Powrót do postapokalipsy - The Last of Us 2 - Recenzje gier
Recenzje gier

12 sierpnia 2020

maciej_spc maciej_spc

Powrót do postapokalipsy - The Last of Us 2

Powrót do postapokalipsy - The Last of Us 2 - Recenzje gier

Trudno znaleźć użytkowników Playstation, którzy nie słyszeli nigdy o The Last of Us studia Naughty Dog. To dzieło z 2013 roku doczekało się swojej kontynuacji. The Last Of Us 2 swoją premierę na PS4 miało 19 czerwca 2020 roku i pozwala graczom na kontynuowanie wątku rozpoczętego w pierwszej odsłonie serii. Jeśli ktoś jednak nie zna pierwszej części, to warto wiedzieć, że tworzące je studio Naughty Dog ma na swoim koncie m.in. serię Uncharted.

Wprowadzenie do The Last of Us 2

The Last of Us 2 to gra przygodowa, która przenosi nas do postapokaliptycznego świata zniszczonego przez zabójczą epidemię. W części drugiej jesteśmy świadkami wydarzeń rozgrywających się 5 lat po zakończeniu wątku jedynki. W The Last of Us 2 gracz wciela się w dwie główne bohaterki: znaną z pierwszej części Ellie oraz nowo wprowadzoną postać Abby. W grze pojawi się również więcej postaci z pierwszej części gry – w tym główny protagonista jedynki.

The last of us 2 okiem gracza

Nowe mechaniki w serii

W The Last of Us: part II rozwinięciu uległy dotychczas znane mechaniki. Choć sama kamera wciąż umiejscowiona jest za plecami bohaterki, mamy większe możliwości do eksploracji częściowo otwartej struktury świata. Tym razem główna bohaterka jest w stanie poruszać się nie tylko na stałym lądzie, ale i w wodzie. Przemierzanie zalanych korytarzy z pewnością The Last of Us 2 nadaje rozgrywce nowej głębi. Poprawie uległo również zadawanie ran przeciwnikom. Teraz w sposób aktywny jesteśmy w stanie utrudnić wrogom poruszanie się np. poprzez przestrzelenie im nogi. Postępy w grze dają nam możliwość rozwijania umiejętności bohaterki w pięciu różnych drzewkach rozwoju – te zaś odblokowujemy wraz z kolejnymi postępami w grze. Obie dostępne postaci oferują nieco inne możliwości rozwoju oraz używanego uzbrojenia, a także możliwości fizycznych – tu Abby wydaje się zdecydowanie sprawniejsza.

Recenzja TLOU2

SI i zwierzęta w The Last of Us 2

Znacząca poprawa działania sztucznej inteligencji oraz korzystanie przez nich m.in. z pomocy psów tropiących przyczyniły się do wprowadzenia zupełnie nowej mechaniki skradania się. Świadomość tego, że podczas podchodzenia bądź ostrożnego mijania przeciwników musimy brać pod uwagę wiejący wiatr i maskowanie zapachu, znacząco zwiększa immersję gry. Oprócz psów nie zabraknie również nowych rodzajów przeciwników, którzy zdecydowanie wymuszają na graczu obmyślenie nowych strategii walki.

Opinie o The last of us part II

Źródło: Sony

Niezwykły realizm czy zwykła brutalność?

Grając w The Last of Us 2, można śmiało powiedzieć, że materiały przedpremierowe od studia Naughty Dog, które zwiastowały niezwykle brutalną grę, okazały się prawdziwe. Od początku do końca The Last of Us 2 oferuje graczom obraz niepozostawiający złudzeń: postapokaliptyczny świat nie jest miłym i łagodnym miejscem. W tej części serii piękna i szlachetna śmierć zdaje się nie istnieć, co dodatkowo potęguje uczucie realizmu w tym nierealnym świecie. Z każdą kolejną godziną gracz oraz główna bohaterka coraz mniej dostrzegają niezwykłe okrucieństwo świata. Tym, co sprawia, że The Last of Us 2 nie jest grą łagodną, jest nie tylko wizualnie dostrzegalna brutalność, ale również cały świat wykreowanym w niezwykle surowej, acz klimatycznej opowieści.

Unboxing Edycji Kolekcjonerskiej

Jeśli jesteście ciekawi jak dokładnie wygląda i co zawiera zestaw kolekcjonerski The Last of Us 2 koniecznie obejrzycie film z unboxingu od Grywalnie - NoName.

Wymienię The Last of Us 2!

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji zagrać w TLOU2 to mamy świetną wiadomość. W chwili pisania tego artykułu w serwisie jest dodanych aż 66 ogłoszeń z The Last of Us: Part II na wymianę lub sprzedaż!

Ogłoszenia TLOU2

> Ogłoszenia TLoU2 <

 WymieńGry.pl to społeczność graczy, którzy wymieniają się grami między sobą.
Dołącz do nas i wymieniaj się lub kupuj / sprzedawaj gry na PS5, PS4, Xbox Series X, Xbox One i wiele innych platform!

Kategorie

Warto wiedzieć
Jak zapakować i wysłać gry?
24 marca 2019

Pakowanie gier do wysyłki jest bardzo ważnym elementem transakcji. Nieprawidłowo zapakowana gra..

Ostatnio na blogu

Za Imperatora! Warhammer 40k: Boltgun - recenzja gry

20 kwietnia 2024 Recenzje gier

Od momentu premiery w 2023 roku, Warhammer 40k: Boltgun kusił mnie jednym - samym faktem użycia fenomenalnego bitewniaka w tytule. Czy herezja została wypleniona? Przekonajmy się.

Wielkanocny Konkurs na WymieńGry.pl: Wymieniaj się i ustrzel koszulkę!

27 marca 2024 Aktualności

Przygotowaliśmy dla Was coś wyjątkowego.. zachęcamy do wzięcia udziału w naszej zabawie. Gotowi na strzelanie?

Zafascynujesz się przedwojenną Warszawą - recenzja The Thaumaturge 2024

16 marca 2024 Recenzje gier

The Thaumaturge zostało stworzone przez polskie studio Fool’s Theory, które postanowiło przenieść nas na początek XX wieku do Warszawy. Przyznaję, że jest to pomysł dość nietuzinkowy.

Przeszłości nie da się wymazać - recenzja The Medium

11 marca 2024 Recenzje gier

Serwisy klasyfikują The Medium jako horror psychologiczny z widokiem z trzeciej osoby. Jak jest naprawdę?

Do góry