Punch Club - gra o sporcie, ale nie do końca - Recenzje gier
Recenzje gier

16 grudnia 2021

maciej_spc maciej_spc

Punch Club - gra o sporcie, ale nie do końca

Punch Club - gra o sporcie, ale nie do końca - Recenzje gier

Artykuł sponsorowany

Jeśli lubimy gry akcji, bijatyki, wspinanie się po szczeblach kariery sportowca, to z pewnością zainteresuje nas tytuł Punch Club. W tej grze stajemy się pięściarzem, a naszym zadaniem jest rozwój postaci, stawanie się coraz lepszym i kompletniejszym zawodnikiem. Łatwo z pewnością nie będzie, ale satysfakcja ze wskakiwania na kolejny poziom wszystko nam wynagradza. Gra jest dodatkowo okraszona dozą dość niezłego humoru, który nadaje kolorytu całej produkcji. Czas przejść do konkretów i zapoznać się z możliwościami dostępnymi w Punch Club.

Punch Club – coś dla miłośników walk MMA

Marzyła Wam się kiedyś kariera w sportach uderzanych? MMA, boks, walki na gołe pięści? Nie każdy ma predyspozycje i dość samozaparcie do prowadzenia kariery w tych sportach, jednak z pomocą przychodzą tutaj gry, które mogą dać jakąś namiastkę takiego życia. Punch Club to symulator zawodnika MMA, który dopiero rozwija się w tym zakresie. Nie obejdzie się bez licznych treningów i starć z wielorakimi przeciwnikami. Na początku życie bohatera jest stosunkowo trudne i niełatwo będzie mu się wybić. Naszym zadaniem będzie umożliwienie mu tego, a do dyspozycji mamy szereg metod rozwoju postaci. W Punch Club zawsze się coś dzieje, więc nie m mowy o nudzie. Pasję bycia pięściarzem zaszczepił bohaterowi jego ojciec, który niestety tragicznie zginął, a pomocną rękę wyciągnął znajomy policjant.

Warto od razu zaznaczyć, że gra nie skupia się wyłącznie na walkach i treningach, ale też codziennej prozie życia bohatera. Jest on zmuszony pójść do pracy, aby na siebie zarabiać. Przez cały czas gracz musi dbać o parametry życiowe swojej postaci, można wręcz poczuć się pod tym względem jak w grze The Sims. Pięściarz odczuwa głód, zmienność nastrojów, spadki energii i wytrzymałości. Do tego dochodzą jeszcze nowe znajomości – bardzo istotne okazuje się być zjednywanie postaci niezależnych, z czego może być w przyszłości wiele korzyści. Utrudnieniem dla gracza z pewnością jest czasomierz. Odmierza on czas każdej wykonywanej czynności, dlatego trzeba nauczyć się umiejętnego zarządzania nim.

Punch Club

Źródło: PlayStation Store

A co z walką?

W życiu bohatera pojawia się wiele losowych sytuacji, dzięki którym zostaje on odkryty przez kogoś związanego ze sportem. Otrzymujemy różne propozycje wzięcia udziału w rozgrywkach ligi boksu, co pozwala na rozwój kariery. Z każdą kolejną walką rośnie siła, ale też zwiększa się ryzyko kontuzji. Wraz z upływem czasu pięściarz uczestniczy w nielegalnych walkach. Jako gracze powinniśmy skupić się na odpowiednim budowaniu statystyk swojej postaci. Do wyboru mamy trzy szkoły walki, różniące się między sobą stylem kształcenia. W przypadku każdego przeciwnika otrzymujemy informacje dotyczące jego parametrów i ataków, dlatego można wszystko przewidzieć i zaplanować swoje ruchy. Każda wygrana walka zbliża nas do celu w postaci bycia liderem światowym. Od nas zależy to, jak szybko uda nam się zawalczyć o mistrzostwo. Nie zawsze będzie to łatwe ze względu na liczne wydarzenia i postacie poboczne. Istnieje ryzyko wpadnięcia w złe towarzystwo, co może doprowadzić wręcz do końca naszej kariery sportowej.

Charakterystyczne dla gry Punch Club jest to, że grafika ma formę pixelartową. Można wobec tego poczuć się jak gracz starszej daty, kiedy nie było mowy o czymś takim jak nowoczesna grafika 3D, z idealnym odwzorowaniem obrazów i kolorów. Dla jednych będzie to plusem, dla innych wręcz odwrotnie. Tło graficzne nie porywa, ale za to miłośnicy stylu retro będą zadowoleni. Na początku wszystko może wydawać się bardzo chaotyczne, ale z czasem, wraz z poznawaniem zasad i praktyką, zacznie nabierać sensu i można liczyć na naprawdę dobrą zabawę. Czy warto spróbować? Z pewnością tak, szczególnie jeśli ktoś interesuje się sportem. Nie jest to jednak łatwa gra dla każdego.

Szukasz więcej propozycji gier niezależnych? Zerknij na: https://bedziegrane.pl/najlepsze-gry-indie/WymieńGry.pl to społeczność graczy, którzy wymieniają się grami między sobą.
Dołącz do nas i wymieniaj się lub kupuj / sprzedawaj gry na PS5, PS4, Xbox Series X, Xbox One i wiele innych platform!

Kategorie

Warto wiedzieć
Jak zapakować i wysłać gry?
24 marca 2019

Pakowanie gier do wysyłki jest bardzo ważnym elementem transakcji. Nieprawidłowo zapakowana gra..

Ostatnio na blogu

Pandemic Train (2023) – recenzja gry

2 grudnia 2023 Recenzje gier

Ostatnia produkcja w tych klimatach, która pochłonęła mnie na wiele godzin to They Are Billions, więc chyba poczułam potrzebę odkrycia kolejnej perełki. Jednak czy to się udało?

Niezwyciężony (The Invincible) 2023 – recenzja gry

28 listopada 2023 Recenzje gier

Produkcja od krakowskiego studia Starward Industries, to dowód na to, że można zrobić świetną adaptację książki i do tego nie zanudzić gracza wędrówką przez nieznane.

Terminator Resistance. Complete Edition - recenzja gry (XSX). No fate

24 listopada 2023 Recenzje gier

Complete Edition to poprawiona i ulepszona grafika, płynna animacja w 60 klatkach i HDR oraz wydane wcześniej DLC Linia Zagłady oraz tryb Infiltratora.

Martwy lub żywy, idziesz ze mną - recenzja RoboCop: Rogue City

21 listopada 2023 Recenzje gier

Tytułom opartym na filmowych licencjach przypięto łatkę crapów... Chciałbym napisać do trzech razy sztuka, ale już przy drugiej próbie krakowski Teyon pokazał, że polski gamedev umie w gry.

Do góry