Ekipa Rainbow Six ratuje świat przed złem - Recenzje gier

Ekipa Rainbow Six ratuje świat przed złem

Ekipa Rainbow Six ratuje świat przed złem - Recenzje gier

Chimera, to pasożyt, który spowodował katastrofę w Meksyku. Nagle pojawił się on na terenie Stanów Zjednoczonych, a w dodatku ze zwielokrotnioną zabójczością oraz szybkością rozprzestrzeniania się.

Rainbow Exogenous Analysis & Containment Team (REACT – Zespoł Rainbow ds. analizy egzogenicznej i powstrzymywania), czyli bardzo wyspecjalizowany i doskonale wyposażony zespół operatów.

O pasożycie nie wiadomo niczego, dlatego dobrani operatorzy REACT są jedynymi ludźmi przygotowanymi do walki z pasożytem.

Twoją misją będzie konfrontacja z istotami, które zwą się archaikami. Stały się one jeszcze bardziej niebezpieczne.

Recenzja Rainbow Six Extraction

Operatorzy

Jeśli graliście w Rainbow Six Siege, to doskonale znacie ich wyposażenia oraz to, że każdy operator ma swoją charakterystykę. Po ukończeniu każdej misji, Twój operator dostaje awans o jeden poziom. Poprawia w ten sposób swoje statystki oraz dostaje dostęp do nowych opcji wyposażenia, a także potężnych premii bojowych, które zostały zaprojektowane specjalnie w celu walki z pasożytem.

Jeśli operator zostanie ranny, Twój kompan może go podnieść, lecz po tym zostaje mu niewiele życia i kiedy pasożyt zrani Cię ponownie, zamieniasz się w żółty śluz. W takim wypadku towarzysze muszą zanieść Cię do bezpiecznego miejsca i schować w „trumnę”. Potem przez kilka misji nie możesz zagrać operatorem, ponieważ ma oznakę „Ranny” i musi odpocząć, żeby mieć siłę na walkę z pasożytem. Może wydarzyć się również taki scenariusz, że trzech operatorów polegnie w misji, lecz na szczęście istnieje możliwość uratowania ich.

Zabójcze Pasożyty

Archaikowi to śmiertelnie niebezpieczne organizmy. Drużyna REACT chce zdobyć, jak najwięcej informacji na temat o tym niezwykłym, ale bardzo zabójczym zjawisku. W starciu ponad dziesięć pasożytów jest archetypami, przedstawię Wam kilka:

 • „SIEWCA” – można go rozpoznać po tym, jak stawia tzw. Minę.
 • „DRĘCZYCIEL” – zdolny jest wypuszczać niekończące się salwy pocisków oraz potrafi szybko się przemieszać.
 • „ZNIKACZ” – jednostka w głównej mierze wspierająca inne Archaiki, która potrafi zapewnić im, a także sobie niewidzialność.
 • „NADYMACZ” – eksplodujący nadymacz uwalnia zabójczy dla ludzi toksyczny gaz. Może rzucić się do przodu i wybuchnąć przy kontakcie z przeciwnikiem.
 • „APEX” – odrażający przywoływacz, może wezwać inne Archaiki do walki u swego boku.
Recenzja Rainbow Six Extraction

12 stref zakażenia

Dwanaście stref, zdominowane przez pasożyta. Cztery tereny, po trzy miejsca. Miałam wrażenie, że niektóre elementy w grze były podobne do miejsc z klasycznego Rainbow Six Siege. Podczas najazdu do przyjaciół mówiłam, „O patrz piwnica z mapy Willa” i przyznawali racje. Przy każdym włączeniu lobby czeka na nas inne zadanie, które musimy wykonać i oczywiście wraz ze wzrostem poziomu trudności pojawiają nam się coraz ciekawsze rzeczy. Klimat map robi naprawdę dobre wrażenie, jestem pełna podziwu, że twórcy postarali się o każdy element.

Oto tryby, które spotkamy w grze:

 • Biopsja – wyeliminowanie archaika poprzez dokonanie fatality
 • Sabotaż – umieszczenie ładunków wybuchowych
 • Namierzanie gniazd – oznaczenie gniazd
 • Zamykanie – przeniesienie bomb i umieszczenie ich w wieży pasożytniej
 • Ratunek – odnalezienie i zabranie VIP-a do ewakuacji
 • Okaz – zwabienie archaika do wyznaczonej strefy, oraz schywytanie go żywcem
 • Polowanie – wyeliminowanie trzech zwykłych arachikw i jednego elitarnego
 • Trangulacja – włączenie stacji z laptopami
 • Skanowanie seryjne – zabezpieczenie trzech stref
 • Portal – zabicie Proteanina
Recenzja Rainbow Six Extraction

W każdej podstrefie pojawiają się zadania, które możemy wykonać. Za każde wypełnienie zadania dostaniemy malowanie broni, uniform, czy więcej XP do poziomu. Oczywiście nie wszystkie zadania zrobimy na poziomie umiarkowanym, ponieważ niektóre pasożyty pojawiają się na zwiększonym poziomie trudności.

Szkolenie VR, Technologia, Kodeks

Serdecznie polecam Wam przed rozpoczęciem zabawy z Rainbow Six Extraction zrobić szkolenie VR. Poznacie wtedy techniki zadań, które wykonujemy podczas najazdów. Oczywiście można wykonać je kilka razy, żeby być przygotowanym w 100% do walki z pasożytami. Spokojnie, mogę Was pocieszyć, że jest to poziom bardzo łatwy, także krzywda Wam się nie stanie.

Technologia – odblokowujemy nowe narzędzie technologiczne, które pomoże nam pokonywać wrogów z łatwością. Na co dzień używam tylko miny zbliżeniowej, czy granatu ogłuszającego żeby zrobić pasożytowi tzw. „fatality”

Kodeks – możemy dowiedzieć się tam dużo ciekawych rzeczy o operatorach. Wszystko jest szczegółowo opisane, znajdziemy też notki o pasożytach, jakie mają działania, czym mogą nas zabić. Najbardziej spodobało mi się, jak opisane były przygotowania do walki z nimi, rysunki robią prawdę dobrą robotę.

Opinia końcowa

Autorka recenzji: Karcia z Gamobo.pl

Nie miałam problemów z opanowaniem gry, jeśli chodzi o grafikę to nie mam żadnego negatywnego zdania, wygląda to bardzo dobrze. Dźwięk w grze jest wręcz idealny, słychać doskonale wszystko, kroki zbliżającego się wroga, czy gniazda pasożytów.

Rainbow Six Extraction

Dla mnie jest to taki zwykły dodatek do gry Rainbow Six Siege, nie bardzo bym nazwała to osobną grą. Polecam serdecznie zagrać w produkcję ze znajomymi, można się przy niej świetnie bawić. Dobra taktyczna gierka. W Rainbow Six Extraction możemy zagrać w ramach usługi Game Pass.

Ocena 7.5/10

75% Complete

Artykuł pochodzi z portalu gamobo.pl

Zwiastun

O autorach posta

Gamobo to zespół graczy, który chce dzielić się swoją pasją z innymi. Najnowsze informacje ze świata gier, technologii, filmów, seriali, książek i komiksów, ciekawostki, recenzje i wiele więcej – to wszystko co znajdziecie na ich stronie stronie!

Początkowo jako Xbox Team, teraz pod szyldem Gamobo - ekipa WymieńGry wspiera projekt!
Zachęcamy do śledzenia GamoboWymieńGry.pl to społeczność graczy, którzy wymieniają się grami między sobą.
Dołącz do nas i wymieniaj się lub kupuj / sprzedawaj gry na PS5, PS4, Xbox Series X, Xbox One i wiele innych platform!

Kategorie

Warto wiedzieć
Jak zapakować i wysłać gry?
24 marca 2019

Pakowanie gier do wysyłki jest bardzo ważnym elementem transakcji. Nieprawidłowo zapakowana gra..

Ostatnio na blogu

Za Imperatora! Warhammer 40k: Boltgun - recenzja gry

20 kwietnia 2024 Recenzje gier

Od momentu premiery w 2023 roku, Warhammer 40k: Boltgun kusił mnie jednym - samym faktem użycia fenomenalnego bitewniaka w tytule. Czy herezja została wypleniona? Przekonajmy się.

Wielkanocny Konkurs na WymieńGry.pl: Wymieniaj się i ustrzel koszulkę!

27 marca 2024 Aktualności

Przygotowaliśmy dla Was coś wyjątkowego.. zachęcamy do wzięcia udziału w naszej zabawie. Gotowi na strzelanie?

Zafascynujesz się przedwojenną Warszawą - recenzja The Thaumaturge 2024

16 marca 2024 Recenzje gier

The Thaumaturge zostało stworzone przez polskie studio Fool’s Theory, które postanowiło przenieść nas na początek XX wieku do Warszawy. Przyznaję, że jest to pomysł dość nietuzinkowy.

Przeszłości nie da się wymazać - recenzja The Medium

11 marca 2024 Recenzje gier

Serwisy klasyfikują The Medium jako horror psychologiczny z widokiem z trzeciej osoby. Jak jest naprawdę?

Do góry