Ogłoszenia z gadżetami

Endriu

Postów: 7 Nowicjusz
1678930595

Mam takie zapytanie

czy nie moglibyście dodać działu Gadżety ?? nie wiem jak inni ale myślę ze to byłby dobry pomysł sam mam wiele koszulek i jakiś innych fajnych gadżetów.

Mam nadzieję ze ktoś mnie poprze z tą sprawą.


// @krowek - poprawiłem nazwę wątku

  •  
    Postów: 14 Początkujący
    1679071035

    @krowek według mnie brzmi okej a kwestie kupna/Sprzedaż dopóki to się nie rozwinię będzie najlepiej pozostawiać do dogadania pomiędzy zainteresowanymi 

    0 Fajne!
  •  
    konewko Elite Vip
    Postów: 750 Major
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1679078409

    Z ciekawości dopytam kto będzie odpowiedzialny za ewentualne oszustwa? WG będzie oddawać pieniądze poszkodowanym?

    0 Fajne!
  •  
    mastahluc Support Elite Vip
    Postów: 760 Avenger
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Born to be a Player

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1679080023

    Jeżeli faktycznie miałoby się pojawić tutaj handlowanie sprzętem, gadżetami itp. to widzę to w taki sposób, że dla takich transakcji działałby normalnie system transakcyjny. Na końcu komentarze.

    Ogłoszenie dodawałoby się manualnie - własny tytuł, opis i zdjęcia. I w tym miejscu nowość - po stworzeniu ogłoszenia, zanim ono pojawi się w profilu trafi na listę do zaakceptowania (przez moderatorów i administrację) żeby wykluczyć kompletnie te niezgodne z regulaminem i słabo opisane.

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 14 Początkujący
    1679088145

    @mastahluc może nie tyle co sprzętem bo bardziej chodziło stricte o gadżety z gier np Artbook,piny, Naklejki czy też figurki pytanie gdzie będzie mniej roboty żeby zobacz czy to się przyjmie 

    0 Fajne!
  •  
    mastahluc Support Elite Vip
    Postów: 760 Avenger
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Born to be a Player

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1679121540

    @ncq  

    Już obojętnie czy to gadżety czy sprzęt. Wg mnie istotne jest prowadzenie tego w systemie transakcyjnym.


    Umawianie się na forum na odbiór osobisty to za mały krąg.

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 14 Początkujący
    1679123443

    @mastahluc też tak sądzę ale pytanie czy to nie będzie za dużo roboty aby to wprowadzić i  żeby było to intuicyjne aby chętne osoby nie musiała szukać opcji wystawienia ogłoszenia z jakimiś gadżetami i też warto będzie zareklamować grupę na Facebooku gdzieś są gracze PlayStation, Xbox a także Nintendo aby grupa się rozrastała 

    0 Fajne!
  •  
    krowek Admin
    Postów: 139 Wygadany
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga UEK GS 2019

    WymieńGry.pl Ranga Born to be a Player

    1679136433

    Przy handlowaniu sprzętem jest znacznie więcej wyzwań, aby cały proces odpowiednio zabezpieczyć. Przykładowo konsola może wyglądać na sprawną, ale może mieć ukryte wady i wtedy kupujący będzie obwiniać o to sprzedającego. Prościej też ją uszkodzić podczas transportu. WymieńGry na pewno nie będzie za to odpowiadać, chyba że wprowadzimy opłatę procentową od każdej takiej transakcji jako ochronę transakcji z możliwością odzyskania kasy w razie problemów, ale to jest sporym wyzwaniem logistycznym i prawnym jeśli chodzi o wdrożenie takiej opcji. Opłata może też zniechęcić użytkowników. Ogłoszenia ze sprzętem mogłyby być dostępne tylko dla użytkowników zweryfikowanych co znacząco zwiększyłoby bezpieczeństwo przed oszustami, ale tak jak pisałem pozostaje kwestia wad, transportu itp. Nawet używany sprzęt często kosztuje kilka tysięcy zł, dlatego lepiej handlować osobiście niż go wysyłać.


    Jeśli chodzi o gadżety typu figurki, koszulki, plakaty itp. to już prędzej bym to widział. Dodać nową kategorię ogłoszeń "Gadżety" i wszystko by tam było wrzucane z opcją "kup teraz", opiniami po transakcji itp. Nie jestem pewien czy to się przyjmie, aktualnie chyba tylko kilka osób jest zainteresowanych sprzedażą, a jeszcze muszą się znaleźć zainteresowani zakupem.


    Jak często sprzedajecie lub kupujecie tego typu gadżety?

    1 Fajne!
  •  
    Postów: 14 Początkujący
    1679141177

    @krowek zależy,ja często kupuje stellbooki lub jakąś ciekawą podkoszulkę/, bluzę czy coś w tym rodzaju ale wtedy szukam jak najtaniej i w jak najlepszym stanie lub nówkę,a co do sprzedaży to zależy od tego co mi trafi się w ręce, ostatnio sprzedawałem komplet gadżetów z The Last of us 2 z miesiąc lub dłużej a sprzedałem dopiero wczoraj poprzez Olx 



    A co do sprzętu to nie bawcie się w sprzedaż używanego sprzętu, ponieważ za łatwo na tym stracić bo kurier może uszkodzić paczkę, konsola może nie działać prawidłowo itp,i kupujący będzie miał pretensje do administracji która odpowiada za stronę i kupujący będzie chciał zwrotu pieniędzy,ale też pytanie czy nie dojdzie do nadużyć ze strony kupujących jak na Allegro

    1 Fajne!
  •  
    Postów: 7 Nowicjusz
    1679180877

    Ja dałem propozycje nie znam się na sprawach technicznych ale dział Gadżety byłby fajny to wiem

    może dział po prostu -- INNE tylko z naszymi fotkami co mamy na wymianę sprzedaż z koszulek figurek art booków breloków i nie wiem czego jeszcze

    co do sprzętu to fakt trochę myślę ze za wiele problemów choć jak kiedyś było gametrade to tam mieli tez pady konsole bo sam dawałem gry za popsuty sprzęt  

    pościłem propozycje a Wy jesteście od oceny


    // edit @krowek - połączyłem dwie wypowiedzi. Po publikacji można zedytować swój post w ciągu kilku minut. Proszę nie pisać osobnych postów pod rząd.



    0 Fajne!
  •  
    Postów: 14 Początkujący
    1679220482

    @Endriu ale wtedy wydaje mi się że strona też nie była tak popularna jak teraz,a im bardziej strona popularna tym większa szansa na oszustwo a jest różnica pomiędzy zwrotem np 200 zł a 1200 zł


    Pomysł co by było gdyby ktoś tu chciał sprzedać konsole PlayStation 5 za 2800 zł a kupujący został by oszukany to co wtedy administracja ma oddawać 2800 zł, sprzedaż tutaj konsol według mnie jest głupim pomysłem z 3 powodów


    1.mozesz zostać oszukany i nie dostać zakupionej konsoli

    2.Konsola może dotrzeć do ciebie uszkodzona z powodu transportu 

    3.Sprzedawca wyśle ci uszkodzoną konsole i będzie mówił że musiała zostać uszkodzona  w trakcie transportu 


    0 Fajne!


Zaloguj się aby napisać odpowiedź
lub załóż konto za darmo

Wysyłaj szybciej i taniej

Wszystkie przesyłki w jednym miejscu. Sprawnie i elegancko zarządzaj paczkami jak na gracza przystało! Sprawdź co dla Ciebie mamy.

Sprawdzam!
Wbijaj do nowej grupy
Ostatnio na blogu
Egzystencjalne dylematy zakonnicy - recenzja Indika (2024)
9 maja 2024

Lubię gry, którym łatwo można przypiąć łatkę „dziwna”. Przenosimy się do zimnej, brudnej Rosji i lądujemy w jednym z monastyrów gdzieś na pustkowiu.

Warto wiedzieć
Jak zapakować i wysłać gry?
24 marca 2019

Pakowanie gier do wysyłki jest bardzo ważnym elementem transakcji. Nieprawidłowo zapakowana gra..

Do góry