Coraz mniejsza liczba uzytkownikow na portalu.

Daniel0001

Postów: 32 Początkujący
1623004543
Witam wszystkich. Nie wiem czy tylko ja to zauważyłem ale wydaje mi sie że stronka traci użytkowników. Wiele profili przestało byc użytkowanych a nowe profile pojawiaja się i bardzo szybko przestaja się logować. Jestem tu okolo roku i kilku miesięcy i nawet ilość ogłoszeń jest mniejsza. W zbyt dobrym kierunku to nie idzie
  •  
    Postów: 17 Początkujący
    1623013092

    Zdecydowanie można to zauważyć, bo mamy czasy gier cyfrowych, kluczy, gamepassów i tym podobnych. Dzisiaj już jest znacznie mniej ludzi z którymi można zrobić deal, bo kupują cyfrówki.


    Ja mam tu konto od 2 lat i zrobiłem 5 wymian. Zza czasów gametrade przez 5 lat zrobiłem ponad 130 transakcji - głównie na 360  gdzie faktycznie bardziej opłacało się kupować pudełka. Tak dla porównania, ze faktycznie jest ciężko.


    Administratorzy serwisu raczej niewiele mogą to coś zrobić. 

    2 Fajne!
  •  
    Postów: 365 Maniak
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    1623051972

    I ogromna przebitka użytkowników PS'a nad Zielonymi. Mając konsolę od Microsoftu ciężko było mi tutaj ogarniać wymiany czy chociażby znajdywać ciekawe oferty. Rozumiem że graczy PS jest w Polsce więcej ale aż tyle? 



    0 Fajne!
  •  
    Postów: 39 Początkujący
    1623055631
    mam podobnie, za dawnych lat na gametrade siedziałem więcej jak na FB, forum działało cały czas a teraz napiszesz post to powodzenia jeżeli ktoś odpisze. 

    Za czasów gdy miałem x360 i więcej wolnego czasu na granie a list na poczcie kosztował 6zł to gierki latały kilka razy w tygodniu, Dzisiaj niestety tutaj nie da się nic wymienić (brak odpowiedzi lub też wymiana typu dam Ci grę z 2013 r. i 10zł za Twoją grę z 2021.  Co gorsza  nic się nie da kupić, bo większość użytkowników daje ceny za grę niemalże premierowe i mi osobiście łatwiej jest podjechać do kogoś z olyksa bo taniej i szybciej. 
    1 Fajne!
  •  
    Postów: 5 Nowicjusz
    1623061105

    @kenny2612 na xboxie dominuje trend cyfrowy - wiem sam po sobie i znajomych, na poprzedniej generacji na ponad 200 gier zakupionych miałem tylko 10 w pudełkach. Do tego stopnia to poszlo, że na tej z różnych względów poszedłem od razu w konsole bez napędu. Za to switch to inna bajka. Kasetki trzymają cenę i warto się wymieniac

    1 Fajne!
  •  
    Postów: 2 Nowicjusz
    1623065709

    Moim zdaniem trochę słabo z reklamą serwisu. Sam używałem kiedyś gamtrade i po przerwie chciałem wrócić. Niestety gametrade'a już dawno nie było i wyczytałem że ta stronka stworzyli poprzednik użytkownicy. Sam spotkalem sie z jedną reklamą na fb.  Może warto by było pomyśleć nad jakimiś współpracami np. z łowcami trofeow czy chociażby z jakimiś popularnymi stronami.

    1 Fajne!
  •  
    krowek Admin
    Postów: 139 Wygadany
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga UEK GS 2019

    WymieńGry.pl Ranga Born to be a Player

    1623066327

    @Daniel0001 To prawda, że jest mniej aktywnych użytkowników niż np. rok temu. To w dużej mierze nasza wina jako administratorów. Od początku 2021 r. pracujemy nad aplikacją WymieńGry i licznymi usprawnieniami serwisu. Nie mieliśmy czasu na prowadzenie kampanii marketingowych m. in. na Facebooku, których brak jest zauważalny w ilości nowych użytkowników.


    Wiele osób wymienia się tutaj grami od ponad dwóch lat czyli od powstania WymieńGry, ale jednak to grono jest zbyt małe i potrzebni są nowi użytkownicy. Kampanie marketingowe wcześniej działały dość dobrze. Duża ilość nowych użytkowników przekłada się na więcej fajnych ogłoszeń oraz wymian.


    Od połowy maja 2021 r. prowadzimy na nowo kampanie marketingowe na Facebooku i liczymy że sytuacja znacznie się poprawi gdy wypuścimy aplikację mobilną. Kończymy już nad nią pracować.


    W październiku 2020 r. wprowadziliśmy automatyczne anulowanie ogłoszeń, gdy użytkownik ich nie przedłuży po 30 dniach od dodania. Dzięki temu jest mniej ogłoszeń, ale bardziej aktualnych.


    @arizzzona666 Jako administracja robimy co możemy, jednak mamy dość ograniczone zasoby i czas (pracujemy nad WymieńGry po godzinach we trójkę)


    @Kubannn5888 Wierzymy że aplikacja mobilna znacznie poprawi komunikację podczas wymian dzięki natychmiastowym powiadomieniom. Obecnie przychodzą maile informacyjne, jednak łatwo je pominąć gdy skrzynka zasypana.


    Jeśli chodzi o propozycję wymian oraz ceny gier to opracowaliśmy już wspólnie z użytkownikami trafne rozwiązania. Będziemy w serwisie sugerować orientacyjną wartość używanych gier, aby wysyłane oferty wymian były bardziej atrakcyjne dla obu stron. Potrzebujemy jeszcze trochę czasu na wdrożenie tych mechanizmów.



    Fajnie, że piszecie o takich rzeczach bo skoro tutaj jesteście to na pewno doceniacie możliwość zdobycia gier przez wymiany. Kwestia tego, aby było w czym wybierać i z kim się wymieniać bez względu na rodzaj posiadanej konsoli.


    Zawsze możecie pomóc nam promować serwis na grupach facebookowych, blogach, forach czy innych miejscach dla graczy. Oczywiście jeśli jest to zgodne z regulaminem tego miejsca. Jeśli podeślecie screena takiego postu / komentarza na adres kontakt@wymiengry.pl to otrzymacie od nas prezent w ramach podziękowania :)

    4 Fajne!
  •  
    Postów: 365 Maniak
    Odznaki:

    WymieńGry.pl Ranga Zasłużony

    1623072710

    @krowek co i rusz przy postach na grupach z grami linkuję do was ludzi by tu szukali wymian :) 


    jak zbiorę kilka screenów to odezwę się

    2 Fajne!
  •  
    Postów: 32 Początkujący
    1623075161

    @krowek


    Was jako założycieli nie ma co winić za zaistniałą sytuacje. Robicie co możecie i docieniam to. Szacun dla was. Szkoda tylko że naprawde jest bardzo mało osób chcących sie wymieniać. Nowi to tak jak napisałem założą konto i tyle ich widzieli. A wprowadzenie sugerowanych cen jak najbardziej na plus. 

    1 Fajne!
  •  
    Postów: 80 Gaduła
    1623078035

    Ja np. bardzo ograniczyłem aktywność tutaj i wymiany, bo w ostatnich miesiącach ogólnie nie miałem czasu grać, a jeśli już przysiadałem to np. na kilkadziesiąt godzin do GTA V, albo teraz 40h w Kingdom Come: Deliverance, a nie jestem nawet w połowie gry 😅


    A co do innych osób, to chyba rzeczywiście marketing i promocja serwisu są największym problemem, bo dużo graczy, którzy mają gry na sprzedaż/wymianę, nawet nie wiedzą o portalu. 

    2 Fajne!
  •  
    Postów: 2 Nowicjusz
    1623084875

    Ja rzadko teraz gram, a przeważnie w jakieś dłuższe gry. Na tą chwilę to z ciekawości jedynie wchodzę co tam ludzie oferują :p

    1 Fajne!


Zaloguj się aby napisać odpowiedź
lub załóż konto za darmo

Wysyłaj szybciej i taniej

Wszystkie przesyłki w jednym miejscu. Sprawnie i elegancko zarządzaj paczkami jak na gracza przystało! Sprawdź co dla Ciebie mamy.

Sprawdzam!
Wbijaj do nowej grupy
Ostatnio na blogu
Za Imperatora! Warhammer 40k: Boltgun - recenzja gry
20 kwietnia 2024

Od momentu premiery w 2023 roku, Warhammer 40k: Boltgun kusił mnie jednym - samym faktem użycia fenomenalnego bitewniaka w tytule. Czy herezja została wypleniona? Przekonajmy się.

Warto wiedzieć
Jak zapakować i wysłać gry?
24 marca 2019

Pakowanie gier do wysyłki jest bardzo ważnym elementem transakcji. Nieprawidłowo zapakowana gra..

Do góry