowi blik, bo potrzebował pomocy, ale zadzwonił, pogadaliśmy, wyjaśnił co i jak. wypłacił, widziałem co i jak, zaakceptowałem i wszystko cacy. 


    a z miesiąc temu sam zostałem oszukany, ktoś mi ukradł konto na Netflixie. zmienił hasło, meila itd, wszystko na jakąś Argentynę czy coś w ten deseń. szybki telefon do Netflixa, sprawa wyjaśniona, konto odzyskane.

    jak ktoś ma pstro w głowie to już czyja to wina?


    piękny fragment z w/w linka:

    Pani Weronika podała złodziejowi kod BLIK,  który sam w sobie na nic mu się nie przyda. Ale złodziej, zgodnie z naszymi ustaleniami, kod ten wprowadza w serwisie Skrill.com w celu doładowania swojego wirtualnego portfela. Pani Weronika  wtedy na swoim ekranie prośbę o akceptację transakcji kodem BLIK i aby złodziej otrzymał pieniądze z jej konta, . I robi to — świadomie — ponieważ chce przesłać pieniądze “kontrahentowi”.

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 288 Legenda Forum
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    1552503989

    Ludzie kochani. Blik to najbezpieczniejszy sposób płatności i nie ma możliwości jakiejkolwiek kradzież za jego pomocą.

    A że ktoś podaje kod bo jest głupi i dodatkowo go potwierdza widząc kwotę to przecież nie oznacza że jest to coś niebezpiecznego lecz świadczy to o głupocie. I w takim przypadku nie powinno być też opcji płatności kartą czy też przelewem , bo jakiś głupek może przelać pieniądze czy podać dane karty i kod pin. 

    Więc nie piszcie głupot , bo sami sobie przeczycie pisząc o jakichś kradzieżach za pomocą Blik-a

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 381 El Profesor
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga UEK GS 2019

    WymieńGry.pl Ranga Born to be a Player

    WymieńGry.pl Ranga UEK GS 2022

    1552519635

    @maciek4281 Wykonując przelew bankowy na inne konto łatwo dojść na jakie konto został on wykonany (nawet jak mamy tylko numer konta). Jak podasz komuś numer BLIK, ktoś stojąc przy bankomacie go wpiszę a Ty zatwierdzisz transakcję to osoba ta wypłaci pieniądze pozostając praktycznie anonimowa. W przypadku faktycznego oszustwa nawet nie masz kogo praktycznie zgłosić (tym bardziej jak oszustem jest niezweryfikowany Użytkownik). My stanowczo odradzamy takich praktyk, zakupy od innych Użytkowników jedynie przez przelew bankowy. Po pierwsze, przedmiot na sprzedaż z opcją płatności przelewem bankowym doda tylko osoba z zweryfikowanym kontem a więc już mamy przypisaną osobę do danego konta, a po drugie w przypadku oszusta (zapłacisz za grę a ktoś jej nie wyśle) masz dodatkowo co zgłosić - numer konta bankowego oszusta. Nasze zabezpieczenia i porady nie są ciosem dla tych uczciwych i myślących (no może mała pomocą dla tych nieuważnych), są ciosem dla potencjalnych oszustów, których jak wszyscy wiemy - w sieci nie brakuje.

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 288 Legenda Forum
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    1552547400

    @andreo.spc ja naprawdę rozumie dlaczego macie takie podejście i chwała Wam za to , że chcecie zminimalizować szansę oszustw , ale jak dobrze wiemy jeżeli ktoś nie wykazuje choćby odrobiny logicznego myślenia to żadne zabezpieczenia nie uchronią przed zrobieniem głupoty. Mimo wszystko jest tu sporo osób z GT którym zapłaciłbym „w ciemno” nie obawiając się o to , że mnie oszukają.

    Ale ok , rozumie i doceniam Wasze podejście do tematu tego Blik-a i pozostaje mi tylko uszanować taką decyzję.

    Dziękuję za owocną dyskusję i życzę miłego dnia 

    0 Fajne!


Zaloguj się aby napisać odpowiedź
lub załóż konto za darmo

Wysyłaj szybciej i taniej

Wszystkie przesyłki w jednym miejscu. Sprawnie i elegancko zarządzaj paczkami jak na gracza przystało! Sprawdź co dla Ciebie mamy.

Sprawdzam!
Wbijaj do nowej grupy
Ostatnio na blogu
Szerzenie zarządzanej demokracji. Helldivers 2 - recenzja gry (PS5)
20 maja 2024

Kooperacyjna strzelanka trzecioosobowa opracowana przez Arrowhead Game Studios i opublikowana przez Sony Interactive Entertainment - "to jedna z najlepszych gier ostatniego czasu w jakie grałem".

Warto wiedzieć
Jak zapakować i wysłać gry?
24 marca 2019

Pakowanie gier do wysyłki jest bardzo ważnym elementem transakcji. Nieprawidłowo zapakowana gra..

Do góry