Okulary Vr2

NightShadow

Postów: 89 Gaduła
Odznaki:

WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

1677081366

Hej, macie już swoje okulary w domu?


Temat do podzielenia się odczuciami co do okularów.


Ja swoje odkupiłem właśnie za 2600 na allegro, liczę że na początku przyszłego tygodnia przetestuję.

  •  
    Postów: 7 Nowicjusz
    1677237268

    @andreo.spc

    Nawet już nie zamierzałem mu odpisywać 🙂

    Ale dzięki za taką reakcje mam nadzieję że tygodniowy odpoczynek da mu coś do myślenia. 👍

    2 Fajne!
  •  
    Postów: 7 Nowicjusz
    1677237541

    Co do wrażeń z vr2 to mam pewne spostrzeżenia zauważyłem że obraz jakoś specjalnie ostry to nie jest a po bokach widać ewidentnie rozmazany obraz.. to są moje pierwsze google vr więc nie wiem czy to normalne? 

    Natomiast sam efekt bycia w grze robi wrażenie 🙂

    2 Fajne!
  •  
    Postów: 137 Wygadany
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Supporter Bronze

    WymieńGry.pl Ranga Supporter Silver

    1677243792

    @Master87 z tego, co zdążyłem się zorientować to jest kwestia odpowiedniej kalibracji. Ten idealny punkt jest dość ciężko ustawić, ale powinieneś próbować. Wspominał o tym Michał Pisarski na swoim kanale YT.

    2 Fajne!
  •  
    Postów: 89 Gaduła
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    1677415559

    Narazie mam ograną 1h w Horizonie i powiem tak.. miazga :) grałem w wiele gier na VR1 i obraz jest o wiele lepszy a tu dochodzi obracanie się za siebie i strzelanie z łuku, chwytanie się krawędzi czy używanie czekana. To już prawdziwa interaktywna zabawa.  To tak jakby ktoś grał w grę 1D a potem 3D :) przeskok ogromny.

    4 Fajne!
  •  
    Postów: 7 Nowicjusz
    1677519836

    Mam takie pytanie czy ktoś ma taką większą kropkę  tak jakby na soczewkach gdy się patrzy w dół? Najlepiej to widać na czarnym tle i tylko gdy się patrzy w dół. 

    1 Fajne!
  •  
    mastahluc Support Elite Vip
    Postów: 760 Avenger
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Born to be a Player

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1677532987

    @Master87  

    Nic takiego nie widzę u siebie.

    2 Fajne!
  •  
    Postów: 89 Gaduła
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    1677564455

    Ja także, wczoraj specjalnie przed snem sprawdzałem. 

    2 Fajne!
  •  
    Postów: 7 Nowicjusz
    1677590000

    Ok dzięki za odpowiedź..ja jeszcze sprawdzę bo może się okazać że to jakiś paproch czy coś i wystarczy przeczyścić soczewki 🙂

    1 Fajne!
  •  
    Postów: 89 Gaduła
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    1677698724

    Jestem już po przejściu Horizona. 


    Wnioski?


    Niesamowita przygoda. Przed ostatni boss był dla mnie największym wyzwaniem - Gromoszczęk w lodowej krainie. Co do zabawy, to jestem przekonany że za 10-20 lat wszystkie gry będą w opcji VR. Do tego to wszystko dąży by gracz odczuwał więcej i czerpał więcej frajdy, bo takie produkty będzie w przyszłości wybierał które dadzą nam największą ilość frajdy. 


    Co do samych możliwości:


    Poruszanie rękami jest super dopracowane, idzie się namachać jak na siłowni jak ktoś chce szybko gry VR przejść, ale naprawdę człowiek zatraca się.


    Co do błędnika na początku każdy ma ciężej, ale to kwestia wypracowania, jak z samochodem, pierwsze razy będą wymagały gry po 15min, potem 30, 1h a z czasem i 2-3h na spokojnie się pogra.

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 4 Nowicjusz
    1677712989

    Wszystko w jak najlepszym porządku, duży przeskok pomiędzy VR 1 a VR 2. Horizon robi robotę ale Resident Evil Village powala na kolana :) Jest kilka niedogodności takich jak na przykład brak regulacji głośności słuchawek w goglach i zmiana soczewek na Fresnela. Ciężko wyregulować ostrość i łatwo ją stracić przy gwałtownych ruchach głową. Na plus jest rozwiązanie problemu z parowaniem soczewek, cyrkulacja powietrza robi robotę. Kontrolery są naprawdę fajnym rozwiązaniem w porównaniu do ps move ale baterie mogłyby dłużej służyć. Liczę na to że będą tworzyć więcej takich tytułów jak te dwie gry + Gran Turismo 7. Reszta "mini" gierek nie wnosi niczego nowego, nie wspominając o tym że Sony poszło w kierunku dodatkowego zarobku poprzez brak możliwości grania w gry zakupione na VR 1. Przykładowo jeśli chcę pograć w Thumper zakupiony na VR 1 muszę dopłacić prawie 30 pln, trochę to słabe z ich strony... 

    2 Fajne!


Zaloguj się aby napisać odpowiedź
lub załóż konto za darmo

Wysyłaj szybciej i taniej

Wszystkie przesyłki w jednym miejscu. Sprawnie i elegancko zarządzaj paczkami jak na gracza przystało! Sprawdź co dla Ciebie mamy.

Sprawdzam!
Wbijaj do nowej grupy
Ostatnio na blogu
Za Imperatora! Warhammer 40k: Boltgun - recenzja gry
20 kwietnia 2024

Od momentu premiery w 2023 roku, Warhammer 40k: Boltgun kusił mnie jednym - samym faktem użycia fenomenalnego bitewniaka w tytule. Czy herezja została wypleniona? Przekonajmy się.

Warto wiedzieć
Jak zapakować i wysłać gry?
24 marca 2019

Pakowanie gier do wysyłki jest bardzo ważnym elementem transakcji. Nieprawidłowo zapakowana gra..

Do góry