Centrum pomocyInformacje ogólne

WymieńGry.pl to proste i szybkie rozwiązanie na sprzedaż, kupno i wymianę gier pomiędzy Użytkownikami, zarówno w stopniu lokalnym jak i całego kraju.

Serwis umożliwia graczom wymianę używanych gier między sobą, a także sprzedaż ich innym Użytkownikom. Rozbudowana baza gier w połączeniu z mechanizmami autouzupełniania ułatwia stworzenie bazy posiadanych i poszukiwanych tytułów w zaledwie kilka minut. Przejrzystość strony, jej intuicyjna obsługa oraz automatyczne dopasowanie poszukujących i oferujących dany tytuł pozwalają na szybkie dotarcie do szukanych informacji, nawiązanie kontaktów, składanie ofert, negocjowanie warunków transakcji, a także na skomentowanie oraz ocenę kontrahenta.

Dzięki WymieńGry.pl wszyscy miłośnicy gier mogą w prosty sposób uzupełnić swoją kolekcję gier o upragnione tytuły i wspólnie cieszyć się z nowych nabytków.

WymieńGry.pl skupia graczy chcących zdobyć nowe oraz stare gry niewielkim kosztem - nawet za cenę przesyłki lub lokalnie, w swojej okolicy.

Razem tworzymy najpopularniejsze w polskim internecie miejsce spotkań graczy i społeczność posiadaczy konsol. Serwis przeznaczony jest dla wszystkich pasjonatów elektronicznej rozrywki korzystających z różnych platform i szukających nowych wyzwań bez konieczności wydawania każdorazowo 100-250 zł na nowy tytuł.

WymieńGry.pl łączy w sobie ideę portalu społecznościowego z platformą wolnej wymiany i sprzedaży. Pełni rolę legalnego rynku wtórnego gier i sprzętu, ułatwiając tym samym poznanie nowych znajomych - graczy.

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych i transakcji dzięki wykorzystaniu technologii szyfrowania danych SSL

Weryfikujemy tożsamość Użytkowników, współpracujemy z odpowiednimi organami ścigania w sprawach oszustw i wyłudzeń oraz wdrożyliśmy wewnętrzne systemy zabezpieczające.

Posiadamy certyfikat bezpieczeństwa prawnego przyznany przez renomowaną kancelarię prawną. System transakcyjny zapewnia bezpieczne zakupy, sprzedaż lub wymianę gier z innymi Użytkownikami. Pomagamy rozwiązywać spory pomiędzy Użytkownikami, blokując na stałe dostęp do serwisu tym nieuczciwym.

Świadectwo zgodności - solidnyregulamin.pl
Certyfikat bezpieczeństwa prawnego

Certyfikat poświadcza, że Regulamin Serwisu internetowego www.wymiengry.pl objęty jest ochroną prawną przez GP Kancelaria Radców Prawnych.

Ważne linki: Regulamin oraz Polityka prywatności

Tak, jest z uwzględnieniem:

Wymiana i sprzedaż używanych gier jest legalna i zgodna z polskim prawem jeżeli dana gra została wprowadzona do obrotu na terytorium państwa, z którym Rzeczpospolita Polska zawarła umowę o utworzeniu strefy wolnego handlu.

Wynika to bezpośrednio z zawartej w prawie autorskim zasady wyczerpania prawa do zezwalania na dalszy obrót egzemplarzem (Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, art. 51 ust. 3).

Tak, istnieją.

Zgodnie z Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (art. 51 ust. 3) polskie prawo nie zezwala na obrót grami, które nie zostały wydane na terytorium państwa, z którym Rzeczpospolita Polska zawarła umowę o utworzeniu strefy wolnego handlu. Zabroniona jest również wymiana i sprzedaż gier nie posiadających licencji na obrót na rynku wtórnym, w tym:

  • gier w wersji promocyjnej (wersja promo/recenzyjna)
  • gier w wersji cyfrowej (konta z dostępem do gry)
  • gier nie pochodzących od oficjalnego dystrybutora
Do góry