Coraz mniejsza liczba uzytkownikow na portalu.

Daniel0001

Postów: 32 Początkujący
1623004543
Witam wszystkich. Nie wiem czy tylko ja to zauważyłem ale wydaje mi sie że stronka traci użytkowników. Wiele profili przestało byc użytkowanych a nowe profile pojawiaja się i bardzo szybko przestaja się logować. Jestem tu okolo roku i kilku miesięcy i nawet ilość ogłoszeń jest mniejsza. W zbyt dobrym kierunku to nie idzie
  •  
    Postów: 69 Gaduła
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Hero

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1623229225

    Ludzie, co Wy porównujecie drugi co do wielkości w kraju, i jedyny darmowy serwis aukcyjny OLX do witryny wymiengry.pl? To jakby porównywać Dawida z Goliatem. Darujcie sobie takie porównania. OLX zna każdy Janusz i Grażynka, nic więcej dodawać nie trzeba. 

    2 Fajne!
  •  
    Konto usunięte
    Konto usunięte
    Postów: 122 Wygadany
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1623229664

    @milka_90

    To akurat słaby przykład z tą fifą, bo mówimy o zasięgu platformy. Myślę, że WG będzie miało może 1/10 użytkowników OLX (mówię tylko o kategorii gier). Tu też ponownie wchodzi aspekt płatności za transakcję, chyba że za sprzedaż/kupno nie trzeba płacić. Nie jestem na bieżąco.

    @smOOkWWL

    Opcja zbierania punktów za pisanie na forum jest dla mnie po prostu głupia, ponieważ nikt na tym nie skorzysta. Będziemy mieli tysiące postów pod badziewnymi tematami w co teraz gramy, jaka jest najlepsza/najgorsza gra na cośtam lub zwyczajnie w co ubraliśmy się tego ranka. Jeszcze trudniej będzie znaleźć jakąś rzeczową dyskusję, lub odpowiedzi zawierające więcej niż dwa zdania.

    Pozyskiwanie nowych osób - jak najbardziej. Jeśli już jesteśmy na aktywnościach, za które można dostać darmo wymianki lub punkty to jeszcze mógłbym podrzucić udostępnianie stronki na fb/twitter/insta etc. Jedno udostępnienie na miesiąc/dwa = jedna darmowa transakcja. To samo z ref linkami, ale tylko w przypadku gdy zaproszona osoba wystawi grę na wymianę i doda jakąś do szukanych.

    Obie możliwości są mocno podatne na wałki i manipulacje, ale jeśli portal miałby wdrażać darmo wymianki za coś - to na start można spróbować z takimi możliwościami. Osobiście jednak mówię, że raczej bym z tego nie skorzystał.

    Moim zdaniem wszystko rozchodzi się o pieniądze. Główny powód odpływu userów i szukania szczęścia na podobnych platformach. Nie jest to jednak moje podwórko i moje zabawki.

    Dorzucę tu jeszcze coś z innej beczki :)

    Gametrade wstało, wygląda jak gówno, ale ceny to już na prawdę można z kałem porównać:D co prawda to wersja testowa, ale wygląda jak generyczny sklep, z którego nikt nie kupuje:>

    0 Fajne!
  •  
    Postów: 255 Zadomowiony
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1623231113

    @hajpero Z tym gametrade to niezła ciekawostka. Wlazłem do nich i widzę, że można tam handlować telefonami, figurkami, książkami, komiksami, kontami czy skinami 😄 Trochę śmieszne i przykre zarazem, że tak to się potoczyło.

    1 Fajne!
  •  
    Postów: 29 Początkujący
    1623243949

    To ja napiszę coś od siebie. Na moim przykładzie. Transakcje od 1 stycznia do 1 czerwca, rok 2020: 18 transakcji. Od 1 stycznia do 1 czerwca Rok 2021: 4 transakcje. To chyba mówi wszystko na temat tego w jaką stronę zmierzamy..  aktualnie nawet szkoda mi czasu wejść na serwis i dodać ogłoszenia gier których mam na wymianę bo w podświadomości mam to że i tak ich nie wymienię czy nie sprzedam tutaj. Co można z tym zrobić? Nie wiem ciężko powiedzieć gdzie leży problem.



    0 Fajne!
  •  
    Konto usunięte
    Konto usunięte
    Postów: 44 Gaduła
    1623263258

    Rzeczywiście ciężko ostatnio o jakiekolwiek, nawet słabe, oferty. Serwis chyba już umiera i raczej niewiele da się zrobić. Myślę, że cena usług nie jest problemem. Jak ktoś wejdzie i zobaczy pustkę, to powie, że szkoda czasu i raczej będzie miał rację. Błędne koło.

    2 Fajne!
  •  
    Postów: 215 Bywalec
    1623266686

    @Ekwador nikt nic nie porównuje, ale jeśli upatrywać się gdzieś winy, że wymiengry się cofa to dlatego, że takie OLX do końca marca miało darmową wysyłkę, a teraz jest takie zainteresowanie tym portalem, brak prowizji i tanie przesyłki, że nie dziwne, że nikt nie chce pakować się w wymiengry, które jakby nie było woła parę złotych, a nie za dużo oferuje. Nic po złości nie piszę tylko stwierdzam fakty.

    @hajpero "To akurat słaby przykład z tą fifą, bo mówimy o zasięgu platformy." - co? bo nie rozumiem chyba... zwłaszcza, że popularny tytuł na najpopularniejszą platformę konsolową w cenie, że na olx kupili od ręki.

    2 Fajne!
  •  
    Postów: 255 Zadomowiony
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1623270252

    Platforma w sensie, że olx/wymieńgry a nie, że ps/xbox.


    W zasadzie to my zwykli użytkownicy nie dysponujemy żadnymi konkretnymi liczbami, żeby stwierdzić czy strona upada czy nie.

    Natomiast wydaje mi się, że zamiast robić jakieś drastyczne kroki należy po prostu wprowadzić na spokojnie ulepszenia, które zostały już obgadane i zatwierdzone. Do tego ta apka i czekać. Jeśli wszystko będzie cacy to nawet ta groszowa opłata nie będzie jakąś wielką przeszkodą i być może wszystko samo się mocno rozkręci bez wielkiej kampanii reklamowej.

    Tymczasem - gry wystawiać, obserwować 😉

    2 Fajne!
  •  
    Postów: 10 Nowicjusz
    1623274987

    Niestety, ale tak. Stronka powoli upada. Nie ma z kim wymieniać gier

    2 Fajne!
  •  
    krowek Admin
    Postów: 139 Wygadany
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga UEK GS 2019

    WymieńGry.pl Ranga Born to be a Player

    1623331318

    Dzięki za pomysły i opinie.


    Trochę przykro, że niektóre osoby wróżą upadek. Ja bym to podsumował tak, że zrobiliśmy krok w tył, aby zrobić 2 do przodu. Nie chcę tutaj zamieszczać pustych obietnic jednak apka mobilna wygląda już i działa bardzo fajnie. Niedługo wyjdzie z fazy testów. Jedyne o co proszę to cierpliwość. Na pewno będziemy przyznawać darmowe transakcje i bardziej promować apkę oraz serwis.


    Co apka zmieni?

    Są w niej wygodne powiadomienia w czasie rzeczywistym, usprawniony system transakcyjny, łatwe składanie ofert, dopasowania wymian, które możecie znać jako "Automator", polecanie apki na zasadzie kodów do wpisania przy rejestracji i wiele więcej.


    Jest opcja darmowych wymian po wykonaniu pewnych aktywności np. polecanie apki.



    Planujemy również wdrożyć sugerowanie aktualnej wartości używanych gier przy wymianach i zakupach. Było to już wspominane kilka razy na forum.


    Jeśli chodzi o wysyłki to póki co macie zniżki na GlobKurier rejestrując się przez nasz link. Można o parę złotych taniej nadać paczkę kurierem lub do paczkomatów niż na stronie InPost. Nie są to jednak ceny aż takie jak na allegro.

    Szczegóły na stronie https://wymiengry.pl/wysylaj-z-globkurier


    Pamiętajcie, że warto aktualizować swoją listę dodanych ogłoszeń oraz poszukiwanych gier, aby skuteczniej i szybciej dokonywać wymian.

    Im więcej ofert wyślecie innym użytkownikom tym więcej szans macie na wymianę gier.

    3 Fajne!
  •  
    Konto usunięte
    Konto usunięte
    Postów: 122 Wygadany
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Tester

    1623331824

    @krowek

    Szanuję za kompleksową odpowiedź i nie chowanie głowy w piasek. Nie powiem, że czekam jakoś szczególnie na zapowiedziane zmiany, ale gdy już wejdą, myślę, że wypróbuję. Mimo wszystko cieszy mnie to, że dalej pompujecie wysiłki w rozwój serwisu, pomimo tego że sam co raz rzadziej się wymieniam. Powodzenia życzę:)

    0 Fajne!


Zaloguj się aby napisać odpowiedź
lub załóż konto za darmo

Wysyłaj szybciej i taniej

Wszystkie przesyłki w jednym miejscu. Sprawnie i elegancko zarządzaj paczkami jak na gracza przystało! Sprawdź co dla Ciebie mamy.

Sprawdzam!
Wbijaj do nowej grupy
Ostatnio na blogu
Eve duchowym spadkobiercą 2B - recenzja Stellar Blade
3 maja 2024

Na pierwszy rzut oka można by pomyśleć, że jest to niedopracowany thriller science-fiction, jednak jest to stwierdzenie dalekie od prawdy...

Warto wiedzieć
Jak zapakować i wysłać gry?
24 marca 2019

Pakowanie gier do wysyłki jest bardzo ważnym elementem transakcji. Nieprawidłowo zapakowana gra..

Do góry